Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (CinemArt)

Mr.KarlAdler

Jo, tak vznikl další adept na filmové ceny. Oscar pro Radmaynea, pokud k němu dojde, bude na podobné úrovni jako ten předloňský pro Day-Lewise za Lincolna. Obdivuhodně sice napodobuje a transformuje svoje tělo k nerozeznání od předlohy, ale k dispozici jsou určitě uhrančivější výkony (Gyllenhaal nemá za Slídila ani nominaci). Teorie všeho je spíš teorií ničeho. Zobrazuje v podstatě jenom emotivní milníky Hawkingova života, které podává co nejslzopudnější formou. Asi za to může předloha a určitě zacílení filmu. Výhodou sice je zajímavý pohled na Stephena samotného - vtipný chlapík, navíc génius, s ním bych šel určitě na pivo. Jenže tohle může kdekomu dojít z rozhovorů nebo videí na internetu. Nabídnout ucelenější pohled na význam jeho celoživotní práce (to ona ho drží při životě) se trestuhodně nedaří. Po první hodině se podklady zdají vyčerpané a není co zajímavého ještě nabídnout (než chronologicky dovyprávět). Televizní Hawking, nelineárně zpracovaný, dává Teorii všeho na frak skutečně v mnoha směrech. ()

Autogram

Že sa dá zbaliť dievča na rovnicu, to som netušil, ale určite sa to dá, inak by nemohol vzniknúť tento film. Ako film ani nie je filmársky výnimočný, takým ho robí osobnosť hlavnej postavy. Čím všetkým musel prejsť, ako sa jeho život menil k horšiemu, a možno iba my, ktorí nie sme iní, to tak vnímame. Životopis je to skôr o jeho manželke Jane, ktorá sa o neho starala tak oddane, že mu našla až príliš dobrú opatrovateľku. A úplná oddanosť je to najsilnejšie, čo si z filmu odnášam. –––– A co uctívají kosmologové? Jedinou sjednocující rovnici, která objasní všechno ve vesmíru. –––– Každý jsme jiný. Jakkoli zlý může vypadat život, vždy existuje něco, co můžete dělat a také v tom uspět. Dokud existuje život, existuje i naděje. ()

Roseinka

Film o člověku, kterýho nesmírně obdivuju - jeho životní postoj, inteligenci, smysl pro humor a hlavně sílu. Moc jsem se na to těšila a dostala jsem to, co jsem očekávala. Romantický film o tragickém a přitom šťastném životě největšího génia na světě. Protože kde je život, tam je i naděje.... Představitel Stephena si Oscara fakt zasloužil, měla jsem pocit, že se dívám přímo na fyzika a ne na herce. U traileru jsem brečela víc než u filmu, to asi proto, že do něj dali všechny nejdojemnější scény. Ale i tak jsem se neubránila slzám v průběhu. Doufám, že Stephen ještě stihne přijít na tu jedinou pravou teorii, která vysvětlí vše. 8/10 ()

greetchen

Uronila slzu, zasmála se, zasnila se, vychutnala si velký lidský příběh a naplnila přesně to, co od takového bijáku čekáte. ()

šerminator

Čekal jsem alespoňněco jako Čistá duše s Russlem, ale toto je klasický romantický film, kterých už bylo natočeno něurekum. Byť je to o velmi zajímavém vědci, tak zas tolik zajímavé mi to prostě nepřišlo. Ok, chápu že věda zde nemohla mít příliš prostoru, páč by na to poté nechodilo milión lidí do kin, ale i životní zvraty nebyly nějak extra dramatické. Věda se scvrkla na "hrášek je kvantová fyzika a brambory jsou teorie reltivity" a romantika stejně tak při manželské krizi na "co naděláš...". Ale tanto film je také vcelku místy ftipný a herec hlavní role je neuvěřitleně podobný originálu. Takhle zahrát invalidu jsem neviděl od D.D.Lewise - Moje levá noha. ()

Ravi

Muž, který pozbyl toho, co mnozí mají, ale který má stále mnoho, co ostatní postrádají. Hawking je ikonou trvající v čase nejen na poli fyziky, ale také jako příklad silné vůle a úcty k daru života. Příběh je silný a Redmayne zvládl roli opravdu skvěle, před jeho výkonem klobouk dolů. Životopisný snímek po filmařské stránce bohužel trpí občasnou ztrátou nitě v druhé půli, čímž je film znatelně nevyvážený. Ale závěrečné Hawkingovo shrnutí u fontány udělalo krásnou emocionálně silnou tečku. 80% = 4/5 ()

wenca

Je to sice strašně sladký, na mě až moc, ale je jasné že je to účel, takže na hodnocení neuberu. Film osvětluje život Stephena Hawkinga v dobře zmáknutém filmu pro romantiky. Občas neuškodí se na něco takového podívat. ()

blackJag

Jako se dívat na Hawkingovo home-video. Výborně zahrané (logicky především Redmaynem, s kterým to celé stojí a padá) a slušně natočené. 80% ()

Pedross800

No tak asi ne vše bylo tak idylické a krásné, ovšem ta síla lásky, sebeobětování a pochopení stejně jako odhodlání a víry je tak nakažlivá, až je ten film fakt nádherný a snad i inspirativní. Vzít si za manžela někoho s takovou diagnozou a jít s ním do dětí....to opravdu od té Janči chtělo velkou kuráž a velkou lásku.....a asi že to stěží chápu a v skrytu duše možná tiše závidím, tak mě to jaksi dojalo a nemůžu to dostat z hlavy a to mě sere. Jo a ještě Felicity Jones byla taky výborná! Eddieho netřeba zmiňovat. ()

Almásy

taký ten poctivý čiernobiely životopis pri ktorom sa dobre vyplačete. a na to o kom je to príbeh je to teda veľká škoda ()

jefff

Hodně povedené. Hlavně herecký výkon Eddieho Redmayna je nadpozemský. Oscara si zasloužil letos více než kdo jiný. Film má spád, je zajímavý, i když ne nějak zvlášť objevný. K dokonalosti mu chybělo snad jen větší přiblížení Hawkingovo práce, které zde bylo opravdu nastíněno jen okrajově a životopis tak působil dojmem, že Hawking je spíš celebrita než jeden z největších mozků světa. ()

milancecil

272. Čas versus věčnost, prostor versus nekonečnost, jen přeměna všeho bez ustání, jen následky jež příčiny pohání, bez ustání, bez ustání, jen střídání, neklid, kolísání, čas jako bludná smyšlenka jež lidské konání až k zuřivému běsnění dohání, jen stále změna se mění ve změnu, tu jedinou v kosmu směnitelnou měnu, tak mocně fascinující je projevení tvořivé boží přítomnosti ve všem a všude, Stephen Hawking, muž těžce tělesně postižený svými vlastními chorými myšlenkami a jeho žena, opravdová, ne jen pomyslná opora, mimořádná bytost, díky jejíž lásce a péči žil, i když podle nepříznivých lékařských prognóz žít neměl, posilován její každodenní přítomností, projevy lidskosti, s úctou, s ohledy, soucitem, film jako obrovská pocta síle a moci víry člověka, nádherné, povzbuzující a posilující dílo, po filmu Čistá duše, další žánrový skvost, díky!!! ()

Trapper33

Eddie Redmayne předvedl geniální výkon. Už dlouho jsem nebyl někým tak unesen. Líbili se mi i ostatní postavy, ale co filmu nakonec ubírá je jeho přeslazenost. Vlastně i když se děje něco špatného, tak se to vždy vyřeší s úsměvem a v pohodě. Velká škoda, mohlo to dopadnout ještě lépe! ()

upson

Eddie Redmayne se brilantně převtělil do pana Hawkinga. Jeho herecký výkon z filmu dělá mnohem víc, než ve skutečnosti je. 80% ()

Babous

Brilantní výkon Eddieho Redmayna, který si tímhle filmem upevňuje pozici jednoho z nejlepších mladých herců současnosti. Bylo celkem zajímavé podívat se na život Stephena Hawkinga i z jiného úhlu - z pohledu jeho manželky (upřímně jsem ani nevěděl, že byl ženatý, ani že má děti). Konec, který jeho život přehrál pozpátku, mě dostal, přiznávám. Ale mám pocit, že to až příliš hraje na city. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)