Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

Qitek

Myslel jsem, že napodruhé to bude malinko nudnější, ale ono je to naopak svižnější, zábavnější a hlavně to utvrdilo sílu i kvalitu filmu. A poslední třetina je neskutečný maso pro silný žaludky! ()

neoBlast

Bone Tomahawk je nezvyklým žánrovým mixem - najdete zde horor/slasher ve westernovým kulisách a to se nevidí příliš často. Možná díky tomu mu odpustíme značnou jednoduchost scénáře a postav, i když většinou zábavných, a příliš dlouhou stopáž - tempu by prostříhání prospělo. Pokud jste příznivci pozapomenutých Dravců, je tohle nová jednohubka pro vás. 70 % ()

venison

Film „Kosti a skalp“ je typickým zástupcem oldschoolových westernů – pohoda, klídeček, pijánko.. Jenže pak se „něco“ stane a hlavní hrdinové - dva staří páprdové, zoufalý kovboj se zlomenou nohou a navoněný chladnokrevný pistolník – se musí vydat na záchranou misi na území „nadpřirozených“ indiánů.. První dvě třetiny filmu stojí jen na dialozích na skvělých charakterech postav.. Závěrečné finále je dosti akční, syrová, brutálně surová a lehce zavání svým zpracováním laciným hororem.. Celkově se mi film „Kosti a skalp“ líbil, jen ten konec bych klidně i natáhla a trošku důstojněji zakončila. Po dlouhé době fakt film, který si s divákem příjemně hraje. Kurt Russell je na herecké špici. ()

oveckaoa odpad!

S hororem to nemá nic společného v podstatě se jedná o westernovou verzi Hory Mají Oči jen s nulovými hereckými výkony, kanibaly a nulovým dějem. Nově se zde přidá ještě jakýsi mrzák o berlích, který vše zachrání (do žánru přidat pohádka nebo sci-fi). Ztráta času to už pořady na Čt 1 mají větší hodnotu. ()

Triny

Teď aktuálně deset minut po zhlédnutí jsou to zatím takové slabší čtyři hvězdy. Dostala jsem na to doporučení a tak jsem čekala o hodně víc, stejně jako po mrknutí na zdejší hodnocení... Každopádně atmosféra filmu je vynikající, hlavní postavy uvěřitelné (Kurtovi to sedlo a zástupce je výborný!!), akorát mi v závěru chybí něco, pointa, nějaké vyvrcholení,...Prostě tak hotová z toho nejsem.. ()

Yoshimitsu

Úplně nevyhledávám westernové filmy a když jsem ještě viděl, že to bude kombinace s horrorem, jak byly s Wesleyem "Stíny temnoty", což byl totální odpad a hlavní postava Kurt Russell, tak mě to ještě více odrazovalo a nechtěl jsem si to pustit. Ono to nakonec nebylo špatné, co špatné bylo to super. Samotní kanibalové vypadali, jak predátoři a ten jejich písklavý signál zněl nepříjemně děsivě. Kurt to zvládl v roli šerifa s pokorou a respektem na jedničku i jeho pobočníci v prostředí Divokého západu. Dávám 80% ()

elanius

(165/2017) / Tým čo Zahler v plnej miere využil vo svojom druhom filme Brawl In Cell Block 99 sa pokúsil zabodovať už v Bone Tomahawk. Brutálne, explicitné násilie je v prvom filme len prostriedkom pre dotvorenie príbehu a atmosféry beznádeje, ktorou sú psychicky ničené hlavné postavy. V jeho druhom filme je už cielom. Škoda inak podľa mňa trestuhodne premrhanej šance na skvelý horror-western. Začiatok pomaličký ale fajn na zoznámenie s postavami/hercami a príbehom. K hercom len jeden komentár. Herecký koncert. Príbeh jednoduchý, ale pre žáner absolútne dostačujúci. Nasledujúca časť je ale skúškou aj pre tých, ktorí majú radi pomalé filmy pretože zhruba hodinu sa film sústredí len ma jednu vec, cestu za pomstov. Bohužial cestu v pravom slova zmysle. Osobne ma táto časť sklamala. Chápem motiváciu režiséra pracovať s tempom filmu aby vyznel záver, tentokrát to ale na mňa nazafungovalo, práve naopak. Záverečné rozuzlenie ale znovu stojí za to a dlho nepamätám takú porciu ohavnosti a bizarnosti. Bone Tomahawk zaujal, ale zostal niekde na pol ceste. na druhú stranu, na prvotinu je to stále film na úrovni. (6/10) ()

noriaki

Tři čtvrtiny filmu jsem chtěl přetáčet kvůli rozvleklému ději, poslední čtvrtinu kvůli nekompromisní brutalitě. Bone Tomahawk se táhne. Dává si načas s představováním postav i budování atmosféry, a obému hází klacky pod nohy jalový scénář. Brawl in Cell Block 99 je jen o minutu kratší, ale mnohem sevřenější, s větším spádem a silnějšími charaktery. Potěšili mě podivně cizí indiáni. Takhle je nejspíš viděli první evropané, co se připlavili do Nového světa. ()

hroubek

Parádní chlapský film. O Bone Tomahawk jsem četl, když se měl natáčet a přišlo mě to jako dost dobré téma. Poté co jsem viděl trailer jsem věděl, že to chci vidět. Nejsem velký fanda do westernů, ale tenhle film mě dost zaujal a fakt jsem byl zvědavý co z toho vyleze. Režisér S. Craig Zahler to natočil výborně. Perfektně pracuje s atmosférou, s postavy a nikam nespěchá, což je obrovský plus. Další obrovský plus je v tom, že i když je film pomalejší, tak nenudí a je pořád napínavý a zajímavý, protože s přibývajícími minutami se občas dozvíme něco o postavách a jejich motivacích a proč dělají to co dělají. Hodně dobře se povedlo obsazení herců, kteří filmu dodávají tu správnou atmosféru a chlapáctví a odhodlání. Kurt Russell má charisma jak bejk a jeho postavě věříte, že to co dělá a že věří v to co dělá. Patrick Wilson je zde parádní, jelikož jsem mu opravdu věřil, že by pro záchranu svojí ženy udělal cokoliv. Richard Jenkins místy funguje jako komediální vložka, ale i jeho výkon mě dost sedl. Největší pozornost si ukradl Matthew Fox(Jack z Lostu), který má nejzajímavější, nejvděčnější postavu, které budete fandit a dostane Vás, svým přístupem ke světu a proč dělá to co dělá. I zbytek vedlejší postav je moc dobře obsazený a to ať jde o Lili Simmons(seriál Banshee)která je zde k nepoznání, Davida Arquettea nebo Kathryn Morris(seriál Odložené případy). Hodně moc se mi líbilo, že film sazí na poctivé vypravování a dokáže správně zasáhnou emoce(smrt koně, některá loučení) a umí být nekompromisně znepokojující jako scéna s nohou, smrt některých postav a samotná poprava. Trochu mě vadilo, že ve filmu nejsou skoro žádné postavy ve městě, a že jsme se o některých postavách moc nedozvěděli. Bone Tomahawk je parádní western, který se mi moc líbil a vřele ho všem doporučují, i když vím, že pomalejší tempo může být kámen úrazu při sledování. ()

Yoda sama

Poctivá rúbanica. Niekde pri oddelení mladíka na dve polovice som si povedal, že niečo podobné chcelo byť Rothove Inferno, ale nemalo na to gule. Tento film ich mal hneď niekoľko a nebál sa ísť proti diváckym očakávaniam. Najmä cením scenár, vďaka ktorému som sa nenudil a spravil aj z rozhovoru o blšom cirkuse skvelú scénu a najmä dokázal z jednej poranenej nohy spraviť skvelý ťahúň naprieč celým filmom a hlavne pomohol záverečnému deux ex machina (spolu so "šperkom" v krku). Westerny nevyhľadávam, no tento rok je nimi preplnený a Bone Tomahawk sa nemá za čo hanbiť a som zvedavý na Zahlerovu budúcu prácu, pretože ani ako režisér nie je na zahodenie (a to bol len debut!). ()

KasparekZabijak

Mno ... dvouactvrthodinova oda na Kurta kterej drzi movember hodne poctive, Lilly je krasna stejne jako v Banshee a True Detective a .... a to je za me tak vse. Dve tri mrazivy sceny u kterejch tuhne krev v zilach nezachranej tuhle westernowou road dusty movie ani nahodou. Tryglodyti jsou opravdu radny vypatlanci a ke konci uz se jen modlime aby je kripl s dlahou vysvobodil. 4/10 ()

Hennesy

Človek za jeden víkend zhliadne obrovskú beztvarú, stámilionovú, a predsa bez chuti, bublinu zvanú Spectre a neskôr, pod rúškom tmy sa mu dostane do rúk, akoby náhodou, tento nenápadný chlapský western. A že to je tak chlapský ako aj western, to vám teda poviem. Tak ako aj mnohí z vás som sa nechal učičíkať príjemnou konverzačkou, ktorá ma bavila dobrú hodinu /aj viac/...a keby to pokračovalo v rovnakom duchu, asi by som ani nenamietal. Akurát, že sa Bone aj s Tomahawkom v závere strhnú úplne iným smerom ako by som čakal. A ja, ako divák, sa dostávam do krutej pasce, na ktorú vôbec ale vôbec nie som pripravený po predchádzajúcich minútach strávených v celkom príjemnej drsňáckej spoločnosti kawbojov. A tomu verte, že aj tým najdrsnejším tento film dá riadne zabrať. Parádne napísané, rovnako dobre zahraté je Bone Tomahawk film tak s nadšením a precízne spravený, že ak by som nebol šokovaný a paralyzovaný z toho čo som videl aj by som povedal, že ma zahrial pri srdci :) ()

brando

Nezaujatost dnešním mainstreamem, mě v dnešní době, přivádí buď k autorské tvorbě ( Tarantino, Nolan, Scorsese..) nebo žánrovým třešničkám. Bone tomahawk je druhý případ, přičemž režisér se může časem zařadit do kategorie první. Bone Tomahawk nemá potřebu na sebe upozorňovat ničím jiným než kvalitní filmařinou, scénaristické schéma či omýlání stokrát viděného- toho se tady nedočkáte. Začátek upozorní, že můžou být určité věci zobrazovány dost naturalisticky, ovšem pak se nálada změní a díky sledu událostí se můžeme seznamovat s postavama, jejíma motivacema, přičemž ne každý charakter je objasněn záhy, na pozadí divokého světa 19.století. Ona změna nálady (může se mluvit i o změně žánru), která se dostaví ještě jednou, před velkým finále, mohla být kamenem úrazu, ovšem na základě silného scénáře a postupného vyústění, jde ruku v ruce s logikou a filmářským umem. Kurt Russel, hlavní herecký tahák, je pro western ideální typ - hodně mi připomínal Jeffa Bridgesse a to není na škodu ;) - a stejným lookem disponuje i v trailerech na další western Eight hatefull. Suma sumárum nejlepší western za dlouhé roky. ()

Timak

Mně se to líbilo hodně. A ani mi nevadily ty hluché pasáže, dokonce ani absence jakéhokoliv hudebního doprovodu. Finále bylo také slušné. Snad jen ty velmi drsné a brutální záběry, z těch jde trochu hlava kolem. Sice by se to dalo zkrátit na nějakých velmi slušných 50 minut, ale stojí to za to ... Richard Jenkins je tady naprostý hláškující skvost :) ()

bizz_mjc

V podstatě bych chtěl hodnotit výš, protože obsahově nemám výhrad, a to ani po rozvláklém tempu a délce, nicméně několik věcí mohlo být uchopeno lépe (větší identifikace nástrojů kanibalů, jejich doupě a několik dalších), ale že se chlapi k finále trmácí 4/5 filmu, to mi přišlo až příliš. (Že by sehrála roli inspirace Tarantinem?) Postavy jsou ale napsané dobře, doplňují se a Troglodyti jsou uvěřitelní jako snad v žádném lidoužroutském filmu, co jsem viděl. ()

VanTom

Pomalý komorní western o čtveřici nesourodých chlapíků (šerif, staroch, zabiják, mrzák) na útrapné výpravě za unesenými se profiluje skoro jako naturalistický "survival", jelikož cesta k údolí kanibalských indiánů je zatraceně dlouhá, vyčerpávající a nebezpečná. Zároveň splňuje i žánrové "gore" hororové parametry, přestože očekávaná (neakční) jatka si schová až na úplný závěr. Jinak se scénář zakládá především na důkladném vykreslení zajímavých charakterů a drsného divokého prostředí, což za pomoci skvělých herců vyzbrojených brilantními dialogy zvládá přímo mistrovsky. ()

Mishqo

75% ... Jednoduché, ale fungujúce a brutálne a v nehostinnom prostredí so skvelou atmosférou. Kvalitná fúzia westernu a hororu. ()

JohnSmith

Opravdu přeceňovaný hororový western. Závěr filmu je sice velice dobrý a indiáni opravdu budí respekt a běhá z nich mráz po zádech,ale než se k tomu všemu dopracujem,je to dlouhá cesta.Zkrátit o půl hodiny by určitě prospělo ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)