V srdci moře

V srdci mora

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický

USA, 2015, 121 min

Fandil jsem velrybě.(7.6.2016)

Moc pěkné, jak to vlastně všechno bylo... Kdo je dávný mořský netvor, který mstí křivdy lidí na obyvatelích moře.??(29.3.2016)

Snaha bola, ale Kon-Tiki Howarda a spol válcuje úplne na všetkých frontoch. Vizuál je vyslovene špatný, toto muselo gradovať nejaké šeroslepé decko. Na druhú stranu slušné tempo a herci tie dve hodinky celkom spláchnu, takže prúser sa nekoná. Každopade lowcostovy bullseye ala Rush sa žiaľ nekona. Škoda. 65%(2.3.2016)

Copak film, ten byl tak nějak podle očekávání. Kluci se rozjeli na moře a kdo se jmenoval Hemsworth, ten měl šanci se i vrátit. Laškovali s rybkama, škádlili se i mezi sebou, pečovali o necky anebo bojovali s dvoudenním zpožděním hned druhý den plavby. Mnohem důležitější věci se ovšem začaly dít až s nástupem titulků, když spustil Chorál bílé velryby. Tak niternou hudbu jsem v kině neslyšel od dob Gran Torina, a to si pište, že jsem tam mezitím párkrát zašel. Jestliže byli kluci dvě hoďky v srdci moře, tak film se díky těmhle pěti minutám dostal do srdce Pepince a seňor Baňos do mojí topky. Uklizečka si mě pak spletla s poutačem, jak zařezaně jsem seděl v křesle. Ale jinak jako samozřejmě, zelený plátno, no správně jste to poznali...(23.12.2015)

Tento príbeh mam celkom rád, takže som sa aj tešil, že sa zas pozriem na bielu veľrybu. Ron Howard obsadil do hlavnej úlohy Jamsa Hunta z Rivalov a aj keď tento krát taký rýchly za kormidlom nie je, nebola to zlá volba. Musím sa hneď na úvod priznať, že ma strašne sklamal záver filmu. Celý film to bolo tak super rozbehnuté, začalo to fajn historkou o bielej veľrybe, v úvode sme sa nadýchali trošku dobovej atmosféry Anglicka a neskôr sme sa dostali na more, zo všetkou parádou a s modro zeleným filtrom za chrbtom. A potom to prišlo. Ryba ukradla Hemsworthovi nie len loď a kormidlo, ale v závere na mori aj vietor s plachiet, pretože tak naťahovaný záver bol skutočne na škodu. 80% - 4*(29.3.2016)