Penny Dreadful

• USA Penny Dreadful
USA / Velká Británie / Irsko, (2014–2016), 25 h 21 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvůrci:

John Logan

Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton, Rory Kinnear, Billie Piper, Harry Treadaway, Reeve Carney, Helen McCrory, Danny Sapani, Alun Armstrong, Stephen Lord (více)

Série(3) / Epizody(27)

Výpravné seriálové zpracování původně hrůzostrašných povídek vydávaných v Londýně na začátku 19. století, jimž dal název fakt, že výtisk stál právě jednu penny. Týden co týden čekali dychtiví čtenáři převážně z řad chudiny na známé hororové postavy v podobě Frankensteina, Doriana Graye nebo hrdinů z románu Drákula. Všechny nestvůry jsou zasazeny do temného viktoriánského Londýna a kromě krásně strašidelného původního příběhu nabízí jejich seriálové zpracování i kvalitní dramatickou podívanou. (HBO Europe)

MakinaB

Po shlédnutí prvního dílu nemůžu říct, že bych byla nadšená, ale také to nebyl žádný brak. Herecké obsazení je famózní a i celá atmosféra úžasně funguje. Při pohledu na Londýn 19. století cítíte jak dostáváte choleru a jak vaše tělo smrdí po několikaměsíční absenci koupele. Atmosféra je to, co se mi na seriálu nejvíce líbí. Uvidíme, co nám dají další díly a jestli si to udrží vysokou laťku. ()

mbohdy1

Tak tenhle seriál je pro mě jedno z největších překvapení! Skvělé obsazení, hutná atmosféra a chvíle, kdy se raději dívám jen napůl oka. Eva je vážně výborná, tahle role jí fakt sedne a velice příjemně překvapil Josh. Jen tak dál! ()

stroke

Po dvou dílech velice dobře zpracovaný seriál za vizuál a výkony herců (z nichž bych vyzdvihl hlavně Evu Green) by se vůbec nemusel stydět ani plnohodnotný film. ()

mentos.

Prvních díly byly na rozjezd fantastický, po tom šestém jsem dal seriálu pět hvězd. Po sedmé epizodě,kdy jsem celých 50 minut seděl a ani nedutal, jsem byl přesvědčen, že si seriál těch 5 hvězd fakt zaslouží! Herecký koncert hlavně Evy Green (epizoda 7). Největší překvapení letošní seriálové sezóny! ()

fikee

Zatím velmi zdlouhavé až nudné. Ano, budete chtít mít tenhle seriál rádi, protože je tam Eva Green, Timothy Dalton a viktorianský Londýn. A taky Dorian Gray, Frankenstein, upíří, egyptské hieroglyfy a nesmrtelné ultimatní zlo. Jenže tenhle dort má až moc ingrediencí a tempo zchromlého šneka. ()

ceftax

přistupoval jsem opatrně, sam mendes pro mě není záruka ničeho. První díl ještě jakžtakž, ale potom naprosto úpadek, nevím co chtěl autor říct, žádný spád děje...přesně mendesovský styl, odpovídajících 40%. P.S. pokud jste intouši a vyžíváte se v psycho a postavách, tak potom pro vás možná 80ˇ%, ale upřímnou soustrast ()

jarmil8

Temné a děsivé a skěle zpracované. Seriál si vypomáhá slavnými literárními postavami, jak je poslední dobou v kurzu. Jenže vedlejší linie jednotlivých postav, především Frankensteinova a jeho konfrontace s vlastním výtvorem, děj brzdí. Vanessa Ives a její další společníci si uchovali svá tajemství i pro další sérii... ()

snupko13

Sláva. Herci hrajú, hudba hrá, atmosféra temná a je sa na čo pozerať. Priznám sa to som čakal od Sleepy Hollow a dostal som slipy hovna... American horror story ma už nadchlo viac (druhá séria) Ale za naj horor a síce viac fantasy a určite seriál tohto roka považujem práve Penny Dreadful. Po prvej sérii je síce jasné, ktorým smerom sa to bude uberať, ale mne osobne to nevadí. Držíme si prsty. ()

Luciaaas2

Parádní seriál, atmosféra stokrát lepší než u 70-80% hororů v kinech a na Evě Green mám závislost :-) skvělý seriál ()

numan

Konečně jedna pětihvězda, už bylo na čase! Penny Dreadful je romantický horror v hypnoticky pomalém tempu, který s neuvěřitelnou elegancí splétá dohromady příběhy Frankensteina, Draculy, Doriana Graye + další zdánlivě nesourodé ingredience. Herci jsou naprosto excelentní a explicitní sexuální scény, vulgarismy ani krvavé orgie nepůsobí jako laciný exhibicionismus, ale jako logická a naprosto ústrojná součást celého spektáklu. Viktoriánský Londýn vypadá víc než působivě a atmosféra by se občas dala krájet. Nečekal jsem, že to bude až TAKHLE dobré. ()

