Fenomenální herci Tom Hardy (Temný rytíř povstal) a James Gandolfini (Rodina Sopránů) září v hlavních rolích drsného kriminálního thrilleru od scenáristy Dennise Lehaneho (Tajemná řeka) a Michaëla R. Roskama, autora a režiséra na Oscara® nominovaného filmu Býčí šíje*. Osamělý barman Bob Saginowski (Hardy) společně se svým ostříleným bratrancem Marvem (Gandolfi ni) provozují bar, který místní gangsteři využívají k tajným předávkám peněz. Když se ale oba zapletou do nepovedené loupeže a nemají čím splatit dluhy, budou se muset rozhodnout mezi loajalitou a přežitím. (Bontonfilm)

Pítrs85

Je vidět, že Hardy ani po megaúspěchu s jeho batmanovským Banem nezpičovatěl a i nadále si hledá hodně rozmanité scénáře. Protože po "klubovce" Locke tu je další zvláštní film, The Drop nasadil hodně pomalé tempo a přestože se jedná o film o mafiánech, vyděračích a podobných sympaťácích, moc akce tu nenajdete. Ta je nahrazena neortodoxními dialogy, ani přehnaně chlapáckými ani přehnaně intoušskými, prostě... dialogy. Film pravděpodobně ne pro každého, ale když už nic jiného, tak aspoň vám řekne, jak a kterak na výchovu pitbula ;-) ()

claudel

Dennis Lehane je mezi filmaři velmi vyhledávané zboží. Prozatím jsem žádnou z jeho knih neotevřel, nemohu tedy soudit, zda mají své kouzlo a atmosféru, která je snadno převeditelná do filmu. U The Drop musím ale jednoznačně zkritizovat tempo, začátek ještě jakž takž, pak se to ale poměrně dost vleče a ani závěr a nějaké jakoby z nebe spadnuté překvapení to nezachrání. Bronsona máme snad všichni rádi, ale já osobně teda v záporných nebo drsňáckých polohách. Schoeanaertse jsem si jednak spletl s Skarsgardem a jednak jsem jeho postavu vůbec nepochopil. Pes byl roztomilý, přestože to byl pitbull, který má asi spíše nahánět strach. Zkrátka a dobře nemastný, neslaný film, ušmouraný průměr. ()

JASON_X

Gandolfini, Rapace i Hardy jsou pro mě dost slušnými hereckými lákadly. A filmy z newyorského podsvětí taky, takže až potud v pořádku. Ovšem to by Hardy nesměl mít roli oligofrenního blba, který mluví i přemýšlí jako Forrest Gump a který se "dojemně" stará o opuštěné štěňátko, Rapace by nesměla mít na svém hezkém xichtě tunu profesionálního makeupu, když má hrát bývalou feťačku z chudé společenské vrstvy, Čečenci by se nesměli jmenovat jmény jako Andrej a mluvit spolu rusky, no a konec by nesměl být přeslazený, laskavý a hřejivý jak u Špílberga a podbarvený slizkou cajdákovitou hudbou, ze které jsem znechuceně vrhnul. Aspoň že ten Gandolfini byl svůj. Slaboulililinké tři. ()

luka4615

Přesně takovýto typ kriminálek mám nejradši. Ten typ kde nehraje prim kolik kdo vystřílí nábojnic a kolik litrů krve vyteče. Ten typ kriminálky, která je primárně jen o postupném budování atmosféry, o lidských vztazích a kde Vás ve finále i jediný výstřel postaví na nohy a zcela zvrátí děj. The Drop využívá potenciál hereckého jakoby "nezúčastněného" projevu Toma Hardyho, který jsme mohli také vidět v jeho předchozím filmu Locke na maximum, což posouvá uvěřitelnost snímku ještě o kousek dále a činí z filmu The Drop jednu z nejcharismatičtějších kriminálek, kterou jsem v roce 2014 viděl. „I had something once. I was respected. I was FEARED.“ ()

Morholt

Ono se vlastně celou dobu nic moc neděje a že by se tu konala nějaká exploze herecké kreativity, to se také říct nedá a to platí zejména o jménech, které táhly nejvíc, tedy Tom Hardy a Noomi Rapace. Přesto se sem ty jejich zdánlivě nezáživné projevy hodily a oba protagonisté z nich dokázali udělat přednost. A to platí i pro režii. Utahanost a nuda tady byly věcmi pozitvními, protože Roskam oboum neduhům dokázal vtisknout jakýsi svébytný druh uhrančivosti. Já vím, že to zní celé jako oxymoron, ale je to prostě tak . 75% ()

Lucasion

No, No. I just tend the bar. Tak jako v roce 2013, tak i v roce 2014 je tento film jediným počinem Toma Hardyho. Zatímco Locke bylo skutečně originální a skvělé drama, tak The Drop je příjemná gangsterka co má srdce. Bob (Hardy) je pouze barman co toho příliš nenamluví a snaží se žít svůj osamělý život. Shodou náhod života pozná ženu (Rapace) a pejska Rocha. I když je film vlastně gangsterský thriller, tak přesto se nám tu začne rozvíjet romantická linka. Samozřejmě ne zrovna taková, jako by čekali fanoušky Pretty woman. Možná právě proto je mi film tak sympatický. Svým pomalým přístupem si získává srdce a barví postavy jako ze života. Bob si vezme Rocha k sobě a začíná se o něj starat. Tady bych řekl, že Tom se snaží skutečně hrát člověka, co nemá zkušenosti se psy. A jeho chování a přístup je vlastně neuvěřitelně sympatický. On vlastně celý film mi přijde doslova sympatický, příjemný. Děj plyne pomalu a nikam nespěchá. Charaktery se pomalu vybarvují a linky se dějově spojují. Jistě pomalé tempo nevyhovuje každému, ale tady mi přijde, že to byl právě záměr. Díky příběhu s psíkem a Boba v podání Toma Hardyho se z The Drop stala taková menší srdcovka roku. Bohužel ne taková jakou mohla být. (79 %) ()

jhrasko

HER: "Hey, U just, I mean, U just fucking shot him." HIM: "Yes I did. Absolutely. He was going to hurt our dog..." Preboha, toto nemohlo na papieri fungovať, nemohlo. ()

Borrtex

Tom Hardy opět v roli hlavní dramatické postavy a opět vidíme naprosto precizní výkon. Celý film více méně visí právě na něm a na páru postavách okolo něj. Režie byla velmi dobrá a ztvárnění krimi atmosféry se mi líbilo i kvůli jisté originality. Žádné zběsilé gangové střílečky ani nic podobně nesmyslného, zkrátka jen velmi pomalý postup v ději, který se vyžívá na dokonalé atmosféře a dokonalých hereckých výkonech. Super film na večer. 80% ()

Lacike

Konecne som sa dockal a po dlhsej dobe Hardy nehra namachrovaneho nesympatickeho kokota. Ale kludneho trochu utapnuteho hrdinu, ktory sa v najnutnejsej chvíli dokaze o seba postarat. Problemom je, ze rovnako nemastne neslane ako hlavny hrdina pôsobi aj samotny film. Pomale tempo by nemusel byt az taky velky problem, keby to nemalo taku zvlastnu atmosferu, kedy mate pocit, ze film nikam nesmeruje a len preslapuje na mieste vdaka comu je skoro az neznesitelne nudny. Takze nakoniec vo vypjatych scenach nefunguje napätie a ani ziadne emocie to vo mne nevyvolalo. Pritom trailer pôsobil svieze a od ucasti hereckych velikanov ako su Tom Hardy a James Gandolfini som ocakaval ovela viac. Hlavne James Gandolfini si na konci svojej kariery nezasluzil takuto impotentnu ulohu. Najväcsie sympatie si nakoniec u mna ziskal pes, co je pre film smutna vizitka. 4/10. ()

6thSun

Drsný film s klidnou vnitřní energií. I tak to lze dělat, navíc, jako v tomto případě, velmi poutavě. A taky jsem fakt netušil, že ještě uvidím hrát Jamese ve filmu Z KONCE ROKU 2014, to se muselo dostat ven nějak pozdě, nebo nevim, ale každopádně jsem si VRCHOVATĚ vychutnával každou vteřinu, kdy byl na scéně, každý mimický pohyb jeho herecké muskulatury. I proto plná pálka. ()

BoPo

Tempo je pomalé a nič prevratné sa neudeje. Ústredným hnacím motorom filmu je predovšetkým osud malého šteniatka. Čítate dobre, nepreklikol som omylom z komentu na najnovší film Miley Cyrus. Rozhodne sa teda nejedná o gangsterku, ktorá by napĺňala všeobecnú predstavu. Bobov všedne nevšedný život ma zaujal a nejako mi nevadilo, že okolo neho nelietajú guľky. Civilne pojatý príbeh, ktorý má a bude mať veľký rozptyl v hodnotení. Pre niekoho zívačka a nuda, pre mňa dobre sadnúca chvíľa. ()

Terva

CITÁT - Všechny ty peníze musej někde zůstat.......... Marv si tu tak trochu hraje na Johna Goodmana, což se mi moc nelíbí. Celkově mě příběh nezaujal a celkem jsem se jím pronudil až do konce. Vypil při tom dvě piva a udělal si jedno kafe. Ani to nepomohlo. CITÁT - Půjdu se projít........ Vlastně jsem to dokoukal jen díky Noomi Rapace, i když jí ty vlasy v tomto příběhu, nesluší. ()

Lyli

Skoro to vypadalo, že je tu Tomík nějaký slabší přes hlavu, ale asi ne, asi je jen ku*va dobrý umělec. Nic, i tak byl sexy. On je vždycky sexy. Fakt všude a vždycky je sexy. Jo, a teď to zas vypadá, že trošku slabší přes hlavu jsem tu já...ale to ne, to jen hormony! Co k filmu? Velmi průměrná věc, a i když postavy nemáte šanci moc poznat, nějakým způsobem se to dá kousnout. Povrchní věc a sexy Tom Hardy (jo, musela jsem to napsat ještě jednou). ()

joehot

Forrest Gump (postava, ne film) v prostředí gangsterského prostředí a špíny chudinské čtvrti. The Drop trochu sráží fakt, že je "pouze" podle Lehaneho povídky (a především v první polovině se s menší dějovostí tvůrci popasovat nezvládli). A navrch ten ve většině případů mizerný střih (dialogy díky němu působí jak z amatérského filmu). ()

Padme_Anakin

Mám ráda takovýhle styl, komorní příběh (dva bratránci, jeden bar, úschovna), plíživě houstnoucí atmosféra, kdy jsem vůbec netušila, co-jak-odkud přijde, k tomu mně moc příjemné herecké obsazení, skvělá hudba a taky Rocco, krásnej mazlik. Podtrženo, sečteno, u mě dobrý, dost dobrý. ()

DEXTER099

Tak nevím,buď jsem to nějak nepobral jak se říká nebo byly špatné titulky a něco mi uniklo a nebo prostě jsem byl naladěn na jinou vlnou,ale vůbec mě to nechytlo a přišlo mi to takové ucourané a zdlouhavé bez větší zápletky a ještě menšího vyvrcholení.Popravdě jsem čekal více.Moje hodnocení bude jen za účinkující herce.Za mě tedy 60 % a tři hvězdy. ()

ConanVJ

Pekny pomalu se táhnoucí drama, u kterého jsem čekal jak to dopadne. Hlavní hrdina je takový jednoduchý týpek, kterého si člověk oblíbí. Celé je to pochmurné a má to pěknou atmosféru. Za mě 80% :) ()

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio