QI - na vše máme odpověď (TV pořad)

Komedie / Soutěžní

Česko, 2013, 30 min

Fajn pořad na večer, který je dle mého díl od dílu lepší a lepší.(11.9.2013)

První díl nebyl tak zlý, jak jsem se bála! I stopáž příjemná... Otázkou zůstává, jak dlouho budou schopni zachovat kvalitu a nepřesytit diváka... Co mě pobavilo nejvíc? Ředitelství silnic, dál nic... Dodatek: díl věnovaný astronomii se vydařil a zasloužil by hvězdiček víc:-) Dodatek 2: Jakub Kohák mě baví!(15.8.2013)

Co Mareš odhodil své kožichy, přestal mektat do tklivých melodií za vokálů Kerndlice a věnuje se výhradně moderování a hlavně raní show na E2 s Patrikem Hezuckým, tak ho celkem můžu. Jeho moderování všech těch netalentů a nesuperstar mě nechává chladným, ale často jsem si uvědomil, že se bavím u jeho projevů, kdy je nucen chytat smeče Hezuckého. Proto mne celkem zajímalo převedení původně britského pořadu QI do českého hávu (což se ne vždy daří), kde je Mareš hlavním moderátorem. Opět jsem si uvědomil, že bych někdy byl rád, kdyby jsme také něco vymysleli sami a pořád nepřejímali licencocvané formáty... Když jsem viděl Mareše v brýlých ala Dr. Štrosmajer, řekl jsem si že nad tímhle nebudu ztrácet čas. Ale chyba lávky! Stačilo vidět pár minut a už jsem se neodtrhl. Ba co víc, královsky jsme se bavil. Jak zde již padlo, záleží na výběru hostů. Mareš sám kupodivu moc nestíhá a sám často propadá smíchu při slovních přestřelkách jeho hostů. Být to jen na něm, bylo by to slabé. Naštěstí hosty zvolil dobře.Viděl jsem pár věcí s lidma se stand up show Na stojáka, což jsou mistři improvizace a bylo to super. Všem kraluje Knor spolu s PhDR Šmoldasem, který se pozvolna etabloval do rolí baviče a matadora různých TV Show. Poslední QI s Jakubem Kohákem !! - mně málem stálo udušení od smíchu. Na tohle si zkrátka budu dávat pozor, aby mi neunikl ani jeden díl. * * * *(10.9.2013)

Stejně jako mnozí další uživatelé a diváci - realisté znalí prostředí české televizní zábavy jsem se opravdu velmi bál dalšího tuzemského pokusu o brutální znásilnění některého ze zahraničních zábavných pořadů, přičemž slovo zábavný je spíše vnímáno jako opozitum, byť se bojím, že se v našich končinách v kontextu s televizní tvorbou neslyšně, pomalu, ale jistě začíná stávat autoantonymem, a slovo pořad ztratilo svůj význam docela a spíš ho lze považovat za adverbium ( pořad - pořád / stále dokola totéž ) !! Kupodivu do jisté míry kontroverznímu Leoši Marešovi, jednomu z největších dříčů z branže, ať už si o něm myslíte cokoliv, se povedlo s nutným nadhledem a pokorou vůči britské předloze QI implementovat do maximálně specifického českého prostředí, nutno podotknout, že s velkým "úspěchem" !! Nemám na mysli úspěch divácký !! A ačkoliv se obsahově dostáváme s QI-na vše máme odpověď do maličko jiné roviny, musím říct, že vtipnější záležitost na našich obrazovkách nepamatuji.. Jistě QI není paradoxně určeno každému, byť se jistě v prvém plánu zaměřuje na většinového diváka, pokud však dokážete ignorovat předsudky a předpojatost, budete se královsky bavit !! QI si stejně jako britský originál nebere servítky a hosté se špičkují, přičemž ta česko-slovenská rivalita prvních dvou epizod umožněná účastí překvapivě krotké, ač geniálně a pohotově glosující, Adély Banášové mě baví dokonale, mix hostů baviči v poloze idiota versus zástupci inteligence také danému účelu poslouží a především Mareš mi znovu dokázal, že stále má co nabídnout, nechybí mu inteligence, rozhled, vtip ani smysl pro roztomilou ironii.. Hezucký mě kupodivu příliš neiritoval, dokonce i donutil k smíchu.. Jsem si vědom logicky nevyhnutelného poklesu kvality s přibývajícími díly, který nastal a moje nadšení začalo dostávat velké trhliny, leč prozatím QI vnímám jako veliké překvapení a skvělou zábavu pro jedince, který se své inteligenci a znalostem navzdory odmítá brát příliš vážně a občas skousne i lehkou obscénnost či grimasu.. ( Hodnocení účinkujících uvádím v epizodě, kde se objevili poprvé..) II 1.díl Auto ***** Patrik Hezucký 99%, zbavil mě mého odporu k jeho osobě; Adéla Banášová 95%, pohotová, vtipná, má přehled; Miloš Knor 95%, velmi pohotový, vtipný, originální; Cyril Höschl 90%, velmi inteligentní s velkým rozhledem a smyslem pro suchý humor II 2.díl Apokalypsa *** Matěj Ruppert 10%, naprosto trapný a křečovitě obscénní, maximální zklamání; Zbigniew Czendlik 20%, naprosto zbytečný, Kněz neví, co je hexakosioihexekontahexafobie ?? II 3.díl Absurdita **** Ivo Šmoldas 80%, vtipně glosující, předvádí svůj vlastní standard; Petr Vydra 30%, nevýrazný, kromě svého limeriku bez fantazie II 4.díl Astronomie **** Jakub Kohák 80%, občas megavtipný, rozhodně však méně snesitelný než v reklamách T-Mobilu, jeho rádoby vtipné poznámky o pražské Spartě hraničily s demencí; Diana Kobzanová 60%, její typická póza blondýnky, nebojí se zasmát sama sobě II 5.díl Afrodisiaka *** Sandra Pogodová 20%, zbytečná, nevýrazná, prázdná hlava ;) II 6.díl Aero **** II 7.díl Afrika ***** Iva Pazderková 80%, drží se své image, překvapivě znalá; Bob Klepl 20%, škoda, že ho ten hroch v té Ugandě nesežral !! ;) II 8.díl Atletika **** Alice Bendová 60%, mírně přisprostlá, leč vtipná; Ondřej Hejma 60% II 9.díl Amerika **** Dominik Heřman Lev 10%, další ubohou rychlokvašku z řad stand up komiků raději nekomentuji; Aleš Háma 70%, pohotový, vtipný, většinou originální, scénka z vietnamského bistra byla skvělá !! ;) II 10.díl Alkohol ** Evita Urbaníková 20%, tentokrát velké zklamání a jedna velká ubohost, což bych od epizody s názvem Alkohol opravdu nečekal II 11.díl Adam ***** Marcel Šůcha 60%, to je mi ale překvapení !! ;)(15.8.2013)

• kingik

Mareš se prostě nedá pochválit. To je borec na hovno. Už je načase, aby vytáhl kožichy ze skříně, jestli mu je už tedy nesežrali moly. Na tyhle pořady by se měl vysrat. Na to se nedalo dívat. Brýle, jak když je sebere Potterovi seniorovi a on navíc nemá herecký talent. To je marný s ním. I image moderátora ztratil. Jeho sežraly prachy, hamižnost a angažování se do každého pořadu, který by mohl mít sledovanost. Tenhle ji neměl, ani přes řadu hostů, kteří v podstatě, spolu s ním, nevyprodukovali zhola nic. Jen tlachání o ničem a nebetyčnou trapnost. A ten přifařenej Hezucký, co má samé "hihihi hahaha" a pak se urazí jak piča při první narážce na jeho osobu, tak takový lidi taky miluju. Hodně uznám, ale tohle se fakt nedalo. Kdyby místo vysílacího času, který je vyhrazen této mrzké sračce, dali dlouhý reklamní blok, bylo by to pro mě relativně zábavné hádání, která reklama bude následovat. Takhle doporučuji hodně rychle vypnout televizi, nebo se "zmarešujete". A to byste přece určitě nechtěli. Mé hodnocení: 0%(11.10.2013)