Nebe existuje

Nebo nie je výmysel

USA, 2014, 100 min

Randall Wallace

Předloha:

Todd Burpo (kniha), Lynn Vincent (kniha)

Chris Parker

Arvinder Grewal

Kostýmy:

Michael T. Boyd
  • KoRner

Ako agnostika ma celkom zaujala myšlienka a aj spracovanie nie je až také vlezdoprdelkové ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Zadrhne sa to až v rozvinutí príbehu, kde každý sa stará do toho, čo by ho vôbec nemalo trápiť. Vlastne sa tam nič poriadne neudeje a celý film tam iba behá vyškerený chlapec, dostávajúc všetkých okolo do rozpakov. Škoda, takej kočke ako Kelly Reilly som prial konečne väčšiu výzvu než len nemastnú-neslanú skoro drámu.(23.12.2014)

• kaylin

Nejsem věřící člověk a nechápu, proč je z tohohle tak velký příběh. Ano, jsou zde momenty, kdy se skutečně zdá, že ten kluk ví něco víc, než by vědět měl. Na druhou stranu je to výpověď filmu a výpověď otce malého chlapce. I když je to podle skutečné události, jsem až příliš velký skeptik, aby mě tohle ohromilo. Herecké výkony jsou fajn, kluk je skvělý a Grega mám prostě rád, ale film mě nijak nechytnul. Prostě další skvělý film pro věřící bratry a sestry.(24.7.2014)

Film se rozjíždí pomalu, ze začátku v ničem nevyniká, pro nevěřící, jako jsem i já přijde docela nudný. Přesto Coltonova cesta tam nahoru dokáže postupem času alespoň trochu zaujmout.(7.10.2014)

• Morholt

Nemám nic proti křesťanům a jejich víře a i když se jejich vyznání příčí mému racionálnímu uvažování, dokážu jejich přístup respektovat. Nicméně téměř vždy, když se snaží svou víru převést na filmové plátno, to skončí katastrofou. Stejně jako tady. Chlapeček prodělá posmrtnou zkušenost, pokecá s Ježíšem, anděly a příbuznými, vrátí se do života, poví o tom tatíkovi, shodou okolností vesnickému kazateli, tomu z toho hrábne a začne to cpát úplně všem a všude, Samozřejmě k tomu používá spoustu vzletných proslovů a chová se jako afektovaný idiot. A aby toho nebylo málo, do role jeho senzibilního synka vybrali asi to nejneschopnější dítko školkou povinné, které jeho věřící rodiče na casting přivedli. Nepředvedli se ani Greg Kinnear a Kelly Reily. Těch 10% dávám za docela příjemný, všemi barvami hrající vizuál.(19.9.2014)

Film je natočen na můj vkus velmi hezky (americky)...Kamera, nálada, situace, mi dávali pocit naděje...Co se týká obsahu, vnímám, že filmy s křesťanskou tématikou nejsou tak ani o tom přesvědčovat o křesťanské víře nevěřící, ale spíše o povzbuzení ostatních křesťanů...A tento film k nim také patří...Drama, které dává hodně otázek a málo odpovědí...V nebe věřím a věřím také v to, že někteří lidé měli tu možnost (stejně jako tento chlapec) zakusit něco, co mohu přijímat pouze vírou...Škoda, že takovou možnost nemá každý z nás...Možná trochu spoiler, ale silná scéna, kdy kluk říká mamince, že se v nebi potkal se svoji sestrou, která zemřela ještě před porodem, mi v mé situaci opravdu dává naději...A o tom nebe je: o naději a o víře...(14.7.2014)

• - Natáčení probíhalo v několika lokacích kanadské provincie Manitoba. (Terva)