Fenomenální herci Tom Hardy (Temný rytíř povstal) a James Gandolfini (Rodina Sopránů) září v hlavních rolích drsného kriminálního thrilleru od scenáristy Dennise Lehaneho (Tajemná řeka) a Michaëla R. Roskama, autora a režiséra na Oscara® nominovaného filmu Býčí šíje*. Osamělý barman Bob Saginowski (Hardy) společně se svým ostříleným bratrancem Marvem (Gandolfi ni) provozují bar, který místní gangsteři využívají k tajným předávkám peněz. Když se ale oba zapletou do nepovedené loupeže a nemají čím splatit dluhy, budou se muset rozhodnout mezi loajalitou a přežitím. (Bontonfilm)

schizmo

Hodně pozvolnej, skoro až komorní kriminální thriller. Hardy přináší další ze svých tváří a že ho takhle neznáme. Po betonářském konverzačním dramatu Locke je tenhle Bob pořádně zakřiknutým týpkem, trochu kontrastujícím vedle čečenské mafie, podivné rodiny a vůbec divných lidí v okolí. Do toho opuštěné štěně, vyděračskej neřád, uříznutá ruka a spousta prapodivných souvislostí, které jsou rozlousknuty v závěru filmu jako když hlava dopadne na obrubník. Nevím jestli mi trochu vadila hlavně ta pozvolnost nebo Hardyho hraní nehraní..., jako bavilo mě to, ale přecejen jsme od tohodle frajera na jinou dikci. Pro dnešek za tři. ()

Rybizek

Nebýt toho krásného kňučícího pitbula, tak to v půlce pravděpodobně vypnu. Opravdu mi ale záleželo na tom, jak to s ním dopadne, i když film byl zřejmě úplně o něčem jiném, než o psu. Ani pořádně nevím o čem, protože do nehorázně pomalého a takového nijakého děje se dostávalo opravdu těžko. Bohužel ani "Tomík" neměl sílu utáhnout zdlouhavý děj, ale překvapila mě Noomi Rapace (z trilogie od Stiega Larssona), která tu vypadala jako normální ženská, 40%. ()

maddy

V podstate takmer to isté čo minuloročný Dead Man Down, akurát tu Noomi Rapace namiesto Colina Farrella trávi čas s Tomom Hardym. Čiže opäť ďalšia poctivá kriminálna dráma ako zo starej školy s pomalým tempom a ponurou atmosférou, ktorá sa nikam neponáhľa a sústredí výhradne na budovanie vzťahov medzi postavami. Presne ten typ filmu ktorý nie je primárne o akcii (ono tu ani žiadna nie je napriek tej pištoli na plagáte), ale o protagonistoch. Je to tradične skvelé zahrané, so sympatickými postavami a nevadilo mi ani to pomalé tempo. Akurát v druhej polovici sa už vyslovene žiadalo to niečím ozvláštniť – zintenzívniť vyostrené vzťahy medzi niektorými postavami a dodať tomu viac napätia. Ten príbeh je síce dobre napísaný, ale až príliš obyčajný. Bez momentu prekvapenia, bez jednej nečakanej udalosti. Vo výsledku tak fajn natočené, Hardy to svojim minimalistickým prejavom a charizmou hravo utiahne, akurát podobné krimi drámy tu už boli toľkokrát, že The Drop v roku 2014 nepriniesol nič navyše. Som spokojný, je to poctivá prácička, pomalá, atmosférická, slušne zrežírovaná a zahraná, ale miestami až priveľmi obyčajná kriminálna dráma, ktorá sa ľahko stratí v dave konkurencie. CELKOVO: 3* (6/10) ()

filmsim

Nadmíru povedené rozloučení s J.Gandolfinim. Velmi pomalu vedené kriminální drama ve kterém excelují naprosto všichni zúčastnění, ale i přesto všechny převyšuje svým naprosto brilantním výkonem Tom Hardy. Ten už mi přišel do noty v letošním Locke, kdy díky své oneman show udělal ze snilmku nezapomenutelný zážitek. Tady svůj výkon zopakoval né-li dokonce převýšil. Výborně mu přihrává již zesnulý J.Gandolfini a překvapivě osobní N.Rapace. I přes pomalé vykreslování atmosféry a postav snímek rychle ubíhá a baví a to díky dobře zvoleným dialogům, které jsou originální a často i přes vážnost situace vtipné. Na takto minimalistický a realisticky působící zážitek se mi bude jen těžce zapomínat. 8/10 ()

GodComplex

Presne typ filmu, ktere nemam rad, tedy klasicka gangsterka z ulic NY, ale o to vic je prekvapive jak je to funkcni, je to mnohem minimalistictejsi, osobnejsi, nez vetsina a presne v te osobni rovine to krasne funguje. Herci jsou super, mezi Tomem Hardy a Noomi Rapace, kteri se spolu staraji o pejska je citit chemie, scenar take neni uplne dementni, takze z me strany s ohledem na zanr vlastne prijemne prekvapeni. 6/10 ()

erased

Malý, ničím než studenou zimní atmosférou příliš nevynikající film, ale i tak dokáže The Drop zaujmout. Gandolfiniho poslední pokus o vlastní happyend totiž přebíjí i perfektní dvojici Hardy/Rapace, a jsou to právě všechny jeho scény, které v tom chladném novoročním podnebí alespoň trochu zahřejí. Teda jeho a Roccovy, který mi překvapivě přes svou prvoplánovost ani nijak zvlášť nevadil. ()

kaylin

Tak je fakt, že jsem tohle opravdu nečekal. Nejprve mě překvapilo, v jakém tempu se to celé odehrává a jak jsou tomu přizpůsobeny herecké výkony. Jenže pak mě poetika tohohle filmu, který překvapivě graduje v ne až tak očekávaný zvrat, dostala. navíc Noomi Rapace je tu prostě krásná a já už jí tak dlouho nikde neviděl... ()

Kaluž

Nejslabší Lehane co se dějové struktury týče. Postrádá to tah na branku, postavy na sebe koukají a nemají co říct, hraje se spíš na atmošku, ta se však neustále vytrácí pod nánosem podivných rozhodnutí. Klidně si to časem dám znova, takhle od boku je to ale docela nůďo. Mezi zfilmovanou povídkou a plnotučným románem může být občas propastný rozdíl. ()

..Lucas..

Myslím, že s tímto obsazením se dal natočit mnohem lepší film. Takhle je to pouze průměrné kriminální drama, na kterém není nic zvláštního. Jediné větší plus bych dal za úvodní čtveřici. ()

Duotone28

Krimi a hlavne rola Hardyho, na ktorú som vôbec nebol pripravený:). Každopádne Hardy bez zaváhania, aj keď je pravda že mu viac pasujú drsnejšie role. Čo sa týka scenára, tomu by som pridal trošku viac "krvy" a bolo by to jak dozreté víno:). nazdar ()

FilmFan24

Pes změní váš život....Poté, co před životem uzavřený Bob (Tom Hardy) najde v popelnici zmlácené štěně cosi se v něm zlomí a začne znovu žít. Pomalu se dozvídáme o minulosti hlavního hrdiny a stejně pomalu se spouští řetěz událostí směřující k napínavému finále. Zajímavou stavbou příběhu mě znovu Lehane svým námětem dostává do pozice vděčného diváka majícího rád psychologické kriminální drama kde se zdánlivě nic moc neděje. ()

salalala

Je znát, že předlohou byla povídka, protože Lehane scenárista se sice snaží, jakousi "nedějovost" a spoustu vaty ale zakrýt nedokáže. Roskam boduje komorní a hutnou atmosférou, která udržuje diváka v nejistotě a soustředí se na psychologii postav, což mu skvěle funguje a do poslední chvíle tak vlastně nevíme, kdo stojí na jaké straně. Je vidět, že pointa příběhu byla promyšlená a dává smysl, jen je škoda, že tempo je opravdu hodně pomalé a snímek se dost táhne. To je vlastně jediná zásadní výtka, kterou k němu mám, protože hudba je naprosto přesná, akce, když už se k ní dostane, je taky hodně slušná a syrová a celé to má správnou a potřebnou atmosféru velkoměstského podsvětí. Vydařilo se i obsazení, jemuž kraluje výtečný Hardy, který tu zdánlivě hraje něco trošku jiného, než jsme u něj zvyklí, pozadu ale nezůstávají ani James Gandolfini v jedné ze svých posledních rolí, upozaděná Noomi Rapace a velmi dobrý Schoenarts. The Drop tak není nijak převratným filmem, který si budete pouštět dvakrát do roka, jako poctivá a trochu oldschoolová žánrovka ale funguje hodně dobře, i když ukazuje, že Lehane není až tak dobrý scenárista jako spisovatel. 70% ()

Dont

Kriminálka, která svým laxním pojetím a vcelku banálním příběhem leckomu nesedne, což potvrzuje řada nízkých hodnocení nebo rozpačitých komentářů. Moc se toho neděje, vůbec se nestřílí, postavy jsou divné, jedna z nich je dokonce pes... Jenže právě ta originální svébytnost a odlišnost od klasické kriminální šablony se mi zamlouvala. Úplně nejvíc se mi líbilo to potlačení klasického a tolikrát omletého obrazu hrdiny drsňáka. Bob v podání Toma Hardyho se navenek chová jako nenápadný tichošlápek, o to větší drsňák se skrývá v jeho nitru. Dokonale jeho postavu vystihla závěrečná hláška detektiva... Potěší i to, že všechny postavy mají svoje mouchy, nejsou to tak často vídané křišťálově čisté charaktery, ať už záporné nebo kladné. Pomalejší první dvě třetiny lepší tři hvězdy, závěrečná třetina bezchybná, výsledný dojem na čtyřech hvězdách. ()

evanka

Navenek nevinně se tvářící pomalá gangsterka, která vás v závěru udiví a donutí přehodnotit názory, které jste si v průběhu filmu udělali na postavu Toma Hardyho. Příběh, ve kterém jde hlavně o psychologii postav a ne o krvavé přestřelky, což mi přijde sympatičtější a hlavně Hardymu tyhle role sedí. Podle toho jak moc Vám Tom jako psí páníček s dobrým srdcem, smyslem pro spravedlnost a málomluvný barman přiroste k srdci, o tolik bude těžší vyrovnání se se závěrem. ()

Eldrick

Pomalu dávkovaná oldschool kriminálka s tlumenými hereckými výkony všech zúčastněných (především teda Toma Hardyho), která se ale táhne jak hovno po schodech... ()

dee-key

Dost utahaný film. Nic moc se v něm neděje, akce žádná, zápletka ne vyloženě originální. Ale má to líbivý pomalu plynoucí děj, Hardy je prostě svůj, huhlající zpomalený a nevyzpytatelný. Nevím, jestli se na to podívám ještě někdy, není to ten typ filmu. Ale bavilo mě to, lepší tři. ()

Fanucci

Komorní krimi drama, které zoufale postrádalo náboj a tempo...a místy i logiku (chování postavy hranou Noomi Rapace). ()

Martpod

Film, který drží v neustálém napětí a až do konce neodhadnete, jestli je Hardy tak zarytý minimalista, nebo jen neskutečně prkenný ňouma. ()

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio