Nebe existuje

Nebo nie je výmysel

USA, 2014, 100 min

Randall Wallace

Předloha:

Todd Burpo (kniha), Lynn Vincent (kniha)

Chris Parker

Dean Semler

Joe Roth

John Wright

Scénografie:

Arvinder Grewal

Kostýmy:

Michael T. Boyd

Rozpočet $12miliónovTržby USA $91,386,097Tržby Celosvetovo $101,154,422Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,231,736 //počet predaných kusov 363,388Tržby za predaj DVD v USA $9,742,331 //počet predaných kusov 582,327║ vyznie to ako klišoidná povrchná TV produkcia, kde Kinnearovi toho farárka len ťažko uveríte a následne rádoby tlápačky ani nejak zvlášť neberú, toto Randallovi Wallace nevyšlo /40%/(20.7.2014)

• puleček

WTF I just saw? Podle traileru to vypadalo na nějaké polemizování o existenci Boží/nebeské. Fakt velice zajimavé téma, které by se mohlo docela slušně rozjet, ale ten rozjezd tam prostě nepřijde. Tohleto jsem prostě a jednoduše nepochopil. Vlastně ani nevím co tím chtěli tvůrci říct. "*" je za madam Kelly Reilly, protože je to opravdu nevydaný exemplář, který by chtěl mít leckterý chlap doma. Vlastně ona byla možná ten hlavní důvod proč jsem to dokoukal do konca.(3.9.2014)

Nechodím do kostela a nevěřím v Onoho a kupodivu mě ten film oslovil a líbil se. Ovšem film ve mě vyvolal i nějakou tu pochybnost, kterou jsem si předtím nedokázal představit. Neříkám, že si přectu Bibli a začnu chodit do kostela :), každopádně to byl i pro mě jakožto nevěřícího zajímavý zážitek.(16.7.2014)

Film podle skutečné události. Pro mě jakožto věřícího je to velice zajímavý příběh. A věřím, že Colton doopravdy nebe navštívil. Důkazem je i to, že věděl o věcech, které se stali před jeho narozením a nikdo mu to nemohl říci. Je spousta lidí, kteří tvrdí, že na pokraji smrti uviděli Ježíše, že navštívili nebe. A já jim věřím. Jinak nebe existuje je i knížka, mám jí doma, ale nečetl jsem ji, raději jsem se hned podíval na film. A i přesto, že ve filmu bylo pár nudnějších pasáží, tak se mi líbil.(11.2.2016)

Krásná ukázka zbytečnosti náboženství. Boha totiž žádné nedokáže obsáhnout....a často také ani nechce... A možná je to o tom víc naslouchat dětem... "Vyříidte všem že nejsou sami..."(3.12.2015)

• - Natáčení probíhalo v několika lokacích kanadské provincie Manitoba. (Terva)