3 dny na zabití

• USA 3 Days to Kill (více)

Ethan Renner celý život pracoval jako agent tajné služby. Byl jeden z nejlepších. Nyní se rozhodl skončit a věnovat se tomu, co kvůli práci musel odsouvat na vedlejší kolej – své rodině. Vždy se totiž dokázal efektivněji postarat o nebezpečné zločince než o svou dceru. Jeho manželka Christine odjíždí pracovně do Londýna a Ethan má poprvé sám na starost svou dospívající dceru Zoey. Netuší, že bývalý zaměstnavatel s ním má jiné plány... Tajná služba se na něj obrací s poslední zakázkou. A protože v sázce je nejen osud světa, ale i Ethanův život, tenhle úkol Ethan nemůže odmítnout. Má tři dny na to, aby zneškodnil světově nejhledanější teroristickou organizaci a zároveň se osvědčil jako dokonalý a starostlivý otec. (Bioscop)

agentmiky

No,Kevin Csotner zahrál určitě ještě lepšího agenta než v Jacku Ryanovi a to hlavně proto,že si zde tahrál hlavní roli,což se mu v Jacku Ryanovi nepovedlo.No ale co se tvůrců hlavně nepovedlo,byl příběh.Kdyby byl jenom o akci a přestřelkách,byl bych velice rád,ale oni do toho navezli více jak půlku rodinných záležitostí.To mě hodně znechutilo.Potom zde zahrála velmi dobrou roli Amber Heard,která se v poslední době hodně prosazuje.Hodnocení:60% ()

maddy

3 Days to Forget to the movie 3 Days to Kill. Minuloročná Bessonovka The Family bola príjemná, nenáročná, mafiánska oddychovka s trefne zvoleným castom (Robert De Niro), ktorá si šikovne uťahovala z gangsterských filmov, avšak presne vedela kedy byť vtipná (cca prvú hodinu) a kedy zvážnieť (až v samotnom závere). Tento rok Besson angažoval Kevina Costnera a pokúsil sa napísať niečo podobné. Vzniklo z toho však Taxi (ten pôvodný francúzsky) meets Taken, t.j. nekohézny mix špionážneho thrilleru, rodinnej drámy a akčnej komédie. S tým by som síce nemal výraznejší problém, keby tá rodinná dráma nebola tak klišoidná, komediálna časť občas otravná a celé to nebolo natočene bez jediného nápadu. Režisér McG síce akciu stále zvláda na veľmi slušnej úrovni, takže úvod v hoteli a záverečné automobilové naháňačky v parížskych uliciach vyslovene potešia svojou dynamikou, aj fungujúcim napätím, lenže 3 Days to Kill je v jeho podaní nevyrovnaný film. Solídny úvod totiž následne strieda apel na rodinnú drámu, v ktorej sa vedľa seba objavujú vážnejšie scény (hlava vo výťahovej šachte) s pokusmi o vtip (výstupy černošskej rodiny v Costnerovom byte) a spolu to neladí tak ako si Besson pri písaní scenára želal. Herci to držia síce nad vodou, hlavne stále veľmi charizmatický Costner, ktorý sa občas nebojí uťahovať si aj sám zo seba, ale inak musí divák brať ten film s dosť veľkým nadhľadom, aby sa prelúskal všetkými tými zmenami nálad. Ako oddychovka v podstate neškodné, len tento krát to spolu nedrží tak pokope ako ostatné odľahčené Bessonovky. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

MartinezZ

Docela škoda. Ale jen o málo. Nemá to daleko k tomu, být lepší jak Taken, alogicky přehypovaný nesmysl, protože tohle je koukatelné a místy i humorné. Bohužel to vypadá, že McG, Besson i Hasák měli každý svoji představu a každý ji tak také do filmu propašoval - a dohromady to jde asi jako Pejska a Kočičky dort. Každá samostatná přísada by i s mírným prolínáním šla sloubit v pochutinu: Umírající agent, snažící se sblížit před smrtí s opomíjenou rodinou, ale stále ještě pracující - bez humoru (mírně akční drama); Agent sbližující se s dcerou - co by akční komedie, ale bez agentova umírání (odlehčená blbina ála This Means War); Agent honící zloducha se špinavou bombou - bez rodiny, bez humoru (Odpočinková CIA-Bondovská akčňárna). Dohromady je to ale paskvil, kdy každou chvíli vidíte jiný film a jeho jednotlivé stále se měnící části, byť vypravující jeden příběh, na sebe vůbec smysluplně nenavazují a díky nim dělají postavy naprosté hovadiny a nechovají se jak lidé, ale spíše jak násady od koštěte. A je to kurwa škoda, protože ty ksichty by měly hodně navíc a každý z nich by utáhl svoji část, kdyby nebyla promíchávána dalšími nesouvisejícími dvěma. Kevin a Hailee, pleška zloun, agentka (fakt ji hrála ta stejná herečka, co na začátku přijímala úkol?). Dokonce to i celkem pěkně vypadalo a nepůsobilo lacině, vypadalo to jako fillm, jako fakt opravdický film. I hudba byla celkem vkusně zvolená, ačkoliv jsem ten výběr slyšel už před filmem, kde mě nijak zvlášť nezaujal, do filmu to sedlo. Ale během filmu si prostě říkáte: "Proč se teď děje tohle, vždyť je to nesmysl a vůbec to nesouvisí s tím, co se dělo předtím?", jak přepínání kanálů na televizi. Uvadlý Luc a patlal McG zabili připadně zajímavý film, vlastně tři separátní zajímavé filmy. A Hasák do toho nemá co žvatlat, taky se zatím nevytáh. A 117 minut je fakt hodně. Klidně jen devadesát a vyházet z toho rodinku. Nebo humor. Nebo vážně míněnou část příběhu - vyberte si. ()

Wysch

Je to vlastně průměrná bessonovka. Oproti podobnému Taken je hlavní geroj míň geroj, víc chrchlá a má ještě nesympatičtější famílii. Ke všemu se snaží s tou nesympatickou famílií dát znovu dohromady, což by nebyl problém, kdyby celej ten vztah táta-dcérka nebyl jak přes kopírák z příručky béčkoidních scénářů. Hnací motor gerojova chování - neustálý chrchlání - je vydřenej až do extrému, kdy hlavní geroj vždycky ztratí vědomí, když mu stačí jednou zmáčknout spoušť. Jenže zas takovej problém to není, a není ani problém, že veškerý akční pasáže v celým filmu zaberou odhadem čtvrthodinku. Vono totiž do toho průměru ten film tahá aspoň určitý množství vtipu a samozřejmě nekončící kulervoucnost Kevina Costnera, kterej na starý kolena - kromě chrchlání - má ještě i nějaký charisma. Jináč za sebe říkám, že nebejt toho vtipu mezi Costnerovic chrchloušem a nebetyčně mrdnoidní Amber Heard, asi bych do těch cca 60% ani film neházel. Je to nudnější než Taken, míň akčnější, trošičku vtipnější, naprosto klišoidní bejkárna ze stáje Luca Bessona, kterej se - zdá se - s tatíky v důchodu už vyčerpal. ()

zlabus

Další typická rychlokvaška z Bessonwoodu, u které už teď naprosto jistě vím, že za 14 dní nebudu vědět o čem byla. Jediná dvě pozitiva jsou charisma Kevina Costnera (hlavní důvod proč jsem s hodnocením nešel ještě níž) a výzor Amber Heard. 50% ()

Ellmariachi

Upřímně jsem si myslel, že film je i delší. Není to vůbec zlé a Ethan je slušnej zabiják, ale bože jak to bylo chvílema dlouhý. Naprosto nevyvážené. Kdyby to bylo city VS akce 45:55, tak bych to vzal. Ale po první 10ti minutovce jsem prostě čekal něco víc. No ale přítelkyně byla nadšená, takže dobrý. Dám 65, protože když už se něco dělo, tak to za to celkem stálo. ()

Riddick77

Nesourodý a nekompaktní mix rodinného dramatu, akčního dobrodružství ala Ethan Hunt či Jason Bourne a podivné orgasmické prezentace křivek bisexuální krásky Amber Heard, která do celého konceptu zapadá asi jako střep do oka. Výsledek je dle očekávání rozpačitý, přičemž vinu bych připisoval dvojici Besson (přepálený scénář) a McG (nevyrovnaná režie). Naopak extrémně charismatický Kevin Costner znovu potvrzuje, že myšlenky na konec kariéry byly zcela mimózní, protože snímek je relativně koukatelný hlavně díky němu. 4/10! Recenze zde. ()

JJ.Gibson

Nakonec si Kevin Costner vystřílel tři hvězdy!!! Největší spor 3 dnů na zabití je to, že jako akční film to funguje skvěle, Kevin je zlej a s ničím se moc nese*e! A opravdu mu to jde od ruky. Ale je to pouze 50% filmu, druhých 50% je romantická komedie, která líčí Costnera jako tátu, který se zoufale snaží vrátit na poslední chvíli k rodině. Bere poslední "agentskou" práci, za kterou má slíbený experimentální lék, aby mohl žít o pár let déle. Ta rodinná linka je prostě, až moc pitvaná a scény s učením se jízdy na kole jeho dcery Zoey, no já nevím, radši bych, kdyby tam sejmul pár parchantů :) Costner není tak drsnej jako například Neeson v 96 hodinách, ale má svůj styl a ten se mi líbil. Za mě spokojenost... ()

erased

I DON'T CARE! Je mi jedno, že Besson už dávno zapomněl na své kořeny. V jeho současné poloze mu totiž z dlaně očividně sežeru naprosto cokoli. Tuto rodinnou komedii, která se podle synopse až podezřele moc tváří jako Taken, u kterého autor ztratil zbytek soudnosti, tuplem. Žádné šibeniční termíny na záchranu dcerky. Žádný vážně se beroucí thriller. Jen vysloužilý kovboj na fialovém oři, jeho rodina a ostré hlášky. A sem tam rodinnou disharmonii doplňující bizarní vyvražďování/unášení zločinců. Dá se výsledek nemilovat? I LOVE IT! ()

kaylin

McG už se trochu moc opakuje a ve spojení s Lucem Bessonem fungují oba dva celkem unyle. Ono to má náboj, má to myšlenky, ale ve skutečnosti je to jen trochu akčnější melodrama, které má jednu velkou výhodu. Kevina Costnera, který v posledních letech ukazuje, že rozhodně hrát nezapomněl a jeho postavy jsou dostatečně zajímavé na to, aby vás alespoň on dokázal vtáhnout. ()

rt12

Nesourodý , prostoduchý, nudný scénář nedávající smysl, plný hloupých blábolů. Dialogy byly i na ,,akční " film hodně ubohé, no a ty rodinné vyloženě stály za vyliž kapsu (asi malá slovní zásoba, či co?). Jediné co mě udrželo a co v tomhle filmu stojí za to je Kevin Costner, který je nejen ,,čupr dědek", ale i dobrý herec. Ovšem byl na vše sám jako,, kůl v plotě", takže i kdyby se rozkrájel, tak by mu to nebylo nic platné. ()

Desperado

Takže po Liamovi Neesonovi, Johnovi Travoltovi sa do Paríža prestrieľal ďalší hollywoodsky matador, Kevin Costner, a vyzerá to tak, že jedinou Bessonovou úspešnou reinkarnáciou týchto bezpochyby charizmatických páprdov naďalej zostane zatiaľ iba Neeson. McGho výplachovka rozhodne nenudí, má zopár skvelých momentov, jeho zásadným problémom však je až prílišná žánrova rozpoltenosť a nezámerné klamanie telom. Dejová línia sa začína ako zaujímavý špionážny thriller, pokračuje ako komediálno-akčné rodinné drama a končí ako paródia na všetko, čo dovtedy po kúskoch žánrovo celkom zábavne ponúkal. Ano, v jednotlivostiach 3 dni na zabitie funguje veľmi solídne, ale celkovo vytvára dojem spektakulárneho mišmašu, ktorému chýba často šťava a brzdia ho linky, na ktoré som po traileroch vôbec nebol zvedavý (rodinné vzťahy). Tie som samozrejme očakával, ale tie linky úplne odtiahli úvodný dej na vedľajšiu koľaj, a tak ma záver nechával úplne chladným a postavy vrátane hodne slabých záporákov (samozrejme vinou imbecilného scenára) ma vôbec nezaujímali (úplne zbytočná a nevýrazná Amber Heard) , a ich osudy viacmenej len prešumeli do záverečných titulkov a márne som si po nich spomínal, o čom to vlastne celé bolo. Pri tom veľká škoda, Costner je aj v rokoch frajer, mnohé scény fungujú len jeho prítomnosťou, akčné scény sú vydarené, ale prílišná nadsázka celkový dojem strhavá do priemeru, na ktorý sa zabudne po pár dňoch. From Paris with Love 2. ()

MATADOR

Costner se nám už zase nějaký ten pátek pohybuje na výslunní a 3 Days to Kill je příjemným začátkem v hlavních rolích. Tohle se mi líbilo, Bessonův rukopis je jasný a Kevin si to užívá. Užíval jsem si to i já, kde mi společnost dělala příjemná akce, obsazení a celkové odsýpání. ()

salalala

Velmi upachtěné tři hvězdy a další zaměnitelný film z Bessonovy produkce. Three Days to Kill doplácí hlavně na snahu skloubit akční film s rodinným, což se ale vůbec nedaří. Těžko říci, čí je to vinou. McG není nikterak zázračný režisér a takřka veškerý pokus o humor a vtipy totálně zabíjí (výjimkou je jen výborná scéna s Italem a receptem na špagety) nevhodným načasováním a nulovým vypointováním. Akci naštěstí zvládá, a když dojde na nějakou tu přestřelku a bitku, vše je přehledné a naprosto standardní, což je jedině dobře. První polovina ale opravdu dost drhne a silně nevyrovnané tempo jí vůbec nepomáhá. Na průměr se to vytáhne hlavně díky ucházejícímu závěru, který už je solidně akční a odsýpá. Samozřejmě se nesmí řešit logika, protože to je cesta do záhuby. I když těch děr je tu fakt hodně a některé jsou prostě nepřehlédnutelné. Je škoda, že výsledek je takhle zaměnitelný a nezáživný, protože Costner hraje v rámci možností velmi dobře a i ostatní mu skvěle sekundují. Nejvýraznější je asi Amber Heard, která si svou nejasně sexuálně orientovanou agentku vysloveně užívá a čas od času se uchýlí k záměrnému až parodickému pojetí. Výsledek je tak víceméně jednohubkou, která po pár dnech splyne s podobnými žánrovkami. 50% ()

FilmFan24

Zběsilé tempo, šílené zpracování a Kevin Costner, který je v roli umírajícího zabijáka setsakra francouzsky šik! A to je Američan jak vyšitý! ()

JohnMiller

Nejde o nič svetoborného, dávali to v telke, no keď si to porovnám s inými akčnými filmami v ktorých účinkujú pomaly zabudnuté herecké esá, ide o jemný nadpriemer. Chlapácky akčňák, kde Costnerovi pomáha strih v bojových scénkach viac než dosť, obsahuje tvrdé bitky, prestrelky, krásne ženy, trocha moralizovania a plno hlášok, to všetko, čo divák od akčného filmu očakáva. dá sa to dokonca pozrieť bez zívania, a to je v mojom prípade už čo povedať. ()

Dont

Náběh na solidní thriller, nečekaně dobrý Kevin Costner a pak obrovské zklamání. Asi tak bych shrnul 3 dny na zabití. K čemu je řada trefných hlášek a charisma Kevina Costnera, když film doslova zabila melodramatická linie s dcerou (viz učení jízdy na kole, podivná párty atd.) a scénky s provokativní agentkou (?) Amber Heard. A i kdyby film (a divák) přežil tohle, tak by ho naprosto jistě dorazil debilní konec pod vánočním stromečkem. ()

Trevor

Priemerný nápad, priemerný Costner, priemerná kamera, občas priemerný humor. Nič, čo by ste museli vidieť. Zaujala asi iba scéna v ktorej učí Ethan dcéru jazdiť na bicykli a jej zachrana na diskotéke, inak slaby priemer. 50% ()

kinderman

Slibný akční začátek je záhy vystřídán dlouhými rodinnými mezihrami, scény, v nichž špičkový vládní zabiják učí dceru jezdit na kole a tančit, jsou téměř nesnesitelné. Žánry se nedoplňují, nýbrž fackují, scénář mechanicky opakuje stále stejné situace. Zklamání, které od pádu do podprůměru zachraňuje jen Costnerova přítomnost. ()

dyfur

....K.C. zahral dobre a popravde bez neho by to bol film typu "šuphneďnadvd"....scenár hrozne naivny,spracovanie hrozne,ale hrozne primitívne napr.Ethan vypočúva za pomoci elekrického prúdu jednoho "podozrivého" a potom k nemu večer príde sa spýtať o radu čo by mu poradil s jeho dcerou.(keďže aj ten komu púšťal elektriku do hlavy ma dcery....).....tak to len na okraj- malá ukážka "báječnej podívanej"......slabotaaa..... ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)