Napínavé kriminální drama o souboji tvrdého policisty s rafinovanou a brutální mstitelkou. Nemilosrdná detektivka režiséra Roberta Sedláčka v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Sériové vraždy vyšetřuje detektiv, který se sám stane podezřelým. Je postaven mimo službu a pátrá na vlastní pěst. Za tiché pomoci kolegy se dostane na stopu skutečného pachatele. Klasická detektivka, která akcentuje víc lidské osudy jednotlivých aktérů, nežli samotný proces vyšetřování. Hlavního hrdinu nejvíc charakterizuje dilema, které v něm proti sobě staví kolegiálnost a povinnost. Jeho soukromý příběh také není čítankový, řeší v něm zájem o střídavou péči o dceru z rozvedeného manželství a nový vztah s novou ženou. Práce na tomto televizním filmu znovu svedla dohromady scenáristu a spisovatele Zdeňka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. Zapletalův svět jako lehce bizarní řetěz situací dobře ožívá v Sedláčkově ironickém režijním vidění. Připomínáme, že v roce 2011 byl za této autorské a režijní spolupráce (rovněž tak i v produkci Televizního studia Ostrava) natočen film Sráči s Jiřím Bartoškou a Jaroslavem Pleslem v hlavních rolích. (Česká televize)

TonyStark

Trochu šlápnutí vedle. Celý film je tak nafutrovaný všemožnými klišé z amerických televizních detektivek,až to působí jako parodie na parodii. Ten pohled smutného a ztrhaného psa, kterým jsou Langmajer a Stránský vybaveni po celé délce filmu je těžce depkoidně přehrávající. Hlášky jakbysmet. Jako z laciného komiksu. Jenže tohle není Amerika a tudíž to působí dost nemístně až trapně.Scénárista tentokrát u toho psaní asi moc nepřemýšlel a rejža tomu taky moc nepřidal. Narozdíl od filmu Sráči, který se jim docela povedl. Tohle působí jako nějaká epizoda z podřadného krimi seriálu. A ten název? .... ()

ladyClaire

Jedna hvězda za Norberta Lichého, kterýmu jedinýmu jsem tam něco věřila. Jinak čirá tragédie a bolest vidět a slyšet. Nelogické jednání všech zúčastněných, jo a Langoš by neměl hrát detektivy. Snaží se bejt strašně přísnej, ale spíš je strašně nechutnej a napřesdržku. A jeho "nabalovací" pohledy taky stojí za to. Všechny postavy tam tak nějak nechápete...proč?-ono to má asi záměr, ale ve finále to působí jako na srazu tragédů. O zápletce vůbec nemluvím, od poloviny filmu víte, která bije. Nevidím jediný důvod, proč by takové hovadiny měly vznikat. Asi abych si takhle při nedělní nenáladě měla na co vylít vztek. Jo, tak to v tom případě jo :) ()

Ukrizku

Nejen Prachařová, ale i Krupanská je tragická víc než celé krimi. Kromě Stránského a Langmajera je to nepovedená převrácená parodie na Larssona. Prvoplánová kamera mne vedla k přesným odhadům, co, kdo udělá, na co sáhne, kam se kdo podívá a co bude v následujícím záběru. Patologova repetitiva: "jsem zvědav, jak ten prst budu narovnávat" za všechny dia-monology. ()

maoc

Film mne upoutal v neděli večer, když jsem chtěl už do hajan. S otevřenou papulou jsem na něj asi půl hodiny koukal a jeden facepalm střídal druhý. Parodii na detektivku si představuji někde mezi Adéla ještě nevečeřela a Nahou pastýřkou. K podobě, jak mi ji prezentoval Robert Sedláček a jeho crew, jsem ještě nedorostl. Všichni mluví monotónně a vážně a dívají se zásadně do očí (Babčáková rullez!), ti nejklišovitější vyšetřovatelé v rámci střídavé péče vozí malé dcery na potenciální místa činu (nějak jsem nepobral, proč tam vůbec jeli) a stříhají hlášky, které bych mohl považovat za husté snad kdybych vypil půl lahvičky guttalaxu a kouknul se na výsledek. Vypnul jsem to skočil do kanafasu.***Odpad jako řemen, ale za ty pěkné mrtvoly musím jednu kopretinu dát. ()

ostravak30

S filmy a nyní i seriály z Ostravy, jako by se v posledním desetiletí roztrhl pytel. Ostrava se změnila, zatraktivnila pro filmaře a asi je i levnější a zajímavější než Praha, které je všude už plno. Nicméně přesto tento film nemůžu dobře hodnotit. Už scénář je příšerný. Když přehlédnu, že postavy odříkávají naučené věty bez špetky emoce, mohu kladně hodnotit některé - podtrhuji to slovo některé, tiché scény, kdy následuje dlouhé mlčení, než někdo něco řekne, aby se zdůraznila důležitost okamžiku nebo jeho vážnost. Jenže někde se to prostě nehodí. A scény, ve kterých policajt vezme dítě k vraždě, nebo ho nechá stát u auta a jde si kus od něj někoho hledat, aniž by měl sebemenší strach o svou dceru, anebo si jede sám aniž by si zavolal posily k vražedkyni, a pak se nechá hloupě nachytat, i když ví, že tam někde je, jsou prostě víc než směšné. Co tomu asi říkají skuteční policisté? Ne, tohle je parodie na skutečnou kriminálku. Včetně těch překombinovaně na pohled zrůdných mrtvol. Víc minut to ani mít nemohlo, zaplať bůh. ()

subic

Poldové Jiří Langmajer, Martin Stránský a Norbert Lichý a vražedkyně Hana Vagnerová v takové malé televizní kriminálce. 5/10 ()

Aeres

Už jsem šel málem k televizi, než jsem si přečetl název ještě jednou... Skoro jim to vyšlo, pacholkům. Tákže, na české filmy nekoukám, protože je všude okolo dost věcí, co mi kurví auru - ne, díky! ()

DanielaE

Ještě pochopitelně nemůžu hodnotit, ale co je to za zběsilý casting? Na jedné straně Langmajer s Lichým a na druhé Hanychová a ta, která hraje tu psychiatričku? A.H. jsem dala šanci a ona opět jen špulí pusu a "oči". Pro mě nepochopitelné. ()

PamelaJJK

Přesně, jak jsem čekal. Většina zdejších komentářů je zase a opět o tom, že všichni zde rozumí dokonale filmové tvorbě, že česká tvorba je v jádru a v podstatě špatná a blá..., blá..., blá..., furt dokola. Už jste s tím trapný a je mi z Vás na blití. Ano, název sváděl k "severské" detektivce, která se nekonala. A jako co? Mě to přijde naopak velice vtipné? Obsazení perfektní. Námět slušný. A že tušíte pachatele od chvíle, kdy vstoupí na scénu? To jako vadí? Mě néééé... Film krásně vygradoval a já byl naprosto spokojený. Klidně mě posílejte do prdele a dalších podobných míst. Nejsem "bezduchý vychvalovatel" české detektivky. Třeba seriál (první díl) Policajti z centra, který měl premiéru jen o pár dní dřív a má taky velice slušné (hvězdné) obsazení, je fakt průser. A taky jsem se na něj moc těšil. Tohle však je proti tomu mnohem výš... Takže všem normálním lidem (těch sem však chodí asi velice málo) vřele doporučuju tuto reálnou a uvěřitelnou a pochopitelnou detektivku a ty ostatní mi můžou vlézt na záda... :-) ()

Fíkus

Já nevím, mně to sedlo. Pomalé tempo, velmi suchý humor, pěkně komponované záběry a to nejdůležitější řečeno v pohledech. Sedláček prostě umí. ()

EVIM

NO, bohužel jsem už u upoutávek věděl, kdo je ona "vyvolená". Řekl jsem si, že to nebude vadit, že mě Sedláček "něčím dostane jiným". Nakonec mě to pěkně sralo, protože tady není nic, co by diváka jinak zaujalo. Rádoby drsní kriminalisti jsou spíš pro smích. Scénář psal asi fanoušek časopisu Čtyřlístek nebo někdo podobný, no a Hanychová...uff. Nerozumím Robertu Sedláčkovi, proč do toho šel. Asi by si měl pustit svou prvotinu Pravidla lži, aby si uvědomil, že umí... ()

maniacxl

Opět zklamání.A to jsem tomu tentokrát věřil.Říkal jsem si,obsazení dobrý,teda až na pár vyjímek(Hanychová)děj taky vypadá dobře,tak hurá do toho.No ale pak přišla realita a bum ho!Kravina jak hrom,scénář totálně vycucanej z prstu,a hlavně ty příšerný dialogy!,to byla hrůza velebnosti.Jedna kráva se chce vdávat,ale borec se na ni vysere,protože mu dojde,že to nemá v palici v pořádku.Ta se hrozně naštve,a začne střílet chlapy kolem sebe,a jako biblický znamení,jím vždy jednu ruku strčí do tlamy a druhou na vajca.Ještě okopčnenej název,aby zaujal,a další ČT sračka je na světě.Kam tohle spěje doktore Hausi?20%. ()

Luswani

Jediný film, který mám od Roberta Sedláčka rád, je úleťárna Největší z Čechů. Když to trošku přeženu, tak je pro mě tento režisér podobný neumětel jako Magnusek. Ženy, které nenávidí muže jsou naprostá příšernost, hrající si na originalitu, opět neustále hrající hudba, která má dotvořit atmosféru, ale spíše jen otravuje. Langmajerovi charakterní postavu prostě nikdy neuvěřím. S tím jeho směšným obličejíčkem malého kluka a dýchavičným herectvím zastírajícím svůj dětský hlásek na mě působí jako nějaká parodie na dobrého herce. Martin Stránský se už více snad mračit nemůže! Hana Vágnerová málo uvěřitelná, toporná. Spousta nelogičností, samoúčelných scén a plytkých dialogů. Prostě na mě tento film působí jako amatérský pokus dvacetiletého nadšence, který dostal grant a kvalitní kameru. 15% ()

carl.oesch odpad!

Enšpígl to napsal perfektně. Doplnil bych pár dalších klišé a nesmyslů, kterými nás "tvůrci" českých akčních thrillerů, které měla tahle sračka společného s dalším veledílem, kterými nás ČT oblažuje momentálně v pondělí večer - Místo zločinu Plzeň. Nedávno jsem se zájmem shlédl detektivku z osmdesátých let s Molčíkem a Víznerem jako detektivy. Molčík zkoušel přestat kouřit a sladit. Bylo to srandovní, ale když v českých detektivkách musí být každý detektiv notorik, další mrzák a rozvrácené manželství má každý z nich (s výjimkou 1. oddělení, kde se v osobním životě kriminalistů patlali minimálně, což bylo dobře), tak je to podstatně horší. A věřit, že Langmajer je tvrďák nemůže snad myslet vážně ani amatér-režisér na poli detektivky Sedláček. Jestli se autor shlédl v Jesse Stoneovi, pak to není dobré ani jako parodie. Prostě hrůza. Děs. A onomu Molčíkovi to nesahá ani po paty. Nakonec, v zemi kde se originalita režisérů může projevit třeba tím, že v jisté opeře vynechají nejdůležitější a nejznámější árii a následně režisér prohlásí, že diváci, které to šokovalo a rozladilo jsou typičtí čeští omezenci mně ona patlání a neoprávnění označování těchto čím patvarů z dílny ČT za detektivky, kriminálky či dramatické napínavé příběhy ani nepřekvapuje.- ()

Nonna

Většinou jsem zvyklá psát delší komentáře, ale tento film to skutečně nevyžaduje - takže jen krátce: Je to unylé, unylé, unylé a bezpohlavní. ()