Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

LarisaDavid

Nebolo to zase až také zlé, nakoľko som až dokonca filmu ani len netušila o čo tam ide a potom to aj tak malo zvrat, ktorý by som nečakala, takže si asi kúpim knihu :D až to môžem porovnať. Inak herecké výkony boli v celku slušné ale na druhej strane som nebola až tak napätá ako som čakala, ale ani som sa nenudila. Inak ja by som tiež skúsila vyliezť navrch, aspoň to ma prvé napadlo, keď som tie steny uvidela. ()

matko2351

V poslednej dobe mi už išli na nervy všetky spracovania roznych kníh pre mládež, kedže od čias Harryho Pottera to bola katastrofa. Ale toto spracovanie sa mi páčilo, knihu som síce nečítal ale ako nestraný účasník premietania filmu musím uznať že to malo šťavu a nemal som chuť rozbiť obrazovku ako pri iných. Nie som fanúšik hier o život ani podobných iných kravín, ale pri tomto filme môžem s kľudom napísať že sa teším na ďalší diel a dúfam že to bude rovnako dobre. Strašne sympatický herci a strašne sympatické obludy ktoré boli celkom fajn urobené. Záver som síce čakal iný, ale aspoň ma prekvapil a nezostal som sklamaný. 4 hviezdičky. ()

r3musko

V rámci žánru nadpriemer. Nedá sa povedať, že by som sa nudil, naopak akčné scény som si náležite užíval. Trošku zamrzí koniec, ale výsledné hodnotenie to nemení ()

Mykie

Vůbec to není takový průšvih jaký jsem si představoval. Oproti všem těm rádoby teen romancím všeho druhu, tu máme pěkné mysteriózní sci-fi. Příjemně to utíká a rádi byste věděli jaký to má všechno smysl, to sice bohužel nezjistíte, ale pokračování by to mohlo napravit a navíc slibuje velké věci. Nijak bych Labyrint neodsuzoval, přestože z hlediska logiky asi nemá nijak valné opodstatnění, z hlediska zábavy svůj účel plní. Jinak jestli jsem pochopil správně ta holka tam byla úplně nahovno a jediná její role bylo mít něco v kapse? Přesto však příjemná oddechovka. ()

hanula999

Prostě ten film má šťávu! Sice je to možná napodobenina filmů jako je Hunger Games či Divergence ,ale tenhle příběh mě prostě pohltil,uchvátil a měl mou veškerou pozornost. Příběh je prostě akční a zároveň jsem se chvílemi i bála. Moc jsem sice nepochopila, proč je tam zavřeli,ale i tak byl film super a herci jakbysmet..dávám 4* ()

Tlaulí

Film, cílenej evidentně na mladý publikum - jednoduchý dialogy, naivní herectví, minimální logika ... nepřináší nic, co by divák s alespoň základním přehledem neviděl už x-krát. Jak už tu někdo napsal - filmy pro mladý momentálně frčí a je jasný, že na týhle vlně se chce svézt co nejvíc surfařů. Bohužel je to znát na kvalitě scénářů (kterejch je zoufalej nedostatek i pro "dospělý" publikum). A tak mě jen jímá hrůza, když vidím, že se chystá pokračování. ()

Fanisss

Většina názorů, se kterými se plně ztotožňuji, zde již padla, tak dodám jen několik svých postřehů ze situací, u kterých jsem se neubránil mlátit hlavou o stůl v obýváku. 1) Běžíme se schovat před pavoukem do vysoké trávy a nezapomeneme si s sebou vzít i světlo (louč), aby nás nebylo vidět. 2) Běžíme se před pavoukem, který svýma kovovýma nohama drtí beton, schovat do chatrče z chrastí (pro jistotu ještě zavřeme dveře) a kupodivu to funguje (pavouk má s prolomením dřeva očividně větší problém než se železobetonem). 3) Po x letech se dostaneme ke střelné zbrani, kterou ze země nesebereme, ale odkopneme ji 20cm od mrtvého těla, abychom ji zde zanechali někomu, kdo nás s ní posléze zastřelí. 4) K vytažení 80kg chlapa do vzduchu není zapotřebí kladka, stačí hodit provaz někam do křoví a vytáhnout ho v zubech pomocí klestí. 5) Na otázku "co se tady stalo" nebo "o co tady jde" odpovídáme zásadne "to ti řeknu později", abychom diváka nepřipravili o důležitou pointu. 6) Jeden důvod vysvětlení katastrofy nestačí a tak k ničivému slunci přidáme ještě ničivější virus (WTF - jak jen to spolu souvisí)? 7) Do Labyrintu se zásadně vbíhá (jsme přeci jen běžci) a posléze se ztrácí drahocený čas všemožným kecáním a čuměním okolo ........ Můj původní výčet má desítky dalších bodů, nad kterými nejeden fyzik, chemik, mechanik nebo psycholog jistě zapláče. Pokud SCI-FI, tak ano, ale proč kvůli toho popírat všechny zemské, sociální, lidské i nadpozemské zákony, to fakt ví jen režisér a banda scénáristů. Tfuj. ()

Kubi

Další přírůstek do rodiny Hladově divegentních dárců...Hunger Games? Ok...Divergence? Možná...Labyrint? Sranec...opravdu. Jak přesně vysvětlil zde mistr verbal, nikoho ve filmu nenapadlo vzít to vrchem? Jako fakt? Stavitelé asi nejsou ti jediní, co nejsou chytří... ()

Final

První myšlenka co mě u filmu napadla byla Kostka. Svého času průměrný horror s průměrným příběhem. Druhá myšlenka asi po první půl hodině byla Hunger games a třetí nakonec Percy Jackson. Knihu jsem nečetl a číst nikdy nebudu, ale film nebyl zase tak špatný. Jinak pojatá Kostka s trochu hlubším příběhem, který však filmu moc nepomáhá. Příběh se skutečně posune teprve v posledních 10 minutách a zbylou hodinu a půl se pouze díváte na trosečníky, doslova. Ne že by to bylo tak zlý. Ono dívat se, jak se banda adolescentů rve o přežití má něco do sebe, zvlášť, když vládní organizace investuje během apokalypsy miliardy do gigantického, plně automatizovaného komplexu, který jistě poháněla nějaká malá atomová elektrárna, geneticky zmutované kyborgy a podmínkám pro pěstování plodin a stromů v postapokalyptické poušti. Jasně, asi by ty zdroje šli využít na vybudování bezpečné zóny pro přeživší populaci. Jenže to by pak nebyla taková zábava. ()

sobol1

snad by to nebylo ani tak zlé kdyby tam nehráli ti posratí pubertáci ale bylo to lepší než pojebaný hunger games ()

sabber

No vida,konečně se mezi mainstreamovými epickoblockbusterovými snímky vylouplo něco svěžího.Snímek sází na zahalená tajemství a nezodpovězené otázky s prvky smrtelného nebezpečí.Příběh je originální a zaujme,problém je ale v dialozích které někdy vypadají jako by je někdo opsal z nějaké telenovely.Celkově ale stojí alespoň za pokus o zhlednutí,já si to klidně dám někdy znovu ()

skipik12

WTF???? jako zacalo to jako zajimava akcni odechovka ale pak- ok vse beru ale do prdele ten konec??? uz se vsichni asi zblaznili....tak pro deti nebo film na spani...tohle??? boze....co jste to zas natocili....:((( 55% za akci jelikoz jsem nepochopil i ten stupidni smysl filmu-neco jako resident evil bo co kua?????? ()

PORTER44

Nebylo to špatný ,prostředí a labyrit dobře vymyšlené,nechybělo napětí obludy byli taky super,vadilo mi že tam hráli samí teenagery sice jejich herecké výkony nebyli vůbec špatný ale přeci jen chyběla mi tam známější herecká s zkušenější tvář,pak překvapil trochu divný konec. ()

zmirix

Čekal jsem kravinu a tak jsem byl mile překvapen. Šlapalo to bez nudných pasáží a celkem se dal i konec.(Hloupostí tam bylo sice dost ale v podobných filmech jsou vždy).70% ()

zdn

Takovy slabsi odvar The Cube...mladi hrdinove kupodivu nejsou moc protivni a logickych der tam taky moc neni. Ale ten zaver uz trochu prepiskli. ()

happyk

Tenhle escape film není tak průhledný, jak by se mohl zdát. Ve filmech jsem dost háklivý na absurdní věci typu: hrdina se vyhne stovce kulek z kulometu, atd. Moc mě potěšilo, že nic takového v tomhle filmu člověk nepotká. Závěr, který se zdá chvíli velice pitomý a nesmyslný je velice rychle napraven a přinese řadu dalších otázek o tom, co se to ksakru v tom bludišti stalo? Na konci filmu mám v sobě ještě více otázek, než na začátku a já se těším, až se podívám na další díl a snad se dozvím víc o světě, ve kterém se tahle parta mladých lidí probudila. Tři hvězdy. ()

ferda12

Takže začněme asi takto. Vy si pustíte film, ve kterém nějaký imbecil vyjede ve výtahu z nějakého prostoru zase do jiného. Mimochodem převratný námět, který bude tvořit dějiny. Toť by byl úvod. Že to nestačí? To očividně naše borce a borkyně ze scénáristickýho nezajímá. Po 45 minutách filmu se dozvim, že je tam nějaký loupežník poslal a nikdo neví proč. Pak přijde Bella a všem teens co viděli Tvajlajt (není riziko, že by to někdo snad neviděl) v kině spadne huba a už je jistý, kam se ten film zařadí, ale to by nebyl konec. Oni to jsou totiž kluci (+ Bella, té křivdit nemůžeme) vynalézaví. Oni zkoušeli VŠECHNO! Dokonce i vylézti, jenže co se nestalo, lijány, nebo jak ten humus nazvali, tak nevedly až nahoru. Hlavně, že když je pak ten paranoický záběr na celé bludiště, tak je tam přeliánováno a kytiti se trčí až nahoru. Samozřejmě je nenapadlo ani postavit žebřík, hlavně že zkoušeli VŠECHNO! Jdeme dál! Rejža si asi neuvědomil, že když zkříží dinosaura, pavouka a robota a nahodí ho černou barvou tak v noci nebude vidět. Do prdele, já když bych točil film, tak bych se alespoň snažil, aby ten DiPaRob byl v noci vidět. Natož abych po něm chtěl, aby byli vidět i hlavní postavy. - Až budu někdy mít chuť, tak to dopíšu - tak přišel ten čas. Po 4 dnech jsem dostal chuť se k tomuhle paskvilu opět dovyjádřit. Jo ještě jako další kokotina mi zarazila na konci, kdy to vypadalo, že už bude konec a on se z ničeho nic objevil jeho sok, který musel umět zdmi procházet, aby to dokázal. Prostě tohle je to, proč tenhle film je špatný, hodně špatná kopie už tak špatného filmu Hunger Games. Samozřejmě to není vše, jako další filmy můžu zmínit například: Kosta nebo Divergence. COPYRIGHT ()

cumimnabednu

Možná, kdybych nečetl výbornou knižní předlohu, tak bych hodnotil jinak. Ale takto po vynikajícím literárním zážitku jsem byl trošku znechucen, jak se tvůrci filmu odchylovali od knižní předlohy a kolik nesmyslů či nedotažených věcí ve flimu bylo. Například když labyrint se posouval a měnil, ale placeři si udělali trojrozměrný nepohyblivý model. Nebo další věci, které tady ani zmiňovat nebudu. Prostě film nedoporučuji, knihu rozhodně. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu