Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

paddy35

Terence Hill v tomto filmu dokazuje své vynikající umění, titulní melodie se vám vpije do hlavy a už ji nevyženete pryč. Na tento film se dá dívat i 100x za den a pořád bude bavit, hlášky vám utkví v hlavě a budete je používat i v normálním životě, dabing vynikající prostě doporučuji ()

cirkulace

Podivné dědictví je v podstatě klasický western. Nechybí klasické prvky jako je bitka v salonu, koně, pistole a nádherná slečna. Dále skvělá hudba, parádní hlášky. Celé je to navíc okořeněné o trochu komediálního umění v podání vždy skvělého a zábavného Terence Hilla. Spolu se třemi vzorovými darebáky tvoří přesně to, co od filmu čekáte a na závěr jste mile nadšeni. ()

p.a.douch

Terence bez Buda, ale má to i tak grády. Skvělí Barto, Walcott a Carey v rolích trojice mentorů Sira Thomase Fitzpatricka Phillipa Moora i Kirsti Somersalo (alias Yanti Somer, či Yanti Valio) jako jeho láska a Riccardo Pizzuti (co ten toho od Terence i Buda za svojí kariéru schytal) jako hlavní záporák jsou boží. Já mám tenhle film rád, ale i přes tuto mojí zaujatosti si myslím, že jde o velmi dobrou westernovou komedií. U mě to má tenhle film za 95 %. ()

dmatejek777

Čekal jsem to lepší. Docela málo humoru a akce. Terence Hill zde není ten klasik, jakého známe z jiných komedií. Příběh je dobrý,:-) ale docela tu chybí to, co jsem očekával-humor. ()

Merenre

Vzpomínám si, jak se mi ten film hrozně líbil, když jsem byl ještě malý spratek a ted jsem ho viděl po tolika letech a co čert nechtěl ... furt je to stejně parádní. Terence Hill jako dokonalý anglický baron je prostě mistrný, humor je suchý a nenucený a místy opravdu famózní. Naštěstí jsem ho sehnal s puvodním českým dabingem, za to předabovávání filmů by někdo zasloužil bičem do rozkroku. ()

Grázl83

Na western je to hloupé, na komedii trapné a akční to není vůbec. V době svého vzniku možná nadprůměr, v 21. století bohužel nuda veliká.. ()

Velislav

„Proč se chce mejt, vprostřed sezony." „Cesty páně jsou ještě neprozkoumaný." Takmer zabudnutá nahláškovaná Hillovka. Išlo to aj bez Spencera. 8/10 ()

Diego75

Film Podivné dědictví je při nejmenším skvělý a Terence Hill si se svou rolí krásně vyhrál, on je totiž jako herec výborný nejen po mimické, ale i pohybové stránce. Ale na druhou stranu jsem čekal od filmu víc, když je dokonce v třístovce nejlepších filmů. Podle mého názoru má Terence na kontě i lepší snímky, ale i tenhle se dá doporučit jako velmi zábavný westernový film. ()

Jay---

Neuvěřitelně zdařilá komedie z prostředí divokého západu,kde tři ostřílení "grázlové" mají udělat "pořádného chlapa" ze vzdělaného a mírumilovného syna jejich dávného přítele.Tradičně skvělý Terence Hill nezůstal své pověsti znamenitého herce nic dlužen.Na závěr malý citát "Tome,to není humus ale kobylinec" ()

badajajuak

"Musíš říct, že Angličan nebyl žádnej parchant...., pane!"+++++ "Podívejte, jaká je tady úrodná půda" "Práve držíš v ruce kobylinec" ()

FireBlader

"Kolikrát vám mam řikat, vy pitomci, že cesty Páně jsou nevyzpytatelný!" :-) Několikrát jsem se pokoušel tenhle film jen rozkoukat a opustit. Nepovedlo... ()

sashator

Pro mě naprostá klasika, když jsem byl malej tak to byl první film na videokazetě, který jsem viděl. Celkově jsem ho viděl tak 40krát..... vřele všem doporučuji ()