Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Víkendový výlet devíti kamarádů na místa, kde kdysi trávili dlouhé roky svého života. Hvězdně obsazený televizní film ze současnosti. Devět kamarádů a jejich rodiny se chystají na víkendový výlet do přírody. Mají s sebou stany, maso na rožnění, dobrou mysl. Všechny pojí dlouholeté přátelství, které vzniklo za zvláštních, dnes už naštěstí neopakovatelných okolností. To přátelství opravdu prověřila léta. Věk našich hrdinů se pohybuje kolem osmdesátky. Ale příběh není jen o dobré pohodě a přátelském vtipkování. Nebo o napínavé záchraně zvídavého kluka, který uvízl na skále. Číhá v něm detektivní záhada, kterou je třeba na místě vyřešit. Nakonec se viník odhalí sám, ale my vidíme, že soudit se má opatrně a se znalostí všech okolností. Film přispívá k posílení paměti národa a je pozoruhodný svým opravdu hvězdným obsazením. (Česká televize)

(více)

Recenze (120)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Tak silné téma tohoto televizního příběhu bych si představovala zpracované jiným způsobem. Čeho si ale cením, jsou herci, kteří jsou zde obsazení, co jméno, to herecká legenda, pokud tedy opomenu ty mladší herce, kteří tu jsou více méně jen do počtu. Místy mi to ale přišlo trapné. Povídku Jiřího Stránského jsem nečetla. ()

Tryskomyš 

všechny recenze uživatele

Tento film je opradu filmová lahůdka. Naprosto mě dostal. Na chvíli se u mě objevil desetiletý syn. Zrovna při jedné z nejhorších scén. Koukal na to těma svýma očičkama. A já mu o tom začala něco říkat. Jak to bylo hrozné...A vehnalo mi to slzy do očí. Odnesla jsem si opravdu velký zážitek. Klobouk dolů před tvůrci. A hlavně před lidmi, kteří tohle vše prožili. ()

Reklama

Katarine 

všechny recenze uživatele

Jako někdo, kdo píše o literárním díle Jiřího Stránského svou diplomovou práci, nemohla jsem si ani tohle nechat ujít. Předlohu jsem samozřejmě četla, ač se musím přiznat, že si ji už tak nevybavuji, takže těžko mohu srovnávat. Herci, přestože většina již v důchodovém věku, se zhostili rolí svých postav s úctou, i to přidalo na určité autentičnosti děje. Zbytečné scény (milostný trojúhelník či záchranná akce) holt musely být. Jak jinak byste udělali z povídky, která se dá přečíst i za 20 minut, televizní film na 80 minut? Ač si pana Stránského za jeho dílo a především za to, co vše si ve svém životě prožil, vážím, nemyslím si, že omílání minulosti a hledání "sviní" stařeckými postřehy a vzpomínkami, je zrovna optimální. Podle mě má mnohem zajímavější povídky, které se hodí k filmovému zpracování. Třeba se ještě časem dočkáme. ()

Ham.and.eggs 

všechny recenze uživatele

Promarněný potenciál. Osmdesátiletý Tříska na laně zachraňuje chlapce, přičemž další dva muži v nejlepších letech (cca 20-40letí) mu spolu s důchodci a dětmi fandí z bezpečí opodál. Pak se staříci nadšeně nechali přivázat lanem jako vězni (poněkud zvláštní styl vzpomínání) a děti je bičovaly větvemi - docela legrační, trochu hloupé, a bohužel i kapku debilní. Těch okamžiků, kdy mi bylo za scénáristy trapně bylo víc. K tomu několik zcela zbytečných (a nedořešených) zápletek. Nicméně komunismus (a jeho obdoby) v Československu (resp. Česku) je potřeba si připomínat a lidem, kteří se k němu i po těch zkušenostech hlásí a vychází z něho, je důležité mazat jejich sračky po obličeji. Až mi bude 70, třeba dám filmu víc... ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Tenhle piknik se moc nevydařil. V 50. letech se jistě děly strašné věci, ale tenhle film trpí hlavně neúměrnou snahou o své natahování. Zvlášť akční scéna v podání této sestavy zasloužilých hereckých veteránů působila vyloženě směšně (což není věkem herců, ale tím, jak byla natočena). Jiří Stránský a Hynek Bočan už mě jen stěží pozitivně překvapí. Mají své téma i svůj styl. Budiž jim to přáno (50%). ()

Galerie (73)

Zajímavosti (7)

  • Když kamarádi ke konci pochodují spoutaní lanem, je v brýlích Tomáška (Petr Nárožný) dobře vidět odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)
  • Průměrný věk hlavních postav je 76,3 let. (M.B)
  • Natáčelo se v obci Holyně u Prahy, přímo v autentickém prostředí komunistického lágru u hald na Bytízu a dále v Památníku Vojna v Lešeticích. (M.B)

Reklama

Reklama