Krutá macecha zakáže Popelce jít na královský ples. Naštěstí je tu hodná kmotřička víla, která svou kouzelnou hůlkou vyčaruje nejen nádherný kočár, ale také promění Popelčiny roztrhané šaty v překrásnou plesovou róbu. Na královském zámku je nejkrásnější tanečnicí ze všech a vzápětí se zamiluje do prince. Když na hodinách odbije půlnoc, musí Popelka rychle spěchat domů, protože kouzlo přestane účinkovat. Zůstane po ní jen jeden křišťálový střevíček... (TV Nova)

blazenka

Jedna z nejkrásnějších pohádek z pera Walta Disneyho. Popelčiny myší kamarádi, ptáčkové pomocníčci, dobrácký pes Bruno a tlustý kocour Lucifer vnášejí do příběhu smích. Prostě Cinderella. ()

77Ivana

Krásna pohádka, krásná Popelka, krásná hudba - (písnička Zpívej slavíčku). Moje dcerka tuto pohádku prostě miluje. ()

Jeremiah

Spolu s Knihou džunglí zřejmě nejhezčí film ze studia Walta Disneye. Kouzelné kulisy, roztomilé myšky, milá Popelka a klasický pohádkový příběh se šťastným koncem. Co více si přát ?! Zajímavost - snad jediný film, na který jsem za "totáče" nesehnal lístky z důvodu úplného vyprodání všech představení. I po více než 60 letech má tento film nejmenším divákům co nabídnout, a to určitě stojí za plné hodnocení. ()

zdeny99

Walt Disney opět nezklamal a dokázal celému světu své pohádkové umění. Popelka je nádherně animačně zpracovaná pohádka s příjemně sladkým příběhem. Jak je u filmů od Disneyho zvykem, tak ani tentokrát nechybí roztomilá mluvící zvířátka. Tentokrát to jsou ptáčci se šátky na hlavě, dva krysáci Gus a Jacques a tlustej kocour Lucifer. Oproti nám známým Třem oříškům pro Popelku, je to rozhodně něco jiného. Popelka je tu na rozdíl od Šafránkové blondýna. Tři oříšku tu žádné nejsou a Popelka zavítá na ples jen jednou, jedinkrát. Oříšky tu nahradí hodná čarodějnice, která jí vykouzlí z obrovské dýně kočár, z krysáků koně, z koně kočího, ze psa lokaje a k tomu dostane obrovské šaty. A jak jsou ty šaty obrovské a honosné, tak i dům, kde bydlela Popelka a převážně zámek se svými sály, je takový monstrózně honosný až gigantický, což je podle mě na škodu. Vypadá to velice snobsky vyumělkované. [7784. hodnocení, 161. komentář, 85%, 376. nejlepší film] ()

Andronikos

Budem hodnotiť výhradne z pozície dospelého. O nevýraznom princovi tu už bolo popísané dosť, ale deus ex machina kúzelná kmotrička, ktorej nástup na scénu nie je nijako motivovaný, je možno ešte horšia. Myši istotne tvoria veľmi dôležitú súčasť filmu, či už z hľadiska jeho vtipnosti, inovovanosti oproti predlohe alebo dĺžke, ale ja osobne som ešte omnoho viac ocenil kráľa (alebo cisára?) a veľkovojvodu. Ich problémom sa dá rozumieť a sú nemenej vtipní ako nemotorný Gus-Gus. Najmä vďaka nim je táto detská rozprávka stále pozerateľná aj vo vyššom veku. Mám problém s príliš veľkým a odľudšteným palácom a s využívaním stráží ap. len ako statických kulís a s psychologicky naozaj hroznou macochou. Do inak odľahčeného filmu to všetko príliš nezapadá. ()

Torgal

Tá Popoluška tu bola takmer nadbytočná, väčšinu času sa totiž len spolu naťahujú myši s kocúrom v štýle Toma a Jerryho. Je to ale tak roztomilé a hravé, že sa to jednoducho musí páčiť. 8-/10 ()

bull!nka

Jak moc mě bavily ty myšky, bylo hodně chvil, kdy bych nejraději kopla kocoura do zadečku přímo s rozběhem...velmi krásná a působivá pohádka, nezapomenutelné sólo na flétnu, vzpomenu si na to kdykoliv ten úryvek slyším ve správné tónině ;o) ()

haWranka

Nemůžu dát pět hvězdiček a to hned ze dvou důvodů. Od Disneyho mám prostě radši Krásku a zvíře. A hlavně - není to naše Popelka! :) ()

sarfian

Klasická rozprávka o popoluške, ktorú pozná asi každý vo viacerých verziách. Mne sa to osobne páčilo hlavne animácia, ale príbeh popolušky ma moc neláka. Krajším a lepším príbehom je pre mňa snehulienka. VIDENÉ 2x ()

Moiraine

Kdyby tam nebyly ty myši, nic se tam neděje a má to méně jak poloviční stopáž. Přesto by se mé hodnocení zvedlo alespoň o tu jednu hvězdu. Bohužel přes ty myši se nedokážu psychicky přenést. ()

vincchuppo

Kouzelná pohádka. Nádherně nakreslená a naanimovaná. Sladká Popelka je správně pohádková. Princ je úžasně princovský. A kouzla jsou tak hravá, živá a prostě kouzelná! ()

Brinkley

Určitě klasika a pro děti zaručená zábava. Pro mě až příliš mnoho scén s roztomiloučkými zvířátky, senilní král paradoxně s vizáží Bismarcka a princ nacházející se takřka v ilegalitě. Popelka předešlou Sněhurku s karikaturizujícími trpaslíky bohužel nepřekonala. ()

tutulinka

A to, ako je sú na každom kroku zdôraznené túžby ukryté v snoch. Budem to svojim deťom raz púšťať od mala, aby si tú myšlienku poriadne zapamätali! ()

Maniik88

Ťažko uveriť, že to má už vyše 60 rokov. Krásna rozprávka, perfektná pre deti a páči sa aj dospelým. Veľmi pekná animácia, podľa mňa má väčšie čaro ako dnešné PC rozprávky. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování