Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

Danny F.

Nic mě na tomto filmu nezaujalo natolik abych padl na zadek. Pro mě běžný film na večer. V labyrintu mohlo být více překvapení a nějaké té svižné akce. Příběh jednoduchý, ale nijak nudný. 55% ()

Sany33

Niečo tomuto teenage filmíku nemôžem odoprieť a to je inovácia v oblasti záhadna, kedy vás film necháva až do posledných chvíľ hádať otázky, kto za to celé môže a prečo to do riti robí. Chlapec s amnéziou a dievča ktoré mu postupne poodhaľuje čriepky jeho minulosti sme tu síce už mali ale tiež to prekvapivo pôsobí celkom originálne v prevedení apokalyptického labyrintu. Napätie strieda akciu a televízny divák sa ani na sekundu nemá šancu nudiť. Je len škoda, že je film jasne situovaný na mladšie publiku ale ak by sa v ňom mohol nájsť aj starší divák mal by asi ešte lepšie hodnotenie ako som mu dal ja. 71% ()

pursulus

Tak je to.¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé (zprůměrované) hodnocení je za všechny díly "Labyrintu". Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                 Co se týká vizuálu, slušně udělaná sci-fi. Příběh samotný ale není podán tak, aby podpořil klady vizuálu, takže jsme u v celku velice průměrného díla, jehož shlédnutím nic nepokazíme, leč příliš se neobohatíme. Já se na takové snímky koukám rád — jako přežraná opice na mísu s banány.¬                 Případné opoznámkování: uživ. see_sawandrew. ()

vyfuk

Asi jedno z největších překvapení tohoto roku. Na film jsem v podstatě šel jen protože nic jiného nedávali, co by mělo tak dobré hodnocení, ale byla to naprosto úžasná volba. Strašidelnost, kterou člověk nečeká a stylový boj o přežití v podobě tohoto úžasného filmu, který je sám o sobě v konci reklama na další film. jen mi přijde, že je to taková menší vykrádačka Hunger Games nebo podobných filmů, kde člověk musí přežít v nějaké postapokaliptické budoucnosti. Kochej se lidstvo, najdeš zde ráj! ()

Roseinka

Tak po dlouhé době v kině a parádně jsem si to užila. Ani jsem nečekala, že se mi to tak bude líbit. Rozhodně to bylo lepší než Hunger Games. Po celý film jsem měla napjaté nervy k prasknutí, děj se plynule a dramaticky hrnul a já ani neměla moc času vydechnout. Obsazení bylo tak nějak normální, nenadchlo ani nezklamalo. Strašně se mi líbilo zpracování labyrintu, prostoru k žití hrdinů i "příšer". Mělo to ten správný drive od začátku až do konce. Jedinou věc, co musím zkritizovat je lítavá kamera, nevím, proč tohle dělají... Hlava mě bolí ještě teď. Jinak momentálně hodnotím 8/10, ale to se ještě může změnit i o několik bodů níž. To záleží na dalších dílech a hlavně na tom, jaká bude vlastně pointa a hlavní myšlenka toho všeho. Mrzí mě, že jsem si nepřečetla knihu, protože chci už znát tu pointu a aspoň bych věděla, zda mi další díly budou stát za to. No uvidíme. ()

Marrdaa

Zatím nejlepší díl Hunger Games. A to když do toho započtu i Divergenci. Je tu samozřejmě taky spousta logicky nepodložitelnejch momentů, který se opakujou plus pár klišé, bez kterejch by se na to nedívaly vagíny a hamburgři, ale daj se celkem jednoduše napočítat na prstech (skvěle umístěný nápis EXIT), takže s tim nemám vůbec žádnej problém. Hlavní je, že mám chuť vidět další díl! To se mi u těch předešlejch tepláren nestalo. A jestli se někdo hodlá kriticky odvolávat na Kayu, že bez ní by se na další díl netěšil. Tentokrát mu to beru. Ne jak s tou tříbradou selfie star. ()

Kali4

Upřímně? Bylo mi tak nějak fuk, o čem to celé je, tedy o čem konkrétně to je. Obligátně totiž: dystopie, teenageři, individualita, konflikt, akce, překvapení,... nebo tak nějak. Každopádně jsem ale nečekal, že by mě film nějak překvapil. Ale on překvapil. Ne scénářem, ten zajímavý není, ale hlavně fantastickou kamerou, dynamickou akcí, atmosférou a velmi dobrými hereckými výkony. A bylo mi jedno, že dialogy stojí za prd, že je to šablona, že tenhle umře, tenhle nejspíš taky, atd., protože jsem celou dobu fandil: "Jo, ještě zabij tohohle, ať se bavím! Jo, výborně, ještě támhletoho kluka! Super! A ty utíkej, co ti nohy stačí - paráda, pěkný skok, něco takovýho už jsem dlouho v kině neviděl..." Zkrátka jsem se zase jednou v kině po delší odmlce (asi od Edge of Tomorrow) výborně bavil. Wes Ball musí točit víc! Víc akce! Víc! Ehm, pardon, trochu jsem se rozvášnil... ()

ghatos

Mhhh, drtivá většina současných náctiletých filmů jsou úplné exkrementy. Tohle má alespoň základní pilíře (prostředí, neurážející herci, solidní zápletka - do určité chvíle), na kterých se dá stavět. To se dá považovat, už samo o sobě za velký úspěch. Chybičky tam samozřejmě jsou...celkové vyznění a řešení labyrintu se mi taky moc nelíbilo, ale budiž. Nějaká kvalita tam je...63%. ()

Killda

Hunger Games potkali Vesnici. Hell yeah! Dokázal bych si tu látku sice představit v poněkud horrorovějším pojetí, ale i tak jde hodně dobrý a atmosférický film pro náctileté (konečně!). Nebojím se říct, že na dvojku se těším! ()

NoFiction

Velká hloupost ve filmu, když dokázali teenageři postavit slušně velký posed, tak proč ho nepostavili za 3 roky, až na samý vrchol labyrintu ?? Asi se chtěli tvůrci filmu za rok sejít u dalšího pokračování......potešbůh. ()

Kosmik 1

Začátek filmu je dost tajemný a hodně toho skrývá a jen kousek po kousku nám ukazuje tajemství nejen samotného labyrintu, ale i zúčastněných postav, místa k žití a děje. Prostředek je trošku svižnější a nekolikrát se i do labyrintu podíváme - v tom vidím největší přínos. Závěrečných 10-15 minut bylo už mírně přehnaných, ale takhle otevřený konec se mi docela zamlouvá a jsem zvědav na pokračování. Srovnávání s jinými podobnými filmy této doby se zdržím, ty teď nehodnotím. Můj závěr - filmu by prospělo více akce v labyrintu, větší rozmanitost příšer, více zkoumat s poznávat samotný labyrint. Jinak ale super zážitek. 75% ()

drackula

Priveľmi často sa mi pri tomto filme stávalo, že pri niektorých jeho fragmentoch som mal pocit, že toto som už niekde videl. Maze Runner je koktajl všetkého možného čo za posledné roky fungovalo v rôznych filmoch a seriáloch. Originalita teda nie je silná stránka. Čo sa týka spracovania nie je to o nič lepšie. Akčné scény vôbec nie sú zvládnuté. Kamera nestíha, strih je zbesilí a občas som relatívne dlhnú dobu nevedel čo sa vlastne deje. Spracovanie teda tiež trochu kríva. Úplná strata času ale labyrint nie je. Je to príjemná oddychovka, ktorú ak neuvidíte, nič nepremeškáte ale ak si ho pustíte počas nejakého udriemaného víkendového poobedia, neurazí. Film je jasne mierený na teenagerov, ktorý v poslednej dobe ulietajú na podoboných post-apo záležitostiach, kde je niekto predurčený na záchranu sveta a myslím si, že v tejto cieľovke bude mať Maze Runner určite úspech. Mňa ale príliš nenadchol. 45% ()

mkubalikova

Velmi svižné a v rámci žánru nadprůměrné. K hlavní premise mám několik otázek, předlohu číst nebudu, takže doufám v další díl. 70% ()

Bagr_007

I mezi těmi young adult se někdy vynoří trochu interesantní věc. Zajímavý svět, napětí, tajemství. Škoda, že v pozadí už předem cítíte smrdět nějakou otravnou, "překvapivou" pointu a přípravu na další pokračování. Ale fajn filmové řemeslo a ani nevadí, že jsou tu samé "děti". ()

MI-380

Velmi volně převyprávěná kniha. Celkové vyznění se s knihou shoduje, cesta k němu se většinou ubírá jinými směry. Nejvíc mi vadilo nahrazení permanentního napětí, které najdeme v knize, tradičními (dnes už snad jen děti do deseti let udivujícími) akčními scénami. Mírně nadprůměrná SF: 65% (14791 hodnotících, 66%). ()

blackJag

Není to žádná bomba, námět zní zajímavěji, než jak se to tváří v reálu. Celkem mě v ději prudila zjevná nelogičnost a taky by se vyplatilo prostříhat trochu stopáž. Galerie vystřižených scén ostatně svědčí o náklonnosti k této disciplíně, nicméně zůstalo jen u nesmělých pokusů. 50% ()

KASUGI

Je to přesně ten typ úderného příběhu, který v podstatě ani nepotřebuje extrazručného režiséra. I v rukou průměrného rutináře se z toho dá vymáčknout nadprůměrná záležitost. Tady navíc točil debutant a hned trefa do černého. Zábavná věcička, která ale po částečném odkrývání odpovědí v závěru ztrácí na atraktivitě. ()

Zagi20

Je to hloupé a naivní, asi jako drtivá většina teen osazenstva, kterému to hraní moc nejde a spíš se jede jen na to, že vypadají dobře před kamerou v upocených tričkách a týden nemytýma vlasama. Po stránce dialogové to hodně skřípe, a i celé to tajemství labyrintu je prostě slabé a blbě se s ním pracuje. Na druhou stranu ovšem v rámci všech podobných přihlouplých teen osudových thrillerů dostáváme kromě už výše zmíněného taky slušnou porci akce, s trikama na poměrně vysoké úrovni. Pobíhání v labyrintu prostě baví, jak po stránce vizuální tak i po stránce napětí. Je to takový ten typický film ... vypnout mozek, moc nepřemýšlet a užívat si, že je to barevné a hýbe se to. 60% ()

Luksa

Dobré to bylo. Film jde od začátku na věc a vrší jednu záhadu za druhou, nenudí a postupné objevování světa bludiště je napínavé a místama správně klaustrofobické. Povedená kombinace Kostky a Pána much. Sympatické postavy, hezky ztvárněný labyrint i kybernetické potvůrky v něm. Dost ale výslednému zážitku sráží nohy samotné vyústění, hlavně nutné vysvětlovačky a protivně povinný otevřený konec. Tam to začne hodně skřípat. Takový konec ve stylu první Kostky by se mi líbil víc. 70% ()

jefff

Super. Velké překvapení. Na Labyrintu je fajn, že je zde neustálá akce bez zbytečných průtahů a suché sci-fi romantiky. Škoda jen, že samotný Labyrint nebyl ještě propracovanější, ale i přesto mě Labyrint opravdu potěšil. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu