Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

gu-staff

Hale.....Colin Firth je asi tak 3,79 x lepší agent, než ta vosvalená blonďatá hrouda s xichtem vyhazovače v unavenym nočnim klubu kdesi na okraji Kaliningradu, co se snaží hrát Bonda. To je prostě fakt. Ten mladej byl v klidu, uhrál to se ctí, a EsEl Jackson byl ve svý klasický roli (cool as a fuck) jako doma. Celý to kupodivu docela vodsejpalo, navzdory dnes už standardní dýlce přes dvě hodiny. Vždycky s nostalgií koukám na hodinky, a vzpomínám na filmy, který měly 90 minut a řekly všechno podstatný. Dneska by si každej druhej Magnusek cintal pentli nejraději ve dvou tříhodinovejch spektáklech, kde by všechno vysvětlil tak dopodrobna, že by to pochopil i ten debil Ovčácheck. Ale to jsem zas vodbočil, jako skoro pokaždý. Prostě se na to mrkněte, je to fajn. Rozhodně lepší, než se koukat na detektiva Martina Tomsu, jak žoviálně rozdává moudra v soutěži pro vyžírky, kterou stejně nikdo nevyhraje. To je ryzí utrpení. ()

Nugat

Krásný film - fandím bondovkám takže tento film mě dostal svou lehkostí a vtipem. Roviny, kam se může položit Samuel L. Jackson, je snad bezpočet a co teprv Colin Firth ... ()

Cazzysvjet

Po té , co místní honorace zbuzerovala Deadpoola a vychválila tenhle shit, (A jelikož už se zde umí pouze hanit , nadávat a hledat chyby , tak OK, máte to mít ...) jsem dospěl k závěru , že se tady poflakuje jen banda nesoudnejch hovad. Ne vážně a srsly tohle vážně chtěl vůbec někdo srovnávat ? Tuhle břečku ? Tuhle naivní neuvěřitelnou nedokoukatelnout sračku? Tenhle smradlavej hnůj? Ani omylem! Zkoukněte si trailer a to stačí , víc zajímavýho se stejně nestane .... 50% ()

Jack_F.

Nebýt té někdy až příliš blbě vypadající digi akce a faktu, že to prostě bylo průměrné a místy přepálené a nudné, tak bych plácnul i víc...ale nejde to. Ano místy je to opravdu vtipné, ale pak to přechází v ten puberťácký humor, který pobaví, když je vám deset... spousta věcí je tam přes čáru nudných a klišoidních(jo je to kravina ale mě nehorázně sraly uniformy uvnitř bunkru a jasně to ukazuje na fakt, že je oblékla nějaká pitka, co nemá páru k čemu to kurva slouží a působí to jako armáda ze skurveného teletubbies) a hlavně sakra do řiti tam místo explodujících hlav jsou zasrané květiny. Mladýmu oblek a brejle fakt nesedí..vypadá to teple a na hovno. Uživatel Matty to popsal vcelku dobře...tudíž odkazuju na jeho komentářm který je trochu delší, ale vystihuje to dost přesně. ()

HellsAngel

Komediálny nášup servírovaný Matthewom Vaughnom, patrí vždy medzi delikatesy. Kingsman prináša jemne naznačenú dramatickú linku, ktorá ale sekunduje hlavnej komediálnej (a tá si veru servítky pred ústa neberie). Scéna v kostole bola absolútna pecka (niečo tak cool nám servírujte častejšie, prosím). Pre mňa osobne o triedu lepšie ako Man from U.N.C.L.E., najmä vďaka tomu, že tento kúsok má to povestné neopísateľné čaro, ktoré robí z filmu niečo viac. ()

bmx6

Chvilkami na pět hvězdiček a zároveň i úplný opak.Hlavně ty zrychlené souboje mi vadily.Přesto,když celkově shrnu tu zábavnou část,tak si film čtyři hvězdičky určitě zaslouží. ()

dadoool

Já nevím, ale do tohodle filmu jsem se naprosto zbláznila, můžu na to koulkat pořád dokola. Jackson je perfektní, pokaždý se musim smát tomu jeho ohozu. Firth je pan elegán a tyhle role mu prostě padnou, stejně jako obleky, ve kterých vypadá super :). Mě se to prostě děsně líbí a baví mě to i po miliontý. Hudba je taky skvělá. 85 % ()

Ace.A.T.L.

Super agentovka. Novej styl, nový pojetí, nový nápady. Vtipný, rychlý, agentovský a parádní. Za mě 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

medovec

Matthew Vaughn je borec,protože takhle energickej a zábavnej film jsem už dlouho neviděl,prostě TOTALNÍ BOMBA a už se nemůžu dočkat druhého dílu. ()

existimator

Kingsman je snad můj nejoblíbenější film vůbec. Skvělý příběh i s trochou (velkou trochou) nadsázky skvěle odkazuje na staré klasické bondovky. Hlavní hrdina Eggsy zosobňuje toho hodného hrdinu, ale filmový příběh je obohacen i o jeho trénink a začátky v tajné službě. O tom je konec konců jeho velká část. Úžasné herecké výkony, skvělá kamera a ta atmosféra dělají z filmu skvělé dílo. Nesmím také opomenout všechny vychytávky a „gadgety," které Kingsmani používají. Právě ty by se mohli pravým milovníkům starých bondovek líbit. ()

brasek

Naivné, hlúpučké a smiešne... zápletka otrasná, záporný hrdina S. L. Jackson trápny. Kingsman s istými rezervami je sledovateľný a ak si uvedomím, že všetko vychádza z komiksu tak prižmúrim oko pri hodnotení. Inak... myslel som si, že filmový svet vyrástol z takýchto plytkých vecí. ()

jooker10

Bitky krvavější než v Kill Bllu. Chvílema ujetý. Myslíící na ekologii (Ty jo, film s globálním přesahem). Super hlášky. Ale pět hvězd nemůžu. Třeba dvojce, uvidíme. ()

Merenre

Parodie na staré bondovky s luxusním kostelním masakrem a parádním závěrečným ohňostrojem. Celkově opravdu velmi povedená blbost. ()

Franki69

Kingsmani vrátili filmovým fanouškům hned dva žánry. Komedii a špionský film. Kde se bere Jason Bourne osudově a smrtelně vážně, tam si Eggsy dělá srandu ze všech a ze všeho. A ruku na srdce, kdo by ohrnoval nos nad neprůstřelným deštníkem, kterým je možné střílet čímkoliv podle potřeby, brejlema, kterejma vidíte pod oblečení nebo granátům, vypadajícím jako super cool zapalovače. Režisér Matthew Vaughn vtrhnul na výsostné území Jamese Bonda a podmanil si ho stejně, jako si v Kick Ass s kníratým Nicolasem Cagem podrobil comicsové superhrdiny. Kingsmani servírují brilantní parodii na několik posledních dekád kinozábavy strhujícím tempem. Excelentní akční scény, přehnané za hranici fyzických možností tak okatě, že už je to prostě vtipné. A miryády drobných vtípků, gagů a odkazů napříč filmografií od 80 let k současnosti, že je neuvidíte všechny ani napotřetí. Stále budete objevovat nové. A nad tím vším tempo udržují Colin Firth v roli superagenta, schopného vykosit středně velký americký protestantský kostel nebo šišlající Samuel L. Jackson v roli světového zloducha, nesnášejícího pohled na krev. Dávám 95% ()

Velislav

O špionážne filmy sa vôbec nezaujímam, ani o komiksy, takže tento hit ma minul na kilometre, až tak, že som jeho distribúciu v kinách ani len nezaregistroval. A ono to nie je žiadny Bond, skôr jeho poloparodická variácia. Toto je naozaj vtipné, s nadhľadom, žiadna tuposť v deji a pútavé herecké výkony. Colin Firth je tutovka, Samuel L. Jackson ešte väčšia, večný predstaviteľ zaujímavých vedľajších rolí Mark Strong, legenda Michael Caine... Meno Taron Egerton som predtým v živote nepočul, ale jeho postava vyhovela. Triky boli presvedčivé a zábavné, príbeh neiritoval, záporák bol špičkový, humor anglický decentný, všadeprítomná brutalita, ale účelná, čo viac si priať? 8/10 ()

OzzyCobain

Sakra! Upřímně jsem čekal že to bude horší! A jak příjemně jsem byl překvapen! Původně jsem si myslel že se bude jednat jen o pouhou parodii na Jamese Bonda. Nakonec se z toho vyklubala špionážní storka která by se mohla některým bondovkám v klidu rovnat. Ale hezky popořadě. Postavy? Výborně napsané. Hlavní protagonista je sympaťák a Harry, jeho učitel, je ten nejlepší gentleman jakého jsem kdy viděl. Ale když jsme u těch postav... Asi bych měl zmínit padoucha, nemám pravdu? Samuel L. Jackson mě ve své roli opravdu překvapil. Ze všech zločinců jež chtěli vyhladit lidstvo, se on řadí mezi ty nejlepší. Nebál bych se říct, že do určité míry se jedná o parodii na samotného herce. Avšak o parodii v dobrém smyslu slova. Abych to zakončil. Kingsman se stal překvapením jež mělo být odsouzeno k zániku. Místo toho se ale právem zařazuje mezi nejlepší akční filmy všech dob, s tou tejlepší rvačkou jakou jsem kdy v jakémkoliv filmu viděl. ()

endrix

Některé scény jsou přehnané i na Kingsmany, ale i za ten závěr nemám jinou možnost. Tohle je za krásné čtyři hvězdy. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě