Rudý labyrint

Red Corner

Červený labyrint

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 122 min

Patřím k těm, kterým se film líbil. A světe div se, líbil se mi dabing. Stejně jako v určitých pasážích hrdina netušil, co Číňani říkají, netušil to ani divák a to mi vyhovovalo. Čeština by mě v tomhle případě rušila. Jediné, co mi moc nesedlo byl ten srdceryvný závěr. Ten tam být nemusel. :^)(11.4.2014)

Prestižní americký právník přijíždí pracovně do Číny a po strávené noci s místní ženou je druhý den ráno její tělo nalezeno mrtvé. Vraždu nemohl spáchat nikdo jiný než právě ten, který s ní strávil poslední hodiny před smrtí. Právník je odsouzen nekompromisním soudem a v cestě za úspěšnou obhajobou mu také brání jazyková bariéra a především zcela jiný právní systém než na který je zvyklý ze své svobodné země. Vypjaté drama nachází oporu ve vynikajícím Richardu Gerovi, který do své ohrožené postavy právníka vtisknul až nečekanou uvěřitelnost a pocit beznaděje zahrál nebývale přesvědčivě. Jeho výslechy před soudem se neobejdou bez napětí a pro mě to byl takový malý vrchol filmu. Když se to drželo v intencích manipulace a hrátek s divákem bylo to skvělé, ale když se pak film posunul do akční roviny spojené s právníkovým úprkem po střechách začalo to být přehnané a méně pravděpodobné. Film postupem času poměrně ztrácel ze svého počátečního neotřelého kreditu a sklouzával ke schematickým polohám, kterým se v počátečních fázích tolik vzpíral. Skvělý Gere, nepříliš časté prostředí komunistické Číny a nějaké to napětí jsou hlavní devizou tohoto filmu. 60%(7.6.2012)

Docela fajnový thriller. První půlka byla výborná, ale od té chvíle jak Gere dorazil na ambasádu se z toho stala neuvěřitelná slátanina, která má málodobrých momentů, samozřejmě vyjma konce u soudu. A taky je škoda, že některé rozhovory mezi číňanama nebyly přeloženy, protože věřím tomu, že byly přinejmenším hodně důležité. 55%(19.4.2008)

zisk v čr : $? návštěvnost : 14,063(1.3.2008)

A mě se to zrovna líbilo. A navíc tam hraje Bai Ling.(20.11.2005)