Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

Khumbac

Viděl jsem, že zde někdo hodnotí dvěma či třema hvězdama což moc nechápu. Film jsem neštudoval a stáhl ho jen podle názvu(samozřejmě, že ve FULL HD) a bavil jsem se moc. Vlastně jsem neodtrhl hlavu od obrazovky. Zároveň jsem si uvědomoval, aniž bych věděl, že to je napsáno podle knihy pač ten děj tomu naprosto odpovídal...ale co...barvy a akce od prvních vteřin a ani ten námět nebyl plytký ! Víc takových filmů. ()

chelseaman22

Máme tři pravidla zelenáči: Krmi si chyť ve větvích stromů sám, vodu najdeš u nepohyblivé stěny a na záchod choď do Zapovězeného lesa, kde jezinky stráží každý tvůj krok. Současně se nesnaž hrát si na hrdinu a nezdrhej do labyrintu, ni chytneš jednu za uši od pana Předkusa a budeš zavřen do klece z dřeva vrbového na celou noc! 75% ()

Motinski

Dobrá popcornovka, fajn efekty, zaujímavý námet. Herci sú neopozeraní a koniec ma nechal v rozpakoch. Asi som čakal trochu niečo iné. Začiatok sa tiahne tajuplnou atmosférou kde neviete čo od filmu čakať. Prostredie je vťahujúce a príbeh pomaly vzbudzuje zvedavosť. Scény v bludisku už síce nie sú tak dobré, no stále má scenár odložené prekvapenia a preto myslím že sa nebudete nudiť. Vizuálne ide o nadštandartnú robotu a na to že sme v kategórií teen zábavy, niektoré motívy pôsobia dospelo. Spokojnosť ()

Doudis19

Koukatelné co-si, kde umírají děcka a funguje multikulturní společnost posléze vedená modrookým blonďákem :-D. Zní to zvláštně, ale jde o povedený start další knižní série. ()

Estrellita

Kdybych brala první díl Maze Runnera jako samostatnou jednotku, vsadila bych boty (ale nějaký šeredný, který nemám ráda, pro jistotu), že pan Dashner prostě vzal Lukjaněnkovy Rytíře čtyřiceti ostrovů, trochu je poupravil, aby ho nemohl nikdo nařknout z krádeže námětu, a splácal dohromady. Sága se naštěstí z labyrintu dostane poměrně brzy a pak už se vydává svojí vlastní cestou, což můj názor trochu zachraňuje. Přesto ale je zpracování příliš dětské, logika počínání zatím odtajněna nebyla a já jsem z filmu jako takového docela zklamaná. 54% ()

tatanapope

No nebylo to úplně blbé, graficky a lehce s napětím se na to dalo koukat, ale ten konec mě upřímně pobavil svou nedomyšleností, ale tak šikovně to zkouleli na pokračování proč to řešit, snaha byla ... ()

Charlizee

Poté, co jsem zjistila, že všichni teenageři odchází z projekce filmu nadšení, jsem usoudila, že nejsem cílovou skupinou tohoto snímku. Když jsem se ale začala zabývat nuancemi vnímání různých věkových skupin, došla jsem k závěru, že překážkou není věk, nýbrž znalost. Pakliže totiž znáte filmy Kostka, Vetřelec, Hunger Games a Resident Evil, dostanete v rámci The Maze Runner 4 v 1 a jedinou inovací - vedle skloubení uvedených námětů - zůstanou mladí hlavní hrdinové. [Premiere Cinemas Olomouc, 27. 9. 2014 - s rainman93] ()

PeterNet odpad!

Jak já tentokrát v kině proklínal uživatele ČSFD za vysoké hodnocení! Film mi přišel nekonečně dlouhý, modlil jsem se, ať už to skončí a přitom se tam v konci nic nestalo. Kombinace seriálu Město ztracených a Hvězdné pěchoty - ale doslova, ten film je TOTOŽNÝ s Městem ztracených. Nedodělaný scénář, slušná hudba. Vyhozené peníze za kino a ztracený čas. Nejhorší kino spolu s Pacific Rim, co jsem zažil. Usínal jsem a nedoporučuji. ()

FaceMan

Máme tu ďalšie KidStory. Labyrint ako celok je spravené skvelo. Prostredie skvelé. Po tejto stránke nemám čo vytknúť. Postavy sú však niektoré priezračné. Ako rýchlo prišli do záberu tak aj rýchlo z tade odídu. Oslovil má príbeh, kt. mi prišiel svojim spôsobom originálny a už teraz sa teším na pokračovanie príbehu Kidov. ()

Johnny.ARN

Konečne teen film, ktorý je presne určený tomu publiku a bavil ma. Neustále napätie, schopný dej a akčný strih a kamera. Škoda, že sa to nevyhlo klišoidným momentom, ale ako celok fungujúce a vidím v tom potenciál do budúcna. Možno to trochu viac zdrsniť, vynechať nezáživné časti a viac sa zamerať na Stvoriteľov a bude to fajn. 3 z 5 ()

viperDavid

Tak zase další jednohubka. Zase otevřenej konec, a zase další pokračování. Asi je to teď v módě co já vím, ale mě to fakt docela sere. S vyjímkou Hunger Games, to docela žeru. Na jednu stranu se mám na co těšit na druhou mám ale raději odpovědi hned na talíři. Taky si nenechám vánoční řízek hnít v lednici na příští rok že ? ()

Mrkvič

Dokonalá ukázka tuctovosti a plagiátorství. Z poslední doby se dají vzít filmy, které pokryjí každičkou pikosekundu Labyrintu. Dalo se to pro jednou vydržet, ale další díl (pokud nějaký vznikne a já doufám, že ne) bych dal jen proto, protože závěr naznačoval, že by to konečně mohlo o něčem být. ()

LiborGondek

Ten film má obrovská pro (James Dashner napsal prostě zajímavou knížku), a stejně tak obrovská proti (proč ten film tolik připomíná jiné...?). Nechce se mi to vše vypisovat, proto radím, raději se na to podívejte sami. Něčemu bych dal 5* něčemu 1*. Proto hodnotím tak, jak hodnotím. ()

Ryuuhei

Čekal jsem od tohoto filmu mnoho a taktéž jsem se toho dočkal. Musím se přiklonit k tomu, že jde o film přesně dle mého gusta, který sází na celkovou nejistotu a neznámo. Prostě thriller, jak má být, s navíc zajímavou pointou, která výborně otevírá vrátka dalšímu dílu. Rád pominu i těch pár chybek a nelogičností, které se ve filmu vyskytly - žádný film se neobejde bez nějaké té malé či velké chyby. Akční pasáže naprosto fascinující, to samé celkové zpracování. Ne, nevytknu tomu nic, ani jedinou minutu děje. ()

Lachtaan

O špetku zajímavější než Hunger Games a o celou plejádu důvodů stravitelnější než Divergence. Další ze snímků vybraných pro návštěvu kina zcela náhodou, původně jsme byli v domnění, že razíme na neznámý horor. Z něho se ale vyklubala neotřelá další teenadult sci-fi podle knižní předlohy, která, ačkoliv průměrně pohořela, nabízí neutichající zápletku a spousty dobře natočených akčních sekvencí. Donutila mě se také vrhnout na samotnou předlohu a přelouskat ji i s jejími dalšími pokračováními. A s právem posoudit jak konec knižní, tak letošní filmový, je Labyrint: Útěk skvostem v celém Maze Runner příběhu. [viděno v Kino Šumava Klatovy 27.9.2014] ()

Dado

Povedzme si na rovinu, Labyrint: Útek nie je žiadnym výnimočným filmom, ktorý by niektorým z aspektov dokázal výraznejšie zaujať aj náročnejšieho diváka. Oplýva však pomerne originálnym námetom, na ktorom dokázali filmári vystavať príbeh, ktorý je aj napriek niekoľkým hluchým miestam v správnych momentoch napínavý, vďaka čomu dokáže vyvolať úprimný záujem a zvedavosť o dianie okolo ústredných postáv. Trochu ma sklamalo zakomponovanie ženskej postavy, medzi ktorou a hlavným hrdinom to musí tak, ako v každom dnešnom teen-postapokalyptickom počine, zákonite iskriť. Ďalšie pokračovania si však aj napriek tomu, na rozdiel od série Rezistencia, určite rád pozriem. (65%) ()

drederik

Obvykle mi nevadí, když je film okleštěnou a poupravenou verzí knihy,kterou jsem přečetl. Ale v tomhle případě scénáristi šlápli dost vedle. Když už si vymyslím naprosto odlišný vyřešení celý záhady labyrintu než nabízí předloha, tak ať to aspoň dává sakra trochu smysl. Například celý koncept výjimečnosti a důležitosti běžců a jejich několikaletýho mapování bludiště byl poslán do kytek a při tom si nemyslím, že by větší věrnost předloze výrazně film protáhla nebo zkomplikovala. Nechci nějak spoilerovat, kdo chce přečte si knihu sám. Výsledkem tak je vcelku příjemně ubíhající naháněčka ve stylovým labyrintu s nádechem záhadna, ale trestuhodně nevyužitým potenciálem. ()

venison

Pravděpodobně to byla zásadní chyba, ale knižní předlohu jsem nečetla, takže jsem ve spoustě událostech měla velký otazník.. Jinak takový rádoby kříženeček "Hunger Games" a "Pána much".. Začátek filmu se poněkud vleče, herecké obsazení včetně jejich výkonů je více než obstojné, gigantické bludiště po grafické stránce super a po stránce příběhové nedostatečně využito, bubáci se mi líbili velmi (trpím více či méně arachnofobií) a konec na mě nebyl dostatečně konečný, i když jde o příběh na pokračování.. Všeobecně se mi nelíbí filmový trend poslední doby - nasekat co nejvíce dílů s co nejdelší stopáží.. Dříve se dokázal odvyprávět mnohem složitější scénář za kratší časový úsek a divák odcházel z kina uspokojen a ne s pocitem dojné krávy.. Příjemná sci-fi teen podívaná.. ()

Beky

Nadstandartních 60%, nenudil jsem se ani sekundu, twist na konci ok :) To že už ted nevim vo co go pomalu, je věc těch zbylých 40% :) ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu