poster

V srdci moře

 • USA

  In the Heart of the Sea

 • Slovensko

  V srdci mora

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický

USA, 2015, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ***

  Člověk čeká mnohem více napínavých scén s Moby Dickem. Místo toho dostává jen zcela standardní mořské drámo, ve kterém je zajímavých, charismatických postav jako šafránu. Hodně rušivě působí animace, celkově vidím v digitálních tricích někdy problém dnešních filmů, které pak mohou být líne podávat zajímavé příběhy. Master and Commander se rozhodně nekoná. 60%(29.2.2016)

 • T2
  ****

  Rozpočet $100miliónovTržby USA $25,020,758Tržby Celosvetovo $93,820,758Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ tak nakoniec nadmieru zvládnuté, hlavne keď ukážka bola dosť strašiak lebo to vypadalo v nej všetko až moc digitálne, nuž ide hlavne o to či si obľúbite kamerový filter Rona Howarda (podobný z jeho predchádzajúcim filmom Rivali), pokiaľ áno, tak Vás film uchváti a tie triky sa v ňom schovajú, zapadnú, možno miestami sú tie zábery dosť urýchlené až neprehľadné čo sa týka akcie, či dokonca rýchly skok v plynulosti scén ale prevažne ide o dosť prehľadný a dravý prístup, keď sa ide v dráhe akcie, či už útok Moby Dicka alebo silnej búrky, tak to má silný atmosférický nádych až prechádzajú po chrbte zimomriavky, nádych filmu ide skôr v drsnej rovine, čo sa týka živočíšnej likvidácie pre prežitie alebo pre zárobok, takže máme tu krvavé scény, rýpanie sa vo veľrybe a dosť sa tu hovorí o krutostiach, takže jemnejším povahám tento film nemusí zrovna chutiť, celkovo vystavenie príbehu išlo smerom na istotu a typovo vsadil na schému Cameronovho Titanicu, čo bolo v pohode, malo to emočný náboj, herci na čele Chrisom Hemsworthom to dobre tiahli, jedine mi bolo ľúto Cilliana Murphyho ten bol nevyužitý, škoda, 3D efekt potešil, jeden z tých lepších a žblnkajúce more pod nosom urobilo s filmu ešte o kus lepší zážitok /videl v kine 3D verziu: 80%/(6.12.2015)

 • Isherwood
  **

  Digitální moře, famózně rozpohybovaná kamera a nuloví hrdinové. První půlku to ještě oddře Howardova sebejistá zručnost, ale tu druhou, kdy se vlny uklidní, provází jeho tradiční bolest – nulová vášeň. Postavy promlouvají zpoza umělých plnovousů a oteklých rtů, ale citově si vás zaháčkuje líp i nebohý kytovec. Fail. 2 a ½. PS: Ten digi vizuál je ultimátní prasárna, která vám vypálí rohovku.(4.3.2016)

 • Malarkey
  ***

  Problém tohoto filmu je, že ho má na svědomí Ron Howard. Takže ještě předtím, než jsem film vůbec pustil, jsem už očekával filmovou kvalitu. Té jsem se vlastně koneckonců i dostal. Horší to bylo s příběhem, který vlastně vypráví o tom, jak lidi ničí přírodu a příroda, jelikož má možnost, jim to plnou palbou vrací. Takže nejenom, že jsem vůči té velrybě necítil zášť, ale i ti rybáři ve mně nevyvolali vůbec žádné emoce. A to ani v momentě, kdy po měsíci uprostřed oceánu dlouze a hnusně umírali na zbytků lodě. Ron je ale pan režisér a tak i přesto přichystal pár nezapomenutelných scén a kvalitních momentů, které nelze přehlédnout. Pořád ale příběh, a s ním spojené emoce, srazily film na průměr, čímž dokazuje, jak snadno příběh, jinak kvalitní film, dokáže ovlivnit.(1.6.2016)

 • Vančura
  ****

  Některé momenty jsou neuvěřitelné (lezení do nitra mrtvé velryby, chrlení krve, záběry z výšky a pod hladinou taky super) a celkově mě film hodně bavil, proto nakonec za mě relativně velkorysé 4 hvězdy, i když 3 by asi byly adekvátnější. Hodně se mi líbila hudba a kamera (i když ve filmu je na můj vkus nějak moc detailních záběrů na tváře herců), a rozhodně to je film, která má v sobě hodně divácké atraktivity. Naopak mě totálně nebavila ta přehlídka námořnických výrazů pro nejrůznější plachty apod. - tvůrci si podle všeho museli dát značnou práci s tím zjistit si, jak se co tehdy na lodi jmenovalo a jak se taková loď vůbec řídila, ale ve filmu to v konečném důsledku nemá žádný význam, a kdyby se celé to překomplikované vyplouvání na moře omezilo na lakonický rozkaz "napnout plachty", vyšlo by to úplně nastejno (čímž je mj. řečeno, že by ten film klidně mohl být o 20-30 minut kratší). Vyloženě problém ale mám s tím, že mi ten film v podstatě říká, že bych měl sympatizovat s chlapíky, kteří vyráželi na moře vraždit ty velkolepé tvory, aby - jen považte! - se jejich tuk následně mohl spálit v pouličních lampách. Tak jako tolikrát předtím, člověk se neubrání úžasu nad tím, jakými cestami se občas ubírala západní modernita (resp. to, čemu 19. století honosně říkalo "pokrok"), a co předcházelo dnešnímu světu. Film je tak zajímavý i jaksi z "osvětového" důvodu, byť sledovat všechnu tu velrybářskou řezničinu není pro citlivější duše nic příjemného - dokonce by se se nebylo možné divit, kdyby někdo těm námořníkům jejich utrpení přál - "dobře jim tak, to mají za ty sudy velrybího oleje". Vzato kolem a kolem, pokud jsem si z tohoto filmu něco odnesl, je to chuť bezprostředně po opuštění kina oprášit z knihovny Melvilla a znovu si ho přečíst - některé věci bych teď asi viděl jinýma očima.(3.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace