Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

Icefist

A jéje. Chytnul se určitý druh filmu a teď bude vznikat sto různých variací na něj. Ovšem když srovnám mnou naznačované Hunger Games a právě shlédnutého Maze Runnera, tak v prvním zmiňovaném alespoň ukázali tvůrci určitou nápaditost a variaci prostředí a překážek. Tady se musí divák spokojit s naprostým minimem. K tomu nelogičnosti, průhlednost, škoda psát něco víc. 40 % Oblíbená část- ignorování pistolí a revolverů v laboratoři ()

campix

Momentálně je hodně velkým hitem zpracovávat teen knižní bestsellery do podoby pokud možno dlouhých filmových sérií. Dalším z adeptů tohoto žánru je The Maze Runner podle několikadílné knižní ságy. Za mě musím říci, že sympatický pokus a společně s Hunger games rozhodně i jeden z nejkoukatelnějších. Děj mě udržel u obrazovky až do finálního rozuzlení, které my ovšem nepřišlo nijak světoborné a jak už to tak bývá je otevřené směrem k dalšímu dílu. Herecké obsazení mladých seriálových herců je příjemné a stylizace bludiště společně s příšerami, kterého obývají, je velice vydařená. Ovšem nějak mi uniká závěrečná pointa, snad se příště dozvíme víc. ()

KajusaK

Po druhém shlédnutí nechávám stále na 4*. Inspirováno Hunger Games, Divergencí, Kostkou a spoustou dalších filmů. Thomas byl nesympatický a dívka to taky úplně nezachránila. I tak se na to podívat dalo. ()

animaxis

Co tak jen napsat k tomuto filmu? Ona samotná myšlenka příběhu není až tak špatná. Hlavní hrdina se jednoho dne probudí neznámo kde, je vyděšený a zmatený, ale taky mu je jasné, že musí něco dělat pro to, aby se z této nepříjemné situace dostal. Jasně, to už tu bylo snad tisíckrát, ale díky labyrintu v tomto filmu jsem si myslel, že by to i přesto mohlo být docela originální a že po delší době někdo přišel s fajn nápadem. Někde ten děj začít přece musí. Bohužel, už od začátku jsem si všiml podobného chování postav jako v Hunger Games a tomu podobných filmech nebo seriálech. Ano, neříkám hlavních postav, ale prostě jen postav. Když si to tak vezmu, tak se tu o skoro žádné postavě nic nedozvíme. Sice je to vzhledem k ději filmu i trochu logické, když si samy svůj život nepamatují, ale že se tu nikdo nezmíní o tom, co se dělo Na Place od té chvíle, kdy se tam objevili lidé je věc druhá. Nečekejte, že si k nějaké postavě vytvoříte jakkýkoliv vztah, at' už pozitivní nebo negativní. No, negativní možná tak k jedné, i když ani tím si nejsem moc jistý. Hlavní hrdina mi ani nebyl až tak nesympatický, ale jeho herecký výkon mi seděl spíš do role hodně upozaděné. Na začátku filmu jsem si říkal, že i v tak zlé situaci bych se možná zachoval lépe, než on. No a během filmu jsem si už říkal, že bych se určitě zachoval lépe, než on. Navíc, když se někdy snažil být vyděšený, tak působil spíš směšně. Jeho výraz, když poprvé utíkal před Rmutem mě upřímně docela rozesmál. Celý film je točený stylem jako mnoho jiných dnešních filmů pro teenagery, což ten film podle mě totálně ničí a výsledek je jen další průměr. Už mě to ale přestává bavit. Do této chvíle jsem dával filmům tohoto typu tři hvězdičky z pochopitelných důvodů. Není to sice nějak extra dobré, ale zase to je slušné oproti mnoha jiným novým filmům a ty efekty taky nejsou k zahození. Ale když už to vidím po desáté, tak jsem v pokušení tomu začít dávat jen dvě hvězdičky. U Labyrintu se ještě slytuji, ale přiště už nevím, nevím. ()

dr.fish

Je jasné, že je to jen úvod. Taky je ale jasné, že je to film pro dospívající děcka, tomu je přizpůsobené jak jednání hrdinů, tak i složitost zápletky. Žádný druhý plán, přesah, bonus pro ostatní se nekoná. Jediné co stojí za to, je výborný zvuk. Mix 5.1 opravdu moc fajn. Jinak ovšem sotva na hranici sledovatelnosti. 50% ()

alchac odpad!

Dle traileru to vypadalo na pubescentní sci-fi VyVolené. Nepřekvapivě se tedy jedná o nesmírně debilní, holivůdsky šablonovité, sci-fi VyVolené, jejichž předem očekávaná, smysluprostá pointa mě doslova umrtvila (naivně jsem doufal, že budu překvapen). V postapokalyptickém světě, kde by člověk spíše předpokládal brutální kmenové války o poslední láhev pitné vody, je totiž vždy nejlepším nápadem, jak otestovat odolnost jedinců v extrémních podmínkách, vytvoření mamutího technologického kolosu (silně kontrastujícího se zbytkem zničené planety), do kterého je následně vhozena banda dětí s vymytými mozky a několik vetřelcoidních potvůrek. Milovníci Potratů si však jistě přijdou na své. ()

SeanLSD

Hodnotenie nerozhodné. Páčilo sa mi to, ale hej, hlavne začiatok, ten bohovsky nabudí. Tak trochu ako Goldingov Pán múch, izolované miesto, tajomstvo, zvedavosť, napätie, BLUDISKO (jedna z najfascinujúcejších vecí na svete, dlhé roky som ich kreslil všade, pokryl som zložitým labyrintom každý papier na svete). Drsné, priame, žiadni hezouni, žiadne ženské, ktoré by to mohli kaziť do romantiky. Chcel som, aby toho bolo viac, aby to šlo ešte dlhšie a ešte pomalšie, a nech sa Thomasova výnimočnosť prejaví najskôr iba tak, že vytiahne Albyho zvnútra.. - dovnútra. Chvíľu som si dokonca myslel, že to bude art, čisté pohrávanie s očakávaním diváka, že ho v tom bludisku proste odpravia, a zrazu pristane klietka, a je tu ďalší zelenáč! Ale houby. Thomas je macher, evidentne "vyvolený", tak ako je obvyklé. Prečo, ťažko povedať. Aj vtedy ma to však ešte bavilo. Stále v hlavnej roli oni - parta chalanov vytvárajúca spoločenstvo a bludisko + jeho obyvatelia. Potom ale prišlo dievča, všelijaké konštrukcie a nezaujímavé pozadie, a postupne to strácalo, resp. nezískavalo zmysel, hlavne konanie "tvorcov". A zrazu už to nie je dačo inteligentné o labyrintoch a takmer-tvorbe civilizácie, ale ťažkotonážna teen-postapo cieľovka. No, ja by som sa uspokojil s tým bludiskom... PS: Možno film iba plní svoju funkciu v tom, že ma normálne donúti prečítať si predlohu (1 zo 4-dielnej série), aby som zistil, či pohnútky v pozadí dávajú väčší zmysel... ()

sator

Originální téma , kde jsem ale čekal nějak víc....řekl bych že celé je to nastavené na novou pseudo kultovní řadu.... ()

URBAN

No po technické stránce je to sakra dobře zvládnuté a publikum pro které je tento film určený určitě zaujme, ale od tohoto filmu se spousty zvládnutými aspekty bych čekal trochu víc akčnosti a trochu více promyšlenosti, protože si myslím že tento labyrint by mohl skýtat více než ukázal. ( 6.12.14/PC ) ()

panMartin

Dlouho jsem se odhodlával film shlédnout. Nakonec jsem docela mile překvapen. Sice je pravda,že v poslední době je takovejch filmů podle knižních předloh tuna. Ale tahle patří rozhodně do skupiny těch povedenějších i když knížku jsem nečetl. Bludiště zaujme a závěr navnadí. Lepší průměr pro mně, uvidíme co pokračování ukáže, rozhodně si ale myslím, že tvůrci mají co nabídnout. Jen mi vrtá hlavou jak je možný, že se jim tam po tolika letech objeví holka a ani jednoho nenapadne stát na její vagínu frontu?? ()

Prometheus69

Snat jediná otázka... KDO ŘEKL PRAVIDLA TOMU PRVNÍMU? JAK PŘEŽIL SÁM? Zajímaví.. nápad, ale to je asi tak všechno. Film kde i vlastní jméno z vás musí vytloct? Plus hromady neskutečných děr ve scénáři.. prostě Logika na pochodu.... :) Například scéna kdy hrdina vidí poprvé schéma labirintu. Za 1. těžko by ho takto ty dětičky dokázaly sestavit. 2. Pokut se každá sekce odemyká po té další.. jak mohly vědět jak to vypadá dál za sekcemi které se ještě netevřeli a konečně 3. Chtěl bych vidět toho hlavouna který by si ze smětí uliček a chodeb dokázal zapamatovat půdoris Schéma celého komplexu! PÍČOVINA! Ale abych pořát jen nepíčoval_ 1..hvězda nahoru za povedené příšerky.... Které už jsem ale viděl kdysi v jiné hře. :D Dám.. A něco i za napětí, i když občasné a jelikož miluji záhady... tak i za to, i když teda ta logika... No a samozdřejmně za neskutečnou vizuální stránku bludiště, Jenže ten zbytek... :]Prostě, kostka bez kostky a pastí. Výsledek... zůstane vám jen ten prázdný prostor, který někdo prostě neuměl zaplnit. :] Sumasumárum_ 40minut čiré nudy a tlachání kde se všichni musí z každým seznámit, 5 minut akce, 10 minut objevování, 5 minut tlachání a pak akce až do konce. Nebejt těch 40 minut.. co jsem si musel přetrpět, šel bych možná i z hodnocením víš. Nadruhou stranu se mi líbí, že tvůrci toho moc neskrývají a po těch 40 minutách filmu jdou divákovy přímo na ruku. Žádný skrývačky a blížení čehosi ve tmě ... rovnou čirá akce. Jenže, pak to zase začne stagnovat... a tak nějak houpavě až do samotného vcelku divného závěru. Ale přesto, když si odbudete asi hodinu dalšího tlachání, budete odměněny i nějakými těmi vraždičkami i když bez krve. Jenže když už si ve finále říkáte, TAK! A teď koněčně přijdou té záhadě na kloub. Smůla.. dočkáte se akorát tak neskutečně stupidního vysvětlení, které by nedávalo smysl ani kdyby hnet za tímto prvním dílem, hnet běželo pokračování. COŽE? Nebylo by prostě jednoduší, říci že. Naší planetu napadli mimouňi. Jenže, jelikož byli inteligentní a mimořádně soutěživí navrhli lidstvu, takové malé výchosko v podobě vyřazovací hry. Když vybraní jedinci přežijí... připádně, postoupí dál v levelech (bludištěm to nekončí), můžou si lidé svou planetu ponechat. V opačném případě je na řadě vyhlazení" LOGIKA KURVA NÉ? Jen čistá logika! Ale při nejmenším, film zarobil celkem slušně... takže bude i to pokračování. :) Takže k hodnocení_1hvězda za film, bylo to divné, ale bavilo to občas, 1 hvězda za velmy propracovaný vizuál a jedna navíc za velmy povedený sound. Přiznám se že to pokračování chci vidět už jen proto že mě strašně hlodá , z jakým že ještě úžasnějiším vysvětlením že to tvůrci přijdou příště ;)) Mimo jiné... za těch málo peněz, celkem slušná muzika. :) ()

Mol

BE CAREFUL, DON'T DIE! Teda splnilo to přesně to, co jsem od toho očekával. Tajemný labyrint, který diváka nenechá odpočinout. Stále je člověk v pozoru a cítí tu husí kůži, jako by byl opravdu uvnitř a ono začalo se stmívat. Film i ve scénách, které nejsou přímo z labyrintu nenudí. Vytkl bych však zpracování monster a totálně zpackaný závěr, který pohřbil jinak fantastický film. Již teď vím, že pokračování, které budou následovat mě neosloví, protože tady to táhl hlavně tajemný labyrint. ()

Sabrewulf

WOW! Po dlouhé době hodnotím plnou palbou. Film, který jsem hltal od první do poslední minuty. Hodně tomu napomohl pro mě velmi atraktivní námět, který spadá do kategorie "to by musel být rejža úplný fušér, aby něco tak chytlavého zprasil". Jasně, že tam logika občas skřípe, ale nijak bolestivě, nebo jen na oko (hned zezačátku jsem si například říkal, že by mohli z té hromady dřeva, co tam měli, udělat velké žebříky a lézt jen po horním povrchu zdí, ale časem jsem zjistil, že to zas tak jednoduché není, vzhledem k nestejné výšce zdí, navíc různě se měnících). Já tomu prostě nemám co vytknout. Ani minutu jsem se nenudil, žádná z postav mě tam neštvala (jak to bývá v podobných filmech zvykem), všechno vesměs sympaťáci, dokonce i ten "napuchlý Matt Damon", který měl patřit do přihrádky "zlý blb", nebyl stoprocentním blbem (zdravíme 100% blba z Úsvitu planety opic). Rmutové měli pěkný dizajn i animaci, celkově vizuál byl velmi povedený a jestli tohle stálo opravdu jen 34 melounů, tak tleskám. A jako bonus navrch se ve filmu zbořilo několik klišé ("Thomas! Thomas!..." je prostě geniální :-D). Opravdu nevím, co lidi chtějí, že takto originální, upřímně působící a minimálně neurážející film, není v červených číslech, zatímco vlezlá a podbízivá sračka jako Hunger Games 2.0 má červenou za nic. A vůbec, on si Maze runner se všemi Tvajlaty, Hunger games a Divergence spolehlivě vytírá řiť, protože je prostě dál, než ty pubertální série. Mimochodem, jen mě tak napadlo: Twilight sága = sračka/ předloha - ženská, Hunger games sága = sračka/ předloha - ženská, Divergence sága = sračka/ předloha - ženská, Maze runner sága = kvalita/ předloha - chlap.... Náhoda? Každopádně tomuto filmu (i režisérovi) jeho obří výdělky přeju, je to zasloužené a na dvojku jdu s chutí do kina. ()

kocik1

Patetický samoúčelný kýč a než se naděješ, 2 hodiny jsou pryč. Ptáš se po logice anebo se ptáš proč? Na to ti film odpovídá: pro slepičí kvoč! ()

stOKYi

Kniha bola určite menej teenage ako toto. Film pomerne verne kopíroval jej príbeh a casting a výprava bola v podstate v súlade s mojou predstavivosťou. Ako film ma to však veľmi nezaujalo.. ()

Mr.Ripley

Překvapivě kvalitní young adult adaptace, jež může v budoucnu jen překvapit. (Buď kvalitně nebo naopak nastavovanou kaší, kterou opuštění labyrint-konceptu hrozí. Snad se mýlím!) ()

Remivsremi

Maze Runner mi v mnoha ohledech připomíná první Hunger Games, se všemi klady i zápory. Podstatná část filmu se odehrává ve tmě, takže zahlédnout něco a poznat co to je, vám dá pořádně zabrat. A to především vaším očím. Navíc se často používá roztřesená ruční kamera, na kterou jak je známo, jsem si vypěstoval velmi silnou alergii. Naproti tomu herci odvádí poctivý kus práce a další díly přinášejí velký příslib do této postapo série. Snad se druhý díl poučí z chyb svého předchůdce a my dostaneme, po vzoru HG, v mnoha ohledech kvalitnější sequel. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu