Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

Klajnik

Leone je klasik. Corbucci mě moc nestrhl, ale mezi špageťáky lze nalézt ještě další pozoruhodné kousky. Man of the East mezi ně patří, ač se jedná o odlehčený kousek, což snad naznačuje účinkování Terence Hilla. Ten zde hraje anglického sira, gentlemana, jenž se vydává na západ za kumpány svého zesnulého otce, dobrodruha, který opustil Anglii a který by rád, aby z jeho kluka udělali muže Západu - to je ono podivné dědictví. Film to však není dramaticky silný - stojí spíše na komediálním rozporu mezi uhlazeným Angličanem a americkými burany. Střet civilizace zosobněné v jednom muži a Divokého západu už rozvíjel film Big Country, ale zde je cílem rozesmát. Další kvalitou dílka je řada dojemných momentů (go west, yung man + dopis + ride western style), které sice zavání kýčem, ale to samo o sobě není špatně - jsou totiž natolik lehce provedené a dobře zvládnuté, že fungují - fungují i díky podpoře skvělého ústředního hudebního motivu, jenž zdařile nastavuje atmosféru. Dal bych 3,5/5, protože příběhově to přeci jen strhující zrovna není a četné rvačky jsou prostě vyumělkované. Je sice hezký, že praskaj stoly a židle, ale stejně jde dosti znát, že je to jenom jako, což mě osobně kazí imerzi. ()

snatch

Jak je v žánru uvedeno je to komedie/western a v této kategorii, ať vzpomínám jak vzpomínám, neznám lepší kousek :) Terence Hill se "přerodil" naprosto přesně a dabing pana Brabce to vůbec nekazí. Možná naopak. ()

Chevees

Tenhle film miluju. Skvělá komedie z divokýho západu s výborným Terencem Hillem, která je prošpikovaná výbornými hláškami (teda alespoň ve výboném českém dabingu), které dost často používám ("Drž hubu a čekej", "Co se mu stalo? Asi ho kousla tarantule", "Jestli pokrok znamená zácpu, tak k čertu s celým pokrokem" , "Kdyby byl chytrej, tak už dávno spáchal sebevraždu"...). Jenom škoda, že ten film už hodně dlouho v nešel v televizi a ani není k sehnání na VHS (DVD)... :( ()

kowalski

Výborná komedie. Některé hlášky jsou nezapomenutelné :) "Dejte pozor ať vás nepocáká" + "Drž hubu a čekej" :-) ()

HouseMK

Tak já to po dalším shlédnutí vyšroubuju na pět. A to zejména proto, že na rozdíl od většiny ostatních filmů s Terence Hillem je tenhle pořádně vtipný nejen díky ulítlým mlátičkám a pěstním soubojům. Sice komediální špagety-westen, ale přeci jen o kapku hlubší a inteligentnější. Jdu to zapít, dneska je totiž sobota... ()

Jeremiah

Příjezd anglického gentlemana Toma na drsný "Divoký západ" , křehká Yanti Somer a jeho zjištění, že na tomto místě jsou i ti mravenci snad nejlínější na světě, to vše vytváří pro diváka z tohoto filmu 120-i minutovou oázu klidu, kterou si nelze než do dna vychutnat. Zřejmě jedna z nejlepších rolí T.Hilla. Silnější 4. ()

grerar

Velmi povedená komedie, dokonce i s relativně reálnými bitkami (prostě jeden nezmlátí všechny, a když dostanete do držky, tak se z toho taky sbíráte. Některé momenty výrazně nadprůměrné, nicméně v některých pasážích nebyl film dostatečně pevný ve scénáristických kramflecích, pročež nemohu absolutizovat. Nicméně pořád krásné prostředí Chorvatska, a všeobecně velmi připodobněné skutečnému tehdejšímu stylu Wild West. Tak nějak tuším, proč se z Terrence stala taková "hvězda" :). 4 (imdb 8) stárz ()

Chundys

Western opět z jiného pohledu. Komedie u které se pobavím s vynikajícm Terencem Hillem. Na ostatní ovšem nesmím zapomenout také, a příběh byl také krásný, poklidný s mnoha vtipnými scénami. Nemám žádnou výtku :-)... ()

fisus

Jak tenhle modrooký zázrak jménem Terence Hill vstoupí na divoký západ,tak to vždycky stojí za to!!!!! ()

pipapa

Terence Hill není můj typ, ale budiž. Ostatní tři jeho kumpáni jsou totálně odpudiví... Jako western nic moc a jako komedie už vůbec ne. Není tu opravdu nic, co by mě přimělo dívat se dvě hodiny na tři odporné tlamy. Jedna hvězda za povedenou a vtipnou rvačku v saloonu ca.v padesáté minutě filmu. ()

Narciska

Když se na film dívám sama, málokdy se směji. Tenhle film si nepamatuji z dětství, není tedy spojen s nostalgií, a přece jsem se sama nahlas smála, haha. ()

Untentrauer

Úžasný film s perfektní atmosférou, hudbou, skvělýma hláškama, spoustou rvaček a hlavně se SPOUSTOU FAZOLÍ! Film velice vtipně pojednává o tom, jak z městského floutka vychovat opravdového "kovboje". ()

Gastovski

Mám pocit, že tato komedie je hodnocena v superlativech spíše z nostalgie, než z komediálních kvalit. Což však dovedu pochopit. Dle mého názoru se jedná klasickou italskou taškařici, kde se jemný náznak humoru mísí s trapností. Dost na kvalitě filmu přidává český dabing s pár opravdu vypečenými hláškami. V originálu by to asi bylo horší. Horší 3*. ()

Beranek

Jedna z nejlepších komedií. Jako dítě jsem ten film miloval a dnes se u něj zasměji úplně stejně jako tenkrát. Rozhodně nejlepší film Terence Hilla, krásná podívaná, která neomrzí. ()