Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

pepo

dejove ešte blbšie ako jednička, akurát s pár zaujímavejšími vizuálnymi momentmi. Ako neškodná kravina pre teenagerov to nie je najhoršie. 5/10 ()

Tom_Lachtan

A s tímhle pokračováním mám dva problémy. Tím prvním jsou mizerné výkony obou hlavních postav, které naprosto přehrávají postavy vedlejší (hlavně Miles Teller) a především hlavní dívče (S. Woodley) prostě nezvládá jinak zajímavé herecké příležitosti při virtuálních simulacích. Není bez zajímavosti, že jednoznačně nejzábavnější postavou je pro mě ukázkově klišovitý padouch, co rád bije hodné lidi a tváří se u toho poněkud uspokojeně. A to není dobrá vizitka pro hlavní herce a pro scénáristu. Druhej problém mám v tom, že jsou naprosto nevyužity ony scény s virtuální realitou, které by při lepším hereckém zvládnutí mohli klidně mět nálady takřka Matrixovské. A taky by pomohlo, kdyby tam bylo pár lidožravejch ježků, to by se mi asi líbilo víc. ()

cheyene

Zatímco první díl si u mě vysloužil 3*, druhý dostane o jednu méně. V prvém případě se jednalo o start série a dopadl tak nějak průměrně. Neurazil, ani nenadchl, přinesl zajímavý námět, ale v mnoha ohledech působil až moc lacině či prvoplánovitě. Rezistence se mi zdála ještě více určená teenagerům a to po všech hlediscích, avšak to není nic proti ničemu, jenže celkový dojem v sobě odráží nesporný fakt, že si mě v tomto případě tvůrci nedokázali udržet v pozornosti. Měl jsem tendence se nudit. ()

juta

Tak bohužel u takového filmu čekáte mnohem lepší zápletku a děj. Tohle je jen takové mírně, ale opravdu jen mírně nadprůměrné pokračování, které nabízí extra souboje a "úrovňový vymývač". Lepší průměr. ()

Fiftis

Ako obrovskú chybu musím napísať, že z inak vždy sexi Shailene Woodley, som sa tu skoro povracal po jej ostrihaní na chlapca. Insurgent je presne kúsok skladačky, ktorý nemá začiatok, ani koniec, rozpovie kúsok mozaiky a nechá vás opäť rok čakať. Má svoje momenty, no zároveň je výzvou pre bežných návštevníkov. Toto je akčné sci-fi, kde si mnohé postavy robia čo chcú, iné plnia príkazy a medzi nimi skupina hrdinov hľadá svoje opodstatnenie a ďalší cieľ. Jedna vec je istá. Rezistenciu neradno sledovať bez znalosti jednotky. Skúste to a neodhalíte ani fakt, že Tris a Caleb sú súrodenci. V Rezistencii sa skutočne veľa nestane, dej by sa dal zhutniť na 30 minút, no mám neskutočnú chuť siahnuť po tretej knihe a zistiť, čo má nasledovať. Ak je to účel filmu, navnadiť na ďalšie diely, ten si plní výborne. Oproti jednotke stratila kus čara, odkryla kúsok mozaiky sveta, aj navnadila na viac. Ako plus môžeme pochváliť sexice Kate Winslet a Naomi Watts, ktoré sú tu za dokonalé "milfky". ()

Pepinec

Rezistence vs. Divergence 3:2 po samostatných nájezdech. Jak by ale pravil někdo podobný Mirku Bosákovi, když už si tenhle zápas nekoupil mnoho krásy, mohl mi aspoň vrátit peníze za lístek. ()

