Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

tonton78

tenhle film se mě nikdy neomrzí, skvělé spojení komedie a westernu vás nenechá chvilku v klidu. můj oblíbenec je dozorce Liquett a jeho skok plavmo za rukama, přímo do peřejí... ()

Reiner

Film v pohodě ale to kolo mi tam prostě v takové barvě a stavu nezapadalo. Bohužel i krajina kolem leckdy byla mírně řečeno nevhodná :) Takže z těchto důvodů 4* ()

martins

Velmi zdařilý snímek, jeden z prvních filmů s Terencem Hillem a bez Buda Spencera které jsem viděl, roztomilý Tom, který se s elegána, který pomalu neumí říct ani sprosté slovo, kvůli lásce ke krásné Candidy a za pomocí tří otcových přátel promění v kovboje, který se umí prát, střílet a plivat tabáka na deset stop jako správnej chlap. ()

salamun30

Tak toto je western z iného súdka, komediálne ladený o chlapíkovi, ktorý príde na divoký západ prevziať dedičstvo po svojom otcovi a o troch chlapoch roztomilých zlodejoch a títo majú za úlohu urobiť chlapa z anglického džentelmena, ktorý radšej jazdí na bicykli ako na koňovi, umýva sa každý deň a nie ako oni uprostred sezony, aby z neho nakoniec urobili chlapa ako sa patrí ()

4567arthur

Tomův otec má na smrtelné posteli jediné přání: aby se jeho syn vydal na Západ a konečně se z padavky změnil v muže. Umírající muž má tři staré přátele - Holy Joea, Další velice zdařilý ( troufám si říct i nejlepší ) komediální špageťák, výtečného a jedinečného Enza Barboniho! Vynikajících hlášek je tu opravdu požehnaně, hudba od bratrů De Angelisů je opět skvělá, film baví od začátku do samotného konce, známých ksichtů je tady opět mnoho a hlavního padoucha si tentokrát zahrál Riccardo Pizzuti, který hrál s Terencem a Budem minimálně v patnácti dalších filmech a vždy zápornou roli. Snímek je ještě lepší s kvalitním původním dabingem Vladimíra Brabce, Miroslava Moravce a Stanislava Fišera. Rozhodně jedna z nejlepších sólovek Terence Hilla! Co dál říct.. je to jasná STOVKA!! "Napiješ se... Ano děkuji... Nechutná ti ? To je nejlepší whisky v Kentucky... To je petrolej!... Prej petrolej... Taky že jo! Splet jsem si čutory." ()

Chase

Moje velmi oblíbená westernová komedie a nejlepší film se samotným Hillem. Základ za tři hvězdy, jedna celá hvězda je jen za hudbu a jedna za geniální původní dabing. Když už jsme u dabingu. Jsem rovněž majitelem nového vydání. Přeobsazení by se jakž takž dalo zvládnout, ale to že mi tam zas čtyři různý lidi mluvěj jednim hlasem (lovec odměn, kovář, dozorce a jeden z bitkařů) tak to fakt nedávám. Takže stále vítězí nekvalitní kopie s onou ještě nekvalitnější žlutou částí při scéně ve vězení. Za původní dabing bych si klidně připlatil (za originální soundtrack mi nebylo líto vypláznout skoro 600,-) ale chápu, že se vydavatel bál, že by toho za vysokou sumu v dobách DVD za 60 Kč moc neprodal. Opět tak pro držitele práv k dabingu platí, když chceš moc nemáš nic. ()

wotanraca

Na oslavu této události předvede nám dozorce Liget své oblíbené akrobatické číslo skok do vody plavmo za rukama rovnou do peřejí. ()

Riker

"Ochutnej nejlepší whisky na západě!....Nechutná ti?" "To je petrolej!" "Má pravdu, piješ petrolej." :-) ()

Phersu

Tomuto filmu nejde nic ine dat. S bratom sme si to pustali kazdy den a stale sa smiali. Kto by mohol zabudnut na Opičáka :-D " Říkal sem ti že to není pes " ()

superzurda

Opičák Smith, náš dobrý kamarád a přítel Opičák Smith ......... byl jednou součástí této skvělé westernové komedie, kde se každá věta nese a každý ksicht je nezapomenutelný. ()

cici24

Kdybych měl napsat kolikrát jsem tento snímek viděl a celkově filmy s Hillem nebo Spencerem, tak by to bylo celkem dost velký číslo. Hill ukazuje, že mu role lehce naivních a bláhově smýšlejících hrdinů v konfrontaci s drsnými chlapáky dost sedne:-))..Velmi dobrá komedie o jednom dědictví a né vždy to nutně musí být materiálního charakteru:-)) ()

Šošia

Nejlepší "Holywood" - kterak chlapec se stal mužem - a nemůžu si odpustit srovnání se současnými víceméně komediemi ze střední školy, které se v současné době točí, narozdíl od nich je to ale OPRAVDU vtipné a trefné. Prostě tam, kde současná produkce končí, takhle výborná komedie začíná (ačkoliv čaosvě by to mělo být opačně). A Terence Hill má prostě nejmodřejší oči! ()