3 dny na zabití

• USA 3 Days to Kill (více)

Ethan Renner celý život pracoval jako agent tajné služby. Byl jeden z nejlepších. Nyní se rozhodl skončit a věnovat se tomu, co kvůli práci musel odsouvat na vedlejší kolej – své rodině. Vždy se totiž dokázal efektivněji postarat o nebezpečné zločince než o svou dceru. Jeho manželka Christine odjíždí pracovně do Londýna a Ethan má poprvé sám na starost svou dospívající dceru Zoey. Netuší, že bývalý zaměstnavatel s ním má jiné plány... Tajná služba se na něj obrací s poslední zakázkou. A protože v sázce je nejen osud světa, ale i Ethanův život, tenhle úkol Ethan nemůže odmítnout. Má tři dny na to, aby zneškodnil světově nejhledanější teroristickou organizaci a zároveň se osvědčil jako dokonalý a starostlivý otec. (Bioscop)

hrona

Kosťa měl na rozdíl od 96 Liamových hodin podstatně více času, ale využít je zkrátka nedokázal. Co se týče akční linie, moc si toho člověk neužije. Styl ala superagent vejde do pokoje plného gangsterů, střih, všichni pobiti a on nad nimi s rýmou je dosti nevyhovující. Dočkáme se zde pouze dvou kontaktních soubojů. Co se týče auto honičky prakticky věrnà kopie Paříž - rychlá auta - němci padouši - Besson, kdepak jsme to už jen viděli? Poslední nedílnou součástí je linie s dcerunkou,fialovým kolem a s tím spojené rádoby vtipné situace s výslechy a nablblým zvoněním v telefonu. Je to zkrátka prapodivná koláž smíchané akce a komedie. Slabé dvě hvězdice. ()

Roman.Ticka

Besson umí napsat trhák století, o tom není pochyb, ale tady byl buď zhulený, nebo...no prostě namíchal koktejl z několika svých bláznivých dětiček typu Taxi, což tam naprosto nevadilo, na rozdíl od zde. Kevin v krátkém čase podruhé a opět mě tuze potěšil. Ve scéně stojící ve dveřích s lascívním pohledem, by neodolala snad každá a to už koukám chlapovi klepe na krk 6 křížek. Takže tím bylo zdůvodněno vše, alias proč dávám filmu pouhé 3*. ()

anderson

Niečo tak príšerne zrežírované som nevidel už veky. Teda - aby som bol presný - videl. Ale nie v Bessonovej produkcii. Očakával som klasickú svižnú dynamickú jednohubku, ktorá by sobotňajší večer zbavila jesennej nudy. Nie takmer dvojhodinový rozpačitý hybrid medzi rodinnou komédiou a akčným výplachom, ktorý ma niekoľkokrát uvrhol do milosrdného mikrospánku. Dopozeral som to akurát z úcty ku Costnerovi. Odporúčam všetkým čo trpia nespavosťou. NUDA! (2.10.2016) ()

SOLOM.

Tenhle film bych rozdělil na dvě poloviny. Když v něm šlo o akční scény – přestřelky – souboje – honičky byla to celkem fajn podívaná, u které jsem se i pobavil. Jenomže scénář obsahoval i pasáže okolo rodinného dramatu (nudné jako prase) – ta černošská rodinka tam byla úplně k hovnu, jen aby zaplnila děj a splnily se „kvóty“, Kevin Costner je dobrý herec, ale tady podal dost průměrný výkon – navíc pokud se tenhle film snažil napodobit (přiblížit se) 96. hodinám, tak se mu to moc nepovedlo. Connie Nielsen už řádně zestárla a Amber Heard si vede dobře leda tak při erotických scénách v jiných filmech, nebo při focení sebe samé nahé doma v koupelně. Jako herečka je až druhořadá a nevím, co na ní Johnny Depp viděl (asi byla dobrá v posteli, kdo ví…). Hodně průměrná záležitost…50% ()

Janek

Pitomé v mnoha směrech (Amber Heard), ale Costner s Eiffelovkou za zády to drží a je to zábavné od začátku do konce. ()

Morholt

To je pořád že je to kopírka Takenu a já nevim co všechno, ale faktem je, že s Takenem to má společné jen to, že má hlavní hrdina dceru. A tím to hasne. Malý spoiler. Hlavní hrdina Ethan je v tomto případě ex-agent, který trpí nevyléčitelnou formou rakoviny a od svého bývalého zaměstnavatele dostane možnost experimentální léčby, ale jen za jistou protislužbu. A tak se musí Ethan vrátit do akce a navíc řešit potíže s dospívající dcerou, kerá mu připravuje horké chvilky jaké umí jen puberťáci. Honičky a rvačky v ulicích Paříže k Bessonovi už asi neodmyslitelně patří, ale tady je navíc i docela solidní dávka humoru a co mě hodně potěšilo bylo, že se tu tolik nehraje na city, ačkoliv ten motiv rozervané rodiny k tomu vybízí. Herecky si film ukradl pro sebe Costner, který by mohl devět desetin svého charizmatu rozdat a ještě by mu zbylo dost na to, aby trumfl 90% Hollywoodu. Nabízí se otázka, proč už dávno nemá svojí detektivkovou nebo agentskou sérii. Nedá se nezmínit ani Amber Heard, která byla k sežrání a pozadu nezůstala filmová budoucnost v podobě Hailee Steinfeld. Celková spokojenost. Jenom k začátku - agentka asijského původu převlečená za pokojskou v srbském hotelu docela riskuje odhalení. To bylo od tvůrců celkem šlápnutí vedle. Ale pobavilo. 80% ()

ScarPoul

Costner sa už dlho necítil v takejto úlohe tak dobre. Je svojský, drsný a pritom si užíva prvky odľahčenia ako len môže. Besson na druhú stranu posledné roky prináša jedno sklamanie za druhým. Či už ako scénarista, alebo ako režisér. 3 days to kill stojí na zaujímavom nápade. Problém ale spočíva v niekoľkých líniach, ktoré sa snažia vzájomne doplniť, ale pre vývoj filmu sú obzvlášť nepotrebné. Eskapády otca s dcérou, majú možno príbeh odľahčiť, ale skĺzavajú do odohraných klišé a sú skôr povinnosťou, ako niečim sviežim. Akcie je tam málo - až na tú úvodnú a tá je výborná. McG možno vie nasnímať akciu, ale svojim postavám nerozumie. V žiadnom svojom filme nebol schopný vytvoriť aspoň zdanie nejakého charakterového presahu. Je to rutinná záležitosť, ktorá síce nenudí, ale keď si uvedomíte koľko prachov sa do nej hodilo, tak trocha zamrzí, že bývalí najväčší talent Európy míňa svoj čas aj peniaze na projekty, aké nepovedia nič človeku s dobrým vkusom. Ak ste nevideli iné produkcie Luca Bessona, alebo McG, tak si jednu hviezdu pridajte. Motív africkej rodiny sa mi ale páčil. ()

6thSun

Sám čumím kolik tomu pálím hvězd, ale při pondělním odpoledni mně to nečekaně sedlo, zvlášť komediálně odlehčené vložky potěšily. A když se Costner usměje, nestačím se vynadívat na ty jeho z vrásek utkaný vějíře přes půl hlavy! ()

Tommassi3

"Ta rýma mě zabije.." ;) Zprvu to vypadalo, že si Kevin Costner, který věku navzdory vypadá čím dál tím víc cool, střihnul po Rio Mare další reklamu, tentokrát na Stoptussin, nicméně se ze 3 dnů na zabití nakonec vyklubala další bez úhony koukatelná bessonovka, mimochodem dost slušně nahláškovaná, která však má k dokonalosti stejně daleko jako představitel Albína - What the fuck, Luc ?? - Tómas Lemarquis z Paříže domů do Reykjavíku !! Se skutečností, že se velký Luc Besson už léta dost hlasitě vykrádá, když tentokrát líně slepuje dohromady motivy z hitů jako 96 hodin, Leon či Zastav a nepřežiješ, bych zásadní problém neměl, protože především s vedlejšími postavičkami, z nichž se Costnerův Renner snaží za velmi vtipných okolností dík dcerušce vymlátit kýžené informace,si šílený Francouz hodně vyhrál, navíc právě tyto pasáže patří k tomu nejlepšímu, co podivně roztříštěný a nevyrovnaný snímek nabízí, když naopak právě ta uslzená linka kolem hledání cesty zpět ke své manželce a dceři působí opravdu otravně.. A tak si divák může ukroutit hlavu, proč se vlastně Costner snaží udobřit s tím svým frackem, kterého si zahrála silně nesympatická Američanka Hailee Steinfeld, když jí kupuje první kolo, ačkoliv ta už by radši jezdila na kole bez sedla, a všemožně si ji snaží získat.. Ostatně casting, ten se skutečně příliš nepovedl, čehož budiž ukázkovým důkazem také plastová držka Amber Heard, díky níž ta profesní chemie mezi Rennerem a Vivi absolutně nefunguje, a já tak takřka hodinu bezvýsledně přemýšlím, na co vlastně tahle pseudoherečka utáhla Johnnyho Deppa !! No, nic !! Ještě že tu máme ty parádní pasáže s imigranty, kteří obsadili Costnerův pařížský byt, které jednomu vynahradí i tu příšerně lacinou kameru, díky níž tenhle biják místy budí dojem německého krimiseriálu, podobný šrám na sobě nese i další filmové děcko Luca Bessona a Adiho Hasaka, tohle se jinak famóznímu Arbogastovi hrubě nepovedlo !! V konečném součtu tak McGeho, byť Pierre Morrel je dnes už někde úplně jinde, nesmírně svižná dramedy se slušně zvládnutými akčními pasážemi rozhodně nikoho nemůže urazit, ačkoliv nestárnoucího borce Kevina Costnera, který tu dává vzpomenout na svého Franka z Osobního strážce, mi bylo upřímně chvílemi až líto.. ()

Caszidy

Vcelku podařená jednorázovka s lehce netradiční, v podstatě komediální, linkou vztahu otec - dcera, která vyplňuje/doplňuje hlavní akční kostru příběhu. Bohužel ke konci už dochází filmu šťáva. Přesto na jedno zhlédnutí zábavné a nenudící. Bylo by fajn vidět Costnera častěji v podobných rolích, nicméně to vypadá, že tuhle polohu "agent-veterán" už si pro sebe zmonopolizoval Liam Neeson. ()

Ouwen

Jo je to fakt jízda. Sice stopáž filmu dosahuje dvou-hodin, ale uteklo to fakt neskutečně, kouknu na časomíru a hodina byla za mnou. Ale menší zklamání tam přeci jen je. Od takového námětu si slibuji nonstop akční jízdu. Akce tu je ale jen jako příděl, hlavní váhu má příběh. Neříkám, že to je špatný, ale akce ve filmu je skvělá a škoda, že ji není víc. Humor se povedl, hlášky sype hlavní hrdina jak pán a bitka na toaletě uprostřed filmu je zážitek, tu jsem si pouštěl rovnou několikrát. Takže jsem tak či onak spokojený, 8/10 ()

Terva

CITÁT - Pokojová služba. Nesu ručníky......... Natočeno podle příběhu Luca Bessona. Tenhle příběh mi nesedl. Nemám rád americké kovboje. Celé mi to připadá zbytečné. Ani Kosťa mi tam nesedl. ()

JohnCZ

Hodně zajímavé spojení rodinné dramedy a špionážního thrilleru se stále silně charismatickým Kevinem Costnerem a do-krásy-rostoucí Hailee Steinfeld. Filmy Luca Bessona mám poměrně rád, divák si u nich příjemně odpočine a nejinak to je i u 3 Days to Kill. Ta troška akce, co tam je, je efektní, dynamická a přesně taková, že mi až bylo líto, že ji nebylo více. ()

Padme_Anakin

Tak tentokrát si Kevin s vlkem nezatančil, neb byl při každém setkání na kolenou. Navíc mi v žánrovém zařazení chybí komedie a rodinný. Mně tenhle filmový koktejl příliš nechutnal, místy to působilo těžkopádně (nudně), místy poměrně dost absurdně, k tomu se tu kupí klišé na klišé. Na druhou stranu dá se to brát jako oddechová jednohubka o tatínkovi/manželovi, který na konec k rozumu přišel a fakt je, že Costner pořád umí.. ()

corpsy

Trochu netradičná bessonovka ( žáner, ktorý už dávno patrí do filmových encyklopédií ), smerujúca viac komediálnym smerom, ako tým akčným. Nieje to vyvážený mix týchto dvoch druhov filmu, ale je natoľko zábavný, že nízka miera spokojnosti tu nehrozí. ()

Marsik

Jak už zde bylo řečeno, film je kombinací rodinného dramatu, špionážního thrilleru a komedie. Což se na první pohled může zdát jako vražedná kombinace, která musí ihned patřit mezi filmový odpad. Chyba lávky! Zmiňované spojení celkem dobře funguje a i prodlouženou verzi (122 minut) nemáte problém dokoukat. Pravdou je, že to vlastně celé táhne pouze Costner a světe div se, utáhne to až do konce. Jeho charisma a hlas mají velkou sílu a diváka baví ho sledovat. K tomu ještě sexy Amber Heard, romantická zákoutí Paříže, sporadická (za to však kvalitní) akce a povedená kamera a střih. Toto všechno dohromady mi dává signál, že se jedná o 4-hvězdičkový film. A skutečně tolik hvězd udílím. 72% ()

Anchi

Zapnu film, koukám, koukám a najednou konec? To se mi dlouho nestalo. Hlavně jsem nečekala, že se zažeru do filmu dle čsfd/imdb zcela průměrnýho. Jasně, bylo tam dost okamžitě zřetelnejch kravin a pár na hlavu postavenejch situací, ale celkově mě to hodně bavilo. Hodně zábavná byla linie s majitelem půjčovny aut a malým černým squatterem, dožadujícím se high-five. Hlavně Kostner se mi asi pořádně líbil až v týhle roli. Nejspíš za to můžou jeho modrý oči a tatínkovský panděro. Ale převážně asi ty oči. ()

ledzepfan

Taková klasická bessonovka... Má to tu jeho lehkost a celkově je to sympatické, ale prostě už to tu bylo tolikrát, že to ani ničím nepřekvapí ani závažněji nedojme... ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)