Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

Torimmer

Jeden z vzácných v dnešní době. Kvalitní filmařina Roberta Zemeckise nádherně koresponduje se svižným, upřímným a nádherně sentimentálním způsobem, ostatně jak už jsme u Roberta zvyklí. Škoda no, protože mi přijde, že to je fakt vzácnost mít takhle očekávaný film na velké plátno, které vyvolává vícero emocí a všechno krásně zaobaluje do skvělého nadhledu. ()

honzii

Zemeckise mám opravdu rád, protože je velmi osobitý a umí si s režií jaksepatří vyhrát. Jen si nejsem jistý, jestli se zrovna jeho velkolepě pohádkový a hravý přístup hodí k filmu, který je založen na pravdivé události. Z příběhu, který se stal, udělal příběh, kterému prostě nejde věřit. Z dramatické rekonstrukce udělal pohádku a i když drama a napětí celkem funguje, ničemu z toho, co vidíme, nevěříme. A není to pouze zásluha nadužívaných triků. Škoda. ()

KoRner

Úplne jednoduchý príbeh o splnení si svojho sna. Pokiaľ však viete ako sa to skončí, nie je dôvod to pozerať, pretože všetkým prípravám nasadí korunu záverečná prechádzka po lane, ktorá je neskutočne napínavá a slabším povahám (ako mne) sa zatočí hlava. Pomáha tomu aj to, že triky sú krásne a Dvojičky vyzerajú veľmi reálne. ()

Chmur

Podle mě film o ničem. Pozorovat uskutečnění jednoho, pro mě naprosto nepochopitelného snu přes dvě hodiny je fakt nuda. Tady ty snahy o pohonění si ega bez hlubšího smyslu fakt nejsou můj šálek kávy. Navíc Muži na laně chybí nějaký dramatičtější okamžiky, prostě je to naprostá sterilita. Oceňuji Levittovu francouzskou angličtinu a to je asi tak všechno. ()

klukluka

Tohle je pro mě premča. Poprvé v životě dávám plnej kotlík filmu, který se mi nelíbil. Já jsem toho podivína Phillipa nesnášel od první vteřiny, a za ten jeho do nekonečna natahovanej majstrštyk jsem ho regulérně nenáviděl. Ale tohle jsou emoce. A právě kvůli emocím koukám na filmy. Tohle ve mně mají vyvolávat, tohle se mi má dít. A vizuál? Další kino, ze kterýho mi spadla brada. Nechápu nic. Jak se něco takovýho dělá? O věžích- bez věží..? S potleskem pro provazochodce bych měl problém, technickým profesím, které se mi postaraly o tuhle podívanou, se ale v duchu uctivě a hluboce klaním. Před Roberta Zemeckise si rovnou lehám, jestli chce, může se po mně projít. ()

jirijost

Na The Walk jsem se tak dlouho těšil, v kině ve 3D jsem ho bohužel propásl a pak když jsem mě konečně možnost si ho pustit aspoň doma, tak jsem se mu vyhýbal až do dnes. To těšení ale bylo na místě, protože tohle je asi nejlepší film od Zemeckise když pominu Forresta Gumpa. To laškování mezi komedii a životopisným dramatem mu vyšlo na výbornou a já musím jít do kolen. Nemůžu jinak než dát plný počet, na tenhle film budu teď pěkně dlouho vzpomínat, obzvlášť na dvojčata, na ty se koukalo tak hezky a když k tomu pohledu přičtu ještě skvělý soundtrack a oscarový výkon JGL, nejradši bych si The Walk pustil hned znova. ()

velkyvezir

Rozporuplný film. Poslední půlhodina, kdy chodí na laně, fantastická až jsem měl závratě, ale vše předtím nudná a zdlouhavá omáčka, kde film popadal dech... ()

Ebon

Shlédnuto naprosto bez očekávání. Neplánovaně jsem byl unešen a vtažen do Petitova týmu a byl u toho. Profesorská a cíleně manipulativní filmařina výborné úrovně. Čtvrtá hvězda za úžasného Bena Kingsleyho. ()

iXtr3m3

Nie zlý film, ale určite žiadne veľdielo. Joseph fajn, ale ten jeho účes bol hrôza. Dvojičky spracované skvelo a 3D fakt úžasné, pri niektorých scénach to bolo fakt na závrate. Ale inak film, ktorý vyšumí z hlavy hneď na druhý deň po pozretí. To jeho legendy ako Back to the Future alebo Forest Gump sú úplne iná liga, ktorá bude navždy neprekonaná. ()

sQelle

Možná až moc natahované a časem ztrácí napětí. Jen těžko soudit jestli mluvím o filmu nebo o laně mezi dvojčaty. ()

Stružák

Paráda! Dlouho už jsem z kina neodcházel takhle spokojenej. Muž na laně stál za každej utracenej halíř. Film má náboj, spád od začátku do konce. Tam kde příběh může bejt vtipnej, tam vtipnej taky je, kde má naopak přijít nějakej nervák, přijde poctivý drama a člověk je napnutej jak trenky. Do toho se o zábavu prakticky pořád stará zajímavej hudební doprovod. Třetí rozměr tady skutečně MÁ smysl, 3D je tu vymačkaný do poslední kapky (vážně - myslím, že ve 2D film ztratí polovinu svého kouzla). Roztomile působí i ta kombinace angličtiny a francouzštiny. Film si navíc užijete o to víc, pokud se bojíte vejšek - všechno působí tak reálně, že jsem si v kině několikrát říkal "ty jo, už jsme na tý střeše až moc dlouho, pojďme dolů!". :-) ()

divak84

Zemeckis byl je a bude velikán mezi povídkáři, ale vybral si dost nudnou látku tentokrát... a i ten konec - kdo ví jak to vlastně bylo ... gaučing na laně, helikoptéra... nevím. .. každopadně nuda film - 99% flashbacky a přípravy , zbytek ona procházka po laně ... ()

Hanys_

Stejný případ jako Everest. Luxusně natočená "ta" scéna, ale jinak šly Levittovy šišlavé sny většinou mimo mně. ()

SpaceOdyseus

SO: Samotna "prochazka" je natocena skvele, ale to, co nas k ni dostane, je temer k nepreziti svou zdlouhavosti. Vetsina podzapletek je jak vycucana z prstu. Proc ma film dve hodiny a ne dvacet minut? L: Odysseus ma s filmem ten problem, ze uz videl o Phillipovi dokument, tudiz to vidi podruhe. Pri prvnim shlednuti mi film urcite neprisel dlouhy. Po minutach byla zdokumentovana cast filmu, kdy se Phillipuv tym vkrada na dvojcata, coz mi prislo napinave! Me osobne se zpracovani i dej moc libilo, bavila jsem se vedlejsimi postavickami, dobre zachytili stres veceru pred akci. SO: Pro me bylo napeti druhe pulky filmu neustale a zbytecne rozmelnovano tim, jak se objevovaly dalsi a dalsi mikrozapletky, finale se tim strasne protahlo a atmosfera byla ta tam. Priprava na akci byla ve zminenem dokumentu mnohem zajimavejsi asi proto, ze byla kratsi ale hlavne tim, ze byla vic soustredena na fakta, nez na pocity, ktere se zde Zemeckisovi nepodarilo moc prodat. ()

ti88na

Zbožňujem ten pocit, keď si pozriem film od ktorého vôbec nič nečkám a skončím s pohladenou dušou a nádherným zážitkom. Muž na lane je skvelým spracovaním udalosti, o ktorej som nemala ani potuchy, o človeku ktorého existenciu som doteraz príliš nevnímala, ale presvedčila som sa, že by stál za bližší záujem. Scenár bol stavaný tak, aby nešlo len o rekonštrukciu samotného prechodu po lane, ale tiež aby film pripomenul slávu dvoch budov, ktorých tragický pád zatienil všetko čo sa v nich kedysi udialo, že sa v nich žilo. Vďaka tomu film neponúkol len napätie a pobavenie, ale aj dojatie v kontexte udalostí, ktoré sa stali o mnoho rokov neskôr. A takýto spôsob sa mi popravde páčil oveľa viac ako môže ponúknuť nejaký katastrofický film. Taktiež som bola nútená prehodnotiť názor na Josepha Gordna-Levitta, ktorého som ani neviem prečo neobľubovala a schválne obchádzala, ale tu teda zohral vskutku podmanivý výkon. Chválim hudbu a prácu na vizuálnych efektoch, ktoré dokázali oživiť, to čo tu už dávno nie je spôsobom, kde nebolo cítiť žiadnu umelinu. Takže ešte raz zhrniem, skvelý filmový zážitok, ktorý si rada zopakujem. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)