10 pravidel jak sbalit holku

• angličtina 10 Rules for Winning Her Heart (festivalový název) (více)

Richmond

Nahlúply romantický film. Prisahám bohu, že sa tu niekto inšpiroval Hollywoodom. Predvídateľné bez hlbšieho významu plné prázdonty. Hovorím, zlatá stredná cesta že? Tento film nezachraňuje ani Donutil, ktorý je opäť úžasný a na celkovom dojme zanecháva určitý podiel. 30% 2* ()

adaben

Některé scény docela nápadité a v tradici dobrých českých komedií, ale mohly být víc dotažené, propracované (Donutil na střeše, trojice u lomu), naopak tam kde to napodobovalo některé současné západní hity, se mi zdálo, že to skřípalo. Také rozuzlení mi nepřišlo dobře zvládnuté. Docela zajímavý Ruml, Donutil i Prachař, naopak obsazení další mladé slovenské herečky mne nezaujalo. Škoda, že naopak Kubařová se tam jen mihla. ()

Jirkacek

Českou komedii 10 pravidel jak sbalit holku z roku 2014 jsem shlédl v rámci rodinného večera s manželkou a dcerou, pro které něčím tenhle film zaujal. Přiznám se, že nejsem příliš velkým příznivcem nových českých filmů a při pohledu na jméno režiséra Karla Janáka, autora teenagerovských komedií Snowboarďáci či Rafťáci, jsem neočekával nic převratného pod sluncem. Nicméně jsem alespoň doufal, že se budu dobře bavit a že se alespoň sem tam zasměji. Mé přání se nakonec vyplnilo a po uplynutí 100 minut jsem byl docela spokojen. Hlavním hrdinou této filmové komedie byl Marek Berger (Matouš Ruml), slavný Lexa ze seriálu Comeback. Student vysoké školy žil ve vlastním vesmíru, pro vnější svět byl mimo mísu, ačkoliv to byl chytrý a milý student astrofyziky. Jeho největší láskou byly nejen hvězdy, ale i horoskopy a jako takový se pro praktický život příliš nehodil. Jednoho dne potkal krásnou dívku Stephanii (Kristína Svarinská), do které se Marek zamiloval tak beznadějně, že ve škole nebyl schopen ani udělat zkoušky. Jelikož žil se svými kamarády v pronajatém bytě, ti se na jeho trápení už nemohli dívat a chtěli mu pomoci. Byli to vychovatelka dětí v mateřské škole Marie (Tereza Nvotová), student IT techniky Pavel (Petr Buchta) a věčně zhulený Erik (Jan Dolanský), který se mi z celého filmu líbil nejvíce. Jeho úsměv a pohledy mimo realitu u mne vyvolávaly největší salvy smíchu. Marie se s prosbou o pomoc obrátila na Markova otce Romana Bergera (Miroslav Donutil), který byl úspěšný vydavatel příruček o svádění žen. Ten byl sice zaskočený, protože se synem už nějakou dobu nestýkal, ale nakonec souhlasil a Markův život se tak změnil ve strategickou hru, která mu měla pomoct najít tu nejpřímější cestu k milované Stephanii. Racionální kurz dívčí psychologie vypadal jednoduše, stačilo pouze, když se Marek bude vyvarovat základních chyb a bude postupovat přesně podle deseti pravidel. Mladík se sice dopustil řady neobratností, pravidla však začaly zabírat. Samozřejmě se to neobešlo bez řady vtipných situací, které mne dokázaly rozesmát, třeba ta v autobuse a se slepcem byla perfektní. Jenže Marek nebyl jediný, kdo měl o krásnou Stephanii zájem. Kolem ní kroužil bohatý a sebestředný Filip (Jakub Prachař), který se v balení dokonale vyznal, protože již měl desítky takových situací za sebou. Souboje mezi Markem a Filipem byyl opravdu zajímavé a hlavně zábavné, třeba tak při kempování u jezera byla perfektní. Už to pro Marka vypadalo nadějně, když však Stephanie navštívila studenta v jeho pokoji, našla nákresy strategie jak ji sbalit a to byl konec. Dívka odmítla Marka a šla za Filipem, se kterým odjela na luxusní zámeček na večeři, kde pak měli spolu strávit noc. Byl jsem tedy zvědav, jak to celé dopadne, kdo z těch dvou kohoutů vlastně vyhraje a pro koho se tedy Stephanie rozhodne. Svůj účel tedy komedie dokonale splnila a snad by se dala najít i nějaká ta hlubší myšlenka, že si bohatá dívka nemusí vždy vybrat svůj zrcadlový protějšek, jelikož zkrátka může toužit po něčem co sama nemá. Z dalších rolí bych ještě zmínil vysokoškolského profesora Glogara (Ladislav Županič), slovenskou maminku Stephanie (Anna Šišková), autora knihy o balení holek (Radim Uzel) a slepce v autobuse (Zbyněk Vašíček). Mimochodem Matouše Rumla a jeho gesta bych poznal i kdyby se oblékl celý do černého, tvář si namaloval načerno a stoupl si do potemnělého tunelu. Suma sumárum, snímek 10 pravidel jak sbalit holku ode mne získal tři sbalené hvězdy ***. () (méně) (více)

MajklGaming odpad!

U scén, u kterých si člověk řekne že je to tak trošku nesmysl a nevypadá to úplně autenticky, smysl dává a lépe funguje u Italského originálu. Film není originál, nápad, ani inspirovaný ale pouhá, kopie. Nevadilo by mi kdyby byl film inspirován námětem původního scénáře. Ale držet se chronologicky dějem nic nového nepřináší. Proč dělat něco, co už tady je? ()

Elam

Je 6. měsíc, roku 2020 a nutno říci, že během těch šesti let, které uběhly od premiéry tohodle snímku, stihl pan Janák natočit několik dalších "děl" a bohužel tenhle film patří k tomu lepšímu, co vytvořil. Kvalitativní křivka jde prudce dolů. ()

Arutha odpad!

Nie je odpad ako odpad - nie sú to babovřesky ani kameňák ale stále zle... váhal som či nedať jednu hviezdu ale nenašiel som dôvod. ()

vecnaAmbra

Ruml ma ako herec nezaujal a Svarinská má možno prirodzene peknú tvár, ale s hereckým prejavom na tom nie je o moc lepšie, občas prehráva a znie neprirodzene. Nemá to tú iskru, ktorú Janák vytvoril prostredníctvom Kotka a Mádla v Snowboarďákoch. Téma je samozrejme dosť nereálna, otec a banda spolubývajúcich kamarátov nerobí nič iné ako radí a pomáha trubirohovi Markovi v snahe zbaliť jednu pipku. Nelogické mi pripadá, že pred otcom, ktorý v podaní Donutila je jediný naozaj sympaťák avšak zo začiatku sa tvári prísne, najprv dosť nelogicky skrývajú marihuanu, ale vzápätí sa otec asi veľmi rýchlo adaptuje, lebo nevyzerá, že by mu toto prostredie prekážalo a v pohode pomáha synovi okrem iného využiť nájdené pornografické materiály jeho konkurenta. Niektoré scény sú veľmi trápne, iné menej a raz som sa skutočne zasmiala pri scéne zo sadrou na nohe. Ako je to celkom milé, ale strašná hlúposť. ()

milos.bradik

Tato italská béčková komedie nestojí ani za zlámaný groš, ovšem pro Janáka je to námět jako hrom. Typický film pro ty, kteří rádi vypínají mozek, ale to není můj případ. U mne platí "Cogito ergo sum". Ta jedna hvězdička je za ty hezké holky, převážně slovenské herečky. ()

Korpy22

Rádoby vtipná komedie, kterou nás provází Donutil a Ruml s touhou získat holku. Objevuje se zde spousta stereotypů, laciných vtipů a situací. Vše je takové dostačující. Nepředčí to očekávání a tak vlastně jen tak sledujete film a říkáte si jestli ho dokoukat nebo ne. ()

Gilmak

Tohle mě nebavilo, i když tam hrál Lexa a jedno z ohnivých kuřat, tak tohle nezachránil ani Donutil, i když ho k tomu někdo donutil. 15% ()