Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

streims

Místy nostalgicky pojatý příběh mladého Francouze ztvárněného výborně Josephem Gordon-Levitem s vynikajícími vedlejšími rolemi v čele s královský zpracovanou postavou Papa Rudyho (Ben Kingsley). Celý děj polehoučku až poeticky provází objevením snu až v dramatickému uskutečnění a k velkolepé scéně samotného vkročení do nekonečné prázdnoty mezi věžemi World Trade Center. Na kvalitě filmu přidává zpracování Paříže a New Yorku ze 70tých potažmo 80tých let. A pokud jste měli to štěstí vidět film ve 3D, na konci budete z kina odcházet nadšeni. Humorné scény, napětí a nostalgie. Perfektní byla Kingsleyho čeština v původním znění filmu a moc hezká pocta Dvojčatům na konci filmu. Za mě 4* (80%). ()

NJD

Čekal jsem, jak se tvůrcům podaří naplnit dvouhodinovou stopáž popisující skutek, kterej trval pár vteřin, ale kupodivu to vyšlo dobře. Gordon-Levitt úspěšně zestárnul, Charlotte Le Bon byla okouzlující a celkově filmu část děje odehrávající se v Paříži dodala super šmrnc, díky kterýmu nás k tomu stěžejnímu párvteřinovýmu skutku dovedl pěkně poutavej příběh. ()

Matixed

Příjemné překvapení, trailer mě zas tak moc nezaujal, ale film byl precizní a dobře promyšlený. SPOILER: Jediná věc, která mě na filmu mrzela byl fakt, že celý film byl natáčen formou vyprávění samotného provazochodce a tudíž jsem už od začátku věděl, že vše dobře dopadne. ()

NaughtyKoopa

Muž na laně mě zpočátku moc neoslovil, ale následovalo pár recenzí od kamarádů a ocitl jsem se na 3D promítání v IMAXu a musím uznat, že to stálo za to. Svižně odsýpající životopisný film, u kterého se rozhodně nudit nebudete. Vyrovnaná dávka humoru, romance a akce ve výborném vizuálním zpracování a skvělou hudbou. Nikdy bych neřekl, že ve mně film může vyvolat pocit strachu z výšky, ale Muži na laně se to nejednou povedlo. Joseph Gordon-Levitt vypadal zvláštně a moc mi ten jeho vzhled nesedl, ale francouzský přízvuk zvládl dobře. U climaxu filmu, při kterém hraje Beethoven mi šel mráz po zádech a plně jsem se vcítil do toho co musel prožívat Petit. "The carrots are cooked." 8/10 ()

Mikino00

Klobouk dolů před Zemeckisem, protože dokázal z ne moc poutavého děje vykouzlit příjemný film, který odsýpá, dýchá svéráznou atmosférou a představuje sympatické postavy. Taková biografie navozující divákovi dobrý pocit z poctivého filmařského vyprávění. Ocenil bych, kdyby film byl kratší, ale i tak jsem s napětím čekal na konečný vytoužený přechod mezi Dvojčaty. ()

filipvrbik

Doslova fenomenálně natočený příběh provazochodce (mého jmenovce) Phillipa Petita ( tady ovšem veškerá podobnost končí já spadnu i na ledovce a nevylezu ani po žebříku na střechu rodinného domku).. každopádně film je filmařsky dokonalý, skvělé vizuální zpracování se prolínají s kvalitním příběhem...97% ()

qxkamo

Ked som si precital popis filmu, premyslal som, co moze byt zaujimave na filme o nejakom povrazolezcovi... Kvalitne sfilmovanie skutocneho pribehu cloveka, ktory mal sen a siel tvrdo za nim. Tak detailne spracovanie kazdej situacie sa malokedy vidi, no kedze toto vzal do ruk Zemeckis... :). Velmi sa mi pacila ta francuzska anglictina, ktora realisticky dotvarala atmosferu. Na zaver len vyrok, ktory mi napadol po zhliadnuti filmu: Ked nemate sen, nepochopite. https://www.youtube.com/watch?v=6ddpV1GvF7E ()

geimz

Poetická balada o vášni jednoho umelca a sne dosiahnuť nemožné. Snáď len Zemeckis dokáže natočiť relatívne banálny, resp. priamočiary príbeh takto krásne a s toľkým citom. ()

HonzaSim

Walk, The jsem měl vyhlídnutý dlouho. Nevím, proč jsem si myslel, že to bude oddechovka, nebyla. Raději nepočítám, kolikrát jsem si během filmu řekl, že je to absolutní blázen. Muž na laně hraje i na motivační notu a celkem se mu to daří. Hlavní postava si stanoví cíl, vizualizuje si ho a dělá všechno proto, aby ho proměnila v realitu. V cestě stojí mnoho očekávaných i neočekávaných překážek a jsou chvíle, kde to chce člověk vzdát. Pak si ale uvědomí, proč to dělá a pokračuje dál dokud toho nedosáhne, což krásně charakterizuje cestu člověka za jakýmkoliv snem. V závěru jsem myslel, že si vážně dělá srandu a když už to vypadalo, že nemůže být hůř, byl to teprve začátek. Pěkně jsem se s rodinou zapotil a nepamatuji si, kdy jsem byl na konci tak vyždímaný. Muž na laně jako celek na pět hvězd asi není, ale za ten strhující a šílený závěr jako on sám, krásné záběry i momenty překvapení, musím pátou hvězdičku přihodit. I když znovu bych ten nervák absolovat nechtěl. 85% ()

Garch

Fajn, ale nesedla mi úporná snaha Roberta Zemeckise, aby to celé mělo francouzský šarm, v americkém stylu. Ani ryba, ani rak. ()

bobstock

Provazochodec v novém kabátě. Pokud chcete něco více autentického a méně načinčaného digi kaší jako já, mrkněte radši na verzi z roku 2008. 75% ()

1945 odpad!

Fraška naprosto nerespektující fakta ze stejnojmenného dokumentu (2008). Vrtulník a běhání mezi policajty byly posledním hřebíkem do rakve. ()

Yardie

Lepších 70%, těch 74% zde si myslím, že celkem odpovídá. Film je to tak zajímavě podaný. První půlku bych viděl jako takovou, nevím jestli se vyjádřím přesně, grotesku, jemnou komedii. Prostě to bylo natočeno tak s nadhledem, tak jakoby lehce a úsměvně. I vizuál filmu tomu odpovídal. Druhá polovina už byla taková vážnější, dramatičtější. Ale zase ně nějak extra. Druhá polovina mě bavila více a poslední část na laně byla super. Jako celek je to slušný snímek, výkon Josepha skvělý. Ben si odvedl své. Je to pěkně natočený film, stojí za kouknutí, baví, ale podruhé už bych to vidět nemusel. Howgh! ()

Jayem

Dlhý film ale ja som sa nenudil a užíval si skvelú Zemckisovu jazdu. ( ťažko uveriť že sa to reálne stalo ) ()

Marys

Ambiciózny, dychberúci, no v konečnom dôsledku nie až natoľko pútavý film, aké boli moje očakávania k nemu. Niektoré vizuálne kúsky pôsobili amatérsky a podobne ako vo filme Looper, aj pri The Walk vyzerá maska Josepha Gordon-Levitta, ako by ho poštípala osa na tvár. Bolestivo a niekoľko krát. Nenaplnilo moje predstavy, hoci pripúšťam, že potenciál tam bol. Pohorel na detailoch. ()

zdenur

Veselá a hravá forma filmu, v závěru dost dojemná, 3D především při závěrečného přechodu po laně dokonalé. Na druhou stranu jsem byl víc unešený z dokumentu s komentáři samotných spiklenců a fotek z kterých mě mrazilo víc než z téhle digitální přehlídky. / 10.10.2015 kino VM ()

Brejlil

Příběh jedné posedlosti, okořeněný závěrečnou scénou, která není pro trpící závratěmi. A to je asi tak všechno, nic víc, nic míň. Naštěstí. ()

Erik7595

Pred samotnou návštevou kina som mal veľké pochyby, či je vôbec možné natočiť film o tejto tematike ako pútavý, strhujúci a napínavý filmový zážitok, ktorý bude baviť po celú dobu pozerania. Keď som o samotnom Phillipovi Pettitovi do tej doby nepočul, nevedel som, čo mám od filmu očakávať. Dostal som vskutku zaujímavý, pútavo natočený biografický snímok o osobe, ktorá si splnila absolútne šialený sen - o to viac obdivujem jeho nadšenie, presvedčenie a odhodlanie pre danú vec. Vskutku veľmi pekná pocta Svetovému obchodnému centru, trikárom sa za pomoci dnešných technológií podarilo na jedničku preniesť WTC opäť na filmové plátno a výsledok je vskutku vynikajúci. Joseph Gordon Levitt sa s rolou lepšie popasovať nemohol, podal skvelý herecký výkon. Samotná posledná pol hodinka filmu o zrealizovaní šialeného plánu ma vskutku priklincovala do sedadla, bol som napätý a miestami som ani nedýchal, čomu rozhodne napomohlo obrovské IMAX plátno. Jediné sklamanie, avšak nie z kvality filmu, som si odniesol z IMAX-ovského 3Dčka, od ktorého som čakal podstatne viac (trailery lákaly takmer na 3D revolúciu, kvalitu podobnému Avataru, výsledný priestorový efekt som ale badal len miestami ).. 9/10 ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)