Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

dr.fish

Nejlepší film Terence Hilla, řekl bych. Dabing s Vladimírem Brabcem je výborný. Bohužel současná DVD verze má dabing zpackaný nevím kým. Takže starý dabing z ČT jedině! Na BD jsou obsaženy dabingy oba dva, takže si stačí vybrat..... ()

sator

Diogenes byl muž který hledal člověka. Aha, tedy něco jako šerif...Nezapomeňte si poslechnout tu krásnou písničku z filmu "Neztrácejte kontrolu" Autor textu i hudby: Guido & Maurizio de Angelis ()

Noviik

Vždyť to nemá chybu. Podivné dědictví je vtipné, má akci, má napětí, má romantiku. Má to modré oči Terence Hilla a ženskou krásu Yanti Somer. To staré, co přinesl klasický western i to nové, co přinesl nový western. Krásnou přírodu i klasický příběh. ()

Nivenx

Klasická westernová komedie, která sice pobaví hláškama, ale jinak nenabídne nic z čeho bych si sednul na prdel. Věřím, že tenkrát to musel být hit, ale dneska už to nepůsobí tak dobře, jak by mělo. 55% ()

Radiq

Western pro zasmátí, no to mě nikdy moc nebavilo. Terence Hill tam hraje takovy pako, což mu dycky šlo. Ale k westernu podle mě patří být drsnej jak když drhnete kolenem o beton. Krásnou ženskou tam obstarala Yanti Somer a skutečně může být se svým vzhledem spokojená, protože i já su spokojenej. Jako lehká zábava dobry, jako vidět to znova špatny... ()

sir-dave

V dnešní době už na tom nevidím nic výjimečného. Tady sice v pauze bez Buda Spencera a ty "pleskací" šarvátky nejsou až tak časté, ale možná o to víc mi to zapadá do průměru. Jestli bych měl něco vyzdvihnout, tak maximálně krásu Yanti Somer. Zábava, komedie, western, vše průměr. ()

eye candy

A na oslavu této události vám dozorce Liget předvede své oblíbené akrobatické číslo: skok plavmo za rukama přímo do peřejí. No tak, odvahu, Liget, voda je dnes příjemná, teplejší než kdy jindy. Cdecko s touto komedii mam doma na policce ve zlateeem ramecku:) ()

andrii

Hombre, absence buddyho Buda, to jsou móresy, vybrané a noblesní, ale kočovní matadoři, tví tři mentoři, se ujmou výchovy, rádi tě místo něj v branži /co je pěst, mužská čest/ proškolí, "ušpiní." ()

senor

Ničím zvláštní a poněkud nevtipný (jen lehce úsměvný) sw. I když pár scén jako raní rozcvička či jezdec na bílém koni nemají chybu. 87 % tedy rozhodně ne.Ale komu se líbí spaghetti westerny,ať si přidá hvězdu navíc. Já zústanu raději u těch opravdových.5/10 ()

RonaMidu

nenáročná westernová komedie,ve které ale je spousta vtípků a nezapomenutelné výroky.spojení postav drsných chlapíků s jemnocitným Tomem byl dobrý nápad.....a že se časem taky otrká?!....joooo,cesty Páně jsou nevyzpytatelné! :-) ()

Mirokukii

Zábavná westernovoromantická komedie. Vyzařující, ke mě jako divákovi, naprostou pohodu, klid a mír (zejména pak scéna kdy se hlavní hrdina poprvé vyšvihne do sedla a projede "svého" bělouše). Zesměšňující třeba známé střelecké duely. Oznamující konec divokého západu jako takového. ()

galba

Snad první film, ve kterém hrál Terence Hill a za něco stál. Je úravda že jeho role v tomto filmu se vymykala jeho stylu, ale zahrál to opravud dobře, tenhle film rozhodně stojí za to. ()

anli

Jasne jde o jeden z nejlepsich filmu Terence Hilla a jednu z nejlepsich westernovych komedii 70-tych let.Jak vychovat naivniho mladika k obrazu svemu nam reziser serviruje s westernovym gustem,vtipem a skvelymi napady.Stale a porad se na to clovek muze divat a stale a porad se kralovsky bavi.Velmi vtipnych 90%. ()

honz

Nenáročná, leč vtipná komedie o distinguovaném Angličanovi (Terence Hill), který na Divokém Západě zdědí po svém otci dobdrodruhovi srub s partičkou tří lotrů. Jako oddechovka i po letech určitě pobaví. ()

civalII

Hloupoučké až infantilní vtipy. Ale milé a když člověk není zrovna pesimista nebo si nehraje na chytráka, tak se směje od začátku do konce. ()

noriaki

Průměrná westernová komedie s několika výbornými momenty a kupou více či méně povedených hlášek. Film umně balancuje na hranici mezi trapností a bláznivou nadsázkou. Občas se pořádně zakymácel, ale naštěstí na tu špatnou stranu nikdy nepřepadl. Svou zásluhu na tom mají skvěle napsané postavy a herecký výkon Terence Hilla, kterému toho anglického barona prostě věříte a necítíte se balamuceni ani když se po Divokém západě prohání na kole, nebo předvádí svíčku na hnědákovi. Námět není vůbec špatný, ale bohužel většinu času zabraly zdlouhavé rozhovory, které zhusta nejsou vůbec vtipné. ()

Kmotr76

Kvůli zdejšímu nepochopitelnému vysokému hodnocení (asi z nostalgie) jsem si pod filmem představoval něco víc než obyčejnou akční komedii odehrávající se ve westernovém prostředí, jakých vzniklo v Itálii nespočet. Souboje byly na můj vkus příliš dlouhé, vtipy mnohdy nevtipné. Ale místy jsem se i dobře bavil, ovšem ne tak, jak bych od 224. nejlepšího filmu očekával. Navíc zjišťuji, že to bude asi opravdu nějaká čsfd anomáile, film je na imdb i na polském filmwebu prakticky neznámý a průměrně hodnocený. ()