Snímek Muži, ženy a děti sleduje příběh skupiny středoškoláků a jejich rodičů, kteří se v době všudypřítomného internetu snaží zorientovat v měnících se vztazích, komunikaci, milostném životě i v tom, co si o sobě samých vlastně myslet. Film tematizuje sociální fenomény dneška, jako jsou videoherní kultura, anorexie, nevěra, honba za slávou a šíření nezákonného obsahu na internetu. Všechny postavy i jejich vztahy procházejí různými zkouškami a divákům se tak předestírá pestrá škála možností a cest, jimiž se lidé ve svých životech ubírají. Ať už jsou jejich zásadní rozhodnutí slibná nebo tragická, jedno je jisté - nikdo není v tomto roztodivném virtuálním světě imunní vůči obrovským sociálním změnám, které přicházejí díky neustálému používání telefonů, tabletů či počítačů. (HBO Europe)

flyboyeda

Jeden z tech malych velkych filmu, kde clove nic neceka a dostane. Az prekvapive skvele hrajici Adam Sandler? I to je mozne, moc fajn scenar s nevtiravym vtipem a hloubkou. Melancholicky az depresivni humor, krehke mezilidske vztahy, citliva ironie vuci socialnim sitim. Hezke pekvapeni, nenapadne vrele, doporucuju, potesil, Jason Reitman opet nezklamal, rozmrazil... ()

URBAN

Tento film ukazuje zmar dnešní doby. Je to poutavě znázorněno s prvky humoru i dramatu a hlavně to má svou myšlenku. ( 18.4.17/MAC ) ()

andrii

Obyčejní lidé. Duše (b)loudivé. V tísni oblastí niterných intimit. V síti slastí modernity, umělé blízkosti  multimédií. V té písni nelimitovaných sirén prostorového bezčasí. Masové švédské stoly, kam si nezávazně, volně klikneš, "písneš" o dialog útěchy. Vír, med dálek. Vir, jed domácností. Kynoucí polykač fyzického vědomí. Na adrese se "službou iluzí," kde doménou je výhradně náhradní, ale život, s reálnými (po)chody, výstupy emocí. ()

tatanapope

Velmi dobře natočený a zahraný film, který dokonale vystihuje dnešní dobu. Nástrahy internetu, přehnaná péče nebo přílišná kontrola, sex protlačovaný naprosto všude. Co to dělá s námi a co s našimi dětmi? Filmu není, co vytknout, je velmi přirozený a můžu jen doporučit. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

sugythesugar

Ak máte chuť na menšiu mozaiku súčasného sveta, ktorá rozoberá každodenný život na našej "malej modrej bielej" tak si túto necelú dvojhodinku určite pustite. Nie je ničím objavná a niektoré témy, ktoré rozoberá boli už niekoľkokrát (a lepšie viz. American Beauty, Euphoria) pojaté. Ale je tu skvelá herecká zostava a potešia menšie roličky dnes už známych hercov. Ako malá dráma z našich malých ľudských príbehov určite zaujme a možno aj poteší. 7-8/10 ()

Johnny.ARN

Všetci sa v tom nájdeme. Skôr či neskôr. Je to síce podané tak, že máte chuť si vraziť vidličku do oka, ale je to proste tak. 4 z 5 ()

Helmutek

Bylo nebylo, to takhle jednoho dne přišel do společnosti internet a úplně všechno, čeho se jen dotknul, převrátil vzůru nohama. Tadá! Tady mě máte a poraďte si se mnou. Prakticky ze dne na den změnil tisíciletý zažitý pořádky a mechanismy, na který byla západní civilizace v komunikaci zvyklá, a i v rodinách, který by jestě před dvaceti lety žily nejspíš mnohem poklidnějc (neřikám líp nebo ideálně...), se najednou objevil novej člen rodiny a vrazil doprostřed kůl, se kterym se každej musí nějak popasovat. Problém je, že to neumíme - internet nám dal všechny informace, který kdy (ne)budeme potřebovat, spoustu nástrojů převlečenejch za záslužně praktický vymoženosti, a přiblížil nám kohokoliv druhýho k dosažení ihned, ale taky nás paradoxně odcizil tim, jak ho neumíme ve svym vlastnim zájmu držet v rozumnejch mezích. My totiž od něj chceme a berem všechno. Absolutně nás zahltil nedůležitym marastem, převálcoval životem online a bez trochy elektronickýho klidu, natáh si nás do sebe, víc a víc jsme líný přemejšlet, rozlišovat a mluvit, jít do hloubky a tahat z těch kilotun hnoje ty věci, který smysl a význam nepostrádaj. Člověk prostě neví, co je pro něho dobrý - to je stará a pořád platná pravda. Nic samozřejmě neni černobílý, ale čim míň věcí máme a používáme, tim míň nám to kurví život. Co oči nevidí... žejo. No a tohle je přesně ten film, u kterýho si tohle člověk může uvědomit, kterej člověka donutí se nad některejma věcma zamyslet. To hledání svýho vlastního místa v době internetu je tu ukazovaný parádně - i střet těch dnešních generací, kdy jedna prožila polovinu života "offline" a ta druhá už má svoje životy s internetm provázaný naprosto nerozlučně. Je tu manžleskej pár, kterej si zrovna prochází partnerskou krizí a internet jim v tom tak úplně nepomáhá; je tu rozvedenej táta sportovec, jehož syn hledající sebe sama se rozhod radši než fotbal pařit onlajnovky a tatík se s tim tak úplně neumí smířit; je tu matka hysterka nutící svojí dceru dodržovat internetovej celibát a všechno jí kontroluje/cenzuruje bez jakýhokoliv respektu k soukromí (jakkoliv dobrý úmysly mohly na začátku toho všeho bejt); je tu další matka s dcerou, který ten extrém maj na druhou stranu - maj to těžce na háku, matka dceři pomáhá s focením dráždivejch fotek a s uvrtáváním do všech možnejch agentur, aniž by si kterákoliv z nich uvědomovala rizika s tim spojený; je tu mladá holka, která se zhlídla v nějaký zvrácený online komunitě vzájemně se utvrzující ve snahách o sebedestruktivní hubnutí... Je to film plnejch na jedný straně milujích lidí (žádnejch bezcitnejch vrahů), který ale na straně druhý svejma dobrejma záměrama docházej za větší či menší asistence páně Interneta ke strašnejm a strašlivejm výsledkům. Je to přesně ten typ filmu, kterej je skvělej formou, hercema, nápadem, zpracováním, a vůbec prostě úplně všim dohromady. Prostě přesně, jak píše flyboyeda - jeden z těch malejch velkejch filmů, kde člověk nic nečeká a dostane... A to tady platí stoprocentně. ()

Lachtaan

Přitáhl mě sem můj klenot Odpojit. Tomu však můj vůbec jediný vážný film s Adamem Sandlerem nesahá ani po kotníky. Ale stále je to tématika předobrazu nebezpečné skutečnosti z dnešního světa pod nadvládou sítí, které s námi jako jednoduchými loutkami hrají již pár let divadlo, v jistých případech až na život a na smrt. Zajímavé obsazení dospívajících herců film chvílemi vyzdvihávalo, Disconnect ale stále kraluje tomuto ojedinělému žánru. ()

Ryuuhei

Film jsem si původně pustil jen jako kulisu k nezáživnému grindování předmětů v RPG hře, ale už po chvíli jsem se nachytal, že ději věnuju (byť spíš poslechově) naprostou pozornost. Upoutalo mě moderní zpracování a osudy, které postihovaly nejen tu mladou generaci. Mezi holkou, co se snažila za každou cenu a nezdravým způsobem zhubnout kvůli zamýšlenému frajírkovi; další holkou, jíž terorizovala matka posedlá internetovým bezpečím; či klukem, který se vzdal fotbalové kariéry pro videohru; figuroval i dospělý pár, kterému to tak nějak už neklapalo a oba se rozhodli (vzájemně si za zády) zkusit něco nového. Hrozně mile mě překvapil vývoj jednotlivých příběhů, který si ani trochu nehrál na hrdiny a zbytečná klišé. Vypadlo z toho opravdu osobité drama poukazující na mnohé existující problémy, jímž dnes a denně miliony lidí na světě čelí. Vše podkresleno tím, že tohle všechno se děje na jediném a zdánlivě bezvýznamném světě, který známe - malé modré tečce, planetě Zemi. Na film se budu muset podívat ještě jednou a pořádně, zaslouží si to. Už teď se ale nebojím šetřit s hodnocením. ()

elanius

(38/2015) / Nebyť toho, že to je len sprosto okopírovaný Disconnect, možno by som šiel s hodnotením vyššie. Má to taký ten moderný message, ale Reitman nenašiel odvahu sa do toho trošku viac obuť. Vesmírny motív, ktorý sa v náznakoch ťahá celým filmom (inak s myšlienkou aké sú naše problémy v porovnaní s vesmírnou škálou a procesmi ničotné sa dosť stotožňujem:) vyplynie do stratena. Ešte by som spomenul tentokrát zúfalého Sandlera, aj keď asi nie vlastnou vinou. Potešilo ale, že si niekto spomenul na Carla Sagana. Kto by mal chuť na pomalú civilnú vzťahovku, nech sa páči, kto si chce pozreť ako to má vyzerať, hor sa na Disconnect. (5/10) ()

venison

Hodně současný příběh, který je víc seciálním dramatem, než komedií.. Film se zabývá aktuálním problémem virtuální reality - mobily, online hry, internet, které se prolínají problémy mezilidských vztahů - první láska, první sex, anorexie, manželská nevěra, úzkostlivost rodičů aj. Adam Sandler nekvičí ani neprdí a tak je vidět zase v jiné rovině herectví. Příjemně se na snímek koukalo, sem tam donutilo k zamyšlení, ale není to jeden z těch filmů, který ve vás něco za měsíc dva zanechá.. Jason Reitman nepřekonal ani "Prodloužený víkend" ani "Juno".. ()

neoBlast

Zatím poslední film miláčka kritiků, Jasona Reitmana je nečekaně velmi ambiciózní, hlavně ve srovnání třeba s jeho předešlou malou hereckou historkou Znovu a jinak. Zpracovat téma sexu, dospívání, frustraci a odtržení od světa moderními technologiemi, závislosti na sociálních sítích do jednoho dvouhodinového filmu je opravdu velké sousto. Jen se podívejte kolik odlišných tagů tento film zde na čsfd má. Řekl bych, že Reitman to ustál tak napůl, vybral velmi dobré herce, kteří ho dokáží podržet vždy když dialogy trochu skřípou, ale film stále smrdí napěchovanou vatou, doslovnou povrchností. Z mého pohledu jsou ta témata ale tak silná, zajímavá a aktuální, že jsem se nenudil, ba co více, přál bych si je na filmovém plátně mnohem častěji. Snad se podobně zaměřených filmů uchopí celá plejáda osobitých režisérů. 70 % ()

terunka003

Depresivní, temné, magorské, zvrácené, internetové, vztahové, sexuální, vyšinuté. To bylo tak temné, že by nám nepomohlo ani vytrhat parkety a zapálit oheň uprostřed obýváku. Prostě Amerika, vysněná země, debilní zákony a volná výchova dětí. Snímek sledující několik vztahových linií, které se občas protnout. Každý řeší jiný problémíček, od anorexie, postování fotek na net, zažívání sexuálních dobrodružství apod. Nejděsivější byla asi matka stíhačka. a holčička zažívající své poprvé. Výchovný film. ..a to máte za to, že nečtete knihy, musíte být pořád na síti, a pak vám z toho hrabe. Ano, mluvím o Vás..a o Vás vlastně taky..tak přestaňte čučet do mobilů a zvedněte hlavu.. ()

Narya89

Ano, dost lidí na týhle planetě je povrchních, nevěrných, paranoidních, prolhaných, zoufalých, posedlých pornem nebo počítačovými hrami, ale jsou i tací, kteří z této neviditelné sítě uniknou a uchovají si určitou čistotu a nevinnost - a právě tito lidé jsou tím majákem naděje, Bastianem v království nicoty naší Pale Blue Dot - Planety Země. ()

hroubek

Jsem hodně spokojený. Jason Reitman mě opět nezklamal, i když se s každým dalším filmem vydává někam a někteří jeho fanoušci by spíše chtěli věci z ranku jako byla Juno či Lítám v tom. Mě to naopak vyhovuje a zvláště tady jsem to ocenil, jelikož jsem viděl opravdu zajímavou podívanou. Muži, ženy a děti by se dali nejsnadněji přirovnat Disconnect, které má podobné téma, je taky udělaný do mozaiky příběhů, jen s tím rozdílem, že Reitman jde o víc, než jen o efekt co dokáže život na síti. Reitman se snaží vyprávět příběhy o lásce a vzájemném odcizení. O tom jak je důležité splňovat všechny škatulky dané společností a popkůlturou a jak je těžké být jedinečný. A tady Reitman selhává díky scénáři. Má spoustu zajímavý postav, se kterými celý film pohybuje, ale jen s několika se mu podaří dosáhnout toho kýženého efektu a krásně a smysluplně je zakončit. Rozhodně si to neulehčuje, protože film má vypravěče, který nás ze začátku seznamuje s postavy a to celé se odehrává na pozadí letu družice Voyager, kde je krásně připomenuto jak moc jsme jako Země maličký a "nevýznamný" pro celý Vesmír. Opravdu musím uznat, že Reitman nenatočil podívanou pro všechny. Samotná kapitola je střih a zaběrování, kdy má několik po sobě opakovaných záběrů, které se liší jen textem, který postavy píší. Nebo rozdělování záběru, kdy vidím co si hrdinové píši, či čtou nebo, kdy jsou spojený s tím co je na monitoru. Hodně se mi líbila práce s postavy, kde Reitman opět ukázal svoji silnou stránku, která má jen jeden nedostatek a to, že je tady moc postav. Adam Sandler opět dokazuje, že umí hrát zajímavé postavy. Judy Greer a Jennifer Garner hrají postavy milujících matek, které přes svojí mateřskou lásku nevidí, že dělají chyby. Hodně moc se mi líbil Dean Norris a v malé roličce J.K. Simmons. Nejvíce se mě však líbili příběhy dvojice Kaitlyn Dever a Ansela Elgorta, který z mého pohledu byly to nejlepší z celého filmu. Film má spoustu myšlenek, spoustu úvah a hodně nádherných a zajímavých scén, přesto záleží každém jestli mu to sedne. Muži, ženy a děti jsou krásný snímek o tom jak se s moderní technologií odlučujeme od sebe a jak velkou váhu může mít obyčejný rozhovor z očí do očí. ()

Mishqo

75-80% ... Ďalší Reitman dneska a zase veľmi dobrý. Film o vzťahoch, láske a sexe a o relatívnosti signifikantnosti. Milé a sarkastické, no miestami aj závažne depresívne. Adam Sandler po dlhej dobe opäť ukázal, že keď nehraje vo svojich prisprostených komédiách, tak vie naozaj hrať. A inak celkovo výborný cast a zajímavé príbehy. ()

Michi88

4,5* Tento film bych promítal v rámci výuky na základních a středních školách. Přijde mi, že za chvíli se děti budou rodit už s mobilem v ruce. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?