V srdci moře

In the Heart of the Sea

V srdci mora

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický

USA, 2015, 121 min

Nebýt útrapného zeleného (nebo modrého) pozadí, možná bych šel na čtyři. Chápu, že to jinak asi natočit nešlo, ale ty digiorgie tomu vážně dost ubírají.(28.11.2015)

Ta digitální velryba byla skvělá a záběry na moře v různých stavech (bouře, západ slunce, východ slunce, hořící olej na hladině) taktéž. A to je tak všechno. Jinak se neodehraje celkem nic, kromě strastiplné cesty party ztroskotanců k pevnině, s nakousnutým, ale nijak zásadním tématem kanibalismu. Až se člověk na konci zdráhá uvěřit, že to vážně bylo všechno. Z herců mě výrazně nenadchnul nikdo, jenom první půlku filmu jsem si myslela, že Benjamin Walker je Jamie Dornan, což nebyl. Mělo tam bejt aspoň víc záběrů na tu super velrybu, který jsem na rozdíl od čím dál vousatějších = zaměnitelnějších námořníků fandila.(20.2.2016)

Velký film, který je řemeslně dobře zvládnutý. To je taková záruka od Rona Howarda. Prvně jsem se trochu obával Hemswortha, nemám ho tolik v lásce, ale jak se ukázalo, na tuto roli se dost hodil. Celkově film nabízí velice dobré obsazení, říznuté mladými hereckými nadějemi s těmi již prověřenými. A tak se vyplavíte na moře společně se sympatickou posádkou. Nechybí akce ani napětí, ovšem film ničím nevybočuje ani nepřekvapí a pluje přesně podle určeného kurzu. A tak se bohužel posouvá hodnotou níže, než jemu podobné. Sám bych asi snesl delší stopáž a větší syrovost.(6.12.2015)

Člověk čeká mnohem více napínavých scén s Moby Dickem. Místo toho dostává jen zcela standardní mořské drámo, ve kterém je zajímavých, charismatických postav jako šafránu. Hodně rušivě působí animace, celkově vidím v digitálních tricích někdy problém dnešních filmů, které pak mohou být líne podávat zajímavé příběhy. Master and Commander se rozhodně nekoná. 60%(29.2.2016)

Filmy Rona Howarda jsou zárukou skvělé podívané a jinak tomu nebylo ani tady. Krásně výpravné, skvěle obsazené a dobře napsané. Efekty a kulisy působily slušným dojmem - ačkoli bylo zapotřebí hodně zeleného plátna, ale i tak se na to vážně dobře koukalo. Prolínání dvou časových linií, které se doplňovaly, bylo provedeno na výbornou a člověk se i trochu přiučil literatuře a dění v 19. století. A protože mě hrozně baví stará námořní tématika, tak jsem si film fakt užil. Čest, hrdost, bohatství a sláva versus smrt a utrpení - tak by se to dalo shrnout. Kdyby Howard před tímhle nenatočil Rivaly, dal bych pět, takhle jsou to pěkný čtyři.(8.12.2015)

• Tom Holland