Rudý labyrint

Red Corner

Červený labyrint

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 122 min

Neobyčejně dobrý thriller znázorňující zaostalý politický systém Číny, který se promítá i do tamějšího soudnictví. Zápletka se zdá být dobře propracovaná, ale scénář zas až tak ne. Herecké obsazení bylo taky fajn. Richard Gere předvádí jeden ze svých lepších výkonů a svou roli zvádl v rámci svých možností znamenitě. I jeho obhájkyně v podání Ling Bai na mě udělala velký dojem. Když tak přemýšlím, nevzpomínám si, že by mi na tomto filmu něco vadilo. Možná jen, že se film v určitých částech trochu vleče a místy je to trošku přitažené za vlasy, ale čert to vem. A nepatrně mi vadila místy pochmurná a nevýrazná kamera, ale to byl asi účel jak navodit tu správnou atmosféru. Na Rudý labyrint určitě nezapomenu...(16.12.2007)

• Violeta

To jsem snad ve filmu ještě neviděla - tvůrci prokázali neuvěřitelný talent zvrtnout každou relativně dobře vyhrocenou situaci do příšernýho patosu. Vrtáci. Přicházelo to krásně ve vlnách, s naprostou pravidelností. Jako u móře, parádička..(16.4.2008)

A mě se to zrovna líbilo. A navíc tam hraje Bai Ling.(20.11.2005)

Nejedná se o žádný zázrak, ale ani o žádný propadák. Režisér se snaží světu něco sdělit a daří se mu to jen okrajově. Evidentně si však ukousl příliš velké sousto, které poměrně dlouho rozžvýkává, až jsem se občas nudil. Richard Gere je zde trochu mimo svůj záběr romantických starých mládenců a tady jsem mu jeho roli nežral tak jako třeba v Šakalovi. Jeho postavě jsem nevěřil snad ani slovo. Nutno podotknout, že režisér ani scénárista mu moc nepomohli. Oba se zaměřili na celkový výsledek než aby brali ohled na jednotlivé aspekty filmu. Takhle je Rudý labyrint jen prázdným výkřikem do světa, který chce na něco důležitého upozornit, ale zoufale se mu to nedaří. Jako film průměr, jako film s poselstvím hrůza.(16.11.2008)

Tak špatný to zas není, ale Půlnoční expres už asi nikdo nezdolá!(20.8.2002)