Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

rozum i cit

Italská westernová komedie hýřící vtipem takřka v každé scéně a větě. Zjistila jsem bohužel, že některým lidem (včetně některých mých příbuzných) vtipy typu ,,Diogenes? Kdo to byl?" ,, Muž, který hledal člověka." ,,Á, asi ňákej šerif, co?" nebo ,, Jak že se jmenuje?(autor knihy)" ,, George Gordon Byron" ,, Ne, je mi líto, slečno. Ptali se až v Tusconu, ale ani šerif ho nikdá neviděl, ani o něm neslyšel.", bohužel nic neříkají, jelikož neví, kdo byl Byron či Diogenes, ale co naplat, je to jedna z nejlepších zahraničních komedií, jakou jsem kdy viděla a dávám rozhodně pět hvězdiček. Update 2022: Pro mne stále jedna z nejlepších zahraničních komedií, která se nikdy neomrzí, na niž i pouhá vzpomínka dokáže vykouzlit úsměv na tváři, a které udílím maximální hodnocení nikoli z nostalgie, nýbrž za do detailu vybroušený scénář, herecké výkony i perfektní hudbu. Jako malé dítě jsem měla filmy dvojice Hill-Spencer ráda, jako dospělá shledávám řadu z nich prázdnými a některé i hloupými. Stejně tak jsem Terence Hilla s jeho všeho všudy asi dvěma výrazy ve tváři nikdy nepovažovala za velikého dramatického herce. Tento snímek však v Hillově tvorbě doslova vyčnívá, září jako briliant a ani padesát let mu neubralo nic na jeho třpytu. Nejen Hillův nejlepší film bez Buda, ale dost možná jeho nejlepší film celkově. Snad právě proto, že se od zbytku poměrně dost liší. Není totiž postaven primárně na rvačkách, byť i těch se divák dočká, nýbrž především na slovním humoru, často humoru inteligentním. Ten vyžaduje ovšem místy znalosti historie, dějin literatury apod., takže ho někteří lidé nepoberou a považují snímek za málo vtipný, což společně s falešným očekáváním klasického filmu dvojice Spencer-Hill plného rvaček či drsného vážného westernu stojí za některými komentáři s nízkým hodnocením. Konečně i ty jednodušší hlášky jsou pronášeny s lehkostí a samozřejmostí a situační humor je v hereckém výrazu protagonistů vypointován tak, že pobaví. Pro mne už asi navždy nejlepší westernová komedie, co znám, balancující na hraně parodie, aniž by kdy přepadla do trapnosti, kde téměř platí, že co věta, to perla. A přitom (až by se nechtělo věřit, že je taková kombinace vůbec možná) zároveň veliká romantika a poklona zmizelému Divokému západu. Původní dabing excelentní. Závěr s neúprosně postupující civilizací a odjezdem na koních v záři zapadajícího slunce nezapomenutelný. ()

zurivymlok

Tohle je asi moje nejoblíbenější komedie s fantastickou hudbou a výborným hereckým obsazením. Film je ovšem nutné vidět s původním dabingem. /// Nedávno jsem si poctivě koupil DVD a světě div se, nový dabing. Můj vztek neznal mezí. No nic, tak jsem to, ač nerad, musel vrátit a sehnal jsem si to jinak. SLÁVA INTERNETU. Takže lidi, pozor na to. /// Tohle není film na pět, ale na deset hvězdiček. ()

holyvac

Snímek který byl po dlouhá léta mého dětsví téměř povinností. Naštěstí se nikdy nezprotivil a zůstává tak u mě navždy lékem na všemožné neduhy. ()

Linsang

Pro mě nejlepší komediální western všech dob a nejlepší film s Terencem Hillem. I když možná ještě víc než on mě bavila povedená trojka jeho "strýčků". Jejich hlášky opravdu nemají chybu a dodnes se jim směju, i když jsem film viděla už mockrát. K tomu úžasná hudba, modré oči Terence Hilla a roztomilý ukradený doplněk "já ti říkal, že to není pes" a není co řešit. Plný počet a už aby to zase brzo dávali... ()

zero_zelo

nejlepší western jízda, jakou znám. nikdy neokoukaná a snad se mi i čím dál víc líbí s narůstajícím věkem. buď debilním nebo je to fakt dobrý :))) ()

medveed

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů již od dětských let, na který se vždy rád znovu podívám a směji se i dojímám, jako bych ho viděl poprvé. Fanoušky filmu a znalce hlášek, které v něm postavy zhusta pronášejí, varuji před verzí dabingu, se kterým film vyšel v roce 2009 (Magic Box). Drobné odlišnosti a nepřesnosti od původní verze dabingu mohou pokazit dojem a zážitek ze sledování! "Děkujem Ti Pane, že jsi stvořil západ, kterej nemá konce!" 100% ()

demovka

Klasická westernová ničím nezničená komedie. Syn kovboje Tom vystudoval ve městě, obléká se a chová se jako džentlmen. Přijíždí převzít otcovo dědictví, které se skládá z venkovské chaty a tří starých kamarádů. Tak se setkává anglický džentlmen se zlodějíčky, kteří ustrnuli ve starém způsobu života. Ti mají za úkol z anglického mladíčka udělat chlapa, řádného kovboje. Mladík souhlasí také kvůli setkání s krásnou dcerou místního bohatého rančera. Tu si může namlouvat jen opravdový kovboj. A tak práce začíná, Tom se musí vše naučit dělat jako muž: jízda na koni, pěstní souboje, střílení, oblékání, plivání. Hledám, co bych vytkla..........možná bitky mohly být opravdovější, ale od roku 1972 víc nechci. Nezapomenutelné jsou scény s běloušem, bicyklem, rozcvičkou, s pejskem, šlapkou s dřevěnou nohou, posunutými dny. Prostě se to povedlo na rozdíl od Šimonů a Matoušů. ()

pepinouno

Nesmrtelný snímek! T. Hill je za prvé úžasný herec, ale co úspěšný herec? Celý film má perfektní scénář, je tam vidět krásná příroda a panoramatická scéna, kdy Tom (Terence Hill) jede do Ameriky vlakem je působivá. Celkově si myslím, že to je jeden z nejlepších westernů vůbec a já nemohu nic vytknout! Kéž by se takovéto filmy točily i dnes. Snad 100 %! :-) ()

Peddro

Perfektní westernová komedie, na kterou se vždy s chutí podívám... Jen trochu historické nepřesnosti to kazí: ředitel věznice říká, že na vlajce je 42 hvězd (42 států) a Tom na konci říká ,,píše rok 1880, před pokrokem neutečete!", ale v roce 1880 USA neměly 42 států, ale38, 42. státem se stal Washington v roce 1889. ()

TrueArthur

Za mňa osobne najlepší film všetkých dôb. Výborne spracovaný príbeh mladého chlapca z ktorého traja už ostrieľaní kamaráti musia spraviť chlapa. Postavy sú napísané perfektne a interakcie medzi nimi taktiež. Film má tu pravú western atmosféru aj vďaka perfektne vybranej hudbe a výbornému prostrediu. Film je geniálny a aj po 372. pustení baví, a pri jeho pozeraní si budete priať aspoň na krátku chvíľu odísť do tej doby. ()