Jim Bennett je profesorem literatury na vysoké škole, ale má i svou temnou stránku. Je gambler a dostal se do dluhové pasti. Částky, které dluží, jsou astronomické a začíná mu jít o život... Jim Bennett pochází z bohaté rodiny. Kromě finančního dostatku se mu dostalo i skvělého vzdělání a nyní pracuje jako profesor literatury na vysoké škole. Napsal knihu, která byla v očích odborné veřejnosti ceněná, nicméně to není kniha pro masy, a tak na ní příliš nevydělal. Přestože se nemusel nikdy potýkat s nějakými vážnějšími problémy, není se svým životem příliš spokojený a hraje v kasinu. Zastává názor – všechno, nebo nic – a to se mu jednoho dne nevyplatí. Korejskému majiteli kasina Leeovi už dluží přes dvě stě tisíc dolarů a další peníze si půjčí od Nevilla Baraka, který mu na splacení dá sedm dní. Pokud Jim peníze nevrátí, hrozí mu smrt. Jimova matka je velmi bohatá, ale už nechce vyhazovat peníze za synovy dluhy. Jim se tedy obrátí s prosbou o pomoc na dalšího lichváře, jménem Frank. Frankovi se vůbec nelíbí, co Jim se svým životem dělá, ale půjčil by mu, Jim však musí říct nahlas, že není chlap. To je pro něj nepřijatelné a peníze nedostane. Kromě toho, že musí řešit, kde získá peníze na splacení dluhu, musí také učit. Mezi jeho studenty je dívka Amy, která je skutečně velmi talentovaná spisovatelka, Dexter – talentovaný hráč tenisu a Lamar – basketbalová hvězda. Tito tři se vymykají, ale jen Amy Jimův seminář skutečně zajímá. A nezajímá ji jen seminář, ale i Jim. Pracuje totiž jako servírka v kasinu, kde ho viděla prohrát obrovské peníze, a nerozumí jeho dvojímu životu. Jimova matka se rozhodne, že synovi dá peníze na splacení dluhů, ale žádného vděku se od něj nedočká. Naopak, Jim všechny peníze opět prohraje. Jim je pod neustálým dozorem svých věřitelů. Neville Baraka dokonce nechá Jima preventivně zmlátit, i když lhůta na splacení ještě neuplynula. A protože rozhodně nechce o své peníze přijít, přitlačí Jima ke zdi. Jimovi nezáleží na vlastním životě, a tak buď Jim přesvědčí Lamara, aby zařídil výhru svého týmu o maximálně sedm bodů, ani o bod víc, nebo zabije Amy. Hodlá si na ten zápas vsadit velké peníze, a když to Lamar udělá, budou si s Jimem kvit. Jim zajde za Lamarem, aby si o tom promluvili. Ví, že Lamar má nemocné koleno a jeho budoucnost jako basketbalisty je nejistá. Potřebuje však peníze pro rodinu, a tak souhlasí. Jim mu slíbí 150 tisíc dolarů, které však stále nemá. Jde tedy znovu za Frankem, kterého nakonec přesvědčí, aby mu půjčil 260 tisíc, a za Leem, kterého přesvědčí, aby mu půjčil 150 tisíc. Ty dá rovnou Lamarovi, který splní svůj slib, a i když je to nervy drásající, podaří se mu zařídit, aby jeho tým vyhrál o sedm bodů... (TV Prima)

BOURQUE

Scenár priemerný avšak dvojitý život Jamesa zahraný s M. Wahlbergom je viac ako dobrý. Tú ochotu od Wahlberga, schudnúť sa viac ako 28 kíl, si veľmi cením. Škoda toho, že to nie je viac dynamickejší. Monológ a dialógy v učebne na univerzite sú nadpriemerné. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

KNTRFKT

Když nakradete dostatečné množství vík od kanálů, orvete sousedům měděné okapy a rozmontujete nějaký ten kousek železnice(stejně si toho nikdo nevšimne), všechno to odvezete do výkupu, kde vám ti zaujatí rasisti vyplatí nějaký to kapesný na Camelky, Staráč a točeňák, vezmete tu gadžovskou škváru a půjdete ji rozjebat do prvního indiánskýho kasína v Železný Rudě. Ráno odcházíte chudej jak farář po dovolený v Thajsku a skočíte na první studentku na přednášce, která na vás vyvalí část pohlavní soustavy, jelikož jste ji, ačkoliv uplně na sráč(jak by řekl klasik), uplně vole vodkouřili vaším volným výkladem Máchova autoerotického deníku. Celý den pak završíte voplendováním v centru, abyste schrastili nějaký ten zlaťák, mohli si půjčit u Wonga a zas to všechno rozjebali. Téma tak ohrané jak Starý zákon, ale tak nějak sympaticky natočené a podané relativně originálním pohledem a jelikož jsem nnedávno viděl Hazardní hráče, tohle je úplná slast. ()

Stíba

Nízké hodnocení je jen odrazem toho, že drtivá většina film/téma/osobnost hlavní postavy vůbec nepochopila. Jako celek je film zručně natočený a ve všech ohledech vyvážený se skvělými monology i dialogy a perfektním zachycením podstaty věci. ()

Ondr@932

Velmi dobrý film o pokeru. A k tomu ještě dobrý Mark Wahlberg. Jako čekal jsem od tohoto režiséra ještě trošičku víc, neboť když natočil výborný jeho první film. Ale i tak je to dobrý a nemusí se za to stydět. 75% ()

Kingjiri

Ze začátku jsem si nebyl jistej, jestli je hlavnim námětem gamblertsví nebo vzrušující přednášky literatury. Gambler totiž nebojoval jenom s patologickym hráčstvim, ale taky s vágnim dramaturgickym zpracovánim. Ve výsledku teda nezaujaly ani gamblerský scény a množství náhod, na který se scénář spolíhal, taky situaci moc nezachraňovalo. O klišoidní stavbě příběhu, kdy James vždycky do kasína přijde, prohraje a odejde, aby nakonec svojí situaci s přehledem zachrání, ani nemluvě. Nečekal jsem moc, ale tohle málo, co jsem dostal, mě fakt nemile překvapilo. ()

mi-ib

Dosti nudná cesta do dluhů a zpět prokládaná existenciálními uvahami. Kdo čeká akčňák s drsným Wahlbergem bude zklamán stejně jako já. ()

misbos

No jasně, to sou tý humanitní profesóří ... to je samá existence jelita, ale o pravděpodobnostním počtu p.ču víme, có? :-) Dobrej film :-) (scéna s hodinkama v zastavárně je TIP TOP). - dodatek: Ten tah se třema otcovskejma figurama, který sice tomu velkýmu dítěti pořád platěj hračky, ale při tom ho důrazně přesvědčujou, aby si už konečně přestalo HRÁT, se mi zamlouvá čím dál víc. Hodně silný čtyři. ()

bararich8

Ve výsledku zjistíte, že je to film naprosto o ničem a celou dobu to na mě působí hrozně moc nepravděpodobně a nereálně, ale nějakým způsobem se na to dalo dívat. Některé dialogy se totiž občas vyvedly - hlavně jeho přednášky/diskuze se studenty. Jinak v tom nenalézám nic moc zajímavého. Slabé 3* ()

Whitebeard

Takovej ničím nevyčnívající film co nám ukazuje, že do toho může spadnout prakticky kdokoliv a pak už se to jenom těžko zastavuje. A Marky Mark to tu roztáčí teda pořádně. Zajímavý obsazení, který drží film dost nad vodou. Žádnej velkej příběh a dechberoucí drama se nekoná. Jednohubka, na kterou se po pár dnech zapomene. 3* ()

rukay

Tak toto jsem opravdu nečekal. Ne, že bych nevěděl, co si tak asi představit pod slovem gambler, ale to, že uvidím toliko skoro dvě hodiny trvající slátaninu o sebe-destrukčním chování učitele literatury, mne opravdu nenapadlo. Předjímal jsem promyšlený plán, kde hlavní hrdina skončí s penězi všech ostatních v kapse, ale ono to dopadne vlastně skoro obráceně. Respektive nedopadne to nijak. Děj jednoduše skončí skoro stejně jako začal a já osobně jsem v něm nějaké hluboké poselství neviděl ani náhodou. Celý film mi přijde příšerně odtržený od reality, nebo toho co já považuji za realitu, tudíž je pro mne zcela nemožné se jakkoliv ztotožnit s hlavním hrdinou a alespoň částečně překlenout nudné rádoby-filosofické pasáže, které vyplňují dobré 2/3 stopáže. Zbytek tvoří (zprvu) vypjaté scény z nelegálních kasín, kde je pro obyčejného diváka zajímavá toliko ta první, neboť všechny další jsou již pouze její utahanou variací. 1* - a váhal jsem i nad odpadem. ()

Ozzy2

Film naprosto o ničem.Celou dobu jsem si přál,aby mu někdo prostřelil hlavu.On si totiž svým dementním chováním nezasloužil. ()

tranquill

Lehce romantizující drama s tradičně výborným Wahlbergem, které svou kvalitou ale během minut kolísá. Takže průměr. ()

Biopler

Pózersky postoj hlavnej postavy na konci so slovami "I am not a gambler" snáď nemysleli tvorcovia vážne. Wahlberg si myslí, že celý film potiahne s poker face a že divák ho bude chápať či ľutovať. Casino zábery sú fajn, aj muzika, aj forma a na dielo sa pekne díva. Učiteľova študentka sa do skrachovanej trosky zamiluje a nie je jasné prečo, vôbec nie je rozvedený motív jej konaní a záver, hoc je elegantne spravený, nežeriem. Najviac sa mi páčil sumo chlapík Goodman, z ktorého išiel rešpekt a u ktorého ste si veru dlhy nechceli vytvoriť. ()

West

Velká slabota. Čekal jsem od toho víc. Goodman a Lange na výbornou , ale ten děravej scénář stojí za nic. Wahlberg hraje gamblera kterýmu je život lhostejný a jediný potěšením je když si liskne "Voko Bere" . Navíc je zadluženej až po uši a mafiani se na jeho hlavu sbíhají , jako supy nad mrtvolou. Jinak to v celku nenadchne a dá se to dokoukat. 45% ()

Acrobat

https://www.youtube.com/watch?v=yTWdiaS3uq4 Uhladené slová nehľadiace na úzkostné mantinely, ale zároveň poskytujúce dostatok múdrosti a civilnosti, vkladá brilantný Monahan do úst Marka, ktorý hrá v najlepšej roli posledných rokov vo svojej kolísavej hereckej kariére. Nadľahčenosť diela a zároveň tragédia životného príbehu, úžasný odhad zaujímavých postrehov na dianie v spoločnosti, zákaz degradácie citov a emócií. Neakčný no kompletne plynulý dej, zarastený machom skúsenosti a vyváženej réžie. Dobré pocity, niekedy priam kompenzačné. Na Gamblera som nechcel ani len vsadiť, no malá nádej na výhru sa premietla v totálny jackpot. (videné 24.04.2015,BDrip) ()

bearmeedek

Čekal jsem od filmu i jeho režiséra trochu více. Musel jsem se s postavou Jamese nejprve srovnat a o zvláštnosti filmu hovoří i vesměs rozporuplné recenze zde. Takže jak je doopravdy: Wyatt natočil populárně-naučný a výchovný dokument pro školy všech stupňů o tom, jak je nehezké a nebezpečné gamblerství, ale když se chce, může nakonec postižený člověk říci dost a vrátit se k normálnímu životu s o polovinu mladší dívkou, také studentkou. Aby výchovné dílko mělo patřičný dopad, obsadil do hlavní role hraného dokumentu známého, značkového akčního hrdinu. Potud za plný počet. A dále: Pokud se k tomu dostane dospělý člověk mimo školní lavici a koupí si film na DVD, musí si nejprve stále říkat, že ten chlap je neuvěřitelný debil! Ale nemusí, protože to samé mu ve filmu neustále říkají jeho věřitelé. Takže dál už se bez osobního zaujetí dá celkem slušně na film dívat. Jediné, co trochu pokulhává, je povrchní zmínka o tužbě studentky a její odmítnutí a následně po vítězném závěru klepkání na dveře. 67 %. ()

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

Rupert Wyatt chystá novou sci-fi

28.08.2016

Režisér Zrození planety opic patřil v roce 2011 mezi nejobletovanější hollywoodské filmaře. Jeho úspěšný restart opičí ságy vydělal 481 milionů dolarů, Wyatt se ale kupodivu neujal pokračování. Místo… (více)

Tatumův Gambit má režiséra

Tatumův Gambit má režiséra

16.06.2015

Nejspíš jste zaznamenali, že se Channing Tatum (Bez kalhot) již brzy vydá mezi mutanty. Zatím není jisté, zda ho uvidíme už v květnu 2016 v X-Men: Apocalypse, dozajista se ale objeví o 5 měsíců… (více)