Evergreen, který nikdy neomrzí! Tomáš Holý jako nadmíru čilý a podnikavý Vašek ve slavné a cenami ověnčené komedii o hledání tatínka. Nadmíru podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou. Ta se ale po večerech víc než jemu věnuje své profesi – baletu. „Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek. A sám se snaží sehnat mamince nějakého nového manžela a sobě náhradního tatínka. Na zimní rekreaci „narazí" na sympatického Luboše. Když se maminka nečekaně musí vrátit do Prahy na záskok do divadla a jeho dostane na starost právě náčelník Horské služby – vezme situaci do vlastních rukou! To ale Vašek ještě netuší, že se horolezec Luboš s jeho maminkou už dávno zná. Když Luboš vidí, že se na Vaška může ve všem spolehnout, začne si na prstech cosi přepočítávat... Mimořádně úspěšná rodinná komedie Marie Poledňákové stojí i poněkolikáté za zhlédnutí nejen díky zajímavé zápletce, vtipným situacím a dialogům, ale i pro skvělé herecké výkony Jany Preissové, Františka Němce. A především neodolatelného Tomáše Holého. (Česká televize)

bez1

Tuto rodinnou komedii miluji od dětství. Navíc Tomáš Holý byl nejlepší dětský herec, jakého jsme měli. ()

iveta234

Ještě že je malý Vašík tak šikovný a bez problémů si najde nejen tatínka,ale hlavně kamaráda do života!!!Krásná klasika:-) ()

wewrka

Tahle mini série je jednou z perliček dětských filmů. Inteligentní humor pro děti i dospělé. Koukal jsem já, moje děti a i s vnoučaty jednou na to přijde řada. ()

demovka

Jak vytrhnout....., Jak dostat tatínka....Lucie, postrach ulice, A zas ta Lucie jsou filmy, které mají své místo v české historii a jejich kouzlo nelze již ve filmografii opakovat. Neexistuje totiž druhý Tomáš Holý ani druhá Žaneta Fuchsová (5-7 letá). Sice se režiséři zmíněných snímků pokoušeli o další filmy, ale v porovnání s těmito filmy by většina filmů vyznívaly jako nastavené kaše (Chobotnice, Jak se krotí krokodýli). Je ale těžké tvořit něco nový film stejného typu, když vrcholu ještě již dosáhli. U „velryby“ a „polepšovny“ se sešla úžasná kombinace lidí a dětí, kteří dohromady jsou tak opravdoví, že vám Jana Dítětová se staromódním účesem a přehrávající Luděk Sobota nevadí. Když mluvím o ní, tu jedinou bych trochu změnila, ne snad herecky, promluví a mé negativní dojmy jsou pryč. Spíš bych změnila vnější vzhled. Vypadá příliš neosobně. Pokud měla být babička odměřená a rýpavá, tak se Janě Dítětové její postava velice povedla. Vztah pana Pavla Němce a Tomáše Holého patří do kategorie, která se, si myslím, již nedá opakovat. A to je paní Preissová velice laskavá a milá maminka. A Vlastimil Harapes je opravdu nepříjemný pán, co nemá rád malé děti. Tak proč celý film funguje? Protože má hlavní myšlenku a je dobře zahraný a vedený. Malý kluk chce tátu a hledá si ho. A najde ho. ()

Bohdy67

Tahle překvapivě ne tolikrát v televizi omýlaná vzpomínka na dětství a na VHS kazety a video co jsme měli doma určitě neomrzí. Tomáš Holý byl prostě hvězda první velikosti a možná nejlepší dětský herec české filmové historie. Spolu s mnou oblíbeným Františkem Němcem dodali tomuto filmu punc zvlášnosti a krásy. Dnes už rodinné komedie nemusím,ale přesto jasných pět a 83% ()

Mr.Hackels

Česká klasika, která nikde nezklame. Tomáš Holý exceluje jako vždy. Pohodová rodinná komedie, na kterou se můžete dívat dokola a neomrzí. ()

Chlo0opek

Nebýt Tomáše Holého, tak by se v tomto filmu (stejně jako Jak dostat tatínka do polepšovny), asi nebylo ani na co dívat. Přijde mi to, jako by si tvůrci řekli: "Tak, už jsem dlouho nic nenatočili, tak zas stvoříme něco na vyplnění této fimové mezery - takovou tu klasickou rodinnou komedii víceméně o ničem". Zkrátka bez Tomáše by to bylo o ničem, takhle se díky němu člověk i zasměje. Ostatní herci mi však nijak k srdci nepřirostli.. Takový průměr. ()

kodwin

Když jsem byl malý, chtěl jsem být jako Vašek. Teď jsem velký a chtěl bych mít syna jako je Vašek. Co k tomu dodat. Pro mě dokonalý rodinný film, na který se vždycky rád podívám. Má v sobě všechno - emoce, vtip i příběh. Všechno umocňuje podařený hudební motiv a kreslené titulky, které mě vždycky bavily. ()

Mistr119

Marie Poledňáková je režisérka a scénáristka, která má za cíl ukazovat realitu takovou jaká je bez jakéhokoliv přikrášlování. To s sebou ovšem nese i riziko, že film zůstane právě tak akorát znázorněním reality bez jakéhokoliv přesahu. Zápletka je dobrá, vztahy jsou ze života, ale když bych se povznesl nad to, že scény s Tomášem Holým jsou vtipné, dospěl bych k názoru, že je to vlastně trochu rozmazlený fracek a aby se takhle rozpustile choval v 70. letech, natož dnes, uhýbá Poledňáková trošku od svého původního záměru. ()

kacka274

Tohle je komedie století. Když mám splín, pustím si tenhle film. Vylepšuje náladu zcela spolehlivě. Viděla jsem asi 10x. ()

whitewater

Já mám raději tento film než "polepšovnu" (ta je čistokrevnou komedií). Každé vánoce si říkám, že už jsem z toho vyrostl, ale nikdy neodolám a nikdy nelituju. Jana Preissová byla tehdy bezesporu jednou z našich nejkrásnějších hereček, škoda že se na filmovém plátně objevovala poměrně zřídka. ()

Bodega_Bay

Problém filmů Poledňákové je vždycky stejný - totálně nesympatická hlavní hrdinka. A je jedno, jestli se trhá stolička, řeší polepšovna nebo se jede na horskou chalupu. Tenhle film drží Tomáš Holý a vtipná postava Františka Němce. Jak ale souznít s paní, která kdoví proč neprozradila partnerovi, že s ním čeká dítě a po osmi letech mu za to ještě vynadá, to netuším. Navíc ječí, když vidí psa, v dalším díle panicky křičí, když dítě spořádaně leze po skále...achjo. Kdyby paní Poledňáková ze svých filmů vyškrtala všechny maminky, byly by to fajn pohodové komedie. ()

Mina230692

Obvykle nemám potřebu přidávat komentář k filmu, který jsem viděla už jako dítě, ale pokud se k němu vrátím, a dokonce několikrát...., tak prostě musím. :-) tenhle film absolutně miluju! a věřím, že každý kdo ho uvidí, jej bude milovat také. Snad všechno mi na něm příjde perfektní, včetně druhého dílu. :-) pokud jste nikdy neviděli ( čemuž nevěřím) tak doporučuju. :-) ()

Jard

Starý dobrý rodinný film, ako sa patrí. Určite najviac zažiaril Tomáš Hollý, ktorý priniesol tomuto snímku tú pravú atmosféru. 80% ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková