chelseaman22

Delikátní rozjezd z Íránů zbrzdil až poněkud odfláknutý konec, u něhož by se nestrachovalo ani severokorejské batole, jež je místo mléka mateřského krmeno propracovanou propagandou. Věčná škoda, že tenhle typ filmu prakticky vždy končí úspěšným vymícením ďábla. Poutavější by bylo, kdyby v závěru vymítání vymítanému třebas pukla hlava. 70% ()

kjakob

Ponurá atmosféra, jako by to natočil sám mistr Fincher. Kriminální zápletka tomu dobře sedí a střídá klasická hororová klišé v podobě lekaček a hýbajících se předmětů s pátráním po podezřelých. Nakonec dojde i na vymítání. Ale celé je to tak svěže podané, s dobře prokreslenými charaktery a o které se budete bát a fandit jim. Neotřelý způsob, jak skloubit už poměrně vyčpělé téma posednutí démony s krimi tématem. ()

maxxxim

Prvých asi štyridsať minút bolo v poriadku, až som neveril vlastným zmyslom a vnemom, žeby zase raz solídny kus z oblasti strašidelna? Ale kdeže, nasledujúca stopage ma rýchlo vyviedla z omylu, keď psychológia, reč a konanie postáv v kontexte deja strácali na obrátkach a všetko sa začalo odvíjať podľa pravítka a vzorcov typu, ak sa na obrazovke objaví tmavý kút, stačí sústredene zamerať pohľad práve na onen kút a na sto percent na vás vyskočí pagliač či dvaja pagliači, alebo, ak je premisou dlhšia sekvencia bez zvukov a dialógov výslednicou bude náhly zvuk či grimasa nejakého nuďasa či nudného xichtu majúca spôsobiť preľaknutie diváka, po toľkých rovnakých skúsenostiach to pôsobí skôr otravne ako desivo. A tých hýbajúcich sa predmetov bolo tiež už hodne od panien alias bábik resp. bábok, krabíc, lámp, obrázkov až po plyšové hračky či iné predmety. A to som si myslel, že celkom zaujímave obsadenie hlavnej postavy bude zárukou akej takej podívanej, ale nebolo tomu celkom tak. Hlavne, keď rodine hlavného hrdinu išlo o kejhák, zatiaľčo on nedvíhal manželke telefón v čase, kedy sa rozhodovalo o tom, či bude jeho dcéra poberateľkou sirotského dôchodku resp. on jediným vystrojiteľom pohrebu manželky aj dcéry. V čase, kedy bolo treba volať domov, on si dával stretko s kňazom, s ktorým prelaškoval celý osudový večer pri leštení tága a šťúchaní do gúľ, ale pozor pool to nebol. Snooker áno. :) Však si to pozrite sami. ()

jedna_vrana

Sarchie: "Takže nie ste všetci pedofili, čo?" Mendoza: "Marchi, ešte nejaké stereotypy, ktoré chceš vyzdvihnúť, keď som tu?" Sarchie: "Stretol som veľa kňazov. Nevyzeráš na ten typ." Mendoza: "A ja som poznal veľa policajtov a ty si presne ten typ." Obidve hlavné postavy majú svojich vlastných démonov z minulosti. Aj som sa trochu bála (nemám rada horory), aj mi niektoré momenty pripadali nepravdepodobné a smiešne. ()

FaceMan

Démoni??? Čo to je za blbosť? každopádne som bol donútený na to ísť a neľutujem to. Prvú polovicu filmu som ani moc nevnímal kedže som mal vypité pred tým než som šiel do kina. Povedal som kamarátovi, ktorý ma na to zavolal že ma na to triezveho nedostane. Tak po pár pivách som sa vybral do kina. Sympatický Eric ktorého som si obľúbil už v iných filmoch ma nesklmala ani teraz a ide si svoje. Chcem podotknúť že ja horrory moc nesledujem a preto ani neviem čo k tomu ďalej písať. Moje promile kleslo niekde v štvrťke filmu čo som lutoval ale začal vnímať film pozornejšie. Niektoré mikacie scény boli aj na mňa moc prehnané a vôbec ma nezaujali ale na niektorých som sa mykol. SPOILER dcéryna izba asi v polke filmu mykol som sa asi najviac. Film mal to správne temp a myslím si že išiel správnym smerom. Na horror asi nič moc ale ako krimi a thriller veľmi vydarený. Keď som sa pozrel na hodiny tak som nemohol uveriť že do kona zbýva už len 20 minút, veľmi rýchlo mi to ubehlo a nakoniec som bol rád že som na to išiel. K poslednej scéne s exorcizmom dodám že to bolo trochu prehnané ale slušné a páčilo sa mi to.(možno preto že som nebol dostatnočne triezvy na to). Pravdepodobne to nebude film pre horrových fajšmekrov ale pre mňa ako obyčajného diváka ktorý horrory moc nemusí to bol vydarený počin Derricksona a určite si pozriem aj jeho budúce filmy. ()

Tosi

Ačkoliv ani tenhle krimi horor vůbec nevybočil ze žánrové škatulky, a jel si zvesela po vyježděných šablonovitých kolejích, tak ho hodnotím celkem vysoko, protože at' přemýšlím jak přemýšlím, co přišlo letos v tomhle žánru lepšího? ()

Sfinkter

Po Sinisteru dal Derrickson nohu z plynu a udělal si hororový thriller podle svých představ. Téměř žádná scéna mě nevyděsila, i přesto snímek jako celek dobře funguje. Občas paradoxní odlehčení bych nevolil, můj šálek čaje je dupání na plyn bez ohledu na diváka - tak jako v předchozím snímku režiséra. ()

viperDavid

Jo jo klasické vymítání. Bohužel velká čast filmu byla spíš nudná, nic neříkající pro ateistu jakým jsem já. Konec byl pěkně našláplý, se zajímavými efekty, ale opět určitě ne dech beroucí a bohužel už vůbec ne k uvěření. Podle skutečné události ? možná tak pro narušené osoby, jinak žádná sláva ()

Avathar

Slabota. Pritom to vyzeralo sľubne. Atmosféru to spočiatku celkom má, ale stopáž je zbytočne prestrelená, dej sa neustále rozrieďuje pohľadom do súkromia hlavného hrdinu (ktoré ma teda vôbec nezaujímalo) a pokusy o psychologizáciu, pričom samotný exorcizmus a úplný záver to strhávajú až niekam k paródii. Banovi som toho "ultra-hyper-badass" poliša vôbec neveril. Ramírez dobrý, ale je ho pomerne málo. Tupý a doslovný scenár stojí za starú bačkoru (vysvetľuje sa dokonca aj počas vymietania, asi aby pochopil aj najväčší debil). Je to škoda, potenciál tu bol a Derricksona mám rád a už mi dokázal, že horory točiť vie. Aj v tomto prípade som mu bol ochotný odpustiť drobné chybky, ale ako minúty pribúdali, film sa v mojich očiach stále viac a viac rútil do žumpy. Na taký SINISTER či EMILY ROSE to nemá ani náhodou. ()

Mrkvič

Chraň nás od zlého nemá hluché pasáže a má vymítací scénu, která zas a znovu dokáže něčím překvapit a zaujmout. Takže oproti jiným hororům tu nečekáme polovinu filmu na nějaké napětí, ale sledujeme osud jednoho poldy, jeho parťáka a jednoho vyšinutého malíře pokojů. Všechno je to fajn, herci mají charisma a scény jsou pěkně strašidelné. Dojem kazí několik lekaček a několik nevysvětlených bodů, ale už zmíněná scéna s vymítáním je prostě opět super. Vymítač ďábla, nedávný Obřad nebo V moci ďábla od stejného režiséra a další povedené, děsivě šokující vymítání zlého ducha. ()

Freefinger odpad!

Horor, který je o dvě hodiny delší než mohl být, a na němž je strašidelné pouze anální znásilnění žánru a především kapely The Doors... ()

st.jim

Škoda slabšího závěru, který mohl být......lepší. Každopádně smekám před každým rejžou, který dokaže udělat "baf" a já se leknu :)) ()

st.verka

Ponuré, to ano, ale příliš morbidní, rozvleklé, předvídatelné a lekla jsem se jen dvakrát. Pro mne tomu chyběla pravá horová atmosféra. ()

Lachtaan

Ta moje současná hororová slina zůstává stále neukojena, tenhle žánr mi začal skutečně bavit, přestože je to s výběrem konkrétních zástupců jak na houpačce. Insidious bylo dokonalé, Sirotek taky, oproti tomu Řbitov zvířátek byl bezduchá tragédie. Deliver Us from Evil se pohybuje na hranici za Řbitovem daleko od hororů, na které bych vzpomínal v dobrém. Vychválil bych si tentokrát pouze Édgara Ramíreze. ()

andriy

Velmi dobrý horor se skvělou hudbou. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, 70 % je odpovídajících, ale dobrých hororů s mrazivou atmosférou je poskrovnu, takže zvedám na 4 *. ()

Johnny.ARN

Trošku s dažďom v prítomnosti zla skopčili 7 hriechov, ale ako nápad to fungovalo. Príbeh síce nič moc, prvotná motivácia chýbala, čo ale bolo vysvetlené. Obsadenie parádne a záver bol tiež taký že uff, dobre to znázornili. Také slabšie 4 z 5 ()

ywo666

Horory moc teda nepozerám. Väčšinou stoja za jedno kopyto. Pri Derricksonovi ale rád urobím vínimku, lebo tento pán fakt vie. Začiatok je úplne parádny. Bana a McHale, je takmer dokonalá dvojica drsňákov a kľudne by som zniesol aj obyčajné ačné krimi c podaní tejto dvojice. Stredná časť je už nadprirodzenejšia ale stále ma bavila. Típek v kapuci, sledovanie nahrávok, napínavé scény v pivniciach, strašenie dcérky. A proste veľmi solídna práca. Záver je ako som sa dočítal tuctový, ale kedže som toľko hororov nevidel takže som napätím ani nedýchal. A ten černoch čo to sledoval bola len taká mirco čerešnička na torte. Škoda len úplného záveru. Mohlo to byť oveľa mrazivejšie. Nie hentá reklama na Krista. Napriek tomu mi záverečné tri minúty filmu nepokzia skoro dve hodiny napätia a výborných hereckých výkonov. Pre mňa lepšie ako Sinister, ktorý sa občas nevyvaroval nudnej scéne. Tu nuda nehrozila 4.5*. ()

venison

Velmi vkusně nakombinovaná klasická detektivka a ucházející démonický horor.. Eric Bana, který zaujal už v "Hanně" se na roli policisty rozhodně hodí! Édgar Ramírez mi chvilkami jako kněz breptající latinu vadil, ale jinak super bububu zážitek umocněný rozbitými pojistkami :-D ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014