Slečna Julie

• Norsko Frøken Julie (více)
Norsko / Velká Británie / Kanada / USA / Francie / Irsko, 2014, 133 min

Roku 1890 se během Svatojánské noci v hrabství Fermanagh (Severní Irsko) Julie (Jessica Chastain), dcera anglo-irského aristokrata, snaží přimět Jeana (Colin Farrell), sluhu jejího otce, aby ji svedl. Jedná se o filmovou adaptaci nejznámější hry stejného jména od Augusta Strindberga. (JohnX)

BOURQUE

Príbeh, ktorý sa viac hodí do divadla ako na film. Hra J. Chastain a C. Farrella (kde S. Morton decentne asistuje) je veľmi pôsobivá: keď je to potrebné, tak je to rýchla a intenzívna, v opačnom prípade dostatočne pomalá (takmer statická). Ako som už spomínal, toto sa viac hodí do divadla, pretože filmová adaptácia tohto príbehu v takej forme asi neosloví každého. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

AloeB

Adaptace jistě stejně zajímavé jako nevýjimečné divadelní hry. Vztahovek dodržující jednotu času, místa a děje je mnoho, každá je svým způsobem zajímavá a dá se v ní něco najít. Konkrétně Slečna Julie je zajímavá pro mezitřídní vztahy v britské aristokracii, velice nejednoznačné postavy (divák chvílemi sympatizuje s citlivou ale šílenou Julií; gentlemanským ale bezohledným Johnem; nebo se zásadovou Kathleen) a pro sympatickou atmosféru britského hrabství na konci 19. století. Tuto konkrétní filmovou adaptaci vyzdvihují navíc i skvělí herci jako je samozřejmě Colin Farrell, nebo ostatně i Jessica Chastain. ()

rivah

S chladem natočená cizelovaná klasika, roztažená a nudná, s krásnými těly i prostředím, ale bez krve. Svede ho, chce jej na vyjížďce zastřelit, ale...(max.50%) ()

elEStet

Podla mna fantasticka Jessica vratane vsetkej tej naivity az choromyselnosti :) A pre vysvetlenie motivu autora jeden citat z wikipedie (bez spoileru), to by si psychologovia uzili...... Slečna Julie (Fröken Julie) je patrně nejznámější hra Augusta Strindberga. Vznikla roku 1888. Byla napsaná za pobytu Strindbergovy rodiny na letohrádku Skovlyst v Dánsku, údajně během 14 dní.[1] K sepsání hry autora inspiroval samotný pobyt na Skovlystu, svou tehdejší manželku Siri von Essenovou totiž podezíral z nevěry se správcem letohrádku. Ve stejné době jí byl však sám autor paradoxně nevěrný, a to se správcovou šestnáctiletou sestrou. ()

Janette789

Je pravda že jsem neviděla divadelní hru od Strindberga...ale musím uznat že tento film byl pro mě velice zvláštní a dost na zamyšlění.A to se mi líbilo.Jessica Chastain je skvělá herečka a myslím že svou roly odvedla na 1čku... za to Colin Farrell mě tam nějak moc nesedí.Představovala bych si někoho jiného v jeho roly.Film je sám o sobě dost zajímavý.A mě rozhodně zaujal.Hodnotím 4 hvězdičkami. ()

Pierre95

Velmi, ale velmi matoucí film, avšak brilantní herecké výkony (hlavně Jessica Chastain), exteriéry pěkné, velmi uvěřitelné, ale na 4 a více hvězdiček to nestačí, bohužel.... ()

angelle

Tá téma vôbec nie je zlá, ale spracovanie mi absolútne nesadlo. Fakt by som chcela vidieť človeka, ktorý to zvládne pozrieť na jedenkrát. Jediné, čo dokážem ozaj vyzdvihnúť, boli herecké výkony Colina a Jessicy, to sa musí nechať. ()

peproch

Jedná se o výbornou filmovou adaptaci, i když výpravou nepřekračuje příliš divadlo, ale to nevadí, všichni tři herci jsou úžasní, krásní, v detailech, které divadlo neposkytne. Vynikající jako předmaturitní a obdobná edukace. ()