Ten večer se malému Kevinovi jeho skříň na šaty nezdála. Ozval se prapodivný rachot a následně z ní vyběhnul kůň, na kterém seděl jezdec v brnění. Když se Kevin probral z leknutí a vystrčil hlavu zpod peřiny, tak byl jezdec pryč a pokoj byl úplně normální. Stejně mu to nedalo a druhý večer si přichystal baterku a foťák. Už téměř spal, když se mu ze skříně vyhrunulo do pokoje šest malých trpaslíků, kteří ukradli Nejvyšší bytosti Mapu, podle níž se dá cestovat v čase. Chtě nechtě se Kevin stává účastníkem jejich výpravy, po jejímž skončení by se ze šesti malých trpaslíků měla stát legendární loupežnická banda. A nebo ne, když by se jim podařilo okrást Napoleona nebo mykénského krále Agamemnona? O mapu však má zájem i samotný představitel Zla, který touží zničit svět a Nejvyšší bytost ji chce taky vrátit zpět. Teď je na Kevinovi a jeho (stejně vysokých) společnících, jak se s nastalou situací dokáží vypořádat. (Isherwood)

corpsy

Fantázii sa medze nekladú, ale toto je viac ako dosť nedovarený guláš. A ešte ku tomu je to zúfalo nudné. ()

sidzej

Od Terryho Gilliama som cakal kadejaku stupiditu ale to, ze dokaze natocit pozeratelne dobrodruzne fantasy ma skutocne prekvapilo (v prvej polovici dokonca rodinne orientovane). A tentokrat mi neprekazala ani vizualna stranka. Niekolko trapnych humornych vsuviek sa najde no daju sa prezit. Dej miestami stagnuje a v zaverecnej 30 minutovke sa zacinaju prejavovat Terryho filmarske neduhy co je skoda pretoze z podobneho nametu by sa dalo vytazit viac. Kazdopadne spolu s 12 opicami jediny Gilliamov film pri ktorom som vyrazne netrpel. 60% ()

MartinezZ

23.5.2010 ~ Surrealistická bláznivá podívaná, v té době zřejmě oprávněně, ne zcela svéprávného Gilliama. Tohle vyžaduje takovou dávku představivosti, že bych jí nebyl kdy schopen ani pod vlivem psychotropních látek. ~ Terry je zvláštní režisér. Ať natočí co natočí, nikdy to není úplně normální a koukatelné pro všechny. A je jedno, jestli jde o 12 opic nebo Imaginárium Dr. Parnasse. Ovšem ačkoliv mi tyhle dva filmy nijak zvláštní problém nedělají, 'Zloději času' jsou už i na mě trochu moc. ~ Ve filmu sledujeme malého Kevina, hltajícího historickou knížku, a jeho rodiče, hltající přiblblé pořady v televizi. Když jde malý Kevin spát (Kevin spát, Kevin spát... lalala), probouzí se chlapcova představivost, která dovolí vstoupit do pokoje skrze skříň tlupě trpajzlíků (liliputi, v americké filmové kultuře mají nějaké záhadné postavení, které jim dovoluje se vyskytovat v mnoha filmech, což osobně nechápu). Trpajzlíci ale nejsou ledajací trpajzlíci, ale pomocníci Nejvyšší Bytosti, která stvořila svět a vůbec to všechno okolo. A to včetně Dobra a Zla. Trpajzlíci ovšem Nejvyšší Bytosti ukradli mapu, pomocí níž dokáží cestovat časem. A Kevin jde s nimi. ~ Ocitají se tak díky tomu v několika různých časových období, která jsou rádoby komediálně šmrncnutá, ale působí to spíše trapně (zakomplexovaný idiot Napoleon, imbecilní Robin Hood apod. - ovšem třeba takoví byli, neznal jsem je, mě do postele skřeti skříní nelezou). Do cesty se jim ale staví Zlo, které si dělá zálusk na mapu s cílem přetvořit tak svět k obrazu svému. A na naší prťavé partě je mu v tom zabránit. ~ Terry by se ale měl asi léčit. Pohybuje se na velmi tenké hranici mezi geniálním vizionářstvím a bláznovstvím. Zloději času jsou natolik přetažení za vlasy a z dnešního pohledu i tak "nehezky" a nezajímavě vytvoření a zpracovaní, že jsem to nemohl přejít bez občasného přetočení vpřed. Terry, to, že se ti jako malému klukovi něco zdálo zajímavé, ještě neznamená, že to musíš v dospělosti (fyzické) zfilmovávat. Chápu, že to v deseti letech tak pitomě nevyznívalo, ale teď...? ()

havLord

Wocamcaď pocamcaď - tentokrát to s tim fantasmagoričnem přehnal. Si tak sleduju putování malýho čuřiny a grupy liliputů skrz čas a místo, ale nemá to žádný řád, hlavu, patu, nestane se nic, co by rozvinulo příběh a pak bum, prásk, finito. Většinou jsem postrádal aji humor. Tentokrát Gilliam odbyl i výpravu, na který si jindy dá tolik záležet. ()

mysiak

Uletená, vtipná, ale hlavne rozprávková fantasy...pár svetlých momentov sa našlo, páčilo sa mi to, ale viackrát si to asi nepozriem.. ()

jondzavid

Ironická rozprávka pre dospelých od Terryho Gilliama, ktorý opäť nekládol hranice svojej imaginácii a anarchisticky putuje so svojimi hrdinami časom. ()

YURAyura

6/10 Nevyvazena, ale stejne nadrumerna Jolly Good zabava - amici te historii sice moc nedaji, ale sem tam to ma i myslenku ()

Aiax

Z Time Bandits je zřejmé, že je natočil velmi talentovaný, ale ještě ne příliš zkušený režisér. Bohatý obsah převažuje nad poněkud chaotickou a nevyzrálou formou. Film by možná působil jako velice povedená pohádka pro chlapce do 12 let, něco na způsob Nekonečného příběhu, nebýt jedovatých sarkastických šlehů proti společenským nešvarům maloměsta, až příliš sebeshazovačné komiky hlavního Zlouna a dalších čistě "dospěláckých" záležitostí. Terry Gilliam nikdy nebyl a zřejmě ani nikdy nebude skvělý filmařský řemeslník, ale bohatě to nahrazuje fantazií, kreativitou a nadšením. ()

salalala

Po delším uvažování dám tři, ale je to hodně na pomezí. Time Bandits totiž vůbec nejsou špatný film. Znát je na tom ale, že byl točen v období Montypythonů, protože celá zhruba tři čtvrtě hodina mi přišla jako epizoda z tohohle kultovního seriálu. Naprosto famózní Napoleon Ian Holm (ať žije neláska mezi Anglií a Francií), John Cleese jako Robin Hood, šeredně nevyužitá dvojice Palin (úplně skvělej opět) - Duvall a solidní Connery jako Agamemnon. Bohužel to ale nedrží u sebe a je to spíš takovej sled scének. Pak to začne být trošku kompaktnější, ale už ne tak vtipný. Trpaslíci se pitvoří a putují, ale není to už tak zajímavé. Konec to trošku vylepší. Fanoušky MP určitě potěší drobnosti jako krutá televizní soutěž a rodinné scénky. Je to fakt přesně mezi třema a čtyřma hvězdama. Zatím dám tři, ale něco mi říká, že až se za čas podívám znovu, půjdu o tu hvězdičku výš. 65% ()

Vědma

Tak tohle ne. Nepochopila jsem to? Nebo to nebylo ani napínavé, ani k smíchu, ani nic? Jenom pasáž se Seanem Connerym byla jako z jiného filmu (lepšího). Když se zase objevili trpaslíci, řekla jsem si kruciš... Nepochopitelně vyhozené místy doopravdy dobré kulisy a triky. Občas jsem se zasmála, ale některé vtipy byly fakt trapné. ()

fmash

„Marion, skoč pro chudé!“ :) Na Time Bandits Terryho Gilliama jsem se těšil jako na potenciální imaginativní hody plné bizarnosti a nápadů. Bohužel jsem zažil nemalé zklamání. Nepatřím mezi skalní ctitele pythonovského humoru, tak mi možná leccos uniklo (nebo možná nebylo moc co najít), ale vyjma povedené scény s Cleesovým přiteplalým Robinem Hoodem (alespoň vím, odkud přistál ve Shrekovi) se moc věcí k pobavení nenašlo. Záležitost se Supreme Being nepočítám, to bylo fajn, ale standard. Nepochopil jsem kontrast mezi naprosto skvělými výpravnými scénami typu Agamemnón, vstup do pevnosti zla aj. (jež měly potenciál na svou dobu totální pecky a nemusel by se za ně stydět nejeden dnešní film včetně Pána prstenů) a naivně televizními efekty, spojenými s hlavními dobro/zlo postavami (neměl bych zapomenout na neuvěřitelně líný střih v mnoha scénách). Abych to uzavřel, celek na mě působil rozcupovaně, očekávaná absurdnost se dostavila v nečekané formě a především jsem se skoro celou dobu trvání tohoto veledlouhého filmu nudil. Doporučit lze pouze zarytým „montypajtnovcům“. ()

Nautila

"...bradavky pro muže...a slimáky! Vytvořil slimáky!" Totální Gilliamovská ulítlost, s pár skvělými chvilkami (Napoleon) a hláškami. Bohužel, celkově to pro normálního diváka moc nefunguje a já to koukala natřikrát. ()

Tsukikage

Je to velice ojedinělí film, zaujala mě hlavně scéna a nápady. Musím říct, že jsem nic podobného ještě neviděl, a to jsem ten film viděl již před dlouhou dobou. Tento film si rozhodně zaslouží víc pozornosti, než má. ()

Crawler-D

"To, že je mrtvý, ho neomlouvá, aby se flákal." Výtečný fantasy film se svým jedinečným příběhem i parádním závěrem. ()

tomtomtoma

Krásně hravý film, který bere vše s neuvěřitelně ironickým nadhledem. Příběh o putování malého chlapce Kevina (Graig Warnock) s bandou chamtivých trpaslíků Randallem (David Rappaport), Fidgitem (Kenny Baker), Strutterem (Malcolm Dixon), Ogem (Mike Edmonds), Wallym (Jack Purvis) a Verminem (Tiny Ross). Putují časem, ale skutečně putují, nebo jsou jen součástí hry zvrhlé Nejvyšší Bytosti (Ralph Richardson)? A tak potkávají zakomplexovaného Napoleona (Ian Holm), svérázného loupežníka Robina Hooda (John Cleese), udatného Agamemnona (Sean Connery), lidožrouta Winstona (Peter Vaughan) a Zlo (David Warner), se kterým musí bojovat). Nemohl chybět Michael Palin v dvojroli Vincenta. Je to příjemně zábavný film, plný neuvěřitelně hravé fantazie, která staví vše na hlavu. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Apple plánuje seriálové Zloděje času

Apple plánuje seriálové Zloděje času

30.07.2018

Apple ve spolupráci s Paramount Television a producentem Terrym Gilliamem (Muž, který zabil Dona Quijota, 12 opic) plánuje seriálovou verzi fantasy snímku Zloději času z roku 1981. Příběh sleduje… (více)

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

13.08.2016

Dva týdny před svými 82. narozeninami nás opustil představitel jednoho z nejznámějších filmových robotů. Kenny Baker si R2-D2 zahrál v prvních šesti epizodách Star Wars a u sedmé zastával pozici… (více)

Cestujeme v čase... zase?!

Cestujeme v čase... zase?!

31.10.2006

Remake. Slovo, které posledních pár let vyvolává nepříjemné chvění v žaludku a slabší migrénu téměř u každého filmového fanouška. A ještě aby ne! Na tento zhoubný nádor zemřelo již několik dobrých… (více)