Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

Sa.sa

Slušný western ze staré školy plný hlášek, dobrého děje a scén... Jinak ty tři kovbojové stojí za to, ale umějí v tom chodit na rozdíl od Anglána co se na divoký západ opravdu nehodí 😀😀😀 ()

Boban_23

Snad nejlepší westernová komedie, kterou znám. Hlášek které tu zazní je opravdu nepřeberné množství. Tak např: " Cože, za dobrý chování, vždyť vyvolal 2 vzpoury, a mě, mě dal do klobouku škorpióna". ()

Rankir

Pro mě osobně nejlepší komediální western, který jsem kdy viděl. Geniální hlášky, geniální gagy, skvělá atmosféra. Herecké výkony přesně v intencích žánru a dohromady mimořádně chutná záležitost. A navíc famózní český dabing, v původním znění bych ten film vidět ani nechtěl (čímž se řadí mezi dalších asi deset podobných filmů, jinak zásadně preferuji originální zvuk). ()

luis13

Pro mě kultovní komedie. Nevim jestli to kouzlo je tim filmem, nebo naprosto bravurnim puvodnim dabingem. Jeste po x letech hlaskuju z toho filmu a to je u me co rict ()

milatko81

jednoznačne pecka !!! komu sa nepaci tato westernova komedia so skvelym terencom hillom toho fakt nechapem, je plna hlasok a podtextovych zivotnych mudrosti ... 10/10 ()

Fash

Jeden z nejlepších filmů kde figuruje Terence Hill. Viděl jsem ho poprvé jako prtě a s vlkou oblibou, radostí a nostalgií se k němu vracím. Se soundtrackem nabýva ještě lepších a větších rozměrů ! Je to (z mého pohledu) kultovní film plný hlášek a geniálních scén. ()

Maverick*

Velmi příjemná oddychovka, která jen tak neomrzí a nikdy neurazí. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA: Mrkněte na Tosimův komentář;) ()

majklfly

No má je mít. ale dobové. Moje oblíbená bitka v hospodě ani tentokrát nezklamala. Nesmrtelný film s nesmrtelnými hláškami a ještě nesmrtelnějšími herci :). ()

kokoschka

Jestli něco můžu nazvat filmem mého dětství, pak to je Podivné dědictví. Viděl sem ho mockrát a nedavno po letech znovu a ono to pořád funguje. Rozhodně nejlepší film s Terencem. ()

Jaki85

Pro mě jasně nejlepší film Terence Hilla....Film je prošpikovanej vtipnýma scénkama (kdybych neměl rodinu dám jim čuchnout olova ; tahle úrodná půda,vidíte ten nádherný humus-Tome to je kobylinec xD ; a spoustu dalších.. ) a solidně odsýpá.... v souhrnu 95% ()

sbinda

S nadhledem natočená western komedie, u které zábava ani po 40ti letech neztrácí na dechu. Vtipné hlášky, romantické scény a ještě lepší hospodské bitky. Zařazení mezi 200 nejlepších je všeříkající. Film pro celou rodinu. 85%, bez vyblednutí. ()

miccio

Skok do vody, plavmo za rukama, rovnou do peřejí.... ustupte laskavě, aby vás nepošlíchal..... kapánek tvrdá voda! ()

spaceCadet

Tady není co řešit, klidně bych přihodil šestou hvězdu kdyby to šlo. V tomhle filmu si prostě všechno sedlo tak, jak mělo. Střet Tomova civilizovaného světa s realitou divokého západu. Lehké parodování spaghetti westernů, které je však použito s citem, nadhledem a pokorou. K tomu dopomáhá kvalitní scénář, úžasně vtipné dialogy a báječný soundtrack. Každá druhá věta je v podstatě vtipná, nebo alespoň zapamatováníhodná. Humor nejni žádný fekál jak je zvykem dneska, ale chytrý, laskavý a vypointovaný tak, že musí každého inteligentního člověka potěšit a zahřát na duši. Skvěle byly vybráni i herci hlavních rolí. Co se taky povedlo dokonale je český dabing. Většinou koukám na filmy v původním znění, ale tady si dám dycinky raději mateřštinu. Hlasy herců v českém znění mi k postavám sedí jako prdel na hrnec. Vážně mě nenapadá co sem napsat jako zápor nebo co vytknout. Hodnocení je samozřejmě zkresleno tím, že film znám od útlého dětství avšak kdykoliv si budu chtít toto období připomenout stačí mi jenom pustit si Podivné dědictví. Škoda jen, že se nedá před pokrokem utéct a jet pořád dál na západ. ()