Formanovec

Naprosto úžasný flm! Takhle precizní scénář se jen tak nevidí. Příběh, člověka opravdu nenechá ani malou chvilku v klidu a stále musí přemýšlet, a podle mého názoru, opravdu nestačí vidět tento film jen jednou. Willis a Pitt jsou samozřejmě úžasní a hudba už je dnes "legendární". Jedno z nejlepších a "nejchytřejších" sci-fi, které kdy bylo natočeno. 5***** Všem doporučuji! ()

thesmile

Asi nejlepší sci-fi. Cestování v čase, pochmurnost, ke konci do sebe všechno začne zapadat a pak přijde konec, který nikdo nečekal. 5* je málo ()

EggO

Herecke vykony byli famozni. Pointa filmu byla genialni a ta zmatenost z cestovani v case...proste dokonale! Ze zacatku mi delalo hodne problem vzit se do role Bruce a vubec koukat se na tenhle film. Tenhle snimek mi hodne pripomel Klub rvacu. ()

Roman1983

myšlenka filmu brilantní, jen tomu uškodilo to, že to asi člověk musí opravdu vidět víckrát, ale určitě doporučuji. Brad Pitt to zahrál famozně:-) .. po znovuzhlédnutí dávám plných 5* ()

principessa

Ode mě jen 2 hvězdy, jedna za každý pěkný slavný nahý zadek. Toť vše. Na mě to prostě nějak nezafungovalo... Ačkoliv se teď kvůli tomu svýmu komentáři cítím dost provinile, k tomu, aby mě to nadchlo stejně jako ostatní se bohužel nutit nemůžu :-/ 4/10 ()

papuchalk

Závěrečná scéna na letišti je pro mne doposud jedním z nejsilnejších filmových zážitků v životě. Ba co víc, možná i jedním z nejsilnějších "nefilmových" zážitků, taková to byla síla :) To je důkaz, že se celý film podařil Gilliamovi dokonale vystavět, aby emoce byly vypuštěny v pravý čas (navíc jsem se dost zamiloval do Madeleine Stowe :). Sice musím rejžovi vytknout chaotičnost ve stylu vyprávění, kterou zprznil celou řadu svých dalších filmů, no ve 12ti opicích to vypadá spíš jako záměrné matení diváka, a to se sem hodí náramně! Nejlepší katastrofický film všech dob, který se svými myšlenkami zastává zvířat - tedy tvorů, které lidi zneuživají nebo dokonce zabíjejí jen tak pro zábavu. Dále je 12 opic zajímavý tím, že kloubí dohromady několik základních filmových klišé, nejen scifi žánru (cestování v čase, smrtelná pandemie a snaha o její potlačení, "terorismus", postapokalyptická budoucnost, blázinec a úvaha o tom kdo je vlastně blázen, milostný příběh), a přesto je to naprosto originální film! Dále oceňuji mnoho krásných až básnických detailů, jako třeba žirafy volně a radostně (evokace hudbou) běžící po dálnici uprostřed města, kam by je pán tvorstva za normálních okolností nevpustil ani na minutu. Atmosféra je naprosto jedinečná, uvěříte Gilliamovi každou minutu od začátku dokonce. M A S T E R P I E C E ()

calculus

Film, který se stal pro mnohé kultem. Pro mě moc dobrý film, ale jestli v něm někdy objevím takovou osobní rovinu, nevím. ()

LucyViv

Herci dokonalí, to se nedá říct jinak! Film má dobrou zápletku, dobré vyústění, dobru atmosféru a prostě se na to dobře kouká. Ta jedna hvězdička dolů za to, že jsem se na to musela podívat třikrát, abych to pochopila. Nejspíš nejlepší sci-fi co znám:) ()

mArtinko5MB

Miestami zmätený, ale ku konco všetko začalo dávať zmysel. Podarený dej a skvelý Willis s Pittom. Nebolo to klasické scifi, ale nikomu kto má tento žáner rád, by nemalo újsť twelve monkeys. ()

Dr.Bishop

Obrovský flák krvavého hovězího na talíři sci-fi. Těžce se krájí, těžce se tráví, ale o to líp chutná. Výborný scénář, hutná atmosféra, perfektní hudba a prvotřídní výkon dvojice Willis - Pitt (to se opravdu jen tak nevidí) dělá z tohoto steaku jedno z nejlepších menu, jaké si v restauraci sci-fi můžete dát. Jak Gilliama nemusím, zde udělám výjimku. Živě si vzpomínám na reakci jednoho kamárada, který mi po zhlédnutí řekl : "Rozsekalo mi to prdel!". Souhlasím. 95% ()

reAnimat0r

Cim krat viac ho pozeram, tym krat viac ho milujem. Mladucky Willis trochu inak a hlavne znamy neznamy Brad Pitt. Velmi pekelna vizia do utopickej buducnosti od majstra Gilliama. Vyborna zapletka a strhujuci koniec v divokej atmosfere my ulahodilo na dusi a naslo si pevne vyrite miesto v rebricku. ()

garry

Jedna z nejlepších katastrofických sci-fi. V takové budoucnosti bych žít nechtěl :-). Bruce Willis a Brad Pitt opět skvělí. ()

JBT

Učebnicový příklad, jak natočit pořádný sci-fi. Bruce Willis i Brat Pitt svoje role zvládli dokonale. Nedokážu si představit, že by to bylo naopak, jak byli pro tyto role vybráni. Zatím jediný film, který má odlišné pojetí minulost-přítomnost. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil