Evergreen, který nikdy neomrzí! Tomáš Holý jako nadmíru čilý a podnikavý Vašek ve slavné a cenami ověnčené komedii o hledání tatínka. Nadmíru podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou. Ta se ale po večerech víc než jemu věnuje své profesi – baletu. „Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek. A sám se snaží sehnat mamince nějakého nového manžela a sobě náhradního tatínka. Na zimní rekreaci „narazí" na sympatického Luboše. Když se maminka nečekaně musí vrátit do Prahy na záskok do divadla a jeho dostane na starost právě náčelník Horské služby – vezme situaci do vlastních rukou! To ale Vašek ještě netuší, že se horolezec Luboš s jeho maminkou už dávno zná. Když Luboš vidí, že se na Vaška může ve všem spolehnout, začne si na prstech cosi přepočítávat... Mimořádně úspěšná rodinná komedie Marie Poledňákové stojí i poněkolikáté za zhlédnutí nejen díky zajímavé zápletce, vtipným situacím a dialogům, ale i pro skvělé herecké výkony Jany Preissové, Františka Němce. A především neodolatelného Tomáše Holého. (Česká televize)

zdeny99

Moc pěkné. Krásně natočené a inteligentně napsané se spoustou humorných hlášek. Společně s pokračováním JAK DOSTAT TATÍNKA DO POLEPŠOVNY je to pro Tomáše Holého nejlepší role, kterou natočil. Tento Poledňákové film patří k vrcholným dílům rodinného žánru nejen co se týče československé tvorby. [29816. hodnocení, 389. komentář, 85%] ()

Kochanski

I po 26 letech je to stále nejlepší rodiná zábava. Oproti přisprostlému humoru v S tebou mě baví svět, je tady humor decentní a opravdovější. T. Holý exceluje!!! ()

-Marc-

Film který jsem viděl už x krát a zatím se mi neomrzel a myslím, že neomrzí. Film ke kterému není snad ani co dodávat. Hlavní hvězda jako vždy Tomáš Holý - roztomilí to klučina. ()

Wargoo

Dokonale detský Tomáš Holý, ktorý by si aj napriek svojmu veku zaslúžil označenie "český filmový poklad". Jeho hranie je absolútne krásne, milé a úprimné, a Jana Preissová s Františkom Němcom to dobre vedeli. Uvoľnená atmosféra, skvelé scénky, a jedna z najvydarenejších českých komédií !!! 5***** 92,627% ()

Ben Nevis

Jeden z nejlepších českých socialistických filmů o tom, jak si malí kluci hledají sami tatínka či dědečka (a že jich je). Milá vzpomínka na doby, kdy matka mohla nechat dítě u cizích lidí a nikdo nevolal sociálku. Na to, že je to film spíše pro děti, tu nemáme jednoznačně kladné a záporné charaktery, ale chybující lidi, kterým v životě nevyšlo vše, jak by mělo. Tomáš Holý hraje přemoudřelého, ale vtipného spratka, kterému divák rád jeho spratkovitost odpouští, protože je součástí komediální stránky filmu. Dívat se na dětské filmy s Tomášem je požitek a ne utrpení, jak to často bývá. Nebýt zarputilého až násilného poselství, že kluci si zaslouží otce a svobodná matka je fuj fuj, dala bych plný počet hvězdiček. ()

Rathalos

Vynikajuca rodinna ceska komedia so sympatickymi hercami na cele s Tomasom Holym,nech mu je zem lahka,clovek si zaspomina na stare dobre casy,pokracovanie je este lepsie...:-) ()

Besyn

Dost dobrý,ale já mám o dost radši "Jak dostat tatínka do polepšovny".Tenhle film byl místy přece jen vážnější. ()

Véronique

Když jsem byla mladší, tak mě ze série s Tomášem Holým vždy více bavil ten díl "u dědy", později jsem to přehodnotila, když jsem začala vnímat peripetie křehkého vtahu mezi Annou a Lubošem... Tento film hodnotím velmi vysoko, patří mezi klenot české filmové tvorby. ()

Jeand´Boa

Viděl jsem film, četl jsem knihu - obojí několikrát - a závěr? V obou případech jsem byl nad míru spokojen, neboť jde o nádherně vylíčený příběh, který je romantický, dojemný i humorný...A herecká hvězda toho klučiny? Proč se o ní bavit? Ta prostě září!... ()

Biopler

Ukážkový balans medzi fantastickou rodinnou komédiou a jemne vážnou rodinnou drámou. Výborný Poledňákovej kus. Herecké výkony Preissovej, Němca a hlavne nezbedu Holého všetko iba podčiarkli. ()

PavelZava

Na mě, se můžeš spolehnout ! *** Máma má dnes první generálku. Máme na ní počkat venku. Tak jdem dovnitř. Asi navždy legrace. ()

tranquill

"Spousta lidí si myslí, že každej horolezec je vlastně cvok.. To já jsem! .. No, to vidím, sypeš si do čaje sůl..." Krásná rodinná komedie s vynikajícím Tomášem Holým. ()

Torgal

V podstate one-boy show v podaní Tomáša Hollého. Ostatní mu len zdatne sekundujú. Škoda, že ten feel good feeling čo z filmu sála v prvej polovici na horách sa s prechodom do Prahy postupne vyparí a zanechá len mierne nadpriemerné dojmy. 6+/10 ()

Luisis

Trošku vážnější první díl, ovšem nikterak méně geniální. Kdybych mohl, dám Tomášovi 10 hvězd. Nikdy nepřestane bavit - 90% ()

GIK

Snad nejkrásnější záběry české zimní přírody. Některé obrázky jsou přímo neuvěřitelné, třeba přejezd parního vlaku přes zasněžený most. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková