PlysovyMacko

Rovnako ako hlavný hrdina som z toľkého cestovania v čase, z diania v minulosti ci pritomnosti strácala prehľad. Film má nesporne kvality, či nejednoduchy dej a herecké výkony, ale mrzí ma, že ma nechal tak emocionalne chladnou. Pochopila som správne, že svet sa nepodarilo zachranit? ()

Marg

Náročnější sci-fi se skvělým Brucem Willisem. Napoprvé může působit trochu zmateně, takže doporučuji vidět vícekrát. Postava Brada Pitta je hodně zneklidňující. Pro fanoušky cestování časem je shlédnutí přímo povinnost. ()

Efreeti

Na filmech Terry Gilliam je něco magického, něco co ho odlišuje od zbytku "běžné" produkce. Každé jeho dílo na první pohled poznáte, jako by každé okénko filmu bylo PODEPSANÉ. Více shlédnutí je přímo nutností. Postapokalyptycká sci-fi + časový paradox + Buce Willis + Brad Pitt = ***** ()

wopi

U tohohle filmu jsem pochopil, že Brad Pitt není jen nějaký idol dívek, jak jsem si původně myslel, ale fakt herec. ()

SirGawain

Jeden z mála filmů, na který jsem se měl chuť podívat podruhé hned stejný den, kdy jsem ho viděl poprvé ( a taky jsem tak udělal :-) ). Skvělá myšlenka i skvělé zpracování. ()

MiD

Naprosto skvělé sci-fi drama, ke kterému jsem se odhodlal po delší době a lituji, že jsem se na něj nepodíval už dřív. Bruce Willis exceluje, ale Brad Pitt v roli šáhlého "opičáka", to je teprve něco. Myslím, že pro každého nebude tento film lehké pochopit, ale i tak si každý přijde na své. Při sledování jsem dával pozor, takže mi to zapadalo. Celkové zhodnocení: 99%. Jedno procento nechávám za rozporuplný konec a malou, malinkatou chybičku na letišti... ()

Baudelaire

Tohle je démant. Asi nejblyštivější odlesk vrhá téměř geniální scénář, který zamotá nejednu hlavu. Dále hvězdil Brad Pitt - naprosto mě překvapil, protože sem ho byl zvyklý vídat spíše jako hezouna, drsňáka a svůdníka žen, ale tady zvládl neurotického génia opravdu brilantně. Bruce Willis byl přesvědčivý a Madeleine Stowe krásná i chytrá zároveň. A režie Terryho Gilliama rozhodně nezůstává pomalu. Film byl zajímavý, donutil k zamyšlení, měl spád, byl kvalitně provedený, prostě bravo! ()

Jumper

Willis v roli která se vymyká všemu co jsem s ním doposud viděl. Je to zajímavá opičárna, kterou je nutné vidět znovu... pro srovnání nesrovnalostí :) ()

Lubakus

Zvedám všech 12 palců nahoru. Samozřejmě dávám 12 hvězdiček a až to uvidím po dvanácté, tak Vám dám vědět. Gilliamův opus magnum, které lze zařadit na 1 místo v žebříčku sci-fi. Depresivně humorná atmosféra dodává veškeré nevyhnutelnosti v ději zcela nečekaný rozměr. A Brad Pitt je vedle perfektního konce už jen třešinka na dortu. "Klistýr pro všechny!!" ()

Weirdman

10/10... Myslím, že Opice su jedný film o presunoch v čase, v ktorom nie su logické diery... A to o niečom teda svedčí... ()

LuckyK

Tento film budu muset ještě opravdu vidět víckrát, než ho budu moct objektivně zhodnotit. Každopádně, čeho jsem si všiml, byla kniha o Sudkovi na stole doktorky. ()

heethen

Jako "die-hard" fanoušek sci-fi nebývám při hodnocení filmu tohoto žánru objektivní, často se přistihnu, že dávám filmu o hvězdičku navíc jenom proto, že je vědeckofantastický. Navíc je mým nejoblíbenějším podžánrem science fiction takzvané "postapo". Podobný efekt u mě nastává, když v libovolném filmu hraje Bruce Willis, ten borec má prostě dokonalé charisma. A když má film navíc skvělý příběh, strhující atmosféru a parádní vedlejší herce tak mi maximum pěti hvězdiček připadá jako urážka filmu :-) UPDATE: Po x-tém zhlédnutí mám nutkání dodat: TOHLE JE UMĚLECKÉ DÍLO!!!! ()

jamoje

fuuu toto bola dobra divocina :))) ale mam rad filmy pri ktorych musi clovek rozmyslat co je urcite aj pripad 12 opic. velmi komplikovany dej a plynule prechody medzi "present" a "past" mi sposobili poriadny chaos v gebuli takze som miestami aj rozmyslal ci naozaj nie je James Cole vysinuty schizofrenik ako bol napriklad John Nash (Cista dusa) ale rozhodne odporucam ludom ktori maju radi velmi psychedelicke sci-fi filmy 85% ()

dražis

Naprostej masakr. Takovejch sci fi se moc nevidí. Stylizace, exteriery a atmosféra jsou naprosto depresivní, budoucnost bizardní, je jednoduše vidět, že Giliam svou práci umí. Příběh je bezkonkureční a při prvním skouknutí sem dost dobře nechápal, jak někdo může natočit takhle parádní film. Jak Wlilis tak Pitt jsou naprostý dementi, i když Pitt trošku v jinym směru. Nádhera. ()

Firko

Terry Gilliam je macher! k tomu pripocitam mojich oblubencov Brucea a Brada ktori su v tomto filme, resp pribehu ako doma...take dielko mozem pozerat aj stokrat v roku a stale ho budem milovat : ) THE BEST!!! ()

(fjw)

Parádní sci-fi. Skvělý Willis, fámozní Pitt. Zřejmě když chce někdo prokázat, že je opravdu herec, musí zvládnout mentálně zaostalého:) Viz. Nicholson, Hanks, Hoffman:)) ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil