Film Lovci a oběti je inspirován skutečnými příběhy a životními situacemi, ve kterých se můžete už zítra ocitnout i Vy nebo někdo Vám blízký. Co máte dělat, když se ocitnete v nekonečné spirále dluhů? Jak se zbavit exekutorů nám hlavní hrdina Jakub (Martin Kraus) ukáže. Ale jak si poradit s partičkou gangsterů toho nejhrubšího zrna v čele s Jakubem Mohamedem Alim, před kterou žádný prachy neschováte? Nebo jak vyřešit podraz drsného lichváře Josefa Vrány a jeho asistentky Evy Decastelo s jejich pekelnými úroky, který naskakujou, jak puchejře v malejch botách? S tím Jakubovi pomůže mafián s ostrými lokty a neskutečně dlouhými prsty - jeho „Anděl strážný" Tomáš Hanák se svým právníkem Markem Vašutem a synem Pájou – Jaromírem Noskem, kterým kryje záda úplatný policista Zdeněk Mahdal se svým kolegou Milošem Vávrou. Tak to je hřiště, na kterém hraje Jakub hru jménem život ve stylu SEX, MONEY AND ROCKńROLL. Tedy až do chvíle než udělá pod nátlakem vymahačů krok vedle – za hranu zákona. V tu chvíli začíná jeho běh o život. Jakubovy problémy se dotknou i jeho rodičů Karla Heřmánka st. a Veroniky Freimanové. Pomocnou ruku se mu snaží podat jeho kamarádi Martin Písařík, Karel Heřmánek ml., zpěvačka EKI, raper JAY DIESEL, ale i psychiatr Zdeněk Podhůrský. A protože životní zoufalec Jakub je opravdu magnetem na problémy, sáhne si na dno i na poli lásky, a to s Nikol Kouklovou a Evou Marešovou. Tenhle film prostě jednou provždy změní Váš pohled na život! Jste připraveni vidět svět takový, jaký je? (oficiální text distributora)

DAPDO

Samozřejmě se to všechno může stát a asi stalo, ale né jedné osobě. Je to všechno na náhodu a těch náhod je prostě strašně moc. Herecký výkony katastrofální, hraje tam snad pořádně jenom Heřmánek s Vyskočilem a ti dostali tak málo prostoru, že to ani nestojí za řeč. Co mě ale nejvíc sralo bylo, že jsem musel několikrát během filmu posunovat stopáž zpátky, protože jsem nerozuměl hercům, co vlastně říkali. Že jsem nerozuměl kurdovi s vytetovanýma postavičkama ze South parku, to se dá pochopit, ale že několika čechům jak poleno, to je na zamyšlení. Ještě že nepromluvil xindl Novotný, kterej se tam mihnul u karet, tomu sešívanýmu pytložvejkovi není rozumět už vůbec... ()

Pitryx

Nebýt pár zbytečných hluchot, lovstory, hodnotil bych v nejvyšší kategorii. Takto na první zhlédnutí zatím dávám o něco níže. Jinak šlo o velmi dobrý film, kde vidíme, jak to funguje ve skutečnosti. Herci suproví a celé to má dokonce i spád. No, uvidím podruhé. A hodnocení snižuji za kecání do děje. ()

Spilif

Vůbec jsem nevěděl co mám čekat a co mi film dá. Ale dostal sem absolutně něco nečekaného... Ano jsou tam i některé scény možná až moc prázdné ale jinak svižný a halvně hodně koukatelný film... Samo když koukáte na hodnocení má pro mnohé spoustu hluchých míst, ale námětem to je na pět hvězd. K*rva taková je bohužel dnešní doba, o*ebávej nebo tě o*ebou... A věř jen těm co znáš ale 100% můžeš málo komu... Možná jak už někdo napsal tenhle film by se měl pouštět naivnímu pubescenstvu kteří vědí všechno nejlíp. ()

silak_xup

Na české poměry skvělí film o kamarádech, co rozjeli podnikání, které jim ale nevyšlo a jak už to bývá, jeden druhého podělal a tak tu na to zbyl jen jeden z nich sám. Nemyslím si, že by tohle měli pouštět na školách, kde se ,,mladý vznášej v oblacích´´... přece nechceme mít republiku plnou ozubenejch koleček, co do sebe hezky zapadají a skáčou jak někdo píská (viz asi ,,bankéř´´ ve filmu, který dá Jakubovi na začátku děje půjčku a pak ho seřve před svou dcerou, přitom je to jen dědek, kterej je celej život někde zaměstnanej a hlídá si tu svojí průměrnou polorozpadlou židličku a pak dává rady), zase ale nemůže být plná lovců, oběti budou vždy a filmovej Jakub Novák je prostě klasická oběť, je moc hodnej, moc důvěřivej až z toho všeho spadne na úplný dno. Film má fakt skvělej námět - život je vždycky nejlepší námět, ale přijde mi, že je to celkově nedotažený a ten konec je strašně rychlej a až moc happy. Takže průměr, na který se ale rád podívám třeba za deštivého dne znovu. ()

blondboss

Česká produkcia vyrába v súčasnosti množstvo filmov, avšak mnoho z nich je len veľmi podpriemerných. Táto akčná dráma v zásade otvára kontroverznú tému a nahlodáva ju naozaj detailným spôsobom. Avšak režijne už to nie je uchopené tak, aby to diváka zaujalo. Snahu o akčné scény nemožno uprieť, avšak chýbala tomu šťava. Takže opäť ďalší z priemerných českých filmov a slabé tri hviezdy. 50 % ()

Alden_Larson

Dnes ráno jsem se probudil s bolestí hlavy, doufal jsem, že mi shédnutí nějakého filmu pomůže na ní aspoň nemyslet, ale tento film jí akorát zhoršil. Děj vůbec nedává smysl, je to zdánlivě nekonečný kolotoč problémů opakujících se pořád a pořád dokola, problémů, které by nebylo tak těžké vyřešit, kdyby protagonista někdy zapojil mozek. Postavy nebyly zajímavé, neměly mezi sebou žádnou dynamiku, takže se do nich vůbec nedalo zainvestovat. Prezentace byla otřesná, nejen že film vypadá jako porno, on je i příšerně sestříhaný, jako by ho sestříhal puberťák, který poprvé v životě používal Windows Movie Maker. Herecké výkony byly všechny slabé, s výjimkou Tomáše Hanáka, on jediný se mi docela líbil. Hudba byla buď špatná, nebo nevýrazná. 1/10 ()

rigby

Film se moc nevydařil, i když hvězdné obsazení napovídalo více. Nicméně stále se jednalo o velmi dívatelný film, který měl příběh, spád a zvraty, které by člověk čekal i nečekal. Existuje spousta hloupějších filmů, takže dvě hvězdičky jsou pořád solidní. A příště to bude už určitě jenom lepší a lepší. Stačí vynechat zbytečné scény, neúčelné hrátky se zpomalováním obrazu, možná i některou postavu, a bude to na víc. ()

amalia

Od režiséra jménem Marcus Tran, který je známý spíš jako muzikant a to jen pro někoho, jsem nic nečekala, o to milejší překvapení, jak dějem, poučným pro mnohé, tak excelentním obsazením - Kraus, Hanák, Vašut, Nosek, Heřmánkové rovnou dvakrát a další. Takže ok, lepší nic nečekat a odcházet mile překvapen. ()

durkes

Celkom príjemné prekvapenie z českej kuchyne. Čudujem sa len nízkym hodnoteniam, pretože je to čerstvý svieži film. Pre mňa nepochopiteľné hodnotenia podobne ako u iných podobných filmov typu Hranaři, Kájinek, Přibeh kmotra......, kde je zobrazená súčasná realita. Akoby to ľudia nechceli akceptovať, že existuje i také niečo. ()

YoKoKura

První půlka je až příliš zaměřená na vybudování vztahu Martina Krause s Evou Staškovičovou. Vztahu, kterému nevěříte a ani s jedním z protagonistů se nesblížíte, protože jejich dialogy zní i na papíře blbě. Ve výsledku se oba chovají jako idioti a nijak tomu nepomáhá ani kamera a scény vyznívající do prázdna - to jsem si u tohoto filmu říkal hodně často, scény vyznívající do prázdna a iritace pokaždé, když se Eva vyskytne na plátně. Druhá část, kdy se začne řešit dluh Martina Krause, který postavu svým charismatem zachraňuje, bohužel ale ne tak už svým hereckým výkonem a konečně se výrazně objevuje Tomáš Hanák je mnohem zajímavější. Režie je podle mého zmatečná, klipové pojetí a různé kamerové efekty jsou ve filmu na škodu a vyloženě jsem se bavil při nápisech: "Někde jinde na jiném místě", jako by nám nedošlo, že když opustíme Martina Krause a podívám se na Aliho v temné místnosti, že je to někde jinde. Stejně tak jsou nepříjemné až přílišné detaily do tváří herců. Bohužel ani bojové akční scény nejsou dobře nastříhány, tudíž je poměrně vidět, že kaskadéři mlátí do vzduchu a bojová choreografie je opravdu jen choreografie. Specifické části boje vypadají naopak velmi realisticky a za to jim patří pochvala. Podle plakátů a trailerů vám film nabízí kriminální film z českého přažského prostředí, ale toho se vám dostane jen z části a když hlavním představitelům nefandíte a scény nijak negradují, tak je to škoda. Ve výsledku jsem mírně zklamán. ()

