Krutá macecha zakáže Popelce jít na královský ples. Naštěstí je tu hodná kmotřička víla, která svou kouzelnou hůlkou vyčaruje nejen nádherný kočár, ale také promění Popelčiny roztrhané šaty v překrásnou plesovou róbu. Na královském zámku je nejkrásnější tanečnicí ze všech a vzápětí se zamiluje do prince. Když na hodinách odbije půlnoc, musí Popelka rychle spěchat domů, protože kouzlo přestane účinkovat. Zůstane po ní jen jeden křišťálový střevíček... (TV Nova)

HankaVitova

Dokonalá stará klasika, která se bohužel v televizi neobjevuje. Ačkoliv jde o film z doby, kdy ještě nebyla možnost dnešních zvláštních efektů, působí na mě živěji, opravdověji (přirozeněji) než dnešní animované filmy. Spojuje v sobě nostalgii a noblesu s umírněným humorem a citlivými, nenásilnými zápletkami, myšky (i ostatní zvířátka) jsou opravdu roztomilé. Jedna z mála pohádek, na kterou se ráda podívám opakovaně i v dospělosti. Zrestaurovaná verze má sice krásný obraz, ale zároveň horší dabing. Měla jsem to štěstí, že jsem vyrostla na verzi s původním kinodabingem, který byl rozhodně lepší (hlasy i dialogy). ()

sibskyn

Je tam strašně otravná věc. A ta věc je tam skoro víc než popelka. A to ty upískané myši. Sakra tohle jsem viděl v originálním zněním a myslel jsem, že si propíchnu radši ušní bubínky, protože poslouchat jak ty myši zpívají je asi tak příjemné, jako se holit tam dole kosou. Zatím nejhorší Disney, co jsem viděl. ()

the_weaver

Dosť zidealizovaná rozprávka pre mladé slečny.↵  Popoluška je tu doslova vzorne vykreselná ako na všetkých dobrá večne usmievavá krásavica, ktorú z jej pohody nerozhodí žiaden výmysel jej nevlastných príbuzných. Každý z nás by samozrejme chcel takú mať za kolegyňu, ale pravda je, že taká žena bola len jedna, a i to je bývalý Borg (Sedmá z Devíti).↵  Príbeh sa drží "anglickej" verzie, takže Popoluška síce bola veľká milovníčka zvieratiek, a zvieratká jej dokonca za odmenu i pomohli, ale aj tak si nakoniec všetky zásluhy musela pripísať kmotrička víla, lebo bez nej by sa to tým deckám nerátalo. Že princ ocení na Popoluške len jej krásu a nádherné šaty je univerzálny stereotyp, ktorý sa odvážilo nabúrať azda len duo Vorlíček & Pavlíček.↵  I táto Disneyovka však pridala k príbehu niečo originálne a vtipné, a to naháňačky myšiek s jediným záporným zvieracím hrdinom - kocúrom Luciferom. ()

ABC1

Nádherná pohádka se skvělou hudbou a výborným humorem. Chudáci dnešní děti, na co ony se musí dívat...!!! ()

AdelleR

Tak já nevím. Asi jsem moc naočkovaná naší Popelkou, která sice musí poslouchat, ale myslí si o tom svoje, a taky současnými Disneyovkami, které jsou trochu nadupanější a myšlenkově propracovanější. Tohle pro mě bylo prostě strašně... jednoduché :D Fajn, staré Disneyovky jsou jasná láska na první pohled, ale jediné, co je Popelka o princi schopná říct, je, že je hezký? A proto ho miluje? Ok. Její interakce s macechou mi přišly takové všelijaké, trochu mě pobavilo, jak z plesu strašně spěchá, aby nikdo neviděl konec kouzla, ale pak se před rodinou vůbec nesnaží to nějak tajit. Jako malá jsem Popelku zbožňovala a jasně, je to Disney klasika, ale u mě bude prostě vždycky vévodit ta naše. ()

Kekik

Co se týče animace, tak nádhera. Bohužel příběh byl pro mě utahaný, až nudný. Toto zpracování není pro mě. ()

MisHell.K

I když původně určená dětem, aby se zabavily a já mohla nerušeně dělat svoje věci, Popelka mě zaujala a na "své věci" jsem úplně zapomněla... ()

xvasek

Hodnotil bych někde mezi 4 a 5 *, ale vzhledem k tomu, kolikrát to děti chtěly a chtějí vidět, musím dát 5. Popelka má výborný dabing a obzvlášť se mi líbí některé vyloženě psychadelické scény. ()

JARDAHONDA

Kultovní Popelka se představí v novém kabátě.. Nadčasový příběh, nezapomenutelná hudba a přátelské postavy sjednocují tento Disneyho skvost ve výbornou podívanou a nevšední zážitek. ()

Emma06

Nejkrásnější zpracování Popelky je právě toto. Tyhle klasické disneyovské pohádky tvoří dětství a vzpomínky. K tomu netřeba víc dodávat :) ()

honza.g

Příběh o Popelce je potlačen, jakákoli psychologie postav je vymazána a 60% času je to myších a dalších zvířatech, ovšem mluví jen myši. Čili je to cíleno na předškolní děti, takový Tom&Jerry na malém zámku a k tomu štrápáce se skleněnými střevíčky, které vydrží tanec i úprk po schodech, ale když spadnou za 2 metrů, tak se roztříští. Jistě, Disneyho kreslíři si mákli a odvedli svůj vysoký standard, hudba taky ujde, ale 60% je až dost. ()

Lukango

Popelka je jednou z nejznámějších animovaných filmů všech dob a její příběh zná téměř každý. Přes sedmdesát let starý film, který kromě jasného příběhu skrývá také mnoho přesahu. Pomstychtivost, zášť, namyšlenost, opovrženost, povýšenost, ješitnost a hlavně zlomyslnost a nevděčnost. Toto jsou jedny z mnoha vlastností, které film zobrazuje a provází nás jimi naskrz. K příběhu nemám co bych vytknul - příběh krásný a je radost se na film koukat. Povedený humor, mnoho překvápek, krásná animace. - To všechno se tu stará o své a opět nemám nic špatného, co bych k nim řekl. Hudba je úžasná a řadí se tak mezi to nejlepší, co Disney kdy vytvořilo. Celkově se jedná o jeden z nejlegendárnějších animovaných filmů historie. To s jakou láskou tvůrci film zanimovali, hudbu složili, o humor postarali a jaký krásný příběh napsali, je prostě nádhera. A já si tento film přidávám na list těch nejlepších animovaných filmů, co kdy vznikly. Známka: 9/10 ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování