Velká část filmu se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována. Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko.Zajíc (Jakub Prachař),čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? (Falcon)

certiskon

Už se mi hodně dlouho nestalo, abych ze dvou hvězdiček hvízdla rovnou čtyři... Tolik střídavých pocitů, smutek / radost / úzkost... nostalgii... to se jen tak nějakýmu rejžovi nepodaří u mě vyvolat... a největší tečka na závěr naprosto bombastická písnička Krajčo + Klus... Jsem z toho filmu tak mimo, že si před spaním budu muset pustit něco na uklidnění... ()

VideoTuti

Po delší době opět film v němž politika a sprostá slova nehrají hlavní roli. Pohodovka, jež zpříjemní nedělní večer celé rodiny. Dobrý výkon všech hereckých protagonistů, dobře volený hudební podklad, dobrá kamera, prostě film který si pustíte vícekrát, což se nedá říci o 90% dnešní české kinematografické produkci. ()

rigby

Velmi lehký, odpočinkový film, u kterého se nedoporučuje moc přemýšlet. Chvilka klidu v předvánočním shonu. Sympatické postavy obsazené sympatickými herci. Co dál napsat o něčem, o čem nemá smysl psát? ()

MUNRO

No,jestli jsem to správně pochopil,tak Richarda Krajča osvítil jakýsi anděl a Jakub Prachař(ten Jakub Prachař,který si vzal Tu Agátu Hanychovou..) je ťunťa,který mu to věří,protože andělé přeci existují?To je síla,opravdu skvostný výběr herců pro dané role.A ten kůň přivázaný u přívěsu a růžové Ríšovo brýle.No paráda!Kdyby ten "anděl"osvítil třeba Miroslava Donutila,snad bych to i dokoukal do konce,ale takhle..Jako jediné dva koukatelné prvky vidím podmanivou atmosféru vánoc a Jardu Kužela,pardon,Davida Novotného.Ten tuhle podivnost svým způsobem oživuje.Ale dá se vůbec oživit neoživitelné? ()

LencaN

Tohle zrovna nebyl můj šálek čaje. Možná je to povedené, ale na mě to bylo až moc snílkovské. Nevím jak jinak to vystihnout. Ani mi to nepřišlo jako moc výrazné. Jde tam o anděli, kteří obrátili svou pozornost na jednoho optika z obchodního centra a oni plní přání jeho spolupracovníkům, ať už příjemně nebo nepříjemně, protože andělům nikdo nedal přesný a podrobný popis přání. Ale vlastně se tam pořádně nic neděje. Asi jsem fakt zvyklá na jiné typy filmů. Tohle bylo moc rozvláčné. Neříkám, že to bylo špatné, ale mně to nesedlo, bohužel. ()

filip333

Postavy jsou poněkud nesympatické a divné, ačkoliv s divné nebudou mnozí souhlasit, protože jsou civilní. Krajčo hraje sice velmi zvláštního blce, ale hraje ho moc dobře a píseň složil zaké moc pěknou. Nejvíce mě ale zaujal David Novotný. Od Pusinek posun vpřed. 70% ()

JFlower

Hodnocení českého filmu 4 hvězdami je v mém případě totální výjimka. A možná právě proto byl tenhle takové překvapení. Vánočně pohádkové - s nadějí, vírou, láskou, přátelstvím a sny. Jen ta kamera... ()

Kozlowski8

Příběh čtyř kamarádů - obyčejných lidí, kteří pracují v nákupním centru a každý den po šichtě se sejdou na jeho střeše, kde popíjejí, klábosí a na chvíli utíkají od každodenních starostí do vlastního světa. Nikdo z nich není příliš spokojen se svojí rolí v životě a nemá vlastně nikoho jiného, s kým by si snil své sny. A právě je čas vánoc, kdy lidé ještě více přemýšlejí o svém životě a ještě intenzivněji prožívají své sny. Krásný film o životě, lásce, touze a přátelství. Film, který chutná hořko - sladko - kysele, stejně jako život těch čtyř lidiček z jeho příběu. Skvěle napsaný scénář, vynikající práce Karin Babinské, přirozený projev všech hlavních aktérů příběhu a moc hezká hudba Richarda Krajča včetně třešničky na hudebním dortu, kterou je ústřední píseň Cesta. Kéž by se u nás doma točilo více takových filmů. 90%. ()

SZYslak odpad!

Pusinka Karin Babinska toci sracky, takze prodejny pozer Krajco, kterej ji brousi, nesmi chybet. Dale ta s kozama, Trautenberguv mentalne postizeny vnuk a Grand Optical - sleva na brylove obroucky podle toho, kolik vazite. Odpad, kdyz jsou ty Vanoce. Muck. ()

Devilskitten

Zajímavý vánočně laděný snímek s trochou toho mystického a tajemného, co k vánočním filmům prostě patří. Je to taková pohádka pro dospělé...Velmi příjemně se mi na film dávalo. ()

@nthr4X

Čtu poslední komentáře, celkem rozporuplné názory, já se tedy přikláním k těm kritičtějším...po půli filmu jsem to měl chuť přepnout [sledováno v TV] na konci tedy se dvěma vydřenými hvězdami, vůbec mě to nechytlo... ()

superzurda

Jak se tak naši tvůrci snaží předhánět, kdo natočí lepší, okázalejší a tržnější pohádku, tak tady se Karin podařila ta pohádka opravdu hezká a hodnotná. I když by se asi neměla pouštět těm nejmenším a i když nemám rád vizuál jejích filmů, tohle mě fakt bavilo. ()

Veeria

Dávám plný počet za naději, poselství a skryté kouzlo. Po dlouhé době český film, který mě velice mile překvapil. ()