jindrak

No, nevím asi jsem byl na jiném filmu než někteří další hodnotitelé nebo to bude tím, že jsem musel už pár věcí s exekutory řešit a neznám bohužel tuto problematiku pouze z televize jako asi xxmastinxx, protože si jinak nedovedu vysvětlit, že nic z toho filmu nepochopil. V některých scénách je dokonce návod, co dělat, aby se na Vás exekutoři nedostali. Na tomhle filmu je právě nejsilnější příběh a jeho zapracování do děje filmu. Po promítání v Hostivaři snad poprvé zůstali na besedu všichni diváci a o reálnosti příběhu po besedě nikdo nepochyboval. Poučení ze závěrečné scény, že jsme vlastně nepoučitelní zřejmě nepozorným divákům napoprvé unikne. A to nemusí být ani po lobotomii :) Tenhle film není jen poučením pro mladé. Za mě zejména za naprostou realitu postav, kdy z nich nikdo nedělá filmové hrdiny, přímočarost příběhu, zpracování aktuálního tématu dávám **** ()

eva.sa

Za mě rozhodně povedené. Výborný námět, až na pár malých výjimek výborné herecké výkony. Zpomalování scén mi nevadilo, naopak mi k jednotlivým situacím mnohdy přímo sedělo. A co je důležité - konečně v českých poměrech zvládnutý konec a celé to mělo "hlavu a patu". V kině jsme dnes měli s přítelem sál pro sebe, což bylo trochu k pláči. Jediné pozitivum to mělo, že konečně po dlouhé době nikdo nesvítil mobilem kolem sebe, nesrkal colu, nerozhazoval popcorn nebo nešustil pytlíkem chipsů. Jinak škoda. Pro mě je tento film o třídu, či spíše dvě, lepší než nedávno uvedené Kobry a užovky. ()

Halekal

Film má hodnotu pouze dokumentární. Doklad toho, co se dá v ČR i v roce 2015 natočit, jak se dá film obsadit. M. Kraus není herec, který by měl více než jednu polohu, neumí mluvit, na něm nemůže film stát. T. Hanák nikdy herec nebyl a už asi nikdy nebude. Jejich společné scény, to je vskutku požitek. Scénář je převídatelný, jen se k tomu happy-endu nějak doplácat. Morální vyznění filmu na úrovni Víta Olmera devadesátých let. Alespoň že tam nebyly prostitutky, pouze sem tam nějaká droga, bitka a hazard. Uff ()

dedavena

"Bureš, budeš to teď mít těžký". Jak čas leti, dluhy Kubovi narustaju. Di doprdele, bo tě srovnam. Bureš pravi, že p**u na čele namalovanu přece něma, Kuba to začina mit moc těške. A k Lidunce se ani něpřibližuj, pravi mu zas jeji fotřik. Dluhy, dluhy, dluhy kaj se podivaš. Ešče že tu je pan Hanak, kery fšecko excelentně vyřeši, bo kryminalka take prasarny řešiť něsmi. Filmek aspoň trochu ukazuje, jaki obrofski bordel nastal v naši gdysi krasne vlasti po te takzvane sametove revoluci. ()

PORTER44

Chvílema dobrý ale jinak nuda,M.Kraus jako oběť která se dostane do kolotoče dluhů a každý na jeho neschopnosti to vyřešit chce vydělat a jak bylo vidět na konci kdy si znovu pujčí ,byl nepoučitelný.Od té doby co se do toho vložil T.Hanák a jeho parta to bylo docela zábavný,parta vyděračů to dostala sežrat jeden po druhém.Herecké výkony až na T.Hanáka nic moc. ()