V srdci moře

In the Heart of the Sea

V srdci mora

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický

USA, 2015, 121 min

Člověk čeká mnohem více napínavých scén s Moby Dickem. Místo toho dostává jen zcela standardní mořské drámo, ve kterém je zajímavých, charismatických postav jako šafránu. Hodně rušivě působí animace, celkově vidím v digitálních tricích někdy problém dnešních filmů, které pak mohou být líne podávat zajímavé příběhy. Master and Commander se rozhodně nekoná. 60%(29.2.2016)

Moc pěkné, jak to vlastně všechno bylo... Kdo je dávný mořský netvor, který mstí křivdy lidí na obyvatelích moře.??(29.3.2016)

Výprava velrybářská émerická potopila se, protože oni jeli na velryby a ne na mrože... Klišé, klišé a zase klišé. Doufal jsem v hutnej survival, ale už trailery mě zrovna neuchvátili, takže proč hrotit kino, když tu máme opět požehnanou zimní sezonu dvd screenerů. Nakonec to dopadlo plus mínus jak jsem čekal, ne úplně zle, ale ani nijak světoborně. Hutnej survival se nekoná. Půlhodinovej rozjezd takřka o ničem, postavy nezajímavý do jedný. Neschopnej kapitán bez respektu a jedna pomstychtivá špatně udělaná cgi velryba, která není prakticky vůbec na scéně. Ovšem co jí chybí do provedení to tvůrci dohnali dokonalou AI. Fakt nekecám! Ok já neříkám, že velryba nemůže bejt natolik chytrá, aby se nemohla chtít pomstít, ale určitě nebude přeživší ze ztroskotaný lodi honit přes půlku oceánu, aby je sejmula po 40 dnech na moři a pak se ještě jednou vrátila za dalších 30 dnů a proplula okolo v jakémsi testu důvěry, jestli ji sejmou nebo ne. To fakt nesežeru. Jinak to není natočené úplně zle, ale Howard už dokázal rozhodně spunktovat i lepší kousky. Tohle je čistý průměr víc ani náhodou.55%(20.1.2016)

Pravdou je, že Melvillove spracovanie románu Bielej veľryby má v sebe hlbší dosah, táto "predloha" je príbehovo rozpačitá, lebo mnohé motívy ( konflikt kapitána a prvého dostojníka ) vyšumia do stratena. Napriek tomu sa na film dobre pozerá, obrazovo je dokonalý, kamera si to užíva, samotná kostra príbehu je v poriadku a má potrebné napatie. Príjemná oddychovka.(10.4.2016)

Skvělá podívaná o tom, jak těžký život měli velrybáři a čím vším si museli projít, aby uživili rodinu. Film stojí a padá s výkony herců a s celkovou atmosférou. Obojí bylo nad očekávání. Celý vzhled filmu je unikátní a ten žlutý filtr mě neskutečně bavil. Nicméně Hemsworth je tím, kdo táhne celý film. Ten chlap má tolik charisma, že by na té loďce mohl blouznit celý film sám a já bych na to šla stejně tak. Ne, není to revoluční film, ale je to právě ten tip filmů, který mi v dnešní době chybí. Historický film s lidským příbehem o přežití, který 120 minut bez přestávky baví, dojme a nechá vás toužit po tom, aby byl ještě o hodinu delší. 7,5/10(7.12.2015)