Ten večer se malému Kevinovi jeho skříň na šaty nezdála. Ozval se prapodivný rachot a následně z ní vyběhnul kůň, na kterém seděl jezdec v brnění. Když se Kevin probral z leknutí a vystrčil hlavu zpod peřiny, tak byl jezdec pryč a pokoj byl úplně normální. Stejně mu to nedalo a druhý večer si přichystal baterku a foťák. Už téměř spal, když se mu ze skříně vyhrunulo do pokoje šest malých trpaslíků, kteří ukradli Nejvyšší bytosti Mapu, podle níž se dá cestovat v čase. Chtě nechtě se Kevin stává účastníkem jejich výpravy, po jejímž skončení by se ze šesti malých trpaslíků měla stát legendární loupežnická banda. A nebo ne, když by se jim podařilo okrást Napoleona nebo mykénského krále Agamemnona? O mapu však má zájem i samotný představitel Zla, který touží zničit svět a Nejvyšší bytost ji chce taky vrátit zpět. Teď je na Kevinovi a jeho (stejně vysokých) společnících, jak se s nastalou situací dokáží vypořádat. (Isherwood)

ic

asi jsem to dostatečně nepochopil... jinakt totiž naprosto nechápu vysoko nastavenou laťku ostatních spoluhodnotitelů ()

mortak

Dost nesourodý snímek, který kolísá od čistě montyphytonovského humoru, přes dobrodružnou fantasy, až k satirickému odsouzení konzumního způsobu života. Ale světe div se - ono to docela funguje (snad až na tu karikaturu Napoleona - ta je taková "novácká"). Tedy pokud přistoupíte na hru a ponoříte se do ní, jako se dítě ponoří do Člověče nezlob se! Pozorujte ho chvíli - to jeho soustředění je klíč k Terrymu. ()

Šimpy

Chtěl jsem si doplnit vzdělání a tohle byla zpočátku zábavná jízda, ale konec jsem, jak už u Gilliama bývá, vůbec nepobral. ()

Splasher

Slabší 4. A to hlavně proto, že jsem již dříve spatřil Brazil, Fisher Kinga a 12 Opic. Člověk se prostě neubrání srovnání těchto filmů. Pro mne nejlepší scéna: První záběry z Mykénie s výborným Minotaurem. ()

SoolenJV

Oslnivá fantastická výprava napříč časem v nespoutaném Gilliamovském podání. Pobaví camea hvězd (v titulcích psaných na prvním místě) a poměrně nabitý příběh, ve kterém se spojuje a slepuje do jednoho celku všechno možné, od antiky přes sci-fi až Monty Pythonovu létajícímu cirkusu. ()

tom88

Jeden zo slabších chvíľ Terryho Gilliama. Obsahovo nepríliš pútavé pre dospelšie publikum, pre deti nepochopitelné. Množstvo nápadov treba pochváliť, ale horšie je že neboli dotiahnuté. Skôr iba náznaky nápadov, ktoré neboli využité v rozvoji filmu. Sean Connery na chvíľu potešil, tiež John Cleese ako Robin Hood, ale skôr by som to zaradil ako cameo. Tí trpasličí ľudkovia boli dosť nechutní a nepríjemní. Záver sa mi príliš nepozdával a úplny koniec by som označil ako WTF. Občasný humor bol celkom dobrý. Film ma celkovo nepotešil, skôr mierne sklamanie. 55% ()

Courtemanche

Nevím jestli to není náhodou pro děti, ale pamatuji že jako dítě mě tento film zaujal. Dneska už ale tento svižný ,,zmatek,, nic mi neříká. Pro mladší spíše. 2,5/5 ()

LeoH

Fantazijní vyprávěnka v tradici Gulliverů, Alenek, Čarodějů ze země Oz nebo třeba taky ztřeštěných filmíků Beatles, na něž upomíná nejen Harrisonova hudba. Okořeněno docela silnou dávkou montypythonské legrace. Bohužel to celé působí jaksi levně a ploše, místy jsem se bavil, ale celkově mě to nevtáhlo a za týden už nebudu vědět, o čem to bylo. Slabší ***. ()

LordSnape

Je to takový bláznivý výlet pro celou rodinku s dnes už poměrně chabými triky. Trochu mi to připomínalo dobrodružné osmdesátkové úlety jako Velké nesnáze v malé Číně, jenž tenkrát dosti letěly. ()

plechulka

Tenhle Gilliamův film na mě moc nefungoval v celku, některé jednotlivé scény ale byly skvělé. Na BRAZIL ani KRÁLE RYBÁŘE to nemá ani náhodou ()

Mrkvič

Fantazii se sice meze nekladou, ale tady by to sneslo nějaká omezení. Terry Gilliam se sice umí vyřádit a nápady jako útlocitný Robin Hood, Bůh jako starší ouřada (v podání kdysi asi známého herce) nebo obr s lodí na hlavě jsou hodně dobré, ale ve dvouhodinovém filmu zaniknou. Takže je to film pro pár úsměvů a nic víc. ()

filmmovier

Docela dobrý, asi nejlepší a nejzábavnější Terry Gilliam (nepočítám-li celovečerní filmy MP, což nepočítám, protože to je něco úplně jiného), ale viděl jsem to uprostřed léta (před více než dvěma měsíci), a zistil jsem, že si to vlastně už moc nepamatuji. Vím ale, že mně moc bavil Sean Connery (který je tady jen pár minut) a hlavně John Cleese (nejlepší zpracování Robina Hooda ever). A ta fantazie, to obrovské množství nápadů, ten krásný, kouzelný svět a sympatické postavy (ústřední šestice trpaslíkú, to všechno se Terrymu vyplatilo. Ne každý jeho film mi sednul tak, jak jsem chtěl, ale Zloději času to dokázali. A za to jsem moc rád. A David Warner to je prostě herecký král! Král! 80%. ()

Endyis

Geniální!!! Jedním slovem geniální!!! Po všech stránkách!!! Dlouho jsem neviděl větší mrdu!!!! Hodnocení70??? To je házení perel sviním!!! 100% ()

Brain-D

Opravdu nevím, co na tuhle honbu trpaslíku za lupem říct. Bylo to takové celé se vším tak uprostřed...prostě taková průměrná pohádka od Gilliama. ()

sochy.zirafka

Čekal jsem Pythonovskou šílenost, ale místo toho jsem dostal šílenost obyčejnou, která byla ještě k tomu přehnaně rozvleklá a místy až ospalá. Škoda. ()

fefee

Príjemná fantasy rozprávka s kopou naivnosti ale aj neuveriteľnými fantasy nápadmi ktoré očarujú nejednu predstavivosť. Ač čarovné tak bohužiaľ aj sem tam nudné. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Apple plánuje seriálové Zloděje času

Apple plánuje seriálové Zloděje času

30.07.2018

Apple ve spolupráci s Paramount Television a producentem Terrym Gilliamem (Muž, který zabil Dona Quijota, 12 opic) plánuje seriálovou verzi fantasy snímku Zloději času z roku 1981. Příběh sleduje… (více)

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

13.08.2016

Dva týdny před svými 82. narozeninami nás opustil představitel jednoho z nejznámějších filmových robotů. Kenny Baker si R2-D2 zahrál v prvních šesti epizodách Star Wars a u sedmé zastával pozici… (více)

Cestujeme v čase... zase?!

Cestujeme v čase... zase?!

31.10.2006

Remake. Slovo, které posledních pár let vyvolává nepříjemné chvění v žaludku a slabší migrénu téměř u každého filmového fanouška. A ještě aby ne! Na tento zhoubný nádor zemřelo již několik dobrých… (více)