Gándhí

Tento výpravný filmový epos oceněný osmi Oskary zobrazuje 56 let života legendárního indického vůdce, který se ve svých 79-ti letech stal obětí atentátu. Je mladým advokátem v Jižní Africe, když ho vyhostí z první třídy, přestože má platnou jízdenku. Rozhořčen tímto ponížením začne protestovat a bojovat za práva Indů a jiných utlačovaných barevné pleti. Následkem tohoto je povolán zpět domů: je ohromen bídou a tyranstvím Britů... (Mirax)

moviepill

Veľký film o veľkom človeku, ktorý celý život robil jednú chybu - veril v nenásilie... Pritom dobre vieme ako to s podstatou človeka je. Treba rozhodne vidieť viackrát. ()

route60

Ben Kingsley a jeho inkarnace v Gándiho je nádhera sledovat, krásný leč trochu zdlouhavý film Richarda Attenborougha je nejlepší životopisný film jaký kdy vznikl.100% ()

Via

Inu, kdyby o každém neobyčejném člověku byl natočen takto kvalitní snímek zobrazující jeho život, tak bych možná opravdu raději shlédla film (za sice tři hodinky), než-li četla knihu... ;) Smekám před velikánem Gándhím a děkuji tvůrcům, že se věnovali takovémuto muži a problematice. ()

tomashewk

A must-see film pro všechny, kteří navštívili, či se chystají navštívit impozantní indický subkontinent, popřípadě se o něj jiným způsobem zajímají. Všem ostatním pak bude výpravný film o člověku, jež jednou hladovkou dokázal ovlivňovat mysl několikaset miliónů lidí, připadat poněkud zdlouhavé. Všechna čest Benu Kingsleymu, který se dokázal do role vžít natolik, že by mu nikdo neuvěřil, že z tohoto koutu světa nepochází. Díky osobní zainteresovanosti v tématu hodnotím nad 90%. ()

eMeMko

Zajímavý snímek o zajímavém člověku, tak by se toto dílo dalo shrnout. Někoho by sice mohla odradit délka, ale vězte, že po shlédnutí byste jen těžko nalezly scény, které by se daly vystřihnout. Holt když žijete skoro 80 let život plný neuvěřitelných situací, byl by hřích nějakou z nich ve filmu vynechat. Herecky je to jedním slovem koncert. Ben Kingsley válí a tak můžeme při pohledu na jeho současnou kvalitativně kolísající filmografie jen smutně vzdychnout a zavzpomínat, jak mu to šlo před 35 lety. Stejně tak při pohledu na desetitisíce komparzistů, kteří snímku dodávají realističnost, jakou nelze docílit ani sebelepším CGI. Technicky je vše taktéř zvládnuto dobře, takže plný počet nedávám pouze z důvodu, že to není snímek, na který by se dalo koukat vícekrát. Na to je jeho děj dost silný. Finální hodnocení: Nikdy by mě nenapadlo, že profesor z Jurského parku je schopen natočit takovéto veledílo. ()

ANTI-frog

Byl asi chytrej, to jo, ale ne asi dost na to, aby chápal, že lidi nezmění. To byl tak naivní, nebo co? Kolikrát jsem vůbec nechápala, co to tam furt řeší. Zavřeli ho a hned ho zas pustili a vzápětí zas zavřeli a pak mu vyhověli jen, aby už konečně odjel. Bylo tam na mě stejně moc politiky:)) ()

fferdas

Výborný biografický snímek o liberálním otci indického národa Gándhím. Klidné části snímku, střídají části až nečekaně drsné. Musím také vyzdvihnout herecký výkon Bena Kingsleye, který je opravdu bravurní. Film musím doporučit i z jiného hlediska než je filmový zážitek. Vědět pár věcí o Gándhím rozhodně patří do všeobecného vzdělání. ()

miza

Skvělý životopisný film a super výkon Ben Kingsley jako Gándhí. Škoda,že je zapomenut v archívech a dlouho se neobjevil. ()

ondrach

Tenhle film je prostě nuda. Osloví ty, kteří mají rádi politiku a náboženství. Začíná to scénou, ke které se film postupně prokousává, takže člověk čeká (a těší se), až jí na konci filmu znovu uvidí, to je vše - nic víc, nic míň. ()

Džótí

Moc hezké seznámení se s životem tohoto člověka. Pro mě film nudný nebyl. Navíc mě překvapilo, že hlavní postavou je pan Kingsley. Asi ho nemám nakoukaného, že jsem ho poznala až díky odkazu na herce na csfd. :-) Tvůrcům se povedlo vybrat vzhledově velmi podobný typ Gándhímu. ()

JeffScylla

Obávám se že film je dost nepochopený stejně jako maha atma Gandhi, což některé komentáře zcela potvrzují. :( Je to smutné ale co čekali? Jak měl být film zajímavý. Měla tam proběhnou rota terminátorů, angličtí vojáci měli skákat 2m vysoko a mimochodem skopnout deset indů k zemi a z Gandhiho ženy se měl vyklubat mimozemšťan? Taky si nikdy nepustím dechovku protože mi nic nepřinese a nedá a nebude mne inspirovat. :) Tak to prostě neposlouchám. Myslím že tenhle film není vůbec o kameře a střihu a jiných serepetičkách. Jsou to jen fakta a i tak je to hooodně okleštěné protože to co se angličanům povedlo v Indii napáchat toho bylo hodně a bylo to hodně hnusný. Pravda mohlo to být ucelenější s větším záběrem. Obávám se však že by to poté nespatřilo světlo světa. :) Tohle patří podle mého soudu do zcela jiné škatulky. ()

confuoco

Film na začiatku pripomína citát Alberta Einsteina: "Generácie, ktoré prídu po nás, len ťažko uveria tomu, že niekto ako on, z mäsa a krvi, chodil po tejto plánete." Aj preto je tento veľkofilm veľmi dôležitý a stále inšpiratívny. Pôsobivá výprava. ()

Tillia

Velký problém filmu je, že není historicky věrný. Je jednostranně příznivý Gándhímu. Vynechává negativní skutečnosti s jeho životem a aktivitami spojenými. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Zemřel Richard Attenborough

Zemřel Richard Attenborough

25.08.2014

Devadesátka je požehnaný věk a právě v tolika letech nás opustil významný herec a režisér Richard Attenborough. Rodák z britského hrabství Cambridge se mohl chlubit titulem lord, mnohem víc respektu… (více)

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)