Snímek Muži, ženy a děti sleduje příběh skupiny středoškoláků a jejich rodičů, kteří se v době všudypřítomného internetu snaží zorientovat v měnících se vztazích, komunikaci, milostném životě i v tom, co si o sobě samých vlastně myslet. Film tematizuje sociální fenomény dneška, jako jsou videoherní kultura, anorexie, nevěra, honba za slávou a šíření nezákonného obsahu na internetu. Všechny postavy i jejich vztahy procházejí různými zkouškami a divákům se tak předestírá pestrá škála možností a cest, jimiž se lidé ve svých životech ubírají. Ať už jsou jejich zásadní rozhodnutí slibná nebo tragická, jedno je jisté - nikdo není v tomto roztodivném virtuálním světě imunní vůči obrovským sociálním změnám, které přicházejí díky neustálému používání telefonů, tabletů či počítačů. (HBO Europe)

VvV14

Aktuální problémy? A bude hůř.... Dnes mi bylo řečeno, že by děti měly mít skutečně přístup na internet omezenější, ale zde je dobře vidět, že i dospělí mohou mít velký problém. Nejde o zápletku rodinné krize Sandlera (to je taková vedlejší linka). Ale ty ostatní příběhy? Naprosto reálně si dokážu představit, že někdo takové věci opravdu prožívá a řeší. Dle mého názoru, jde o velmi povedený náhled na pár závažných problémů dnešní doby. Vážné téma je dobře zpracováno, zahráno a tím pádem nenudí. Naopak. Není jediný důvod, proč neudělit 5*. ()

liberita

Vynikajúci film, ktorý nepustí od prvého záberu až do záverečných titulkov. Môže za to predovšetkým kvalitný scenár s uveriteľnými a reálnymi postavami, vďaka čomu sa do ich kože možno ľahko vžiť. Aj po hereckej stránke je Men, women & children veľmi dobre zvládnuté dielo, pričom svojím výkonom zaujme hlavne Ansel Elgort a bolo fajn vidieť Adama Sandlera v inej než jeho klasickej komediálnej polohe. Jennifer Garner som navyše ešte predtým v tak opovrhnutia hodnej postave stalker matky nevidela. Hoci sa vynára spojitosť s tematicky podobným Disconnect, osobne som toho názoru, že film Jasona Reitmana vám v pamäti zostane dlhšie. A dúfam, že režisér Juno a Lietam v tom nám v budúcnosti prinesie aj ďalšie podobne zaujímavé a unikátne kúsky. ()

papadoce

Sledujeme niekoľko príbehov, väčšinou pomerne psychicky nie úplne vyrovnaných jedincov, ktorí buďto podľahli tlaku doby alebo biede vlastných nezvládnutých životov. Chápem miestnych užívateľov, ktorí to zhejtujú, lebo s podobným materiálom vo svojom živote problém nemajú alebo to majú plne pod kontrolou. Myslím, že nemajú pravdu a že zhejtovať niečo len preto, lebo ich podobné neťaží, nie je práve prejav vyspelosti či dokonca rozumovej dospelosti. Tieto problémy tu sú. Bojujú s nimi viac či menej rodiny, osamelí jedinci, mladí aj starší, dievčatá, či chlapci. Reitman nám ukazuje temnú stránku mobilov a internetu, ale v prvom rade komplikovanosť vzťahov samotných a to v každom veku. Podľa mňa nevraví, že pozitíva netu neexistujú. Len sa na nich nezameriava. V istom veku, či dokonca v neúspešnom období života, sa môže jednať o docela zničujúce faktory akým sú sociálne siete, komunikácia cez mobil, či internet ako taký. Ak sa ku tomu pridá problém v intímnom živote, je to docela prúser. Z pohľadu rodičov sledujeme tiež niekoľko osudov, v ktorých riešia “veci” po svojom. Režisér nám zámerne ukazuje konania, ktoré nie sú úplne správne, ale tiež podliehajú zúfalému stavu toho či onoho jedinca. No sú hlavne ľudské. Nie je to ľahké. A rozprávačka mi do celého príbehu sadne úplne dokonale. Dáva tomu hlavu a pätu a nenechá diváka hádať, kde teraz sme a o čo ide. Celkovo má taký film rozhodne svoj zmysel a vôbec nemusíme hovoriť iba o Američanoch ako tu viacerí hejtujú v komentoch. Toto je problém doby. Veľmi reálny. Inšpiratívne. Vzťahy sú komplikované, ale vo výsledku je najdôležitejší aj tak len sex. Ak ten funguje na výbornú, zachránite aj takmer stratené. Ak nefunguje, láska vás nezachráni. Ozajstnú šancu zostať spolu majú tí, ktorí to skombinujú. Film o živote. Nejednom. ()

IvonaK

Kdo má rád filmy o tématice chatování přes internet a zároveň vidět mnoho lidských napjatých vztahů, tak mohu vřele doporučit. Nahlédnete do psychiky dětí které mají různé představy o životě a zoufalé rodiče kteří si myslí že když tlačí na pilu že je to vždy jenom správné. Takové filmy já miluji a jak to dopadne? Nechte se překvapit. :-) Ale komedie to určitě není. Je to skutečný život. ()

Amonasr

Zpočátku mě film moc nebavil s těmi všemi chaty a smskami, přišlo mi to zbytečné a zavádějící. Postupně ale, jak se začalo rýsovat, že půjde hlavně o propletenec mezilidských a mezigeneračních vztahů, jsem mu začal přicházet na chuť. Ta mezilidská témata jsou vlastně pořád stejná, jen narážejí na trochu jiná nebezpečí s tím, jak se mění komunikační prostředí. A to se myslím podařilo dobře vystihnout. Jen ten závěrečný americký patos, byť  naštěstí ještě poměrně uměřený, byl už tak nějak zbytečně doslovný. ()

Kreins

Film je umelceké dielo na plátne. Obraz moze byt odrazom reality alebo moze mat vyrazné krikľavé farby, môžete naň namaľovať zaužívané postupy, alebo niekoho šokovať úplne odlišným prístupom. A takýto je aj tento film - preafektovaný, prehnaný ale zároveň aj reálny. Veď ako inak urobiť silný príbeh zo všedného života z našej prítomnosti ak nie tak, aby sme zohľadnili tie najhoršie možné scenáre. V konečnom dôsledku je to ale happy end, pretože akos a hovorí "všetko zlé je na niečo dobré, každý robí chyby, sme na svete toľko krát kýms a nenaučíme ako to má byt a nakoniec život je matematická rovnica, neustále sa opakujúci fragment, sinus kosínus... Tento film si určite nebudem pamatať ale zapadol do mojej momentálnej nálady. Ďaľšia generácia už asi nebude šokovaná z toho ako mobil, internet at´d ovplyvňujú naše žitie - pretože to bude pre nich úplne normálne... ako napr. každé ráno východ slnka. ()

vitac.

Na film se mi pěkně koukalo, příjmně plynul... Počkat, vždyť co se tam lidem dělo nebylo mnohdy vůbec, ale vůbec pěkné a příjemné! Takže to asi není úplně dobře:) Ale je to tak. Nejspíš za to mohla i vypravěčka, která mi film stahovala až příliš směrem k dokumentu a zvyšovala odstup od postav. A její závěrečné slovo definitivně překlopilo jazýček vah směrem dolů na tři hvězdičky. Nebudu se pouštět do sebemrskačských nářků o stavu západní civilizace, naopak, díky za ni a máme být na co hrdí. Je mezi námi mnoho racionálně smýšlejících lidí, kteří žijí kvalitní životy nikoliv naší technické vyspělosti navzdory, ale právě s jejím výrazným přispěním. (A ti ostatní mají aspoň v nebývalém množství co jíst, pít a kam složit hlavu...) MW&C si pravda všímá spíš těch, kteří své životy nezvládají a to ještě až do extrémních konců. Dělá to dobře, se sympatickým obsazením, s dostatkem času o tématu přemýšlet a třeba se i poučit. ()

Bendiys

Scenar je napsan zdanlive jednoduse a povrchne. Bez vetsich sentimentalit vystihuje hlavni myslenky ve sve banalni nahote. Moderni technologie ovlivnuji nase zivoty (bez internetu, socialnich siti a mobilniho telefonu se uz dnes obejde malokdo), ale osobni problemy jako hledani sve identity a potreb v zivote zustavaji po desetileti stejne. Nic noveho, ale...Jednotlive pribehy do sebe zapadaji, film je odtazity, ale pritom pravdivy, ze upouta pozornost. Je natocen a setrihan tak, ze divakovi nic nasilne nevnucuje, ani explicitne nemoralizuje, jen poukazuje, jak to zkratka je. / Zaber, kdy jeden z hlavnich protagonisu jde halou plnou lidi, kteri jsou zahledeni do svych mobilu, vypovida o mnohem. Toto je realita, ve ktere zijeme. ()

gicous

Nevlastním(?) účet na neexistující věci jménem Facebook nebo něčem podobném. E-mail také moc nekontroluju a tak mým jediným hříchem vůči komunikaci tváří v tvář zůstává CSFD. Tím pádem na mě Men,Women and Children zapůsobily jako svěží vánek ve vyprahlé poušti, neboť v podstatě vyjádřily všechny negativní pocity, které v sobě vůči novým kanalům mezilidské komunikace zastávám. Reitmanovi se podařilo vykreslit základní nebezpečí, jimiž tyto nové média ovlivňují a působí na lidskou osobnost a mezilidské vztahy. Zároveň si dokázal zachovat citlivý přístup směrem k postavám a jejich existenčním problémům. Vše doplnil hezkou vizuální stránkou a slušným soundtrackem. Ve srovnání s velice podobně laděným Disconnect, který se mi přeci jenom líbil více, ale nemá takové dějové tempo, jenž by dokázalo strhnout k většímu diváckému prožitku. Přesto by tohle drama vaši pozornosti uniknout nemělo. 7/10 ()

miki68cz

Dlouho, dlouho jsem na tenhle film čekal. Film prázdný od neprůstřelných hrdinů, násilí, laciné zábavy a stejně takové nudy. Film plný současných sdělení a postřehů, plný lidskosti a lidských poklesKů a plný podivínů a syrové a surové reality dneška. Skvělý kus filmařiny s jednoduchým tématem - člověk. Vřele doporučuji všem napříč planetou a generaceni. DOPORUČUJI ()

george82

Hustý. Slušnej pohled na náš svět skrze sociální sítě a internetu s dopadem na vzájemnou komunikaci. Jennifer Garner bych fakt za mámu nechtěl. ()

maoc

Chápu, co chtěl snímek říct a souhlasím s jeho poselstvím. Nemohu mu ale odpustit nereálnost vyprávění a násilnost toho, jak diváka vede. Za ručičku, za péro, za emoce. Takže ačkoliv oceňuji tématickou i technickou stránku, nemohu dát vyšší hodnocení této kašírované vatě, která se snaží tvářit životně, ale je umělá jak Barbíiny kozy. ()

1mara2

Viděl jsem Adam Sandler a komedie, tak si řikám, na usnutí ideální kravinka a ono hovno. Skvělý drama, těch několik málo komickejch, lépe řečeno bizarních momentů, přesně sedlo do takový hodně temný školní, respektive rodinný situace, která je tam na různejch lidech vykreslena. Já si nemůžu pomoct, ale to, že jsem od tohohle filmu čekal uplně něco jinýho, než jsem nakonec dostal, se mi strašně líbilo. Vůbec bych nečekal, že to Sandler takhle zahraje. A stejně nakonec byly zajímavější uplně jiný postavy. Řeklo by se dneska skoro všední problémy jsou tady postaveny do vážne depresivní roviny, frustrace až beznaděje. Naštěstí nic neni černobílý a vždycky lze věci změnit k lepšímu. 85% :))) ()

Ukrizku

Obraz dnešní nemocné komunikace, kde pomýlené způsoby představují normu a ty zdravé vypadají jako patologie, má tentokrát naštěstí i světlo na konci tunelu. V doslova výřečném a subrealistickém příběhu můžeme doufat v uzdravení. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?