Nebe existuje

Nebo nie je výmysel

USA, 2014, 100 min

Randall Wallace

Předloha:

Todd Burpo (kniha), Lynn Vincent (kniha)

Chris Parker

Dean Semler

Joe Roth

John Wright

Scénografie:

Arvinder Grewal

Kostýmy:

Michael T. Boyd

Samozrejme sa to snaží hlavne útočiť na city, ale pri takýchto typoch filmu s tým treba dopredu rátať. Tu je však bonus že to nasilu nechce diváka rozplakať a dojať tak moc ako by sme očakávali, ale celkom príjemne a jednoducho sa to hraje s obyčajným príbehom o jednej veľmi silnej udalosti, bez ohľadu na to či ste veriaci alebo nie. Greg Kinnear je našťastie celkom dobrý herec čo nepôsobí do počtu ( na rozdiel od ostatných ) , ale zázrak sa ajtak nekonal. Určite sa to oplatí pozrieť, pretože to nie je ten typ filmu čo vám vnucuje nejakú vieru, ale skôr otvára otázky o ktorých ste možno nikdy nerozmýšľali. Kebyže to dostane lepšieho režiséra a možno dvoch, troch kvalitných hercov, tak by to mohol byť aj celkom hodnotný počin. Takto je to príjemný film pri ktorom si trochu zarozmýšľate a zároveň príjemne zarelaxujete.(21.5.2015)

• B-Boy1

40% ... V jednom momente ma to nachvíľu dostalo, ale inak je to len obyčajný prvoplánový sentimentálny náboženský blábol. A možno že by mi obsah ani tak nevadil, nebyť toho do-oči-bijúceho spracovania.(27.6.2015)

• KoRner

Ako agnostika ma celkom zaujala myšlienka a aj spracovanie nie je až také vlezdoprdelkové ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Zadrhne sa to až v rozvinutí príbehu, kde každý sa stará do toho, čo by ho vôbec nemalo trápiť. Vlastne sa tam nič poriadne neudeje a celý film tam iba behá vyškerený chlapec, dostávajúc všetkých okolo do rozpakov. Škoda, takej kočke ako Kelly Reilly som prial konečne väčšiu výzvu než len nemastnú-neslanú skoro drámu.(23.12.2014)

50%.(18.1.2015)

Přišlo mi trochu líto, že to není zpracované spíše více do hloubky - třeba sezbírané ty střípky do nějakého jednolitého vyprávění... že je tam namíchaná i situace např s financemi, která pro děj nebyla podstatná a neměla ani žádné rozuzlení... Ale jinak příjemné na zamyšlení a na shlédnutí. TIPseznam dalších křesťanských filmů.(14.8.2014)