Monty Pythonův smysl života

• Česko Smysl života podle Monty Pythona (více)

Komedie strašlivá o prvních, druhých, třetích až posledních věcech člověka... V pořadí třetí a také poslední celovečerní film legendární skupiny Monty Python je sledem skečů volně propojených tématem života a smrti. A ač je především určen rybám, pokrývá veškerou škálu lidské zkušenosti. Od narození zdánlivě bezvýznamného dítěte (zejména z pohledu tresky), přes problém přemnožení katolíků, mužského zrání v hodinách sexuální výchovy, dospívání na bojištích 1. světové a zulské války, po problém ztráty končetin a dárcovství orgánů, až dospěje ke konečné otravě rybou a k tomu co následuje. To vše sepsáno a sehráno šesticí herců – autorů Monty Pythonova Létajícího cirkusu v režii Terryho Jonese a s animací Terryho Gilliama. (Česká televize)

padlar

Naprosté zklamaní. Jednoznačně nejslabší film, který jsem od Monty Python viděl. Několik málo vtipných scének (sexuální výchova, zapas v ragby, scénka se Smrtí) se zde sice najde, ale je jich jako šafránu. Několikrát zde zmíněna "zvracecí scéna" mně přišla nechutná. Paradoxně se mi nejvíce líbil úvodní krátký snímek o vzpouře účetních (či co to bylo za úředníky) a jejich pirátském útoku na sídlo velké finanční korporace. ()

Zofan

Tohle je srdcovka, o něco slabší než Brian, ale stejnak vynikající. Překlad Petra Palouše mi moc nesedí, ale to přece není chyba filmu, takže celkově 90%. ()

lolkaa

O proti létajícím cirkusu je to (alespoň pro mě) o dost lepší, vlastně je to fakt dobrý, ale na celkovym díle M.P. mi vadí "vtipné" vstupování do scén, což zase chápu, že je pro ně typické a leckdo by mi odporoval, ale u mě to snižuje na 4... ()

Jean_Calid

Monty Pythonův smysl života byl pro mě doslova zklamáním. Nezajímavé, zdlouhavé, trapné a celkově nudné. Do očí bijící trapnost, která nemá u Monty Pythonů co dělat. Svatý Grál i Život Briana jsou filmy, kterým tento nesahá ani po kotníky. Pokus vytřískat jakýsi humor na pranýřování náboženství, nebo na scénce muže, jehož smyslem živote je žrát / ne jíst, ale žrát/ a jenž nakonec praskne, se nepovedl. Pro mě to bylo velké zklamání a ztráta času. ()

mfanta

50% - Ac jsem pomerne velkym fandou skupiny Monty Python, tento film se mi moc nelibil. Mozna mi tam chybela nejaka nosna dejova konstrukce jako v Svatem Gralu, mozna mi scenky zde neprisly tak vtipne (napr. zvraceci), mozna jsem to cele dokonce nepochopil, ale u me to proste neni ono. Misty jsem se pousmal, ale to bylo tak vsechno. Serie skecu, ale film na cely vecer - spis ne. ()

pleva

Je znát, že Pythoni jsou starší, zkušenější a opustila je největší hravost, ale přesto je to za mě geniální dílo. Možná méně dada, ale zase je to o smyslu života. Já ho tam viděl a rád se dívám. V češtině má navíc i geniální dabing, který rád jinak nemám. Porod, pokud znáte reálie zdravotnictví je geniální a smutný v jednom. Po chvíli uvidíte výpravný videoklip k "every sperm i sacred". Tradičně bez zaškobrtnutí. V zákopu s citronovým dortem - to by mohlo být hned vedle "norského modrého" Nezapomenutelné je i "Welcome to the middle of the film" - to si vypůjčili i sklepáci pro Pražskou pětku Dárce jater, nebo pan smrtka, zase dost vtipné a k zamyšlení, možná to není jen samoúčelný humor, není to jen o provokaci a tím je to trochu jiné. ()

Zikfryd

Ve srovnání s Životem Briana není tento film tak nabitý vtipem, ale stále je dost zábavný, abyste si ho nenechali ujít. ()

Mr.Neutron

Pythoni se na rozdíl od "seriálové" produkce drží při zemi jak v míře absurdnosti, tak i v míře kritiky společenských poměrů. Nejzajímavějšími jsou tak scény s filozofickým nádechem (monolog o podstatě rozdílu katolíci vs protestanti, filozofické menu v restauraci). Vynikající skeč se sexuální výchovou. A teď se přesunume do třetího světa ... Yorkshire. Poselství: 8/10 ředitelů nemocnic doporučuje zpětný leasing zařízení, aby se financování přesunulo z kapitálových výdajů do běžných (pozor, neplatí pro firmy vykazující dle IFRS 16) ... ()

honza.g

Málo platné, humor, který vyrostl na skečích, nejlépe funguje ve skečích. Naštěstí pythonovci vědí, že udělat celovečerák jen ze skečů je hloupost. Takže skečů je méně a jsou umně poslepovány písněmi a tanečními čísly. A světe div se, celé se to drží tématu daném názvem. A funguje to, ačkoliv takhle drsná satira opravdu není pro většinového diváka. ()

leafroller

Série absurdních skečů mapuje různé fáze lidského života od početí po posmrtný život. A nebere si servítky. Nevím, kterou pasáž filmu označit za nejlepší, ale nejvíc jsem se zasmál u blicí scénky z francouzské restaurace. Klasické fóry připomínající němé grotesky prostě fungují i po sto letech nejlépe. Z ostatních nutno jmenovat mašinku, co dělá piiiink, praktickou ukázku soulože při vyučování, prodávání dětí na pokusy a hledání ryby uprostřed filmu. Vše proloženo tradičními popěvky s animacemi Terryho Gilliama. Film má navíc tu výhodu, že byl obdařen dabingem. Doporučuji. ()

Marcel25

Monty Pythonov zmysel pre humor ma nikdy veľmi nedostal do kolen, ale vždy ma tak svojim spôsobom bavil, ako niečo, čomu nikdy úplne humorne neporozmiem ale vždy ma to udrží až do konca. Bolo to tak v prípade Briana aj zlatého grálu a zmysel života, hoci podľa mňa najslapší z tejto trojice flmu, nie je vínikou. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005