zekon

4 díly Co to je sakra za guláš??? Vezmeme jako všechny klasické horrory a smícháme to a přidáme western apod??? Potěš hodiny teda. Pilot jako dobrý, ale dál?? Dám tomu ještě 3 díly, ale nedávám této slátanině šanci. S02 Tak S01 jsem nakonec dodíval, ale tak nějak v pozadí činnosti. Druhá řada je zajímavější, ale opět dort od kočičky a pejska. Dobré a zajímavé scény míchané s nudným zbytečným tlacháním s ničim nesouvisejícím a vrchol je nástup buzny do seriálu. Billie Piper vypadá ja Stalin a ne femme fatale jak se snaží seriál tvrdit. Chvílema to budí dojem že v tom má prsty Burton, ale ten by to tak nedojebal. ()

rabaska

přestože mi na scénáři vadí propletenec postav z různých slavných hororů,mých 80 % je za kvalitní herecké ztvárnění hlavních i vedlejších postav,před výkonem Evy Green prostě smekám. ()

Arnost Kaspar

Evička za 5...zbytek je jaksi bonus :D.....seriál asi ne pro každého, dosti syrový, neberoucí si servítky, ukazujicí ty nejtemnější stránky lidské duše. ()

looo

První série fakt super, zábavný, rychlý, to co se stalo v True Blood za 5 sezón, tady zvládli za jednu. Dokonce se poprvý Eva Green nesvlíkla jako první a tu roli psali pro ní. Ale vlastně je to fakt přehnaná slátanina. Asi se dodívám do konce druhý série, ale pátej díl, po kterým píšu tohle hodnocení, mi rozsvítil. Penny Dreadful tu není od toho abyste mu rozuměli.SPOILER Půlka dílu jsou nesrozumitelný dialogy (nesrozumitelný, poněvadž mluvěj vymyšlenejma jazykama) a v druhý už se jen píchá. A to všichni se všema. Mrtvý se živejma, starý s mladejma, chlapi s chlapama.... i ženská se psem.SPOILER A že prej hororovej seriál. ()

Malinko

Nikdy ma nebavili hororovky.. či filmy, seriály atd.. ale toto je jeden z mála, čo ma baví a je to pecka..Eva Green je vynikajúca. Seriál kvalitný, navyše to robí stanica Showtime a od nich som zatial nevidela nekvalitný seriál, ktorý by ma vyslovene nebavil..Každopádne kto oblubuje horovoky tak nečakajte a pustite sa do toho, máte sa načo pozerať! 1. série - 90%.. Druhá polovica druhej série 85% ()

Wartord

Jó, v 19. století v Londýně se děly věci. Za tyhle báchorky, které se předháněly, která bude horší než ostatní, lidé dávali penny jen proto, protože to bylo přes všechno nějak atraktivní. Tentokrát Showtime upekl báchorku, ve které se vám představí James Bond Dalton, panic Frankenstein a jeho položivý filosof Frankenstein, sexuálně neukotvený hřebec Dorian Gray a slečna JakobyPosedláDémonem. V první sérii se mimojiné dozvíte, jak jedna vzácná orchidej kvete jednou za 15 let, jak se správně připravit na cestu do Afriky, jak neodolat Dorianu Grayovi a především to hrozné tlachání o tom, jak Bondovi chybí dcera, protože přišel o syna. V závěru sezóny si řekne NASRAT a vpálí ji kulku do hlavy s chytrou hláškou "I already have a daughter"... Logika na nejvyšším levelu. Druhá série je naprosto odlišná. Konečně se tam začne něco dít. Ale stále tam cpou slečnu Zelenou, jednou s mrdavým výrazem, potom s vykulenýma očima. Mnohem lépe propracovaný charakter byl John Clare, kterého musí každý litovat, jak ho jeho otec opustil a vyráběl si dále lidi, jak na běžícím pásu, zatímco on byl jen pouhý pokus a škaredý experiment. Podrženo sečteno - mělo to být svým způsobem přitažlivé, což se přesně vyplnilo až v druhé sérii. Ale celkově je to chvástavý projekt opíjející diváka výpravou, kabátky, interiéry atd. Dávat tomu plnou kopu hvězd jenom za "herecké umění" Zelené fakt nehodlám. O jejím talentu ostatně můžeme vést spory. ()

Lockdown

Tady opravdu nevím, jak vlastně tento seriál hodnotit. Předpoklady k tomu, aby byl skvělý má. Skvělý režisér,spousta zajímavých postav a neméně zajímavých herců,temné prostředí Londýna v 19.století. Má to prostě vše. Bohůžel i přesto,že seriál není vůbec špatný mi tam něco schází.Seriál se i přes svých 9-10 epizod šíleně vleče a některé části jsou prostě tak zdlouhavé a nudné, že by u toho nejeden člověk usnul. Potenciál zde byl obrovský.Bohůžel byl však naplněn jen z části a proto dávám 60% ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Seriál Penny Dreadful se vrací

Seriál Penny Dreadful se vrací

04.11.2018

Po překvapivém zrušení před dvěma lety se populární seriál Penny Dreadful vrací zpátky k životu. Alespoň částečně. Stanice Showtime totiž oznámila chystaný spin-off s podtitulem Penny Dreadful: City… (více)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona