Evergreen, který nikdy neomrzí! Tomáš Holý jako nadmíru čilý a podnikavý Vašek ve slavné a cenami ověnčené komedii o hledání tatínka. Nadmíru podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou. Ta se ale po večerech víc než jemu věnuje své profesi – baletu. „Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek. A sám se snaží sehnat mamince nějakého nového manžela a sobě náhradního tatínka. Na zimní rekreaci „narazí" na sympatického Luboše. Když se maminka nečekaně musí vrátit do Prahy na záskok do divadla a jeho dostane na starost právě náčelník Horské služby – vezme situaci do vlastních rukou! To ale Vašek ještě netuší, že se horolezec Luboš s jeho maminkou už dávno zná. Když Luboš vidí, že se na Vaška může ve všem spolehnout, začne si na prstech cosi přepočítávat... Mimořádně úspěšná rodinná komedie Marie Poledňákové stojí i poněkolikáté za zhlédnutí nejen díky zajímavé zápletce, vtipným situacím a dialogům, ale i pro skvělé herecké výkony Jany Preissové, Františka Němce. A především neodolatelného Tomáše Holého. (Česká televize)

jojto

Nechápem, že niekto považuje film s doslova debilným názvom a akože humorným scenárom, za romantický. Slabá rodinná, v silným úvodzovkách (fakt silných) akože komédia, na ktorej sa nesmejete, možno tak pousmejete (nad 2-3 hláškami Holého). Rodinné dráma o zbližovaní syna a otca, so snahou prehupnutia na komédiu od človeka, zrejme scenáristky, ktorá považuje v živote za supervtipné i strčenie hlavy do snehu. Celé by som to prerobil od piky a Holému dal vážnu rolu. Nie iba úlohu naivného decka, čo má dubovú hlavu a nechá sa kúpiť čoklom. Takto to dopadne keď si niekto myslí, že jeho plytký humor je aplikovateľný vždy a všade. ()

Scaevola

Výborný rodinný film zaujme při x-tém opakování především detailně propracovaným chováním a reakcemi dětského hrdiny a nenápadným náhledem na morálku socialistické éry a její maximy. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Dvojirakri

Je znát že snímek byl původně natáčen jako drama, když si odmyslíte ty záběry z hor tak tam vtipných scén, krom té kdy se Tomáš Holý nechtěně vykoupe, moc není. Ale tohle vše je potřeba podstoupit, abyste si mohli náležitě vychutnat vynikající pokračování! I tak dávám za 4**** protože stále jde o příjemnou rodinnou podívanou. ()

Kontryhelka odpad!

Od dětství tenhle film jsem nesnášela a ani léty se můj názor nikdy nezměnil. Mám k němu vyloženou averzi a ani Tomáš Holý to nezachránil. ()

Xylobalsam

Ne ne ne, tento film, a jeste Jak dostat tatinka do polepsovny, je mi proti srsti. Nevim proc. Vsechno je to takove naivne hloupe. ()

JankaPP

Tento film je mojou srdcovou záležitosťou..je to krásny film, ktorý ma napriek tomu, že je veľmi vtipný..dojme k slzám, vždy keď si ho pozriem..je to film, ktorý je podľa mňa úplne super a vhodný na pozretie v každej chvíli. Mne osobne sa páči ešte viac ako jeho pokračovanie..hoci aj to je výborné. ()

eFrankie

Tomáš Holý je prostě nejlepší český (možná i nejen český) dětský herec všech dob! Tento film mohu vidět tisíckrát a stále bude tak skvělý, jako když jsem ho viděl poprvé. Krásná Jana Preissová skvěle hraje Vaškovi maminku a vypadá to, jako by ani nehráli, prostě sehraná dvojka... Pro mě je tento film jeden z úplně nejlepších, které byly u nás vyprodukovány (spolu s druhým dílem) a klidně bych dal 6 hvězd, bohužel musím "jen" 5***** ()

saaaky

Příběhy Vaška jsou opravdu pěkně vylíčené a film paří opravdu k těm lepším československým. Jana Preissová hraje opět to co může a Tomáš Holý též. Film je příjemným zavzpomínáním na dobu nedávno minulou a zároveň příjemně strávenou necelou hodinkou a půl. Já upřímně jsem se u filmu nenudil. ()

schnegy

Krásny film, jeden z pokladov československej kinematografie so sympatickým obsadením, malý Vašek je jednoducho úžasný. ()

DanušeGr.

Všechny filmy s Tomášem Holým se mi líbí. Ten kluk byla opravdu naše dětská filmová hvězda. I Jana Preisová a František Němec se zde opravdu blýskli a znovu ukázali,že jsou to dobří herci. ()

jonnybe

Tomáš Holý prostě uměl. Nemám rád spratky ve filmech a některý bych s chutí hodil do drtičky (no takovej Herodes nejsem). Tohle není ten případ. A k tomu krásná paní Preissová a pan Němec a je z toho velmi příjemná zábava a zápis do zlatého fondu české kinematografie. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková