Kanibalové 2

• Itálie La montagna del dio cannibale (více)

Tento kmen žije v horách uprostřed ostrova. Nejvyšší vrchol nazývají Horou kanibalského boha. Na jejím vršku je svatyně šamanů, kteří provádějí posvátné lidožroutské obřady. Susan však nechce nikdo doprovázet, a proto se musí na cestu do hor vydat pouze s několika přáteli. Na Novou Guineu přijíždí manželka známého cestovatele Susan. Hledá manžela, který je již několik měsíců nezvěstný. Domorodci jí vyprávějí o zvláštních indiánech, kteří uctívají svého boha lidskými oběťmi. (oficiální text distributora)

T2 odpad!

Príbeh je klasický tuctový vývar z vtedajšieho "Talianskeho" kanibalského/ zombíckeho trendu na prelome 80.rokov, hlavne prvá polovica filmu je len naťahovaná nuda, občas príde nejaké to nešťastné úmrtie, potom sa to trošku rozhýbe až pri samotnom závere ale aj tak nič prevratné sa za celý čas neudeje a prevažne len sledujeme ako sa naši hrdinovia nezáživne cváchajú džungľou či po popri rieke. Prekvapeným je že sa na tomto krvavom žváchanci zúčastnila aj trošku známejšia Ursula Andress(Dr. No), neviem čo od takéhoto počinu čakala ale určite nie väčšiu slávu. Film okrem pár slušne spravených nechutností nič neponúkne. /10%/ ()

curunir

Kanibali 2 sú chybne vnímaní ako pokračovanie filmu Kanibali z roku 1980, čo je vylúčené hneď z dôvodu že ,,dvojka" bola nakrútená o dva roky skôr ako údajný prvý diel, jednak aj tým, že film sa dočkal pokračovania v roku 1988 pod názvom Kanibali 2: Zelené peklo. Toto je však naozaj iba malá výtka, pretože inak sú si tieto filmy v mnohom značne podobné, v oboch prípadoch funguje schéma expedície do pralesa, kde sú jej členovia postupne konzumovaný pôvodnými obyvateľmi džungle. Veru hlavným pilierom tohoto filmu je požieranie všetkého možného navôkol, mnohokrát videné aj v záberoch vzájomne sa hltajúcich zvierat, ešte k tomu obohatené aj o niekoľko bizarných či inak humusných scén (pohlavný styk s prasaťom). Tomuto filmu sa však dá beztak vyčítať menej ako jemu o dva roky mladšiemu ,,predchodcovi". Má omnoho sympatickejší, i keď nespočet krát obohraný, dej a nie je v ňom až toľko brutalít a nechutností, takže prilepšenie o 1* je pre mňa pomerne adekvátne. Ursula Andress je ako herečka otrasná, je až zarážajúce s akým kľudom sa poddá kanibalom čo z časti vynahradí v niektorých odvážnejších scénach. Inak atmosféra filmu je vcelku vydarená k čomu v nemalej miere podomáha aj hudba bratov de Angelisov, snáď v závere mohol mať film väčší spád. K skratkovitému pozretiu filmu stačí zhliadnutie trailera. ()

MikO_NR_1909

Celú kanibalskú ságu treba dbať s ohľadom na neprebádané a kultové obdobie pre shocking samotný v rámci žánru. Dačo podobné možno nájsť v počiatkoch slasherov či zombie periódach, ktoré potrebovali štartovacích ťahúňov. Je to samozrejme veľmi slabé, nevýrazné a štylizačne manipulatívne, ale aspoň sa protagonisti nenatáčajú, ako sú tortúrovaní (mini kvit za absenciu VGA v prvej osobe) a mám pocit, že málinko poddimenzované, ako dáky selektívny príklad zlého filmu ofackaného fanúšikmi. Takých je nepomerne viac a paradoxne s odstupom času. ()

cariada odpad!

Po velkém váhání to házím do odpadu. Je to stejně hnusný jako první film(byt to s ním nemá nic společného). 75 minut sledujeme cestu džunglí a sem tam někdo zařve. Dozvíme se ,že záchraná expedice je vlastně výprava za uraniem a vůbec tu nejde o člověka,ale o prachy. Pak sice konečně přijdou na řadu kanibalský orgie a to je zase ten pověstný kámen úrazu. Nechutný a zvrácený viz soulož domorodce s prasetem to už je podle mě moc. Domorodkyně si tam mastí frndu ,jinýmu zase uříznou ptáka. K tomu všemu domorodec lilipután (pochybuju ,že by ho nechali naživu ,když neroste). Prostě je to hnus ,který nemá ani pořádnou hororovou atmosféru. Opět se ukázalo ,že kanibalský žánr je ten nejhorší aspoň pro mě. ()

klerik

Jednotku(ehm) som nevidel. Ale aj tak som si myslel, že keď už distribútor vyrobil pokračovanie, mohlo by to byť o kanibaloch... Ono je to však o HORE KANIBALOV (resp. hore ich boha). Aj preto to pôsobí ako zlepenec national geographic s dobrodružným putovaním okoreneným úsmevnou hudbou (ktorá však neznie zle, len je v zlom filme a často na zlých miestach :-)). Napokon však doputujú na horu a začína to... Ursuiline prsia (aj bobor), rozbité lebky, odrezávanie genitálii, požieranie vnútorností... Film so svojimi gore scenami narába brutálne opatrne vďaka čomu si všetky zapamätáte, ale pri tom máte pocit, že ich tam je málo. Oni sú v podstate postupne labužnícky servírované, ale je to úplne iný prístup k hororu a efektom, než sme zvyknutý dnes. Inak niektoré herecké výkony ozaj desia. Ale aby som to zhrnul - cestopisný film, kde sa toho moc nedeje, ale vďaka finále, budete mať pocit, že možno predsa len ide o kultovú záležitosť... ()

• Film se natáčel především na Srí Lance. Velká část záběrů byla natočena v botanické zahradě v Peradeniy. (gjjm)