Ten večer se malému Kevinovi jeho skříň na šaty nezdála. Ozval se prapodivný rachot a následně z ní vyběhnul kůň, na kterém seděl jezdec v brnění. Když se Kevin probral z leknutí a vystrčil hlavu zpod peřiny, tak byl jezdec pryč a pokoj byl úplně normální. Stejně mu to nedalo a druhý večer si přichystal baterku a foťák. Už téměř spal, když se mu ze skříně vyhrunulo do pokoje šest malých trpaslíků, kteří ukradli Nejvyšší bytosti Mapu, podle níž se dá cestovat v čase. Chtě nechtě se Kevin stává účastníkem jejich výpravy, po jejímž skončení by se ze šesti malých trpaslíků měla stát legendární loupežnická banda. A nebo ne, když by se jim podařilo okrást Napoleona nebo mykénského krále Agamemnona? O mapu však má zájem i samotný představitel Zla, který touží zničit svět a Nejvyšší bytost ji chce taky vrátit zpět. Teď je na Kevinovi a jeho (stejně vysokých) společnících, jak se s nastalou situací dokáží vypořádat. (Isherwood)

LBsmoke

povedená pohádka.. z toho co za děsy se pro děti točí je to zlato.. a bavili mě trpaslíci.. všežravý Vermin měl parádní výraz po čas celého filmu.. sice konec wtf.. ale jinak fajn ()

Fanosh

"Mrtvej? To není žádná omluva!" To vám tak jednou ze skříně vyskočí středověký rytíř, proběhně pokojem a zase zmizí v jedné ze zdí. Možná máte halucinace s těch matčiných experimentů, co provádí v kuchyni, nebo to musí být s těch knížek ve kterých se popisuje jak jak šestadvaceti způsoby se dalo ve starověkém řecku ukonči lidský život. A nebo. A nebo. Nebo je to skutečnost! Tak nezbývá než druhý večer číhat před doličnou skříní s fotoaparátem. Další středověká přehlídka se sice nekoná, ale jde teď o něco mnohem většího. A nebo spíš menšího? Párek trpaslíků, co se rozhodo stát se největšími zloději mezi světy a časy. Mladý Kevin se k nim připlete jak slepý k houslím a nezbývá mu vydat se na tuhle bláznivou a zároveň pohádkovou výpravu s nimi. A když už tak s grácií. Čeká nás průchod plejádou jak míň nebo víc zajímavých charakterů v úžasných kostýmech. Výprava je víc než slušná a jako fantasy snímek k obědu naprosto jasná volba. Tak už se stačí jen usadit se sklenkou kombajnovky v ruce a relaxovat. A možná přijde i Bůh. ()

Oralfabet

Příběhy o dětech cestujících napříč historií a potkávajících různé historické osobnosti myslím nejsou zase až tak neobvyklým úkazem, a rozhodně nejde o subžánr, jehož zástupce bych nějak vyhledával, v podání Teryho Gilliama jde však samozřejmě o dost unikátní podívanou. Taky ale dost nesourodou - Jako malému by se mi to asi nelíbilo, protože je to tak divné a dneska je to zas už na můj vkus místy trochu moc dětinské a uřvané. Giliamova fantazie nade mnou ale nakonec přece jen zvítězila a rozhodl jsem se naplno si ji užít, místo přemýšlení nad tím, pro koho byly vlastně Time Bandits natočeni. Jon Cleese je skvělý Robin Hood (have you met the poor?) a Pink Bunkadoo by byl cool název pro kapelu. 7/10 ()

TomasKotlant

Dobrá fantazijní podívaná napříč časem. Jenom je to občas příliš roztahané a chybí tomu větší akce. A český dabing je opravdu špatný. ()

sandis

Trpasličí banda lupičů spolu s malým chlapcem utíkají před všemohoucím, aby nakonec sedli na lep Zlu. Papundeklové kulisy, mírně řečeno historické nepřesnosti, mírně přitroublé... What're we going to do here? A robbery! 6/10 ()

Akana

Tak konečně si můžu tuhle položku z gilliamovské filmografie odškrtnout. Vcelku to odpovídá mojí představě odvozené z časové posloupnosti: něco mezi Žvahlavem a Baronem Prášilem. Čili montypythonovské reminiscence ještě přítomné (Cleesův Robin Hood), ale slábnoucí. Scénáristické kázni se autor teprve učí (dodnes jí neovládá a až jí ovládat začne, bude to první věc, kterou mě skutečně naštve). Záliba v pohádkách a mýtech přetrvává (při pohledu na Mykény coby město v poušti jsem se ale přece jen trochu zarazil). Efekty sice poplatné době, ale v typicky gilliamovském tyjátru to vůbec nevadí, třeba ta směšná raketa, v níž na rozhodující klání přiletěl jeden z trpaslíků, byla ve své nemotornosti kouzelná. Některé scény jsou nádherné (trpaslíci se poprvé zjeví v Kevinově pokoji a začne strašný mumraj nebo útěk z visutých klecí), jiné slabší. Kdo má to přerostlé dítě jménem Terry Gilliam rád jako já, přijde si na své. ()

GOREGASM

Pohádka pro dospělé, kterou umí natočit asi jenom a jenom a jenom Terry Gilliam. Time Bandits jsou opět, ostatně jako každý jeho film, koncertem gilliamovské kreativity za málo peněz. Zároveň jako vždy okořeněno několika Pythony, kteří této taškařici bez hranic dodávají další rozměr potrhlosti. Věřím tomu, že spousta mladších diváků Time bandits po deseti minutách vypne, protože nabízí úplně jiný formát filmařiny, než na jaký jsou ze současné pásové výroby zvyklí. Přseto vřele doporučuji dokoukat až do konce, protože jako každý Terryho film, mají i Time Bandits jednu velkou přidanou hodnotu. Druhý podobný film jste nikdy neviděli. Po prvotních zvláštních, až rozpačitých dojmech čekejte velmi kreativní a bláznivou divočinu a to já rád. 85% ()

MickeyStuma

Zase ta britská skříň. Je to jak v televizní sérii „Letopisy Narnie“ (1990), jen obráceně. Tady ze skříně vyskočí trpaslíci a překvapeného Kevina vezmou na dobrodružství, o jakém se mu ani nesnilo. Typický britský humor, který hlavně osloví fanoušky Monty Pythonů, kteří za tím vším stojí. Pro zbytek to zase až tak ohromná pecka nebude. Spousta mihotajících se postav spíše ze všeho dělá nepřehledný mumraj všeličeho, jen ne jednoduché zábavy. Kdo neholduje britskému humoru, bude se nudit. Směs dětské sentimentality, neuctivé ztřeštěnosti, fantaskního prostředí a realistických postav obsahuje významné vrstvy, které je třeba odkrýt při několikátém zhlédnutí. Sice se jedná o dětský film, ale atmosféra se spíše drží temnější atmosféry. Není od věci poznamenat, že se jistojistě jedná o inspiraci kultovním komiksem Winsora McCaye „Little Nemo is Slumberland“ pojednávající o surrealistických snových dobrodružství malého chlapce. Námět je hodně podobný části pod názvem „Little Nemoʼs History of the World Part I“. Snímek působí jako nesouvisející série nejrůznějších scének se známými postavami podivně propletené dohromady, které jsou plné nejrůznějších vtípků a satiry, které se však v té záplavě mihotajících se postav poněkud ztrácí. Jako celek je to prostě nevyrovnané a tím značně zmatečné. No, není to film pro každého. ()

Helmut02

Terry Gilliam nezklamal. Přesně něco takového jsem od něj očekával. Ještě je znát silný vliv Monty Pythonů (ostatně, John Cleese a Michael Palin se ve filmu objeví). Skvěle absurdní příběh se spoustou originálních nápadů to jenom korunuje. Brazil nebo 12 opic jsou sice lepší, ale jinak naprostá spokojenost. ()

Iriquindae

První Gilliamův film, který jsem nedokoukal. Hlavní hrdinové jsou velmi nesympatičtí, děj je na hlavu (ale ne tak hezky, jak jsme zvyklí), prostě není proč si tuto záležitost pustit. ()

Pekisan

Tak ten Monty Pythonovsky humor bol silno rozriedeny takmer dvoma hodinami dost nudnym, miestami otravnym a nahodilym cestovanim v case jedneho maleho chlapca a bandy trpazlikov. Casy sa vobec neovplyvnuju a keby sa ich poradie vymenilo, nic by to na vysledku nezmenilo. Vlastne jediny vtipny skec je ten o Robin Hoodovi. Mam pocit, ze Gilliama mam radsej temnejsieho nez komedialneho. Nechapem ako sa z tohoto prepracoval k 12 monkeys. ()

Mata

Nádherná podívaná plná bizardních postaviček a přehnaných jednání známých postav - opravdu malý Napoleon, milující vše malé, opravdu hrdinný Agamemnon, opravdu hodný Robin Hood, opravdu zlé zlo a hlavně opravdicka pevnost největší temnoty z Legolandu !!!. Dětský svět takový jaký jsme ho chtěli mít a jaký ho díky Gilliamovi máme aspoň an plátně. Mimochodem, jsou to doopravdu špatní zloději. ()

Joski

Vizuálne jednoznačne zaujímavé a k tomu nezameniteľný Pythonovsky humor. Čo možno viac chcieť od fantasy komédie? Trošku slabší Giliiamov kúsok, ale po výtvarnej stránke určite za to stojí ! 75% ()

TheHanz

Sean Connery má menší roli, než by bylo zdrávo, stejně tak John Cleese, Michael Palin a Ian Holm. Vcelku podařený film, některé pasáže se povedly, pár vtípků stojí za to, ale celková příběhová linie, zápletka a nosnost nic extra. Po chvíli začne film trochu nudit, pak až na vyjímky nuda neopadne až do celkem zajímavého "souboje" na konci. 60% ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Apple plánuje seriálové Zloděje času

Apple plánuje seriálové Zloděje času

30.07.2018

Apple ve spolupráci s Paramount Television a producentem Terrym Gilliamem (Muž, který zabil Dona Quijota, 12 opic) plánuje seriálovou verzi fantasy snímku Zloději času z roku 1981. Příběh sleduje… (více)

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

13.08.2016

Dva týdny před svými 82. narozeninami nás opustil představitel jednoho z nejznámějších filmových robotů. Kenny Baker si R2-D2 zahrál v prvních šesti epizodách Star Wars a u sedmé zastával pozici… (více)

Cestujeme v čase... zase?!

Cestujeme v čase... zase?!

31.10.2006

Remake. Slovo, které posledních pár let vyvolává nepříjemné chvění v žaludku a slabší migrénu téměř u každého filmového fanouška. A ještě aby ne! Na tento zhoubný nádor zemřelo již několik dobrých… (více)