Súťažno-zábavná relácia, v ktorej slovenské družstvá dobývajú francúzsku pevnosť. (oficiální text distributora)

Marek1991

Jáj, to boli časy, časy môjho detstva, rád na ne spomínam. V tom čase veci ako Liga majstrov, Pevnosť Boyard, Kakao chodili na Televízii Markíza a ja som ju často pozeral. Programy mi vtedy pripadali dosť dobré, menej manipulatívne a trápne. Bola to sranda, myslím, že tam súťažila vtedy veľmi krásna, mladá Adriana Sklenaříková, pokiaľ ma pamäť neklame, bola tam Andy Timková a iní. Bolo to také úprimné, zábavné, dobrodružné, lenže tá súťaž na tej pevnosti nebola dotiahnutá do konca. Malo to chybičky v úlohách a vedení relácie, sem tam aj v zábave, ale dalo sa na to pozerať a premýšľať nad tým, čo by som mohol ja také adrenalínové urobiť pre svoju zábavu v najbližšej dobe. ()

tron

Najskôr som frčal na pôvodnej Pevnosti Boyard, ktorú dávala Nova a ako puberťák som tým bol úplne nadšený. V roku 1998 sa generálny riaditeľ „slovenskej Novy“ (alias Markízy), Pavol Rusko, vzchopil a urobil slovenskú. Uvádzali ju jeho mimoriadne verní zamestnanci Andrea Timková a Stanislav Pavlík. V tých dobách bolo niečo neskutočné a absolútne neuveriteľné, že taká kultová súťaž, ako Pevnosť Boyard, má slovenskú mutáciu (v roku 2017 sa Markíza značku pokúsila oživiť návratom do Boyardu a už to uvádzal Nikodým). Za nostalgiu 60%. ()

Trevor

Myslím ženebolo veľa ľudí, ktorý Pevnosť Boyard sledovali s francúzskym slovníkom v ruke a tým pádom pôvodnú verziu. Slovenská Markízacka verzia sa tomu síce ako-tak priblížila, ale pre mňa už nepredstavovala nič nové a tak priemerné hodnotenie, nakoľko som si pozrel celých častí iba pár. ()

majo25

Na svoje časy to bola výborná oddychová záležitosť a televízne hviezdičky sme spoznali aj z druhého uhlu pohľadu. Skvelá hudba a atmosféra. Samozrejme "desivé" tigre boli blbosť. 70% ()

ecceHOMMO

Najlepšia bola pôvodná (myslím že to bola francúzska verzia), naša nebola síce zlá, ale oproti originálu jej dačo chýbalo. ()

toty

No nemozem si pomoct ale doteraz mam to vrieskanie Andrei Timkovej a Stana Pavlika v usiach... S odstupom casu davam tomu strednu cestu hodnotenia. A to za napatie,atmosku,adrenalin a maleho tieriho :) ()

Black3R

Nepoznám žiadnu inú takúto vynikajúcu súťaž! Má čo ponúknuť, bystrí myseľ ale po čase sa zunuje ako všetko iné :-) .... 70% ()

RigorMortis

Relácia, ktorá je pre mňa spojená so spomienkou na časy, kedy som ako malý špunt sedel pred telkou ako prikovaný a dychtivo sledoval súťažiacich ako plnia úlohy. Námet, ktorý sa opakoval v x iných reláciách. Dve hviezdičky z nostalgie. ()

RoxaNie

To napätie vždy na konci, keď hrabali peniaze, to som zbožňovala. Kričiaca Andy "tigre idúúúú" ma vždy dostane ;) Detstvooo :) ()