Big Bear

Divergenci jsem neviděl a asi ani o nic nepřišel. Rezistence totiž byla slabota. První půlka dost nudila a já už pomalu ale jistě začíným být alergický na všechny ty americké býčky a kočičky, kteří s výraznýmia nekompromisními výrazy proášejí to své: Jdeme! Vše je navíc rasově dokonale vyvážené a tak tu máme přesné procento bělochů, afroameričanů i asiatů... Příběh byl nuda, nijak neupoutal a jediné z čeho jsem měl radost bylo město samotné. Na ním kdysi dávno v dobách, kdy lidé ještě byli lidmi a válčilo se zřejmě vyrostl žampión a v troskách mrakodrapů pak začalo přežívat několik frakcí. Jenže ani takové polorozpadlé město už dneska není nic převratného a je prakticky v každém katastrofickém potapo filmu, kde mají solidnější rozpočet a někoho s nadupanějším pécéčkem. Závěr byl pravda trochu zajímavější než začátek, kdy jsem chvílemi netušil zda se nejedná o nějaký film dodávaný k časopisu ,,Strážná věž''. Mezi těmi milými a hodnými lidmi totiž chyběl už jen tygřík s kozičkou... Trochu překvapila účast Kate a naomi. U té ještě víc, protože jako bruneta vypadá děsně! Dávám dva čipy a jdu se dospat. * * ()

playboxguest

Film, který totalně podlamuje mojí sexualitu, protože je narvanej těma nejhezčíma chlapama, který Hollywood momentálně nabízí. V jejich světě bych asi byla nejradši taky divergentní, aby mi jedinej z nich neutekl. Co se kvalit filmu týče, jsou srovnatelné s jedničkou, jen ty simulace mohly být propracovanější, oproti té neohrožené působí zbývající jen jako nastavováná kaše. Když to porovnám s libovolným dílem Hunger Games, nebo Labyrintem, působí Divergence jednoznačně nejpřirozeněji. Blockbuster jak má být, i ta praštěná romantika se v něm dá ustát, třeba Hostitel s ní dokázal prudit daleko víc. Jen to 3D tu absolutně postrádá smysl a je po celou dobu nevyužito. ()

Rosaviva

Už od prvního traileru jsem měla z filmu hrůzu, protože i přesto, že si knížku nepamatuju do nejmenšího detailu, přišlo mi, že tak 80% scén vůbec nebylo v předloze. No, na jednu stranu si dost uzpůsobili většinu příběhu, ale pointu nechali, takže jim to těžko můžu mít za zlé. Celkově se mi to líbilo, akorát mi přišli zbytečně upozaděné všechny vedlejší postavy, které měli v knížce víc prostoru (Christina, Uriah, Marlene & Lynn), jako jasně, do dvouhodinového filmu prostě nenarvete všechno z knížky, ale oni udělali haló s obsazením právě zmíněných - Uriaha, Marlene a Lynn a ve výsledku tam někteří snad ani nepromluvili (přišlo mi, že je klidně mohli vypustit jako v prvním dílu). Tvůrci si vymysleli pěknou krabičku a způsob jak to otevřít. Vizuálně byli simulace až dechberoucí, ale přišlo mi, že to celé vzniklo právě proto, aby ty triky mohly uplatnit. No, každopádně, Tris by mohla být rozený kadeřník, takhle se ostříhat s rezatýma nůžkama... ale Shailene to holt sluší jak s dlouhýma, tak s krátkýma. No a Tobias mě potěšil stejně jako minule, tady není co dodat. Film běžel až moc rychle a ty dvě hodiny uplynuly jako voda. První se mi líbil o něco víc a byl tam lepší soundtrack, takže za mě "jen" 4*. ()

S.Quentin QUALE

Plusem jest to, že Veronica Roth nenapsala druhý díl jako tradiční prostřední vatu bez začátku a konce, takže se po skončení divák necítí zneužitý, mínusem jest fakt, oproti jedničce už neobjevujeme nic moc nového, s čímž se vytratila míra divákovi zvědavosti. Přihodivší k tomu romantiku, padáme do průměru. 65% ()

Allien.9

Která holka by (občas) nechtěla být "krásná", celospolečensky důležitá a v hledáčku vyzrálejšího hrdiny ala Four?:-) Změna režiséra je poměrně citelná, plynulejší a rozvážnější styl "Divergence" nahrazuje styl, jenž je o poznání... já nevím... roztříštěnější? komerčnější? Nenapadá mě to pravé slovo, ale kdo viděl, pochopí (alespoň doufám). Kromě této zásadní změny jsem také zaregistrovala mnohem více (drobných) nesmyslů typu proč dělají to a to, když by mohli udělat to, vzhledem k žánru s nimi ale člověk nejspíš musí počítat. Tvrzení, že "Rezistenci" zachraňuje akční stránka, může být možná trošku nefér (líbí se mi na ní ostatně i další věci / lidé), na druhou stranu to není zas tak úplně nepravda. V porovnání s "Hunger Games" a mnoha dalšími dobrodružně romantickými teen sci-fíčky, kterých je teď jako hub po dešti (a další vznikají), klade tahle série mnohem větší důraz i na líbivý zevnějšek, protože to je to, co dnes divák (OK, tak většina diváků) chce. K dobru budiž "D" + "R" i umění recyklace, neboť jsou - více než cokoli jiného - důkazem, že i x-krát recyklované scény mohou vypadat (a znít) dobře; viz. přeskakování kolejí těsně před projíždějícím vlakem. Loňská "Divergence" mi sedla více, jelikož ale na čsfd neexistují půl hvězdy, dávám taktéž 4. (Zbytek komentáře obsahuje spoilery.) P.S.: Nezdál se mi věkový rozdíl mezi představitelem Čtyřky a jeho matky ("Uložíš ho ty, nebo mám já?"XD), ale je mezi nimi 16 let, což skutečně odpovídá jejím výrokům, že ho měla "velmi brzy". P.P.S.: Ach jo, proč museli zabít zrovna Erica? Ten byl boží!!!:-( P.P.P.S.: Jsem zvědavá, jak si tvůrci poradí s dvojitou zápletkou. Kapitol, tedy chci říct Chicago, padlo v prvních dvou dílech a zbylé dva tak budou začínat téměř od nuly. Nečekané a zajímavé.;-) ()

misterz

Kvalitatívne zhruba na úrovni jednotky. Plusom je pár lepších akčných scén a trocha napätia, mínusom zasa, že tu opadlo mystérium ohľadom samotných frakcií, diváka už tak nepohlcuje scifi atmosféra fiktívneho sveta. Celkovo ma snímok nijak výrazne nenadchol, ale ani neodradil od pokračovania. Budúcnosť ukáže, čo je za mestom.... 65/100 ()

mzss1

|78%| Tak a máme tu pokračování vydařené Divergence. Nechci se nějak rozepisovat, tak to shrnu do kostky. Jedná se o přímé pokračování, scénář se tu dál obohacuje, máme tu zajímavé scény, nápady atd. Především mě zaujal test, kdy Shailene měla split 5 zkoušek – částí frakcí, aby se rozluštil tajuplný předmět. Hlavní hrdinka tu prodělá menší přerod do odvážné bytosti. Trochu je tu místy přehnané, pár ostatních aspektů bych vylepšil, ale furt jsem spokojen a pokles oproti Divergenci tu je opravdu minimální. Dějem se to moc dopředu neposune, ale to vůbec nevadí. Herci jsou opět ok, stejně jako hudba. Takže něco bych doladil, ale přesto, vzhledem k tomu, že obdobné filmy s mladými herci nevyhledávám, tak jsem dost spokojen. Těším se na další díl nesoucí název: Série Divergence: Aliance, na který půjdu s chutí do kina. ()

kingik

Long Hair, řekni rejžo, proč si je Shailene ostříhal. Vždyť v nich byla sexy. Pověz, co já teď dělat mám. Jsem si na úvod vylil péro nad krátkým sestřihem ústřední hrdinky dívčí ságy, a to rovnou předělaným textem songu z vtipné reklamy na Old Špajz. Rok se s rokem sešel a máme tady druhý díl z plánované trilogie, u kterého výjimečně platí staré rčení o dlouhých vlasech a krátkém rozumu. Tris Prior má dlouhé háro sotva úvodních pět minut a pak v chatce po probuzení, v rámci výčitek svědomí a úplně nového začátku, provede dobrovolné šmik šmik a je z ní sympatický kluk s vagínou. Ale pozor, tím nastává pro ságu, která se prezentovala blbým úvodním dílem, veledůležitý obrat k lepšímu, neboť stupidní ráz známý z jedničky ustupuje, a tím pádem není pokračování pro normální diváky tolik Rezistentní. Dokonce se dá při konstelaci filmových hvězd i pochopit, a to bez následků na psychice. I tak film vyžaduje, abyste tolerovali jeho místy banální styl příběhu, který se ale postupně vrství do množství působivě pojatých dějových pater. Toto nápadité a přehledné vrstvení je jednou z velkých předností, která neadaptabilní jedničce citelně scházela. Vidíme tedy Chicago obehnané neprostupnou zdí, za kterou vládne pevná ruka diktátorky Jeanine (Kate Winslet). Lidé jsou izolováni. Ve městě je vyhlášeno stanné právo. Každý odpadlík vzpírající se nastolenému frakčnímu systému musí být dopaden a příslušně potrestán. Tris je obviněna ze spiknutí proti frakci. Už nějakou dobu se skrývá. Útočiště je však brzy odhaleno nesmlouvavými strážemi. Jeanine má s Tris svůj sofistikovaný plán. Tris je Divergent ( jedinec mající v sobě předpoklady pro všechny frakce), a tudíž je nejvhodnějším subjektem pro otevření jisté skříňky s tajemným odkazem. Za jejím otevřením však stojí náročné podmínky. Tris musí svoji výjimečnost prokázat tím, že projde simulačním testem, jehož obsahem je úspěšné projití všemi pěti existujícími frakcemi. Doposud se však ještě nikomu nepodařilo složitým testem projít. Jak to s Tris dopadne a jestli to vůbec nějak dopadne, to se nesluší prozrazovat. Jisté je však jedno. Při sledování dvojky jsem si nepřipadal jako odvržený Divergent, což u jedničky platilo stoprocentně. Hned od úvodu film diváka vtáhne a nepustí. Nasadilo se akční tempo. Došlo k zásadní výměně na režijním postu. Nudného a antiakčního Neila Burgera střídá invenční Robert Schwentke, který film opatřil patřičně akčním kabátkem obšitým perfektní hudbou Josepha Trapanese. Film má úžasný spád, množí se jedno dějové překvapení za druhým, nechybí napětí a strhující ráz podněcuje výše zmíněná akční aktivita. A samozřejmě je přítomna i závěrečná pointa příběhu. I v odpočinkových sekvencích je film dobře jištěn. Dialogy jsou poslouchatelné, dokáží i lehce děj posunovat vpřed. Po technické a vizuální stránce nelze také nic vytknout. Oproti usedlé předchozí části je výprava rozmáchlá, s níž se dostavil pocit prostorovosti. Zvuk, střih a kamera tvoří dominantní souhru. Film ve své závěrečné třetině má hodně hi-tech prvků. Výtky mám jen nepodstatné. Na Shailene Woodley se v klukovském sestřihu zvykalo hůře, ale součástí scenáristického plánu naštěstí bylo přidat její postavě na solidní drsnosti. A tak se také stalo. Shailene nakope pár prdelí. Její vztah s Theo Jamesem nedostal příliš prostoru, a to i navzdory zvyšující se chemické reakci mezi oběma herci. Zbytek herců bez chyb. Překvapením byla účast Naomi Watts. Koho hrála, je vlastně pro diváka také určitým překvapením, ale ne přímo dějovým zvratem. Apropó, i ten se dostaví a ne jeden. Suma sumárum je Rezistence jedním z nejlepších počinů v rámci žánru. Slabá místa si střeží, scénář úspěšně korigoval banální naivitu literární předlohy a přišel s (c)hutným (scifi) nářezem, na který se do kina vyplatilo jít. 100% () (méně) (více)

Aknah

No rozhodně mi to přišlo o trošičku horší než jednička, ale proč tomu nedat 5*, z toho nápadu celkovýho jsem nadšená, z Trisiných krátkých vlasů taky, některé scény perfektní: SPOILER: nečekaná bitka u stolu, ,,smrt" Tris, zachránění Christiny a mnoho dalšího, nehledě na to, že ty efekty byly tentokrát na uplně jiným levelu. Co mě zas dost překvapilo, bylo postavení Petera v tomhle filmu, nehledě bratra Tris. Trošku už překombinované, ale budiž, prostě podle předlohy. KONEC SPOILERU: _______________________________________________________________________________________________Ovšem zas mi přijde, že Watts je tu totálně navíc a ještě to zahrála jak kdyby byla před kamerou poprvý, ale to mi film nezkazí, jsem tak natěšená, až si to přečtu, celou tu řadu. ()

IQ Tiqe

Kdybych to neviděl, asi by se nic nestalo. Zjevně mi něco uniklo nebo mi to spíš zatajili. Viděl jsem žabomyší přetahování zlých s dobrými, byť občas není jasné, kdo je který; nedávalo smysl, proč se neodpráskla a nebylo by od věci prozradit, co mají za problém s tou zdí. ()

Tsuki

Konečně se mi do ruky dostala i knižní předloha, takže na tenhle druhý díl jsem se už koukala s tím, že jsem věděla přesně o co jde. Na druhou stranu, zatímco jednička mě zaujala sama o sobě, aniž bych příběh znala, dvojka mě nechala spíše chladnou... a nejsem si jistá, jestli tomu neuškodilo právě to, že jsem četla knihu. Dění v druhém díle knihy je sice možná zbytečně táhlé, ale ve filmu mi to naopak přišlo hrozně osekané a pozměněné natolik, že se téměř změnil celý feeling té situace, ve které se hlavní postava nachází. Tris v knize bojovala se svým pocitem viny natolik, že byla téměř tělo bez duše a při jakékolik příležitosti neváhala umřít, než si konečně za polovinou knihy uvědomila, že naopak musí přežít. Ve filmu ale spíš působila jako klasická hlavní hrdinka a v podstatě i celé dění bylo zjednodušeno natolik, že už mi na něm ani nepřišlo nic moc zajímavého. Vím, že nacpat obsah knihy do délky filmu je obtížné a vyžaduje to dost krácení, ale tady mi to už přišlo upraveno moc. Bavila jsem se, ale mohlo to být lepší, kdyby některé věci byly bližší předloze. Naopak, s těmi ustřiženými vlasy si tvůrci mohli tu věrnost předloze klidně nechat - myslím, že Shailene by to ve filmu slušelo s dlouhými vlasy mnohem víc. ~(3,3)~ ()

Anderton

Asi nemá zmysel sa zaoberať tým, že teen postapo série trpia jednak tým, že tak trochu parazitujú na úspechu Hunger games a potom tým, že teenager v ich fikčných svetoch musí mať nutne riadny bordel. Séria so sympatickou Shaileen mu to ale uľahčuje svojou jednoduchosťou a lacnejším vizuálom. Hrá sa tu viac na psychologickú strunu, Tris sa musí vyrovnávať s tým, že prináša smrť. Bohužiaľ sa z tohto motívu dalo vyťažiť viac, rovnako ako zo simulácií, ktoré mali byť triumfom filmu. Nakoniec sú tromfami celej série ženy. Neprvoplánovo pekná Shailene a tri nastajlované milfky Naomi, Kate a Maggie. Ale zatiaľ iba zovňajškom a asi sa v treťom dieli na tom nič nezmení. ()

Kothy

Nakonec to bylo docela dobré. Minulý díl se mi ale líbil víc. Je tu sice víc akce, některé nelogické momenty tomu trochu ubírají. Začátek je celkem nuda, rozjede se to až ke konci. Kate Winslet je tady ještě drsnější než v minulém díle. Je nám tu přestaven i zbytek frakcí. Divergentní jedinci jsou stále nahánění a spojují se s Odpadlíky. Společně s Neohroženými se snaží o revoluci proti Jeanine. A Tris se podaří otevřít tajná zpráva od zakladatelů jejich komunity. Konec mě docela mile překvapil a jsem zvědavý na finále. Ale je škoda, že si Tris hned na začátku ostříhá vlasy... "Jednou škrob, pořád škrob." ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent