Monty Pythonův smysl života

• Česko Smysl života podle Monty Pythona (více)

Komedie strašlivá o prvních, druhých, třetích až posledních věcech člověka... V pořadí třetí a také poslední celovečerní film legendární skupiny Monty Python je sledem skečů volně propojených tématem života a smrti. A ač je především určen rybám, pokrývá veškerou škálu lidské zkušenosti. Od narození zdánlivě bezvýznamného dítěte (zejména z pohledu tresky), přes problém přemnožení katolíků, mužského zrání v hodinách sexuální výchovy, dospívání na bojištích 1. světové a zulské války, po problém ztráty končetin a dárcovství orgánů, až dospěje ke konečné otravě rybou a k tomu co následuje. To vše sepsáno a sehráno šesticí herců – autorů Monty Pythonova Létajícího cirkusu v režii Terryho Jonese a s animací Terryho Gilliama. (Česká televize)

adamix

Pythonovský humor som nikdy nedokázal pochopiť do takej miery, aby som ho označil za ,,geniálny". Na jednu stranu srší nezdolateľnými nápadmi, ktoré by vás ani vo sne nenapadli a ktoré fakt pobavia. Na tú druhú tieto nápady zas striedajú trápne momenty s nevhodným humorom, ktorý od nich nechcem (k čomu vlastne bola celá grcacia scéna v reštaurácii?). Zmysel života je vážne vtipnou komédiou, do polky. Potom stráca dych a aj skrz trefné nápady nedokáže pobaviť, aj keď sa o to vážne pokúša. 70%, ale z milosti. Svoje urobili aj muzikálové čísla, ktoré rozhodne stáli za to. ()

helrohir

Asi najnevyrovnanejšia vec od Pythonov. Niektoré scény sú dokonalé a spoľahlivo diváka rozosmejú, avšak sú tu aj prípady, kedy chlapci išli výrazne za hranu znesiteľného. Niektoré skeče majú skvelý satirický presah, inde sa však ide v medziach fekálnejšieho humoru. 50%. ()

seba

Pajtny mám rád, spolu i jednotlivě, ale tohle bylo hluboké zklámání. Jinak viz CIVALův komentář. ()

missaak

na tomhle pocinu je trochu problem ze pokud clovek neni fanda nebo pokud na to proste treba jen nemate naladu tak to mozna nepochopite, ja sem se v dobe sledovani v podobne situaci nachazel, tak proto teh hvezd jen 4.... ()

radimartin

Z mého pohledu nejlepší Pythonovský snímek s velmi trefnou kritikou lidské blbosti plný úžasných songů Erica Idleho (nejdokonalejší Galaxy Song). V komentáři přesně souhlasím s Eddardem. "Vzpomeň si jak úžasně nepravděpodobný byl tvůj zrod a doufej, že někde nahoře je život inteligentní, když tady na Zemi je tak dementní." ()

megajalec

žmýkanie už použitého citróna. Pár momentov celkom ušlo, ako napr. scéna na bojovom poli alebo sexuálna výchova. Ale inak klasickí Pythoni, pre mňa v dosť momentoch trápne. A jedna hviezdička za sperm song :). ()

Honzus

Už neúnosně zdlouhavý prolog naznačuje, že tentokrát je něco nahnilého ve světě Monty Pythonů. Styl humoru zůstává stejný, ale kvalita je oproti Brianovi a Grálu na nesrovnatelně nižší úrovni. Přišlo mi, že autoři se několikrát potýkali s problémem, kdy nedokázali včas opustit byť i velmi vtipný nápad, a leckterý, jakkoli skvěle se rozvíjející skeč po chvíli jen ždímá suchou houbu, až je z toho zkrátka poctivá nuda. Nemusíte se bát, že byste u Smyslu života ani jednou nevyprskli smíchy, ale na spočítání míst, kdy k tomu bude příležitost, vám dost možná postačí prsty jedné ruky. ()

ChandlerBing

Tak tenhle Monty Python se spíš podobá seriálu Flying Circus než dalším dvěma filmům. V podstatě jde o poskládání scének a skečů dohromady. Některé jsou méně povedené, u některých praská bránice, přiznejme si. Tento druh humoru ale budu obdivovat vždycky a když přimhouříme oko nad pár nepříliš povedenýma scénkama (což v případě MP jsem ochoten udělat), je z toho geniální Monty Python tak, jak jsme na něj zvyklí. ()

infernet

Minimálně za "Middle Of The Film" a jednu z nejšílenějších scén, které jsem ve filmu viděl, tedy tu v restauraci, si to pětku zaslouží. "Váš účet, pane!" ()

capka

Bohužel, strašně jsem se u toho nudila. Těch vtipných momentů je zrovna v tomhle kousku proklatě málo a jsou protahované tak dlouho, až jsou jenom trapné. Údernost nikde, zbytečná nechutnost a erotičnost... Životu Briana třeba nemám co vytknout, ale smysl Smyslu života mi prostě zůstává skryt. Zajímavé komentáře: skunumunu ()

Fugito

Zaujímavé anglické pojatie zmyslu života - áno, narážam na ich humor, ktorý mnoho z nás možno ani nepochopí, ale predsa len má svoje čaro. Veľmi tažko sa človek vie vyrovnať s touto partou komikov na keď im príde na chuť napr. mne sa páči , že ženy hrajú muži, čierny humor, hlúposť postáv. Takisto ako sa mi páči ich zmysel života - ukazujú na to, že zo všetkého robíme vedu, že všetko musíme nejako zaškatuľkovať a najmä bojujú proti byrokracii , ktorá vládne vo svete. ()

route60

Jednoduše geniálni Monty Python scény ze školy nebo z restaurace jsou neuvěřiteně ujeté a u scény nedobrovolný dárce orgánu jsem málem umřel smíchem, pro někoho slabší část o pythonu ale já se byvil královsky. 100% zábava, všem kdo nezhlél vřele doporučuji. ()

Memesis

Tenhle film si nezaslouží být na posledním místě mého MontyPythonovského žebříčku a tudiž ho umístím s Holy Grailem na druhé místo. Jen u dvou scén jsem se moc nesmál a to u Bloody Catholics a Dungeon Room, ale to nemění nic na tom, že je to bezvadná, výborná, perfektní a poněkud ztřeštěná komedie. 100% ()

Ygor20

Najslabší Python, čo sa týka filmov. Niekedy až príliš nechutný (reštaurácia), inokedy príliš nudný (úvodný predfilm). No ale pre mňa osobne je Michael Palin niečo ako poloboh, tak ako bol napríklad Herkules v podaní Kevina Sorba od 47 série vyššie. Hlavne jeho podanie drsno-tolerantného dôstojníka britskej armády je famózne. Samozrejme nedávam 4* len kvôli nemu ale aj kvôli množstvu ďalších velmi vtipných a originálnych vtípkov. ()

Bytchaz

Nesouhlasim s tim, že Smysl života je nevyváženej a má hluchý místa. Záleží jenom na tom, jak moc máte Pythony rádi, a protože já je mam rád hodně, líbí se mi skoro cokoliv, co vymyslej. Přestože souhlasim s tim, že Smysl života neni tak geniální jako Flying Circus nebo Život Briana, je pořád hodně kvalitní a s přehledem válcuje 99% filmový scény. A hlavně obsahuje scénu s panem Creosotem, u který se pokaždý dusim smíchy :) Celkově myslim, že je to mírně slabší než jejich ostatní počiny, ale pořád výraznej nadprůměr, takže 90% ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005